Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προχώρησε φίλε μου με την αγορά και δεν θα χάσεις. Εμείς είμαστε εδώ για όποια απορία - βοήθεια χρειαστείς στην συνέχεια. ;)

 

Εξυπακούεται βέβαια πως πριν προβείς στην αγορά θα πρέπει να κάνεις την έρευνα αγοράς σου και να είσαι σίγουρος ότι η συγκεκριμένη συσκευή μπορεί να σου καλύψει τις δικές σου ανάγκες.

 

Το μοναδικό το οποίο με "ανησυχεί" είναι η έλλειψη παραμετροποίησης του. Φοβάμαι για αυτόν τον λόγο, μην το βαρεθώ σύντομα, γιατί το παθαίνω συνέχεια αυτό και μάλιστα σχετικά πολύ σύντομα.

Επίσης να πω ότι δεν θα το κάνω jailbrake, θα το έχω με τις επίσημες αναβαθμίσεις του. Εσείς έτσι το έχετε, ή το έχετε "σπασμένο"?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μοναδικό το οποίο με "ανησυχεί" είναι η έλλειψη παραμετροποίησης του. Φοβάμαι για αυτόν τον λόγο, μην το βαρεθώ σύντομα, γιατί το παθαίνω συνέχεια αυτό και μάλιστα σχετικά πολύ σύντομα.

Επίσης να πω ότι δεν θα το κάνω jailbrake, θα το έχω με τις επίσημες αναβαθμίσεις του. Εσείς έτσι το έχετε, ή το έχετε "σπασμένο"?

 

Καλημέρα! Θα δεις ότι θα βρείς άλλα πράγματα να σου τραβήξουν το ενδιαφέρον συμπεριλαμβανόμενου και του jailbreak αν θες. Απλά θα απολαμβάνεις αυτά που σου προσφέρει η συσκευή και δεν θα σε νοιάζει η παραμετροποίηση της. Φυσικά θέλει περίοδο προσαρμογής για να μάθεις πως γίνονται διάφορες λειτουργίες με το τηλέφωνο και κυρίως με το iTunes. Θα περιμένεις το 5;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την προσωπική μου εμπειρία, μιας και πριν 3 μήνες το αγόρασα και εγώ, και λίγο πολύ βρισκόμουν στην ίδια θέση, ότι αφορά τις ελλείψεις σε σχέση με άλλα κινητά της αγοράς.

 

Έχοντας ένα 3χρονο Νοκια Ν82, θέλησα να πάρω κάτι σε touch.

Μου φαινόταν ακριβό το iPhone. Αντίστοιχα, ήξερα πως για να είμαι ευχαριστημένος, θα έπρεπε να πάω σε Android, αλλά πάλι να δώσω το 500άρικο. Εδώ ισχύει το "ότι πληρώνεις, παίρνεις".

 

Τελικά έδωσα 660€, και επειδή μου φαίνονται ακόμα πολλά για κινητό, το ασφάλισα επιπλέον με 40€ στον Γερμανό, από όπου και το πήρα. Για να καθησυχάσω την συνείδησή μου, και να καλύψω τις πτώσεις, φωτιές και τα καταλάθος γυρίσματα των καφέδων στα τραπέζια.

Δεν έχω μετανιώσει για την αγορά του.

Όπως επίσης δεν έχω μετανιώσει για το ότι άργησα να αγοράσω iPhone γενικά (εννοώ τα 3 προήγουμενα μοντέλα).

Προσωπικά με κάλυπτε το 4άρι, ενώ τα υπόλοιπα 3 τα θεωρούσα λίγο ελλειπή. Για αυτό και το ζαχάρωνα.

 

Παραμετροποιήσεις: ύπο τον όρο αυτό, καταλαβαίνω ότι αναφέρεται στα ringtones, backgrounds και διάταξη του μενού. Όλα τα υπόλοιπα, που δεν με αφορούν άμεσα, πρέπει να γίνονται αυτόματα.

