Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω πάλι δεν το βλέπω παιδικό ακόμα χωρίς JB. Ναι μεν προσθέτει πολλές δυνατότητες αλλα όχι πια απ αυτές που δεν μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτές.

 

Όταν υπάρχει σωστο JB όπως το πρόσφατο το ρίχνω, αλλιώς μένω και χωρίς.

Για παράδειγμα το είχα κανά μήνα χωρίς. Προχτές το ξανακανα γιατί δοκιμάζοντας πρώτα στο iPad κατευθείαν χωρίς να κάνω restore, δούλεψαν όλα ρολόι.

 

Έχω περάσει όλα κι όλα 10 πραγματάκια συγκεκριμένα και χιλιοδοκιμασμενα.

Πρώτα απ όλα σε αντίθεση με τον φίλο μου τον Δημήτρη δεν μ αρέσει να αλλάζω την αυθεντικότητα της συσκευής με θέματα και εικονιδια.

Επικεντρωνομαι κυρίως σε utilities που αυξάνουν τις δυνατότητες και την λειτουργικότητα.

Εφαρμογές αν θες το πιστεύεις δεν έχω ούτε μια σπασμένη. Περασα μόνο το Tom Tom για δοκιμή της 1.6 περισσότερο για να δω αν αληθεύουν αυτα που γράφονται αφου τις λίγες μέρες που πάω στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιω gps και αν χρειαστεί έχωαγορασμενο το Navv συν το PDA μου.

Εδω που είμαι έχω αγορασμενο κάποιο άλλο προγράμμα αντι 40€.

 

Δεν πειραματιζομαι πολυ με cydia, γιατί κάθε φορα που θα δω κάτι αρχίζω να διερωταμαι μήπως φταίει αυτο μήπως εκείνο και αρχίζω να αφαιρω. Ξέρεις.

 

Γενικα δεν κάθομαι πια με τις ώρες να σκαλιζω αρχεία συστήματος klp. To iPhone με το που επιστρέφω σπίτι γίνεται ενα απλο τηλέφωνο αφου τα πάντα γίνονται απο το iPad.

Ειλικρινά το i4 είναι η συσκευη που έχω ταλαιπωρήσει λιγότερο απο όλες όσες πέρασαν απο τα χέρια μου.

Το κακομοιρο το galaxy s αν δεν το πουλαγα θα ξεβαφε το home button απο το πολυ φλασαρισμα καθώς χρειάζεται να το έχεις πατημενο:lol:.

Θυμάμαι το HTC HD1 που το κόκκινο κουμπακι πίσω απο τα πολλα φλασαρισματα είχε κάνει τρύπα στο κέντρο του απο την μύτη του στυλο που χρησιμοποιουσα. Το δε down volume είχε όντως ξεβαψει.:D

 

Τέρμα αυτα τώρα. Δεν έχω καμία όρεξη.

Αν θέλω να περάσω την ώρα μου βλέπω μια ταινία στο iPad μέσω air video η παίζω κανά παιχνίδι.

 

ποιες ειναι οι εφαρμογες που εχεις περασει απο το cydia στο iphone ?

η top 5 για σενα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι ρε γμτ, κριμα.

Αν και το quality control σε τετοιες καταναλωτικες συσκευες δεν επιτρεπει διαφορετικη προσεγγιση (εννοως πως η συσκευη θα στοιχιζε 3 φορες περισσοτερο αν παραγονταν οθονες με την ιδια αποδοση... λευκου), θα μπορουσα να βαλουν ενα calibration tool (οπως στο galaxy tab) και να την προσαρμοζεις στα γουστα σου.

Τελος παντων.

Οντας στο τεταρτο μου κατα σειρα (μονο το... τεταρτο εχω, οχι και τα προηγουμενα :lol: ) καταληγω παλι σε αυτα που εχω πει.

Σκεφτομαι σοβαρα να ερθω στην πλατφορμα (ios) πιο... μονιμα για δυο λογους.

Εξακολουθω να τη θεωρω αρκετα πισω απο android (και πολυ πισω απο webos), αλλα:

- Εχει χαοτικα καλυτερη γκαμα εφαρμογων (βασικοτατος παραγοντας κατ'εμε)

- Τα iphone 4, ipad ειναι ποιοτικοτατα (μιλαω για υλικα κατασκευης), εξισου καταλυτικος παραγοντας για τα γουστα μου.

- Το λειτουργικο αυτο εχει την καλυτερη αυτονομια απο ολα τα ανταγωνιστικα της αγορας, για τις ιδιες φυσικα δουλειες που κανω σε ολα.

Με βλεπω να παιρνω παλι και ipad και να μενω μια και καλη εδω... :lol:

 

@all

Αν καταφερει να πετυχει το... bezel free design θα τους παραδεχτω...

Βαγγέλη καλώς ήρθες πάλι εδώ. Θυμάσαι που τα λέγαμε απο κοντά περί του Ιphone 4 ? Τελικά μετα απο κάποιους μήνες έχοντας στο μυαλό μου να το αντικαταστησω για όλους τους λόγους που αναφέρεις τελικά παρέμεινε τον κύριο κινητό μου αλλα επιπλέον έκανα την παρέμβαση και πήρα και το iPad 16gb 3G απο Αμερική με 560 usd.

