Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πες μου ότι δεν το ξέρεις !!!!

 

Έχει βγει εφαρμογη που θα μπορούμε να στέλνουμε και να παίρνουμε στα μήλα μας,μέσω bl,τα πάντα όλα !

Την Τρίτη θα δωθεί στο Cydia :)

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

 

Α ναι αυτο το ξέρω. Έτσι όπως το είπες νόμιζα ότι περιμένουμε κάτι απο την apple. :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδια :)

Το θέμα της μπαταρίας είναι καθαρά θέμα προσωπικής χρήσης και απο εκει ξεκινάνε όλα. Ανάλογα πως χρησιμοποιεί ο καθένας την συσκευη του,θα έχει και την ανάλογη αυτονομία :)

Σίγουρα απο την 4.1 στην 4.2.1 έχω δει διάφορα αυτονομίας. Αλλα όχι τόση που θα δημιουργεί το πρόβλημα που είχε (πχ) το 3GS !! Με την ίδια χρήση,αν μπορει να το μετρήσει κάποιος αυτο,μιας και δεν είναι όλες οι μέρες το ίδιο,έχει μειωθεί περίπου στο 10%.

Αν αυτο γίνεται εντονότερο με την 4.3,δεν το ξέρω,αλλα Σίγουρα είναι ανυσηχητικο!! Εγω είμαι συνήθως μακριά απο υπολογιστή και η αυτονομία είναι απο τα πράγματα που με ενδιαφέρουν αρκετά,αλλα δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας. Έχω εξωτερικό φορτιστή που μου βγάζει εώς και 3 πληρες φορτίσεις στο μήλο μου. Και είναι με καλώδιο usb οπότε μπορώ μάλιστα να τον έχω στην τσέπη και ούτε να με ενοχλεί,ιδιαίτερα,ούτε και να υπάρχει περίπτωση να μείνω απο μπαταρία!Ο Φορτιστής αυτοκινήτου θεωρείται δεχόμενος σε μένα,οπότε δεν νομίζω ότι είναι και κάτι το οποίο μπορει να με τρομάξει.

Μην δίνετε τέτοια έκταση σε ,όχι τόσο σοβαρά,πράγματα ;) απλά είναι κάτι που θεωρείτο mega plus στο 4g και απο ότι φαίνεται,αρχίζει να μην ισχύει,τουλάχιστον σε τέτοια έκταση που ήταν στην αρχή.

Χαλαρωστε και ασχοληθείτε με τις συσκευές σας και δωστε βάρος στο να αναζητήστε να απελευθερωσετε τις τεράστιες δυνατότητες της και όχι να γκρινιαζετε για τα αρνητικά της. Όσο περνάει ο καιρός,η λίστα με τα πράγματα που μου έλειπαν απο το μήλο,αρχίζει να μειώνεται δραματικα,τόσο που πλέον,ειλικρινά(θέτοντας σαν δεδομένο ότι το bl θα το έχουμε μεθαύριο επιτέλους) ,μόνο η καταγραφή κλήσης είναι το νούμερο δυο αδυναμία και η αυτόματη διόρθωση το Νο τρία.

 

Γιατί το νούμερο ένα αδυναμία των μηλων,ήταν είναι και θα είναι απο ότι δείχνουν τα πράγματα,η εξάρτησης τους απο τον υπολογιστή.

Ποιο εύκολα θα κόψω Εγω το τσιγάρο,απο ότι θα γίνει το iPhone,stand alone device. ...

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

 

καλημέρα Δημήτρη. ανέφερες για εξωτερικό φορτιστή που μπορεί

και κάνει μέχρι και τρεις πλήρεις φορτίσεις του μήλου. τι ακριβώς είναι

αυτό και πως λειτουργεί ? με μπαταρία ? υπάρχει κάποιο λινκ να το

δω ? σε ευχαριστώ

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Αρτεμη είναι δοκιμασμένο αλλα δεν ξέρουμε κατα πόσο θα είναι συμβατό και με το iOS 5... Λογικά θα βρει τον τροπο η apple να το φιμώσει και αυτο ...μας έχει συνηθίσει σε τέτοιες ανεγκεφαλες κινήσεις. Το περίεργο θα είναι να το αφήσει να δουλεύει και στο iOS 5 :!:

Φίλε gkionis θα προσπαθήσω να το βρω πάλι,γιατί το έχω πολυ καιρο και το λινκ του μαγαζιού που το είχα πάρει τότε,μου λέει "προϊόν μη διαθέσιμο πλέον" :(

Είναι ένας universal φορτιστής που φορτιζει τα πάντα όλα ! Με έχει σώσει άπειρες φορές σε όλα μου τα τηλ/κάμερες/φωτογραφικές/bl handsfree όλο αυτόν τον καιρο που το έχω :)

 

@doganos φίλε μου σιγά μην δώσει η apple ποτε τόσο σημαντικό release :p

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο thread του ipad1, αυτα που δεν πρόκειται ποτε να δούμε στα iPhone-iPad είναι ΒΤ και USB μεταφορα αρχείων.

 

Η αιτία απλη: θέλεις ένα τραγουδάκι απο τον φίλο σου με το ΝΟΚΙΑ? αφου δεν μπορεις να το πάρεις με την BT, και προκειμενου να περιμενεις να πας σπιτι να στο στειλει με κάποιο τροπο στο pc σου, κανεις μια αναζήτηση στο iTunes και το κατεβαζεις μ ένα δολαριακι στην στιγμη.:lol:;) ξέρετε ποσά $$$$ μαζεύονται την μέρα?

 

Λογικο είναι. Αν έχεις μαγαζί στην έρημο που πουλά εμφιαλωμένο νερό δεν βάζεις βρύση απ' έξω :lol:

 

Το έχουμε πάρει απόφαση πλέον. Μάθαμε να ζούμε χωρίς αυτο.:D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο thread του ipad1, αυτα που δεν πρόκειται ποτε να δούμε στα iPhone-iPad είναι ΒΤ και USB μεταφορα αρχείων.

 

Η αιτία απλη: θέλεις ένα τραγουδάκι απο τον φίλο σου με το ΝΟΚΙΑ? αφου δεν μπορεις να το πάρεις με την BT, και προκειμενου να περιμενεις να πας σπιτι να στο στειλει με κάποιο τροπο στο pc σου, κανεις μια αναζήτηση στο iTunes και το κατεβαζεις μ ένα δολαριακι στην στιγμη.:lol:;) ξέρετε ποσά $$$$ μαζεύονται την μέρα?

 

Λογικο είναι. Αν έχεις μαγαζί στην έρημο που πουλά εμφιαλωμένο νερό δεν βάζεις βρύση απ' έξω :lol:

 

Το έχουμε πάρει απόφαση πλέον. Μάθαμε να ζούμε χωρίς αυτο.:D

θα προτιμουσα flash εγω να κανω και το reload μου ανετα απο το κινητο οχι να τρεχω στον υπολογιστη σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευτυχώς για εμάς και δυστυχώς για την apple υπάρχει το jb και το Cydia :p

Και δεν τους χαλάει αυτο, γιατί όσο υπάρχει το jb θα συνεχίζουν οι χρήστες σαν και εμένα να αγοράζουν iPhones. Και είμαστε πολλοί πλέον. Με έχει κερδίσει το broken iPhone και όχι η apple. Και αυτο το γνωρίζουν καλα και παίζουν το παιχνίδι της γάτας με το ποντίκι χρόνια τώρα. Απλά όσο περνάει ο καιρός,αναγκάζονται να αλλάζουν λίγο την παράλογη και ηλίθια λογική τους,δίνοντας στοιχεία,που κάνουν το τηλ κάπως καλύτερο και για αυτούς που δεν θέλουν να υποχωρήσουν, η δεν τους νοιάζει το jb και η κοινότητα του.

Αυτοί είναι άνθρωποι που χρησιμοποιούν ελάχιστες δυνατότητες του τηλ τους και επιμένουν να χρυσοπληρωνουν μια συσκευη αναπηρη και μάλιστα να συνεχίσουν να δέχονται την εκμεταλευση της apple/app store.