Η δική μου παραμετροποίηση στο iPhone είναι: ένας καλός και καθαρός ήχος, ένα σχεδιαστικό όμορφο φόντο, και η διάταξη των εικονιδίων-εφαρμογών με τέτοιο τρόπο, που να εξυπηρετεί εμένα.

Ευτυχώς είχα συνειδητοποιήσει νωρίς, πως είναι ένα εργαλείο το "smartphone", και όχι κάτι το οποίο εξυπηρετούμε εμείς.

 

Αν είσαι παιχνιδιάρης (δεν εννοώ το gaming), νομίζω πως πρέπει να πας σε Android. Αν πάλι το δεις αντικειμενικά, ότι και το iPhone είναι ένα αντικείμενο που κάνει ορισμένα πράματα με τον καλύτερο τρόπο, τότε το iPhone είναι η άλλη επιλογή σου.

 

Μου θυμίζει μία άλλη εποχή με τις αντιστοιχείες της:

Nokia - Sony Ericsson

Apple - Android

 

Να σου πω τελικά ποιοι ήταν οι λόγοι που με οδήγησαν στην αγορά του.

1. Η μεταπωλητική του αξία, σε διάρκεια 1-2 χρόνων. Νομίζω πως είναι από τις συσκευές που αντέχει η τιμή τους, και ας είναι και μεταχειρισμένες.

2. Η τεράστια βάση supporters. Και μέσα σε αυτό, περικλείω τους προγραμματιστές των εφαρμογών που συνεχίζουν τα updates, τις μεγάλες επαγγελματικές εταιρίες που πρώτα ενδιαφέρονται για την πλατφόρμα του iOS (στο να αναπτύξουν εφαρμογές για τον καταναλωτή, όχι για ενδοεταιρικά συστήματα), αλλά και σε όλους τους jailbreakers.

3. Η αυτονομία της μπαταρίας. Εμένα με ικανοποιεί με την δική μου μέση χρήση.

 

Έχοντας στην κατοχή μου το iPod Nano 2G, αναγνώρισα την ευκολία χρήσης, αλλά και τον φιλοσοφημένο τρόπο της συσκευής. Κατά την εξέλιξη της συσκευής αυτής, είδα την εταιρία να το βελτιστοποιεί. Σαφώς είχε και τις αποτυχίες της (βλέπε iPod Nano 3G).

Η άψογη συνεργασία που είχε το mp3-player με το πρόγραμμα του iTunes, με είχε συνεπάρει.

 

Η ίδια φιλοσοφία, υπάρχει σε ολόκληρη την εταιρία. Ένα μικρό παράδειγμα. Βλέπω στους εκθεσιακούς χώρους των καταστημάτων ηλεκτρονικών όλα τα κινητά. Είναι ελάχιστα, όμως, αυτά που δίνουν την δυνατότητα να ξεκλειδώσει κανείς την οθόνη αφής, χωρίς να κάνει ακροβατικά με το ένα χέρι του. Σε κάποια είναι απαραίτητη και η συμμετοχή του δεύτερου χεριού. Για μένα αυτό, είναι αποτυχία εργονομίας. Κάτι που η ΜηλοΕταιρία το υπολογίζει πολύ. Όχι μόνο στο design, αλλά και στο software. Δεν θα ανησυχείς μήπως δεν κάνει η συσκευή κάτι. Απλά θα το κάνει. Όσα μπορεί να κάνει. Και νομίζω ότι το iPhone κάνει αρκετά πλέον.

 

Jailbreak: Ξεκίνησα και εγώ με την σκέψη να μην το σπάσω. Τελικά το έκανα, και είδα τα καλούδια που έχει να προσφέρει. Καταλήγεις από την άλλη να είσαι υποχείριο του κινητού. Γίνεσαι αφεντικό όλου του iOS, αλλά τελικά δουλεύει το μυαλό σου περισσότερο από ότι ο επεξεργαστής Α4 (του κινητού). Ένα καλό αφεντικό, πρέπει να αφήνει τους άλλους να δουλεύουν για αυτόν, και αυτός να απολαμβάνει τα υπόλοιπα όμορφα πράματα στη ζωή.

