Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιο το 4αρι σου (jbνα φανταστώ ε;)

Να και το δικο μου

 

http://img27.imageshack.us/i/imagexvb.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by cellphone

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, μια φίλη μου έφερε ενα iphone 4 απο αμερική και εχει την αμερικανικη σιμ, μπορείτε να μου στείλετε το λινκ με της οδηγίες για jailbreak?
"objects in mirror are losing" gatos-cupra
Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το 4αρι σου (jbνα φανταστώ ε;)

Να και το δικο μου

 

http://img27.imageshack.us/i/imagexvb.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ε φυσικα.Σιγα μην εδινε η αγαπημενη μας apple ολα αυτα!

Δεν μπορω να δω την φωτο σου

Edited by spykspiros
Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ σε αυτά που λες, ωστόσο το μονο που έκανα είναι να αποτυπώσω την παρατηρησή μου...έτσι και αλλιώς το *3gs είναι αρκούντως γρήγορο...

το 4αρη έχει βελτιωθεί σε τομείς που το 3 πονούσε...

μπαταρία

κάμερα

φλας

οθόνη

wifi

 

Για τα 3 πρώτα να συμφωνήσω αλλα τα αλλα δυο ; Οθοναρα έχει και το 3GS και το wifi δε με πρόδωσε ΠΟΤΕ ,ταχυτατο κ αποτελεσματικό .Δε νομίζω λοιπόν ότι πονουσε στο Νο 4 κ 5

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε iOS 4.3 εχετε παρατηρησει μείωση στην διάρκεια της μπαταρίας?

 

iOS 4.3 brought enhanced AirPlay, a speedier Safari, iTunes Home Sharing, and more to iOS device users, but it appears that iOS 4.3 has brought another thing, a seemingly negative one: subnormal battery life. A number of readers have written in to less us know that since upgrading to iOS 4.3 their battery life has been “drastically” worse. One report to us claims random battery life drops in 15-20% increments.

 

Installed iOS 4.3 on my iPhone 4 and also have it on my iPad 2 and I am noticing drastic battery loss. Sometimes will even randomly drop 15-20%.

This battery life bug in iOS 4.3 could come as a natural bug in the operating system, or could be related to some of the new features present in the latest system upgrade. It is possible that the faster rendering in iOS Safari uses more processing power, furthermore battery life. Another possibility could be the new Ping push notification feature, which runs in the background.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους :)

Κώστα,ήδη στην 4.2.1 παρατηρώ μείωση αυτονομίας σε σχεση με την 4.1 που είχα στο 16αρι μου :(

 

Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο (και έντονο για να το λες) και στην 4.3, χάνουμε ένα σημαντικό πλεονέκτημα της συσκευής μας :!:

 

Ελπίζω να κανείς λάθος (δεν σε αμφισβητώ φυσικά ) και να φταίει κάτι άλλο στην συσκευη σου και να μην ισχύει κάτι τέτοιο ....

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε iOS 4.3 εχετε παρατηρησει μείωση στην διάρκεια της μπαταρίας?

 

iOS 4.3 brought enhanced AirPlay, a speedier Safari, iTunes Home Sharing, and more to iOS device users, but it appears that iOS 4.3 has brought another thing, a seemingly negative one: subnormal battery life. A number of readers have written in to less us know that since upgrading to iOS 4.3 their battery life has been “drastically” worse. One report to us claims random battery life drops in 15-20% increments.

 

Installed iOS 4.3 on my iPhone 4 and also have it on my iPad 2 and I am noticing drastic battery loss. Sometimes will even randomly drop 15-20%.

This battery life bug in iOS 4.3 could come as a natural bug in the operating system, or could be related to some of the new features present in the latest system upgrade. It is possible that the faster rendering in iOS Safari uses more processing power, furthermore battery life. Another possibility could be the new Ping push notification feature, which runs in the background.