Αυτο δεν δέχομαι (και όχι μόνο) με τπτ απο την μηλομανα γιατί είναι εκβιαστική και πλήρη εκμεταλευση προς αυτούς που την ταΐζουν.

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Κώστα ευτυχώς για εμάς και δυστυχώς για την apple υπάρχει το jb και το Cydia :p

Και δεν τους χαλάει αυτο, γιατί όσο υπάρχει το jb θα συνεχίζουν οι χρήστες σαν και εμένα να αγοράζουν iPhones. Και είμαστε πολλοί πλέον. Με έχει κερδίσει το broken iPhone και όχι η apple. Και αυτο το γνωρίζουν καλα και παίζουν το παιχνίδι της γάτας με το ποντίκι χρόνια τώρα. Απλά όσο περνάει ο καιρός,αναγκάζονται να αλλάζουν λίγο την παράλογη και ηλίθια λογική τους,δίνοντας στοιχεία,που κάνουν το τηλ κάπως καλύτερο και για αυτούς που δεν θέλουν να υποχωρήσουν, η δεν τους νοιάζει το jb και η κοινότητα του.

Αυτοί είναι άνθρωποι που χρησιμοποιούν ελάχιστες δυνατότητες του τηλ τους και επιμένουν να χρυσοπληρωνουν μια συσκευη αναπηρη και μάλιστα να συνεχίσουν να δέχονται την εκμεταλευση της apple/app store.

Αυτο δεν δέχομαι (και όχι μόνο) με τπτ απο την μηλομανα γιατί είναι εκβιαστική και πλήρη εκμεταλευση προς αυτούς που την ταΐζουν.

 

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

Δεν μπορω να σε καταλαβω οτι σε κερδιζει το jb και οχι η apple...

Edit : Σιγουρα και τα 2 μαζι κανουν την διαφορα. Και εγω με jb ειμαι αλλα και να μην ημουν δεν θα ειχα προβλημα γιατι δεν εχω δει ποιο σταθερη συσκευη λειτουργικο κτλ. Εχω δουλεψει ολα τα λειτουργικα και μονο του μηλου με εντυπωσιασε.

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σε καταλαβω οτι σε κερδιζει το jb και οχι η apple...

Edit : Σιγουρα και τα 2 μαζι κανουν την διαφορα. Και εγω με jb ειμαι αλλα και να μην ημουν δεν θα ειχα προβλημα γιατι δεν εχω δει ποιο σταθερη συσκευη λειτουργικο κτλ. Εχω δουλεψει ολα τα λειτουργικα και μονο του μηλου με εντυπωσιασε.

 

Φίλε μου αυτο ξέρω αυτο εμπιστεύομαι :D

 

Πλάκα κάνω ;) το μήλο για μένα είναι ΆΧΡΗΣΤΟ χωρίς jb. Δεν μπορει να μου δώσει τπτ απο ότι μπορώ να κάνω μέσω jb στην συσκευη μου.

Είναι μια συσκευη που την πληρώνω (για μένα μιλάω) 770€ μόνο και μόνο γιατί υπάρχει το jb .. Αυτο και τέλος.

 

Δεν μπορω να λέω τα ίδια συνεχώς. Το μήλο έτσι όπως πωλείται απο την μηλομανα είναι μια κουτση και ανίκανη συσκευη σε σχέση πάντα με το τι μπορει να κάνει μετα το jb.

Θεωρώ τον εαυτό μου απαιτητικότατο χρήστη και power user σε ότι και αν έχω στα χέρια μου.

Το μήλο σε οεμ κατάσταση με αφήνει παγερά αδιάφορο και δεν θα το αγόραζαν ποτε αν δεν υπήρχε η δυνατότητα του jb.

Δεν με ενδιαφέρουν οι σπ@σμενες εφαρμογές !

 

Επειδή θέλω να γελασω λίγο με το "επεισοδιακό ντέρμπι" (όπως θέλουν να το αποκαλούν οι σπορτακστερς του ΝΕΤ )και του γελοίου επιπέδου ομάδες μας :p σταματαω εδω.