Το μόνο καλό, το οποίο εκμεταλλεύομαι από το jailbreak, είναι η δοκιμή των εφαρμογών. Πιστεύω πως κάποιος πρέπει να πληρώσει ώστε να συνεχίσουν να βελτιώνονται. Θέλω να συνεισφέρω.

 

Αυτά από μένα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ακμη ερωτηση απο εμενα ενω κατεβασα κατι εφαρμογες απο installous ζηταει update,τις κανω αναβαθμιση,και αυτο συνεχιζει να ζηταει και μου εχει πανω στο εικονιδιο installous,τον αριθμο που χρειαζοντα για ναβαθμιση ..τι μπορω να κανω ωστε να μην εμφανιζετε,και να γινει τελικα αναβαθμιση....:(
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι εννοεί καθένας "παραμετροποιηση".

Αν εννοούμε να περνάμε μέρα παρα μέρα ρομ απο xda, κάνοντας το κινητό μας πειραματοζωο, ναι δεν κάνει το iPhone.

Παρ' όλο που οι κληρονόμοι των WM πήγαν στα android και συνεχίζουν εκεί ότι και πριν, αναγκαστικά ίσως αφού πολλές συσκευές χωρίς την υποστήριξη του xda, είτε θα είχαν παραμείνει με την αρχική έκδοση android, είτε θα είχαν πρόβλημα ακομα και στην σωστή λειτουργία τους. (πχ galaxy s μέχρι το update 2.2.1).

Στο iPhone δεν χρειάζονται τέτοιες παρεμβάσεις.

Όλα τα χρόνια που είχα WM αλλά και το μικρό διάστημα των 3 μηνών σε android, εχανα τον χρόνο μου προσπαθοντας να κερδίσω μερικές μονάδες στα benchmarks και δεν απολαμβανα αυτά που μπορεί να προσφέρει ένα smartphone.

Περναγα τα βραδιά μου μπροστά στον υπολογιστή δοκιμάζοντας tweaks και rom.

Τέλος αυτά. Μπορώ να περάσω καλύτερα βλέποντας μια ταινία η παίζοντας κάποια παιχνίδια.

 

Οποίος θέλει παραμετροποιηση και tweaks για να δώσει προσωπικό στιλ στο τηλέφωνο του, μπορεί να κάνει περισσότερα ακομα απ ότι έκανε στα WM η στα android. Και μάλιστα χωρίς κανένα ρίσκο. Αρκεί το jailbreak και λίγο υπομονή μέχρι να βγει η κάθε νέα έκδοση.

 

Είμαι JB αλλά μόνο για κάποιες συγκεκριμένες εφαρμογές που μου χρειάζονται χωρίς να μου είναι και εντελώς απαραίτητες. Δεν δυσκολευομαι να παραμεινω χωρίς, αν δω ότι αργεί η νέα έκδοση JB.

Απολαμβανω το ίδιο την συσκευή μου και χωρίς αυτό.

 

Έπειτα είτε λόγο του ανταγωνισμού, είτε γιατί ήλθε η ώρα, λιγοστεύουν οι κλασσικές ελειψεις του iOS. Πολλές απ αυτές αποδεικνύονται ότι ήταν υπαγορευμενες απο τους μεγάλους παροχους όπως το hot spot. Η apple κακώς μεν, αλλά είχε κάνει συμφωνίες όταν ξεκίνησε το 2007 που ήταν κομενες και ραμενες για τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας.

Τώρα που τελείωσαν αυτά δίνονται ένα ένα. Πιστεύω ακομα και ανταλλαγή αρχείων μέσω ΒΤ, εφόσον οι ταχύτητες βελτιωθούν όπως περιμένουμε, θα είναι δυνατή και στο iPhone. Κι αυτο μάλλον ήταν ΚΑΤ απαίτηση των εταιρειών.