Δεν νομίζω να μπορέσω να ξεφυγω πλέον απο την Apple βλέποντας και τις συσκευές που έρχονται.

Το android δεν με κάλυψε σε γενικές γραμμές, όπως και το Pre2 που όντως το WebOS είναι πολύ μπροστά, αλλα.........!!!

Ελπίζω παντός η Apple να συνεχίσει τις ποιοτικές κατασκευές όπως το 4αρι και να μην κάνει βήματα προς τα πίσω με τις νέες συσκευές που ακούμε ότι θα βγάλει

 

Καλή συνέχεια !!!

Πάνος

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι εφαρμογες που εχεις περασει απο το cydia στο iphone ?

η top 5 για σενα.

 

1. SBSettings

2.iPhone delivery για αναφορά παράδοσης και μετρητή χαρακτήρων.

3. Lock info Για να έχω όλες τις πληροφορίες που θέλω με μια ματια είτε όταν είμαι σε lock screen, είτε όταν βρίσκομαι σε οποιαδήποτε σελίδα του springboard.

4.IFile για να έχω προσβαση παντού.

5. Safari download manager για να κατεβαζω RapidShare και οτιδήποτε άλλο μέσω του safari.

6. Recent/CallLog Delete για να διαγραφω επιλεκτικά κλήσεις απο το ιστορικό.

7. My3G

8, MyWi

9. Cyntact για να βλέπω τις φωτογραφίες στα αγαπημένα του dialer.

10. Flashlight Ο πιο δυνατός φακός

11. Infinidock Για να βάζω στο dock όσα εικονιδια θέλω.

12. Retina app icons Για να έχω εικονιδια με τρομερή ευκρίνεια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη καλώς ήρθες πάλι εδώ. Θυμάσαι που τα λέγαμε απο κοντά περί του Ιphone 4 ? Τελικά μετα απο κάποιους μήνες έχοντας στο μυαλό μου να το αντικαταστησω για όλους τους λόγους που αναφέρεις τελικά παρέμεινε τον κύριο κινητό μου αλλα επιπλέον έκανα την παρέμβαση και πήρα και το iPad 16gb 3G απο Αμερική με 560 usd.

Δεν νομίζω να μπορέσω να ξεφυγω πλέον απο την Apple βλέποντας και τις συσκευές που έρχονται.

Το android δεν με κάλυψε σε γενικές γραμμές, όπως και το Pre2 που όντως το WebOS είναι πολύ μπροστά, αλλα.........!!!

Ελπίζω παντός η Apple να συνεχίσει τις ποιοτικές κατασκευές όπως το 4αρι και να μην κάνει βήματα προς τα πίσω με τις νέες συσκευές που ακούμε ότι θα βγάλει

 

Καλή συνέχεια !!!

Πάνος

 

Γεια σου Πανο!

Η αληθεια ειναι πως δεν επιθυμουσα τετοια εξελιξη, δε με γεμιζει το λειτουργικο της apple και κατα βαση μου φαινεται βαρετο, αλλα η αληθεια ειναι πως πρωτα απο ολα θελω να κανω τη δουλεια μου, με ανεση και πανω απο ολα με συγκεκριμενη συμπεριφορα.

Δηλαδη θελω ενα λειτουργικο που να συμπεριφερεται γραμμικα, να ξερεις τι να περιμενεις απο αυτο - αυτο ειναι αλλωστε μια βασικη πτυχη της επιστημης της εργονομιας.

Παω κι εγω για ενα ipad (μολις βρω σε καλη τιμη δηλαδη, δε θελω να το χρυσοπληρωσω τη στιγμη που αναμενεται να ανακοινωθει το 2 - αλλωστε το τιμιοτατο nook color μου κανει πολυ καλα τη δουλεια του) :)

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεμματα αυτη τη στιγμη το android στο συνολο του ειναι μπροστα απ το iOS.Εχει τα μειονεκτηματα του σιγουρα αλλα στο συνολο ειναι πιο καλο και πιο παραμετροποιησιμο.Αρα εκτος απ τις δυνατοτητες των συσκευων θα πρεπει η Apple να κοιταξει να αναβαθμισει στην ουσια το λειτουργικο της φερνοντας στην αγορα κατι που θα κανει τον ανταγωνισμο παλι να την κυνηγαει.

Προσωπικα με 3gs-galaxy s-ipad ειμαι πληρως καλυμμενος και θα πρεπει να βγαλουν κατι πολυ διαφορετικο για να ξαναδωσω χρηματα.Μακαρι το iphone5 να ειναι πολυ διαφορετικο και εννοειται χωρις προβληματα στη ληψη σηματος.

 

Υ.Γ.Αν η Samsung στο galaxy s ειχε την ποιοτητα υλικων του iphone4 τοτε νομιζω δεν θα υπηρχε θεμα συγκρισης.Αλλα οι Κορεατες στον τομεα αυτο δεν τα καταφερνουν με τη καμμια...