 

 

Δεν εχω παρατηρήσει τίποτα τέτοιο. (ειμαι χωρις jb)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη παρατήρησα πράγματι μείωση της αυτονομίας μετά το update στην 4.3. :(

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

[imgalign]http://img411.imageshack.us/img411/2249/applelogo1.gif[/imgalign]Αρτέμης

pushme.to & pingChat2 : djarte

iPhone 4 32GB Black with iOS 4.3, MacbookPro Late 2008 15" with Snow Leopard 10.6.6, Apple Led Cinema Display 24", Airport Extreme BS

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη παρατήρησα πράγματι μείωση της αυτονομίας μετά το update στην 4.3. :(

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Δλδ περαστικά μας :(

Με βλέπω να μένω με την 4.2.1...

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δλδ περαστικά μας :(

Με βλέπω να μένω με την 4.2.1...

 

 

From the best iPhone 4 32G ,using Tapatalk

 

αναμονη στην 4.3.1 που θα λυνει το "προβλημα" ?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσο προστίθενται βελτιώσεις όπως αυτη της ταχύτητας στο browsing είναι λογικο να έχουμε κάποιες μικρές μειώσεις της αυτονομίας. Μην τα θελουμε όλα δικα μας.

Πάντως είναι πολυ μικρές διάφορες και καθόλου σε αναμονή.

Μάλλον είναι αυτο που λένε ότι με το Nitro Java Script απασχολείται περισσότερο η CPU.

 

Όταν περάσετε την 4.3 και δείτε την διάφορα στην ταχύτητα browsing αλλα και στην προβολη βιντεο YouTube, θα καταλαβετε.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδια όσο προστίθενται βελτιώσεις όπως αυτη της ταχύτητας στο browsing είναι λογικο να έχουμε κάποιες μικρές μειώσεις της αυτονομίας. Μην τα θελουμε όλα δικα μας.

Πάντως είναι πολυ μικρές διάφορες και καθόλου σε αναμονή.

Μάλλον είναι αυτο που λένε ότι με το Nitro Java Script απασχολείται περισσότερο η CPU.

 

Όταν περάσετε την 4.3 και δείτε την διάφορα στην ταχύτητα browsing αλλα και στην προβολη βιντεο YouTube, θα καταλαβετε.

 

Συμφωνώ 100%. Η διαφορά είναι ανεπαίσθητη σε σχέση με τα όσα προσφέρει η έκδοση 4.3.

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Κώστα έχεις δίκιο. Αν ειναι οπως τα λένε,η διάφορα και μόνο στον σαφάρι είναι τρομερή βελτίωση απο Μονή της.

 

Αυτο είναι το μόνο κίνητρο μου για να περάσω στην 4.3 ειδικά τώρα,που δεν είμαι και πολυ ευχαριστημένος απο την 4.2.1.

 

Αν έρθει το jb και είναι αξιόπιστο θα την περάσω και ας στηνω απο την αρχή. Και ας είναι για μένα το "στησιμο του iPhone μου" μια Δουλεια 4-5ωρων έτσι όπως το έχω φτιαγμένο !!!!

 

Είδωμεν.

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη εδώ που βρίσκομαι το ιντερνετ είναι αργό και ακριβό. Για μια σύνδεση 1 Mbps πληρώνω 20€ τον μήνα. Είχα πρόβλημα λοιπόν.

Πλέον με την βελτίωση αυτή είναι σαν έκανα νέο συμβόλαιο με 2Mbps :)

 

Το βράδυ θα κάνω ένα τεστ μεταξύ iPad iPhone γιατί έχω την εντύπωση ότι στο iPad είναι πιο γρήγορος ακόμα λόγο χρονισμου της CPU στο 1Ghz

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Κώστα κανείς δεν θα πει όχι σε μια γρηγορότερη (στην πράξη) συσκευη.

Και η ταχύτητα του σαφάρι σε σχέση ειδικά με των ανδροειδών, ήταν "αιώνες" πίσω!!