 

@@Tarirs

Φίλε μου στο κάνει αυτο είτε γιατί δεν είναι η τελευταία έκδοση αυτή που έχεις κατεβάσει είτε γιατί το installous έχει πρόβλημα.

Μου το κάνει και μένα σε 2 εφαρμογές οι οποίες μάλιστα είναι δωρεάν στο AppStore.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για τον installous, απλά σειρετε το χέρι σας όπως σβηνετε ένα μειλ, και κάντε διαγραφή της ειδοποιησης, αν έχετε πρόσφατη έκδοση. Κυρίως το app της google το κάνει. Θα έχετε πάλι ειδοποίηση για κάποια νεότερη έκδοση της εφαρμογής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα δεις ότι θα βρείς άλλα πράγματα να σου τραβήξουν το ενδιαφέρον συμπεριλαμβανόμενου και του jailbreak αν θες. Απλά θα απολαμβάνεις αυτά που σου προσφέρει η συσκευή και δεν θα σε νοιάζει η παραμετροποίηση της. Φυσικά θέλει περίοδο προσαρμογής για να μάθεις πως γίνονται διάφορες λειτουργίες με το τηλέφωνο και κυρίως με το iTunes. Θα περιμένεις το 5;

 

Ναι, για το 5 θα περιμένω. Έχω 3 αυτή την στιγμή και δεν "καίγομαι" για το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, για το 5 θα περιμένω. Έχω 3 αυτή την στιγμή και δεν "καίγομαι" για το παρόν.

 

Αντωνη το 5 δεν θα ειναι εδω τον ιουνιο ;)

 

παρε το 4αρι και χαλαρωσε με αυτο μεχρι αρχες φθινοπωρου και βλεπουμε :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο δεν μπορώ να σε βοηθήσω κάτι κανεις λάθος.

 

Οι επαφές σου για να περάσουν στο iPhone θα πρέπει να είναι καταχωρημενες στον outlook η στο windows contacts. Επίσης αν περιέχονται στην sim τις περνάς με συγχρονισμο στον outlook που έχεις στο pc σου και πλέον θα συγχρονιζουν μέσω iTunes ώστε να έχεις τις ίδιες ακριβώς σε τηλέφωνο και υπολογιστη.

 

Για το τρίτο ναμιζω ότι υπάρχει κάτι στο Cydia.

Μπορεις να τις περασεισ και μεσω google contacs ετσι το ειχα κανει εγω οταν το ειχα και δουλεψε κανονικοτατα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη το 5 δεν θα ειναι εδω τον ιουνιο ;)

 

παρε το 4αρι και χαλαρωσε με αυτο μεχρι αρχες φθινοπωρου και βλεπουμε :)

 

Η εμπειρία αυτό δείχνει.

 

Αν και το παράδειγμα του iPad2,δίνει ελπίδες γι αλλαγή της καταστασης.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση (δεν ξερω καν αν εδω ειναι το σωστο θεμα) γιατι δε μου εχει ξανατυχει...Ενος φιλου του εκαναν δωρο ενα 32αρι μηλο,το οποιο προεκυψε απο αναβαθμιση εταιρικων γραμμων σε εταιρεια με τιμολογια και διαφορα τετοια και φυσικα δεν εχει αποδειξη η καποιο χαρτι στα χερια του...Καλυπτεται απο εγγυηση μεσω ΙΜΕΙ???
Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία αυτό δείχνει.

 

Αν και το παράδειγμα του iPad2,δίνει ελπίδες γι αλλαγή της καταστασης.

 

3 μηνες ακομα και θα ξερουμε.... προσωπικα πιστευω αξιζει καποιος να περιμενει αν δεν εχει ηδη το 4αρι.