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεμματα αυτη τη στιγμη το android στο συνολο του ειναι μπροστα απ το iOS.Εχει τα μειονεκτηματα του σιγουρα αλλα στο συνολο ειναι πιο καλο και πιο παραμετροποιησιμο.Αρα εκτος απ τις δυνατοτητες των συσκευων θα πρεπει η Apple να κοιταξει να αναβαθμισει στην ουσια το λειτουργικο της φερνοντας στην αγορα κατι που θα κανει τον ανταγωνισμο παλι να την κυνηγαει.

Προσωπικα με 3gs-galaxy s-ipad ειμαι πληρως καλυμμενος και θα πρεπει να βγαλουν κατι πολυ διαφορετικο για να ξαναδωσω χρηματα.Μακαρι το iphone5 να ειναι πολυ διαφορετικο και εννοειται χωρις προβληματα στη ληψη σηματος.

 

Υ.Γ.Αν η Samsung στο galaxy s ειχε την ποιοτητα υλικων του iphone4 τοτε νομιζω δεν θα υπηρχε θεμα συγκρισης.Αλλα οι Κορεατες στον τομεα αυτο δεν τα καταφερνουν με τη καμμια...

 

Μωρε αμα θελουν τα καταφερνουν μια χαρα (ειδες το galaxy s - armani edition)?

O ορισμος της ποιοτητας, αλλα να που εχουν τη λοξα και τη φιλοσοφια του lightweight κινητου.

Φυσικα και το android ειναι καλυτερο λειτουργικο (με το webos να κανει πλακα και στα δυο), αλλα βαρεθηκα να παιζω με τη μνημη και κυριως με την απαραδεκτη αυτονομια ολων των android συσκευων.

Η μοναδικη android συσκευη που καταφερνει να μενει ενεργειακα αυτονομη στο τελος της ημερας, στα χερια μου, ειναι το motorola defy (το οποιο αλλωστε χρησιμοποιω σαν δευτερη συσκευη μου).

Τωρα με το galaxy s 2 βλεπω μπολικη μνημη, αλλα δεν πειθομαι οτι:

1) Θα εχει καλη αυτονομια

2) Θα εχει σοβαρη ποιοτητα. Αυτα που βλεπω στις φωτο αλλα μαρτυρουν (τα 100κατι γραμμαρια λενε πολλα)...

Τελος, το βασικοτερο ολων:

Ας βρουν επιτελους μια ακρη με τα 150 μαρκετ. Καταντησαμε να λεμε παλι καλα που εχουμε το itunes και εχουμε καπου τις αγορες μας μαζεμενες κι ελεγχομενες (οσο δε γουσταρω τη φιλοσοφια τους, αλλο τοσο ευχαριστηθηκα το στησιμο της συσκευης μου σε μια ωρα μοναχα).

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Μωρε αμα θελουν τα καταφερνουν μια χαρα (ειδες το galaxy s - armani edition)?

O ορισμος της ποιοτητας, αλλα να που εχουν τη λοξα και τη φιλοσοφια του lightweight κινητου.

Φυσικα και το android ειναι καλυτερο λειτουργικο (με το webos να κανει πλακα και στα δυο), αλλα βαρεθηκα να παιζω με τη μνημη και κυριως με την απαραδεκτη αυτονομια ολων των android συσκευων.

Η μοναδικη android συσκευη που καταφερνει να μενει ενεργειακα αυτονομη στο τελος της ημερας, στα χερια μου, ειναι το motorola defy (το οποιο αλλωστε χρησιμοποιω σαν δευτερη συσκευη μου).

Τωρα με το galaxy s 2 βλεπω μπολικη μνημη, αλλα δεν πειθομαι οτι:

1) Θα εχει καλη αυτονομια

2) Θα εχει σοβαρη ποιοτητα. Αυτα που βλεπω στις φωτο αλλα μαρτυρουν (τα 100κατι γραμμαρια λενε πολλα)...

Τελος, το βασικοτερο ολων:

Ας βρουν επιτελους μια ακρη με τα 150 μαρκετ. Καταντησαμε να λεμε παλι καλα που εχουμε το itunes και εχουμε καπου τις αγορες μας μαζεμενες κι ελεγχομενες (οσο δε γουσταρω τη φιλοσοφια τους, αλλο τοσο ευχαριστηθηκα το στησιμο της συσκευης μου σε μια ωρα μοναχα).

Την εκδοση armani δεν την γνωριζα τωρα την ειδα.Οντως φαινεται καλο.

Σε ολα τα αλλα συμφωνω απολυτα φιλε Βαγγελη.Τελοσπαντων λεφτα να χουμε να δινουμε.Αντε να δουμε και το iphone5 τι θα ναι...

Link to comment
Share on other sites

Κακα τα ψεμματα αυτη τη στιγμη το android στο συνολο του ειναι μπροστα απ το iOS.Εχει τα μειονεκτηματα του σιγουρα αλλα στο συνολο ειναι πιο καλο και πιο παραμετροποιησιμο.Αρα εκτος απ τις δυνατοτητες των συσκευων θα πρεπει η Apple να κοιταξει να αναβαθμισει στην ουσια το λειτουργικο της φερνοντας στην αγορα κατι που θα κανει τον ανταγωνισμο παλι να την κυνηγαει.