Επιφυλασομαι και υπόσχομαι ένα ποστ με αποδείξεις και γεμάτο με όλα τα "γιατί" είναι το jb απαραίτητο για μένα :)

 

Έχουμε και αγωνα το βράδυ !!! Forca valentino :D

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτο ξέρω αυτο εμπιστεύομαι :D

 

Πλάκα κάνω ;) το μήλο για μένα είναι ΆΧΡΗΣΤΟ χωρίς jb. Δεν μπορει να μου δώσει τπτ απο ότι μπορώ να κάνω μέσω jb στην συσκευη μου.

Είναι μια συσκευη που την πληρώνω (για μένα μιλάω) 770€ μόνο και μόνο γιατί υπάρχει το jb .. Αυτο και τέλος.

 

Δεν μπορω να λέω τα ίδια συνεχώς. Το μήλο έτσι όπως πωλείται απο την μηλομανα είναι μια κουτση και ανίκανη συσκευη σε σχέση πάντα με το τι μπορει να κάνει μετα το jb.

Θεωρώ τον εαυτό μου απαιτητικότατο χρήστη και power user σε ότι και αν έχω στα χέρια μου.

Το μήλο σε οεμ κατάσταση με αφήνει παγερά αδιάφορο και δεν θα το αγόραζαν ποτε αν δεν υπήρχε η δυνατότητα του jb.

Δεν με ενδιαφέρουν οι σπ@σμενες εφαρμογές !

 

Επειδή θέλω να γελασω λίγο με το "επεισοδιακό ντέρμπι" (όπως θέλουν να το αποκαλούν οι σπορτακστερς του ΝΕΤ )και του γελοίου επιπέδου ομάδες μας :p σταματαω εδω.

Επιφυλασομαι και υπόσχομαι ένα ποστ με αποδείξεις και γεμάτο με όλα τα "γιατί" είναι το jb απαραίτητο για μένα :)

 

Έχουμε και αγωνα το βράδυ !!! Forca valentino :D

 

Written From the best iPhone 4 32G ,via Tapatalk

Καλα σιγουρα καποιες εφαρμογες απο cydia κανουν την διαφορα.... Και ειναι και αναλογα πως βολευει τον καθε χρηστη.

Α και ο Βαλεντινο γερασε δεν κανει πια + Αν η ducati δεν φτιαξει ενα ποιο ομαλο κινητηρα για τον Βαλεντινο δεν βλεπω να παιρνει πρωτια ποτε :)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Έχω το iphone 4 πίτε μου για τα παρακάτω Video μήπως γίνεται τελικά να το σπάσω σε έκδοση 4.3 ή μήπως δεν είναι ο σωστός τρόπος

εγώ επιχείρησα το πρώτο video εδώ (

) και μου πσιλοκολουσε και έσβησα το άλλο video είναι σωστό ; (
)

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!θελω να κανω μια ερωτηση θα σας φανει χαζη αλλα θα την κανω..θελω να μου γραψουν στο πισω μερος του κινητου κατι με ανεξιτηλο θα μεινει η ???επειδη δεν ειναι πλαστικο το υλικο δεν ξερω.. :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!!θελω να κανω μια ερωτηση θα σας φανει χαζη αλλα θα την κανω..θελω να μου γραψουν στο πισω μερος του κινητου κατι με ανεξιτηλο θα μεινει η ???επειδη δεν ειναι πλαστικο το υλικο δεν ξερω.. :( :( :(

 

Αυτα ειναι προβληματα :lol: ... Δεν πιστευω να πιανει γιατι το υλικο ειναι γυαλι

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι προβληματα :lol: ... Δεν πιστευω να πιανει γιατι το υλικο ειναι γυαλι

 

:(:(:(:(:(

 

ευχαριστω για την απαντηση!!!!

 

κατι αλλα εκτος ανεξιτηλο που να μενει???:(

Link to comment
Share on other sites

Xαιρετε!