Με φοβηζει μονο το οτι το νεο κινητο για να αντεξει το διπυρηνο πρεπει να εχει πολυ μεγαλυτερη μπαταρια οποτε ειμαι περιεργος να δω πως θα λυσουν αυτο το προβλημα.(πχ στο ΑιΠαντ εβαλαν την διπλασια μπαταρια.)

 

Απο εκει και περα οποιοαδηποτε καινουρια συσκευη ειναι καλο να περναει καποιο τριμηνο αρχικα για να ξερει καποιος τα μειον και τα συν καθως και για να μην ειμαστε beta testers.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

3 μηνες ακομα και θα ξερουμε.... προσωπικα πιστευω αξιζει καποιος να περιμενει αν δεν εχει ηδη το 4αρι.

Με φοβηζει μονο το οτι το νεο κινητο για να αντεξει το διπυρηνο πρεπει να εχει πολυ μεγαλυτερη μπαταρια οποτε ειμαι περιεργος να δω πως θα λυσουν αυτο το προβλημα.(πχ στο ΑιΠαντ εβαλαν την διπλασια μπαταρια.)

 

Απο εκει και περα οποιοαδηποτε καινουρια συσκευη ειναι καλο να περναει καποιο τριμηνο αρχικα για να ξερει καποιος τα μειον και τα συν καθως και για να μην ειμαστε beta testers.....

 

Στο iPad 2 δεν έβαλαν τη διπλάσια μπαταρία, απλά λόγω μείωσης του πάχους διαμορφώθηκαν ανάλογα κι οι διαστάσεις της. Η χωρητικότητα της εικάζεται ότι είναι ελαφρώς μεγαλύτερη (περίπου 10-20%).

Επίσης μιας κι έγινε λόγος για ταυτόχρονη κυκλοφορία του iPhone 5 και στη χώρα μας, απλά να αναφέρω πως το iPhone είναι Πολύ περισσότερο mass market προϊόν (κι άρα μεγαλύτερη ζήτηση απο το iPad), οπότε αν ήθελε μήλο θα στόχευε στην αγορά του 4 αυτή τη στιγμή...

Link to comment
Share on other sites

Στο iPad 2 δεν έβαλαν τη διπλάσια μπαταρία, απλά λόγω μείωσης του πάχους διαμορφώθηκαν ανάλογα κι οι διαστάσεις της. Η χωρητικότητα της εικάζεται ότι είναι ελαφρώς μεγαλύτερη (περίπου 10-20%).

Επίσης μιας κι έγινε λόγος για ταυτόχρονη κυκλοφορία του iPhone 5 και στη χώρα μας, απλά να αναφέρω πως το iPhone είναι Πολύ περισσότερο mass market προϊόν (κι άρα μεγαλύτερη ζήτηση απο το iPad), οπότε αν ήθελε μήλο θα στόχευε στην αγορά του 4 αυτή τη στιγμή...

 

δεν το ειχα σκεφθει αυτο για να ειμαι ειλικρινης....μαλλον εχεις δικιο.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οποιος αποφασίζει να αγοράσει iPhone στα μέσα Μαρτίου, πρέπει να κοιτάξει για κάποιο μεταχειρισμενο ώστε να μην χάσει χρήματα τον αυγουστο:)

 

Και μια και μιλήσατε για το 5, πιστεύω ότι θα είναι το πιο ολοκληρωμένο iPhone απ όσα έχουν κυκλοφορήσει ως τώρα, με αλλαγές που δεν θα περιορίζονται μόνο εσωτερικά.

Και μην ξεχνάμε το iOS 5 που πιθανότατα θα συμπεριλαμβάνει πολλά νέα πράγματα και θα κανει χαρουμενους αυτούς που θα αποφασίσουν να παραμείνουν στο i4.

 

Γενικώς είναι η πρώτη φορά που φθανω στον Μάρτιο και δεν αισθάνομαι καμια επιθυμία να δοκιμάσω κάποια απο τις τρομερές σε specs νέες συσκευές που ανακοινώθηκαν πρόσφατα στην Βαρκελώνη.