Προσωπικα με 3gs-galaxy s-ipad ειμαι πληρως καλυμμενος και θα πρεπει να βγαλουν κατι πολυ διαφορετικο για να ξαναδωσω χρηματα.Μακαρι το iphone5 να ειναι πολυ διαφορετικο και εννοειται χωρις προβληματα στη ληψη σηματος.

 

Υ.Γ.Αν η Samsung στο galaxy s ειχε την ποιοτητα υλικων του iphone4 τοτε νομιζω δεν θα υπηρχε θεμα συγκρισης.Αλλα οι Κορεατες στον τομεα αυτο δεν τα καταφερνουν με τη καμμια...

Φίλε μου κανεις το εξής λάθος. Συγκρίνεις το iPhone 3GS που έχεις στην κατοχή σου με το galaxy S που είναι ανώτερο σε hardware.

 

To iOS χρειάζεται φρεσκαρισμα και πιστεύω ότι το καλοκαίρι θα γίνει.

Τα android όπως έχουμε πει πολλές φορές είναι πιο φανταχτερα:) όμως έχουν πολυ μεγαλύτερες απαιτήσεις hardware για να σου δώσουν τα ίδια πράγματα με το iOS.

Για συγκρινε το 3GS σου με κάποιο ανάλογο android με specs παρόμοια και θα δεις.

 

Όπως ειπαι ο Ζαχαράκης αν στο iPhone κανεις JB δεν μπορείς να φανταστείς πόσο παραμετροποιησιμο γίνεται. Αρκεί να ξέρεις να ψάξεις να βρεις αυτα που θες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλες (μα παρα πολλες )οι εφαρμογες /tweaks που καθιστουν για μενα το Jb και το Cydia must..

καποια σοβαρα,αλλα λιγοτερο σημαντικα,αλλα ολα τους σε κανουν να ζεις καλυτερα με το μηλο στην καθημερινοτητα σου..

 

http://img89.imageshack.us/img89/2831/img0742.th.pnghttp://img156.imageshack.us/img156/2751/img0741.th.pnghttp://img40.imageshack.us/img40/2338/img0740.th.png

 

ολα ειναι προσβασιμα απο την αρχικη οθονη,με ατελειωτο συνδοιασμο gestures..(μνημη καλη θελει μονο :lol:)

μπορω να εχω εναν μονο φακελο σε ολον τον springboard και μεσα του ατελειωτες επιφανειες και επισης ατελειωτους φακελους μεσα σε φακελους που και αυτοι θα ειναι μεσα σε αλλους κλπ κλπ...

το backround μεσα στους φακελους ειναι διαφανες και δεν υπαρχει αυτο το ηλιθιο μαυρο που σου εμφανιζει μονο το περιεχομενο του φακελου...

η εργονομια και η ευκολια χρησης του κινητου,απλα εκτινασεται στα υψη και δεν μπορει με τπτ να συγκριθει με κανενα Non JB iphone!!

 

για αυτο ακουω βερεσε οποιον λεει οτι το iphone δεν χρειαζεται jb.. το iphone για χρηστες σαν και εμενα δεν θα υπηρχε καν στην λιστα συσκευων μου αν δεν υπηρχε το JB και με την υπαρχουσα,γνωστη (απαραδεκτη) "λογικη" της apple...

αν αρχισω να αναφερω ποσα σπαστικα τερτιπια δεν υπαρχουν καν μετα απο το customizing μεσω jb,αλλα και ποσα πραγματα που δεν υπαρχουν στο μηλο πριν το jb,τα εχεις ολα μετα απο αυτο,δεν θα τελειωσω ποτε....

και ακομη μετα απο ολα αυτα....δεν μπορεις να τα εχεις ολα..

παλι υπαρχουν ελλειψεις και αδυναμιες που δεν εχουν καταφερει ακομη να ξεπεραστουν..αλλα η σταθεροτητα της συσκευης, ισσοροπει με τις οποιες αυτες αδυναμιες κανοντας τις να φαινονται λιγοτερο απαραιτητες...

 

και πως ειναι το τηλ μου? στα screenshots πιο κατω ;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

......

 

επος!!!! :lol:

εσυ καταφερες οπως ειχες το HD2 να εχεις κανει το 4αρι!

πραγματικα απιστευτος...και ειλικρινα μου αρεσει αυτο που βλεπω γιατι θελει μερακι ωρες και δουλεια...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

επος!!!! :lol:

εσυ καταφερες οπως ειχες το HD2 να εχεις κανει το 4αρι!

πραγματικα απιστευτος...και ειλικρινα μου αρεσει αυτο που βλεπω γιατι θελει μερακι ωρες και δουλεια...

 

Δυστυχως δεν φαινεται στα screenies ουτε το 1/10 της ολικης δουλειας που εχω κανει...θελει video screen για να φανουν τα περισσοτερα...

 

τα περισσοτερα των tweaks που θεωρω must have,τα εχω αγορασμενα μεσω cydia ...δεν με ενδιαφερει το jb μονο και μονο για την δυνατοτητα του να βαζεις "free" εφαρμογες...