 

Ειναι 52% γρηγορότερος ο browser των androids σε σχέση με τον σαφάρι στο 4g !!!!!!

 

http://www.technobuffalo.com/blog/companies/google/android/android-browser-52-faster-than-the-iphone-in-speed-tests/

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

Edited by zaharakis
διορθωση λινκ...το copy past μεσω tapatalk κανει νερα :p

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Σημειωτεον οτι στο σκρολαρισμα ο πλοηγος του μηλου ειναι ακομα κορυφη διοτι ενταξει μπορει να τον περασε σε ταχυτητα αλλα σε σκρολαρισμα χωλαινει πολυ ειδικα σε "γεματες σελιδες " εκει δεν εχει αντιπαλο μεχρι στιγμης δηλαδη

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Για τα 3 πρώτα να συμφωνήσω αλλα τα αλλα δυο ; Οθοναρα έχει και το 3GS και το wifi δε με πρόδωσε ΠΟΤΕ ,ταχυτατο κ αποτελεσματικό .Δε νομίζω λοιπόν ότι πονουσε στο Νο 4 κ 5

 

Και το wifi έχει διάφορα ... Το σήμα του είναι αρκετά βελτιωμένο ... Πιάνει σήμα ΕΚΕΙ που το 3GS ούτε κατα διάνοια ...

Άσχετο , αλλα μετα το Jb σε έκδοση 4.2 σαν να τελειώνει γρηγορότερα η μπαταρία ...

Link to comment
Share on other sites

Κώστα κανείς δεν θα πει όχι σε μια γρηγορότερη (στην πράξη) συσκευη.

Και η ταχύτητα του σαφάρι σε σχέση ειδικά με των ανδροειδών, ήταν "αιώνες" πίσω!!

 

Ειναι 52% γρηγορότερος ο browser των androids σε σχέση με τον σαφάρι στο 4g !!!!!!

 

http://www.technobuffalo.com/blog/companies/google/android/android-browser-52-faster-than-the-iphone-in-speed-tests/

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

 

Δημήτρη αυτο το 52% μάθαμε τελικά πως προέκυψε. Δεν έχει καμία σχέση με τον Safari.

 

Όταν είχα το galaxy S είχα κάνει άπειρες δοκιμές μεταξύ αυτου και του iPad που είχα επίσης στην κατοχή μου.

Χωρίς να τρέχει flash ακόμα, ναι μεν η μπάρα γέμιζε γρηγορότερα στο galaxy s, αλλα εγω είχα αρχίσει να διαβάζω στο iPad γιατί γεμίζει την σελίδα σταδιακά.

Με λίγα λόγια η διάφορα του ενός δευτερολέπτου υπέρ του galaxy, ήταν εις βάρος του, γιατί στο iPad είχα ήδη ξεκινήσει να διαβάζω απ όταν η μπάρα ήταν στην μέση.

 

Σίγουρα καταλαβαίνεις τι θέλω να πω γιατί το ξέρεις αυτο απο το iPhone.

Όλα αυτα είναι για να παίζουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη.

 

Κοντεύει Απρίλιος και είμαι ακόμα με το iPhone4 ;) αυτο λέει πολλα. Πλέον αρχισα να βλέπω αυτα που παίρνω συνολικά απο την συσκευη και όχι μεμονομενα πραγματάκια που σίγουρα σε πολλα θα είναι καλύτερες κάποιες android συσκευές.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη αυτο το 52% μάθαμε τελικά πως προέκυψε. Δεν έχει καμία σχέση με τον Safari.

 

Όταν είχα το galaxy S είχα κάνει άπειρες δοκιμές μεταξύ αυτου και του iPad που είχα επίσης στην κατοχή μου.

Χωρίς να τρέχει flash ακόμα, ναι μεν η μπάρα γέμιζε γρηγορότερα στο galaxy s, αλλα εγω είχα αρχίσει να διαβάζω στο iPad γιατί γεμίζει την σελίδα σταδιακά.