Με καλύπτει απόλυτα το iphone4 σε συνάρτηση με το ios 4.Χ που σε κάθε του έκδοση παρουσιάζεται όλο και πιο βελτιωμένο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οποιος αποφασίζει να αγοράσει iPhone στα μέσα Μαρτίου, πρέπει να κοιτάξει για κάποιο μεταχειρισμενο ώστε να μην χάσει χρήματα τον αυγουστο:)

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου!! Ένας φίλος έχασε το 4 και του πρότεινα να βρει ένα φθηνό 3G και να πάει για το 5...;)

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι οποιος αποφασίζει να αγοράσει iPhone στα μέσα Μαρτίου, πρέπει να κοιτάξει για κάποιο μεταχειρισμενο ώστε να μην χάσει χρήματα τον αυγουστο:)

 

Και μια και μιλήσατε για το 5, πιστεύω ότι θα είναι το πιο ολοκληρωμένο iPhone απ όσα έχουν κυκλοφορήσει ως τώρα, με αλλαγές που δεν θα περιορίζονται μόνο εσωτερικά.

Και μην ξεχνάμε το iOS 5 που πιθανότατα θα συμπεριλαμβάνει πολλά νέα πράγματα και θα κανει χαρουμενους αυτούς που θα αποφασίσουν να παραμείνουν στο i4.

 

Γενικώς είναι η πρώτη φορά που φθανω στον Μάρτιο και δεν αισθάνομαι καμια επιθυμία να δοκιμάσω κάποια απο τις τρομερές σε specs νέες συσκευές που ανακοινώθηκαν πρόσφατα στην Βαρκελώνη.

Με καλύπτει απόλυτα το iphone4 σε συνάρτηση με το ios 4.Χ που σε κάθε του έκδοση παρουσιάζεται όλο και πιο βελτιωμένο.

Ετσι ειναι, αν και νομιζω Κωστα πως το 4αρι που εχει γυαλι κλπ και προκειται για μια απολυτως προσωπικη συσκευη (που καποιος χρηστης μπορει ευκολα να γδαρει αν δεν προσεξει, παρα τα πολυ καλα υλικα) καλο θα ηταν, αν υπαρχει η δυνατοτητα να αγοραζεται καινουριο (ψαχνοντας μπορεις να το βρεις σφραγισμενο σε καλες τιμουλες - για τα δεδομενα της συσκευης παντα).

Αντιθετως, για παραδειγμα, με το ipad, που οσα κομματια εχει τυχει να δω απο κοντα δυσκολα να εχουν εμφανη σημαδια χρησης για τρεις λογους:

-Αποτελειται απο gorilla glass και αλουμινιο ολο (δεν υπαρχουν καμερες και αλλα επιρρεπη σε φθορα σημεια)

- Οι χρηστες του το εξοπλιζουν σχεδον παντα με καποια θηκη (για να ειναι και χρηστικο τελικα) και σε πολλες περιπτωσεις και με screen protector (η μεγαλη επιφανεια της οθονης, σε κανει να νομιζεις οτι ειναι "πιο ευαισθητη").

-Η χρηση του, στις περισσοτερες περιπτωσεις, ειναι μεσα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την πρώτη μέρα έχω screen protector στο πίσω κρυσταλλο και θήκη. Αργοτερα εβαλα το γνησιο pamper το όποιο τελικά μαζί με το πίσω protector είναι ότι καλύτερο σε κρατημα και προσταστατευει τα κρύσταλλα απο κάθε επαφή.

Δεν έχει το παραμικρό σημάδι. Υπάρχουν πολλα σε άψογη κατάσταση. Πρόσφατα είδα στις αγγελίες του Ζαχαράκη που το πούλησε σε καλή τιμη και σε άριστη κατάσταση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απο την πρώτη μέρα έχω screen protector στο πίσω κρυσταλλο και θήκη. Αργοτερα εβαλα το γνησιο pamper το όποιο τελικά μαζί με το πίσω protector είναι ότι καλύτερο σε κρατημα και προσταστατευει τα κρύσταλλα απο κάθε επαφή.