αλλα μεσα στα πολλα + σου δινει και την δυνατοτητα να δοκιμαζεις τις εφαρμογες (Instalous) πριν αποφασισεις οτι σου κανουν πρωτα,για να τις αγορασεις μετα...

 

ειναι ανεκδιηγητο το καθεστως του app store να πληρωνεις πρωτα για να μπορεις να δεις τι σου κανει και αν σου κανει...:mad:

ασε που δεν κανουν ολες οι εφαρμογες οτι υποσχονται οτι κανουν,σωστα :mad:

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κανεις το εξής λάθος. Συγκρίνεις το iPhone 3GS που έχεις στην κατοχή σου με το galaxy S που είναι ανώτερο σε hardware.

 

To iOS χρειάζεται φρεσκαρισμα και πιστεύω ότι το καλοκαίρι θα γίνει.

Τα android όπως έχουμε πει πολλές φορές είναι πιο φανταχτερα:) όμως έχουν πολυ μεγαλύτερες απαιτήσεις hardware για να σου δώσουν τα ίδια πράγματα με το iOS.

Για συγκρινε το 3GS σου με κάποιο ανάλογο android με specs παρόμοια και θα δεις.

 

Όπως ειπαι ο Ζαχαράκης αν στο iPhone κανεις JB δεν μπορείς να φανταστείς πόσο παραμετροποιησιμο γίνεται. Αρκεί να ξέρεις να ψάξεις να βρεις αυτα που θες.

Νταξει δεν ειναι ετσι ακριβως.Ανεκαθεν απ το 3g οταν ειχα το ειχα με j/b και εννοειται και το 3gs με j/b το εχω.Ο λογος που προτιμησα το galaxy s απ το iphone 4 ειναι πως χαζευοντας το απ τον αδερφο μου ο οποιος το εχει δεν μπορεσα να βρω το λογο να δωσω τα χρηματα για να αλλαξω το 3gs με 4.Και αντικειμενικα σοβαρος λογος δεν υπαρχει.

Οσον αφορα το Android δεν ξερω για αλλες συσκευες αλλα στο galaxy ειναι αψογο.Εννοειται οτι εχω κανει root και εχω και open market.Για τις απαιτησεις σε hardware δεν με απασχολει.Αυτο που κοιταω πρωτα ειναι το κοστος.Οταν μια συσκευη μου παρεχει καλο hardware σε μικροτερο κοστος δεν με απασχολουν οι απαιτησεις του λογισμικου αφου τρεχει αψογα.

Η ουσια ειναι οτι το iOS θελει ανανεωση και σε συνδυασμο με j/b να ξεπερασει σε ολους τους τομεις το android.Να γυρισω και γω σε apple θελω αλλα χωρις να μου λειπει τιποτα απο android.Ελπιζω με το 5 να γινει αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Νταξει δεν ειναι ετσι ακριβως.Ανεκαθεν απ το 3g οταν ειχα το ειχα με j/b και εννοειται και το 3gs με j/b το εχω.Ο λογος που προτιμησα το galaxy s απ το iphone 4 ειναι πως χαζευοντας το απ τον αδερφο μου ο οποιος το εχει δεν μπορεσα να βρω το λογο να δωσω τα χρηματα για να αλλαξω το 3gs με 4.Και αντικειμενικα σοβαρος λογος δεν υπαρχει.

 

αν το θεσουμε αντικειμενικα υπαρχουν αρκετοι λογοι που ωθουν την μεταβαση απο 3GS σε 4G :)

μερικοι ετσι στα γρηγορα

 

ταχυτητα συσκευης (overall αποδοση)

καλυτερη καμερα με φλας (μπορει να μην ειναι οτι καλυτερο στις νυχτερινες,αλλα απο του 3GS...)

2η καμερα (video call to skype,face time κλπ)

ποιοτητα κατασκευης (απαραμιλλη σε σχεση με το 3GS)

οθονη(μια κατηγορια μονη της)

ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ (3πλασια να μην πω 4πλασια απο το 3GS)

Gps καλυτερο απο το 3GS (οχι ομως οτι καλυτερο γενικα)

 

και απο εκει και μετα ειναι καθαρα θεμα επιλογης του καθενος.. το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει η "καλυτερη " συσκευη απλα η καλυτερη για τον καθενα μας,αναλογα με τις αναγκες και επιθυμιες του.:)

οχι ομως οτι δεν βρηκες λογους για να παρεις το 4αρι σε σχεση με το 3GS ;)

ο μονος σοβαρος λογος ειναι τα λεφτα και αυτο το σεβομαι :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ακριβως δεν νομιζω καποιος που ειχε gs και πηγε σε 4 να μην καταλαβε την υπεροχή του,δεν εχει σχεση με τη μεταβαση 3g σε gs που oi διαφορες ηταν καμερα+ταχυτητα

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

αν το θεσουμε αντικειμενικα υπαρχουν αρκετοι λογοι που ωθουν την μεταβαση απο 3GS σε 4G :)

μερικοι ετσι στα γρηγορα

 

ταχυτητα συσκευης (overall αποδοση)

καλυτερη καμερα με φλας (μπορει να μην ειναι οτι καλυτερο στις νυχτερινες,αλλα απο του 3GS...)