Με λίγα λόγια η διάφορα του ενός δευτερολέπτου υπέρ του galaxy, ήταν εις βάρος του, γιατί στο iPad είχα ήδη ξεκινήσει να διαβάζω απ όταν η μπάρα ήταν στην μέση.

 

Σίγουρα καταλαβαίνεις τι θέλω να πω γιατί το ξέρεις αυτο απο το iPhone.

Όλα αυτα είναι για να παίζουμε ποιος την έχει πιο μεγάλη.

 

Κοντεύει Απρίλιος και είμαι ακόμα με το iPhone4 ;) αυτο λέει πολλα. Πλέον αρχισα να βλέπω αυτα που παίρνω συνολικά απο την συσκευη και όχι μεμονομενα πραγματάκια που σίγουρα σε πολλα θα είναι καλύτερες κάποιες android συσκευές.

 

καταλαβαινω φιλε μου και δεν εισαι ο μονος που αισθανεσαι οτι εχεις "ηρεμησει" πλεον..

το μηλο εχει ωριμασει πια και εμεις ειμαστε ετοιμοι να το γευομαστε σωστα και να χαιρομαστε τα καλα του,συνεχιζοντας παντα,να φωναζουμε για τα οποια στραβα του :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

καταλαβαινω φιλε μου και δεν εισαι ο μονος που αισθανεσαι οτι εχεις "ηρεμησει" πλεον..

το μηλο εχει ωριμασει πια και εμεις ειμαστε ετοιμοι να το γευομαστε σωστα και να χαιρομαστε τα καλα του,συνεχιζοντας παντα,να φωναζουμε για τα οποια στραβα του :)

και εχοντας φυσικα και στην πισινή το cydia παρεχοντας την δυνατοτητα οποτε θελουμε να του αλλαξουμε τα φωτα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

και εχοντας φυσικα και στην πισινή το cydia παρεχοντας την δυνατοτητα οποτε θελουμε να του αλλαξουμε τα φωτα

 

ενοειται :!:

 

No JB = No iphone για μενα!!:lol:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη παρατήρησα πράγματι μείωση της αυτονομίας μετά το update στην 4.3. :(

 

 

Sent from my iPhone 4 using tapatalk...

 

Κι εγω το ίδιο,και μιλάμε για καραμπινάτη διαφορά ...προς το χειρότερο!!!

Εχω φτάσει να το φορτίζω σχεδόν κάθε μέρα!!!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ίδιο,και μιλάμε για καραμπινάτη διαφορά ...προς το χειρότερο!!!

Εχω φτάσει να το φορτίζω σχεδόν κάθε μέρα!!!

 

Τα δικα μου δεδομένα είναι χρήση 4 ώρες και 10' Αναμονή 1 μέρα και 1 ώρα. Βρίσκομαι στο 27%.

Σήμερα εκανα βαριά χρήση όλο το πρωινό δεν έφυγε απο τα χέρια μου, πολυ browsing με 3g, μεταφορά δεδομένων απο το PC μου, και λίγο παιχνίδι το απόγευμα.

 

Κάποιοι υποστηρίζουν ότι μετα απο κάθε update του λειτουργικού, χρειάζεται και πάλι ένα μίνι ροταρισμα. Δηλαδή να το αφήσεις να πέσει στο 10% και να γίνει πλήρη φόρτιση. Δεν ξέρω αν έχει βάση κάτι τέτοιο.

 

Απο Δευτέρα που θα μπω ξανα στην καθημερινή χρήση θα ξέρω περισσότερα.

Στο iPad που την πέρασα απο την πρώτη μέρα, διαπίστωσα μείωση αλλα όχι αξιόλογη.

 

Γεγονός είναι ότι απο την 4.0 και μετα κάθε νέα έκδοση παρουσιάζει μικρη πτώση στην αυτονομία αλλα και στην ταχύτητα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...