Δεν έχει το παραμικρό σημάδι. Υπάρχουν πολλα σε άψογη κατάσταση. Πρόσφατα είδα στις αγγελίες του Ζαχαράκη που το πούλησε σε καλή τιμη και σε άριστη κατάσταση.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Δεν διαφωνω, αλλα οταν βρισκεις με 550 σφραγισμενο και μεταχειρισμενο - εστω και σε αριστη κατασταση- με 500, προσωπικα θα πηγαινα στο καινουριο (κι εγω ολοκαινουρια φροντιζω να τα περναω... στους επομενους).

Στο ipad, αντιθετα, βλεπεις μεγαλες αποκλισεις στα μεταχειρισμενα (συγκριτικα με την τιμη στο ραφι) απο τη στιγμη που εξομαλυνθηκε κι η αγορα τους στη χωρα μας και στις περισσοτερες των περιπτωσεων ειναι ολοκαινουρια.

Απλα, μια παρατηρηση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια ερωτηση (δεν ξερω καν αν εδω ειναι το σωστο θεμα) γιατι δε μου εχει ξανατυχει...Ενος φιλου του εκαναν δωρο ενα 32αρι μηλο,το οποιο προεκυψε απο αναβαθμιση εταιρικων γραμμων σε εταιρεια με τιμολογια και διαφορα τετοια και φυσικα δεν εχει αποδειξη η καποιο χαρτι στα χερια του...Καλυπτεται απο εγγυηση μεσω ΙΜΕΙ???

 

Ρε παιδια βαλτε ενα χερακι γιατι εχει αγχωθει ο αλλος...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια βαλτε ενα χερακι γιατι εχει αγχωθει ο αλλος...

 

δεν είναι πιο απλό και έγκυρο να ρωτήσει ο φίλος σου κατευθείαν στην i-square που είναι η αντιπροσωπεία στην Ελλάδα από το να πει ο καθένας εδώ τη γνώμη του;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

οσο και αν φαινεται περιεργο...το κινητο μαλλον δεν θα εχει την τελεια υποστηριξη στην Ελλαδα vazele μια και δεν εχει την αποδειξη αγορας...

 

 

απο εκει και περα το κινητο οπου στην Ευρωπη εχει apple store εχει κανονικη εγγυηση μεσω σειριακου αριθμου...

 

 

Ελλας το μεγαλειο σου.....

συσκευη μου ελληνικη μου την αλλαξαν στο apple store στο Milano χωρις να ζητησουν τιποτε .....

 

φημολογειται πως το νεο 5αρι θα ειναι απο αλουμινιο και θα εχει μαλλον τον σχεδιασμο του ipad2...

http://img191.imageshack.us/img191/5923/031208iphone5500.jpg

 

προσωπικα πιστευω πως θα ηταν το πιο ομορφο απο ολα αν το αβγαζαν καπως ετσι ειδικα σε μαυρο μπροστινο...

Το καλο ειναι οτι με αυτον τον τροπο θα εχουν δυο σχεδια ΑιΦον προς πωληση και πλεον ο καθενας ο,τι θελει αγοραζει.

Και το 4αρι ομως τελικα ειναι ομορφο και μαλλον δενει καλυτερα με bumpers και θηκες περιεργες....

Edited by pik.
rumors.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

Απο που ρυθμιζω να μην μπαινω στο internet;Δεν εχω προγραμμα αλλα παρατηρησα τωρα τελευταια οτι μπαινω χωρις wifi

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα

Απο που ρυθμιζω να μην μπαινω στο internet;Δεν εχω προγραμμα αλλα παρατηρησα τωρα τελευταια οτι μπαινω χωρις wifi

Καλημέρα.

Πήγαινε Settings > General > Network και απενεργοποίησε τον διακόπτη Cellular data.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...