2η καμερα (video call to skype,face time κλπ)

ποιοτητα κατασκευης (απαραμιλλη σε σχεση με το 3GS)

οθονη(μια κατηγορια μονη της)

ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ (3πλασια να μην πω 4πλασια απο το 3GS)

Gps καλυτερο απο το 3GS (οχι ομως οτι καλυτερο γενικα)

 

και απο εκει και μετα ειναι καθαρα θεμα επιλογης του καθενος.. το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει η "καλυτερη " συσκευη απλα η καλυτερη για τον καθενα μας,αναλογα με τις αναγκες και επιθυμιες του.:)

οχι ομως οτι δεν βρηκες λογους για να παρεις το 4αρι σε σχεση με το 3GS ;)

ο μονος σοβαρος λογος ειναι τα λεφτα και αυτο το σεβομαι :)

1)Με τη ταχυτητα του 3gs δεν ειχα παραπονο και ακομα και τωρα καμμια φορα οταν το χρησιμοποιω παραπονο δεν εχω

2)Εχω μια λεπτη ψηφιακη της Νικκον που την εχω στη τσαντα οποτε γενικα με τις φωτογραφικες του εκαστοτε κινητου δεν ασχολουμαι

3)Το skype ελαχιστα το χρησιμοποιω και αυτο απ το laptop και εκτος αυτου δεν το χρησιμοποιω για video call

4)Για την ποιοτητα κατασκευης προφανως κει εχεις απολυτο δικιο αν και ο αδερφος μου το χει συνεχεια σε αυτη τη θηκη που του εστειλε η apple και καλα οτι δεν δημιουργει προβλημα με το σημα οποτε δεν το απολαμβανει και τοσο.

5)Και για την αυτονομια εχεις δικιο.Μια απορια με τις προσαρμογες που του εχεις κανει πως τα παει η μπαταρια?

6)Για Gps χρησιμοποιω ενα Pna της MLS που εχω στο αμαξι το οποιω με καλυπτει απολυτα.Στη μηχανη δεν χρησιμοποιω καθολου :lol:

Γενικα συμφωνω σε οτι λες δεν διαφωνω καπου.Εχει δικιο εχει να κανει με τις αναγκες του καθενος.Απλα με ετρωγε να παρω το 4 και με τρωει ακομα αφου δεν εχω κολυμα με μαρκες και δεν ειμαι φανμποι κανενος απλα ακομα δεν εχω πειστει οποτε λεω να περιμενω το 5.Μεχρι τοτε galaxy s και ipad.

 

Y.G. Ασχετα αν δεν εχουμε μιλησει ιδιαιτερα φιλε zaxarakis απ το thread με τους πρωην ιδιοκτητες iphone ειχα βοηθηθει πολυ απ τα post σου και σου χρωσταω ενα ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες

Link to comment
Share on other sites

1)Με τη ταχυτητα του 3gs δεν ειχα παραπονο και ακομα και τωρα καμμια φορα οταν το χρησιμοποιω παραπονο δεν εχω

2)Εχω μια λεπτη ψηφιακη της Νικκον που την εχω στη τσαντα οποτε γενικα με τις φωτογραφικες του εκαστοτε κινητου δεν ασχολουμαι

3)Το skype ελαχιστα το χρησιμοποιω και αυτο απ το laptop και εκτος αυτου δεν το χρησιμοποιω για video call

4)Για την ποιοτητα κατασκευης προφανως κει εχεις απολυτο δικιο αν και ο αδερφος μου το χει συνεχεια σε αυτη τη θηκη που του εστειλε η apple και καλα οτι δεν δημιουργει προβλημα με το σημα οποτε δεν το απολαμβανει και τοσο.

5)Και για την αυτονομια εχεις δικιο.Μια απορια με τις προσαρμογες που του εχεις κανει πως τα παει η μπαταρια?

6)Για Gps χρησιμοποιω ενα Pna της MLS που εχω στο αμαξι το οποιω με καλυπτει απολυτα.Στη μηχανη δεν χρησιμοποιω καθολου :lol:

Γενικα συμφωνω σε οτι λες δεν διαφωνω καπου.Εχει δικιο εχει να κανει με τις αναγκες του καθενος.Απλα με ετρωγε να παρω το 4 και με τρωει ακομα αφου δεν εχω κολυμα με μαρκες και δεν ειμαι φανμποι κανενος απλα ακομα δεν εχω πειστει οποτε λεω να περιμενω το 5.Μεχρι τοτε galaxy s και ipad.

 

Y.G. Ασχετα αν δεν εχουμε μιλησει ιδιαιτερα φιλε zaxarakis απ το thread με τους πρωην ιδιοκτητες iphone ειχα βοηθηθει πολυ απ τα post σου και σου χρωσταω ενα ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες

 

Συνονοματε,ειναι σεβαστες οι αποψεις σου και δεν υπαρχει κανενας λογος να διαφωνησω.

με την λογικη αυτη που καταθετεις,ολοι μας λιγο πολυ εχουμε και τις καλες καμερες αλλα και τα gps :D ειναι αυτο ομως το ζητουμενο?