 

Ξαφνικα σημερα απο τοτε που ξυπνησα το iphone δεν βρισκει με τιποτα τον παροχο.Αποσυνδεεται συνεχεια και καταληγει στο καμια υπηρεσια.Εχω δοκιμασει , reboot να βαλω manual τον παροχο (vodafone) αλλα συνεχιζει να αποσυνδεεται.

 

Δοκιμασα την microsim (με ανταπτορα) σε αλλο κινητο και βρηκε σημα μια χαρα!Αρα τι μπορει να φταιει?Μαλιστα απο τοτε που την ξαναεβαλα στο iphone δεν μπορει να βρει σημα ουτε για λιγο!

 

Δεν εχω κανει ουτε jailbreak,ουτε ειχα προβληματα ποτε με το σημα,ουτε το χτυπησα πουθενα τπτ..Τελειως ξαφνικα ολα αυτα.

 

Εχει κανεις καμια ιδεα?

 

ΕDIT:Tελικα παρατηρησα οτι το προβλημα το παρουσιαζει το 3g.Aν το απενεργοποιησω επανερχεται κανονικα το σημα και ολα.Μαλιστα τωρα που το σκεφτομαι απο τοτε που ειχα περασει την τελευταια εκδοση ios οταν ανοιγω τα δεδομενα για να μπω ιντερνετ αργει λιγο να συνδεθει και δε μπαινει αμεσως οπως πριν αναβαθμισω την εκδοση.

Edited by ddd13
Link to comment
Share on other sites

Nαι δοκιμασα,τιποτα..

 

Το προβλημα οντως ειναι οτι με το που ενεργοποιω το 3g χανεται το σημα και κανει αναζητηση.

Link to comment
Share on other sites

Στην 4.2.1 που εβαλα μαλιστα και προσφατα και υποψιαζομαι οτι μου εχει δημιουργησει προβληματα.Ειχα παρατηρησει οτι απο τοτε που την εβαλα αργουσε να μπει στο ιντερνετ οταν ενεργοποιουσα τα δεδομενα μου,δεν εμπαινε με την μια οπως πριν.

 

Ειχα συγχρονισει πριν καμια βδομαδα απο οτι θυμαμαι γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα απο Βολο.

Ερώτηση από εναν αδαή νεο χρήστη: Περναω χειροκινητα μερικές επαφες από το παλιο τηλέφωνο μου και μετα το κινητο τηλεφωνο της επαφής που περνάω, μολις παω να καταχωρήσω ενα 2ο τηλέφωνο, (πχ σπιτιου), στο ακριβώς απο κατω πεδίο, κλείνει η καρτέλα της επαφής και με πεταει εξω στην οθόνη αφετηρίας. Φυσικα η επαφή δεν αποθηκευεται. Καμμιά ιδέα τι φταίει? Χθες που περασα λίγες ακόμη δεν το εκανε αυτό.

Ευχαριστώ, Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

δεν ξαναδοκιμαζεις συγχρονισμο αφου πρωτα ομως μπεις σε flight mode και ξαναβγεις.

 

Τον συγχρονισμο να τον κανω ενω ειμαι σε flight mode?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα απο Βολο.

Ερώτηση από εναν αδαή νεο χρήστη: Περναω χειροκινητα μερικές επαφες από το παλιο τηλέφωνο μου και μετα το κινητο τηλεφωνο της επαφής που περνάω, μολις παω να καταχωρήσω ενα 2ο τηλέφωνο, (πχ σπιτιου), στο ακριβώς απο κατω πεδίο, κλείνει η καρτέλα της επαφής και με πεταει εξω στην οθόνη αφετηρίας. Φυσικα η επαφή δεν αποθηκευεται. Καμμιά ιδέα τι φταίει? Χθες που περασα λίγες ακόμη δεν το εκανε αυτό.

Ευχαριστώ, Δημήτρης

δεν κανεις μια επανεκκινηση?

Ειναι jb το τηλεφωνο?

Link to comment
Share on other sites

δεν κανεις μια επανεκκινηση?

Ειναι jb το τηλεφωνο?

 

Θα το κανω, ναι κ θα ''αναφερω''.

ειναι 2 ημερών και δεν ειναι jb

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...