με λιγα λογια,δεν ειναι πιο πολυ κουβεντα να γινεται,αλλα προσπαθουμε να επικεντρωθουμε στην ουσια,των διαφορων και οχι τι αλλο και πως μπορουμε να το κανουμε με 2ες και 3ες συσκευες ;)

 

και κατι βασικο,δεν ειμαι ουτε προκειται να γινω ποτε φαν μπου κανενος! εχω συσκευη που με καλυπτει στα περισσοτερα απο αυτα που εγω επιθυμω,σε σχεση με αλλες.ασχετα τι μαρκα ειναι και τι λογισμικο εχει..

αν βγει μια συσκευη που θα κανει οτι κανει η συσκευη που εχω στα χερια μου (μην υπολογιζεις οτι εχω μηλο τωρα,ειχα wm,androids,symbian,UIQ και μηλα στο παρελθον πολλα) και καλυπτει τα κενα αυτης,δεν θα εχω κανενα προβλημα να μεταβω σε εκεινη!

παντα ονομαζω και τα καλα αλλα και τα στραβα καθε συσκευης που εχω χωρις παρωπιδες,οπαδισμο και προσπαθω να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος μπορω :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια , έχω περίπου στα 10 παιχνίδια και μόνο τα 2 έχουν ήχο ενώ είναι on ο ήχος στα παιχνίδια αυτά δεν παίζουν ήχο και στην αρχή είχαν τι έχει γίνεις ??
Link to comment
Share on other sites

ειναι πολλες (μα παρα πολλες )οι εφαρμογες /tweaks που καθιστουν για μενα το Jb και το Cydia must..

καποια σοβαρα,αλλα λιγοτερο σημαντικα,αλλα ολα τους σε κανουν να ζεις καλυτερα με το μηλο στην καθημερινοτητα σου..

 

http://img89.imageshack.us/img89/2831/img0742.th.pnghttp://img156.imageshack.us/img156/2751/img0741.th.pnghttp://img40.imageshack.us/img40/2338/img0740.th.png

 

ολα ειναι προσβασιμα απο την αρχικη οθονη,με ατελειωτο συνδοιασμο gestures..(μνημη καλη θελει μονο :lol:)

μπορω να εχω εναν μονο φακελο σε ολον τον springboard και μεσα του ατελειωτες επιφανειες και επισης ατελειωτους φακελους μεσα σε φακελους που και αυτοι θα ειναι μεσα σε αλλους κλπ κλπ...

το backround μεσα στους φακελους ειναι διαφανες και δεν υπαρχει αυτο το ηλιθιο μαυρο που σου εμφανιζει μονο το περιεχομενο του φακελου...

η εργονομια και η ευκολια χρησης του κινητου,απλα εκτινασεται στα υψη και δεν μπορει με τπτ να συγκριθει με κανενα Non JB iphone!!

 

για αυτο ακουω βερεσε οποιον λεει οτι το iphone δεν χρειαζεται jb.. το iphone για χρηστες σαν και εμενα δεν θα υπηρχε καν στην λιστα συσκευων μου αν δεν υπηρχε το JB και με την υπαρχουσα,γνωστη (απαραδεκτη) "λογικη" της apple...

αν αρχισω να αναφερω ποσα σπαστικα τερτιπια δεν υπαρχουν καν μετα απο το customizing μεσω jb,αλλα και ποσα πραγματα που δεν υπαρχουν στο μηλο πριν το jb,τα εχεις ολα μετα απο αυτο,δεν θα τελειωσω ποτε....

και ακομη μετα απο ολα αυτα....δεν μπορεις να τα εχεις ολα..

παλι υπαρχουν ελλειψεις και αδυναμιες που δεν εχουν καταφερει ακομη να ξεπεραστουν..αλλα η σταθεροτητα της συσκευης, ισσοροπει με τις οποιες αυτες αδυναμιες κανοντας τις να φαινονται λιγοτερο απαραιτητες...

 

και πως ειναι το τηλ μου? στα screenshots πιο κατω ;)

με πια εφαρμογη κανεις landscape την homescreen?

Link to comment
Share on other sites

 

και κατι βασικο,δεν ειμαι ουτε προκειται να γινω ποτε φαν μπου κανενος! εχω συσκευη που με καλυπτει στα περισσοτερα απο αυτα που εγω επιθυμω,σε σχεση με αλλες.ασχετα τι μαρκα ειναι και τι λογισμικο εχει..

αν βγει μια συσκευη που θα κανει οτι κανει η συσκευη που εχω στα χερια μου (μην υπολογιζεις οτι εχω μηλο τωρα,ειχα wm,androids,symbian,UIQ και μηλα στο παρελθον πολλα) και καλυπτει τα κενα αυτης,δεν θα εχω κανενα προβλημα να μεταβω σε εκεινη!

παντα ονομαζω και τα καλα αλλα και τα στραβα καθε συσκευης που εχω χωρις παρωπιδες,οπαδισμο και προσπαθω να ειμαι οσο πιο αντικειμενικος μπορω :)

Γι αυτο σεβομαι την αποψη σου.Σε ειχα παρακολουθησει απο καιρο τωρα στο αλλο thread.

Με το jailbreak και τις προσαρμογες που εχεις κανει ποσο σε βγαζει η μπαταρια στο 4?

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη με το Sbrotator for 4 iOS

 

Δημητρη δεν Εχει μεγάλη διαφορα απο ΟΕΜ. Και Ειναι η 1η φορα που εχω μηλο πανω απο μια ωρα χωρις jb μιας και Έμεινα στην 4.1 Μεχρι να βγει το τζου μπου Ενα μήνα περίπου ....

Αρκεί να ξερεις τι αφήνεις να δουλευει και τι Οχι σαν διεργασίες στο παρασκήνιο. Αν και παίζουν πολλα ρόλο στην αυτονομια της συσκευης.

Σημα τηλεφώνου

Φωτισμός αλλα και πως χρησιμοποιείς το τηλ.

Ολα Ειναι σχετικα σε αυτον τον τομέα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη με το Sbrotator for 4 iOS

 

Δημητρη δεν Εχει μεγάλη διαφορα απο ΟΕΜ. Και Ειναι η 1η φορα που εχω μηλο πανω απο μια ωρα χωρις jb μιας και Έμεινα στην 4.1 Μεχρι να βγει το τζου μπου Ενα μήνα περίπου ....

Αρκεί να ξερεις τι αφήνεις να δουλευει και τι Οχι σαν διεργασίες στο παρασκήνιο. Αν και παίζουν πολλα ρόλο στην αυτονομια της συσκευης.

Σημα τηλεφώνου

Φωτισμός αλλα και πως χρησιμοποιείς το τηλ.

Ολα Ειναι σχετικα σε αυτον τον τομέα :)

Αν και ψαρωνω πολυ για το 4 θα σφιξω τα δοντια και θα μεινω με galaxy και ipad μεχρι να δω τι θα ειναι το 5.Πιστευω να τα καταφερω...:)

Ευχαριστω συνονοματε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θέλω βοήθεια , έχω περίπου στα 10 παιχνίδια και μόνο τα 2 έχουν ήχο ενώ είναι on ο ήχος στα παιχνίδια αυτά δεν παίζουν ήχο και στην αρχή είχαν τι έχει γίνεις ??
Link to comment
Share on other sites

1. SBSettings

2.iPhone delivery για αναφορά παράδοσης και μετρητή χαρακτήρων.

3. Lock info Για να έχω όλες τις πληροφορίες που θέλω με μια ματια είτε όταν είμαι σε lock screen, είτε όταν βρίσκομαι σε οποιαδήποτε σελίδα του springboard.

4.IFile για να έχω προσβαση παντού.

5. Safari download manager για να κατεβαζω RapidShare και οτιδήποτε άλλο μέσω του safari.

6. Recent/CallLog Delete για να διαγραφω επιλεκτικά κλήσεις απο το ιστορικό.

7. My3G

8, MyWi

9. Cyntact για να βλέπω τις φωτογραφίες στα αγαπημένα του dialer.

10. Flashlight Ο πιο δυνατός φακός

11. Infinidock Για να βάζω στο dock όσα εικονιδια θέλω.

12. Retina app icons Για να έχω εικονιδια με τρομερή ευκρίνεια.

 

Ευχαριστώ πολυ.

 

 

Η καταχώρηση έγινε από το iPhone μου, χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανε την διαφορα η apple παλι.

 

GSMA: Πρώτη η HTC ως καλύτερος κατασκευαστής και το iPhone 4 Best Product of the year στα Global Mobile Awards

 

 

Η αναμονή τελείωσε. Χθες στο Hall 5 του Mobile World Congress 2011 ανακοινώθηκαν οι νικητές των Global Mobile Awards. Πρώτη στην κατηγορία των κατασκευαστών ήρθε η HTC που κατάφερε να ξεπεράσει του άλλους δύο υποψηφίους, Apple και Samsung. Παρόλα αυτά το iPhone 4 κατάφερε να γίνει το Product of the Year, επικρατώντας άνετα έναντι των ΗTC Desire, Samsung Galaxy S, RIM for BlackBerry Torch 9800 και LG Optimus 7. Aυτό φυσικά δεν ήταν έκπληξη καθώς η Apple μπορεί να απουσιάζει από το event, αλλά είναι τόσο παρούσα μέσω του iPhone 4 , αλλά και μέσω του iPad, στα περισσότερα περίπτερα. Ακόμα κι αν δεν ηταν το κινητό της χρονιάς θα ήταν σίγουρα το κινητό του MWC αφού, χωρίς υπερβολή το 50% των επισκεπτών έχει iPhone!!!

 

The Cool Angry Birds

Tα Angry Birds έχουν γίνει τόσο δημοφιλή πλέον που δε μας έκανε καθόλου εντύπωση η βράβευσή τους ως App of the Year on the Apple Platform, ενώ για την Android ως App of the Year βραβεύτηκε το Google Maps. Από την άλλη πλευρά ως Best Mobile Advertising & Marketing Compaign βραβευτηκε η εταιρεία Μobilera . Δείτε παρακάτω αναλυτικά όλες τις κατηγορίες και τους νικητές.

πηγη:digitallife.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...