Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιτοπου δε νομιζω να γινεται καπου, τουλαχιστον στα επισημα. Θα πρεπει να το αφησει. Αν το εχει παρει απο Ελλαδα, τοτε ή εκει που το αγορασε ή λογικα στο istorm αν το παει θα πρεπει να του την κανουν τη δουλεια.

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

 

Και πως θα δουλεψει το κινητο του εαν το αφεισει εκει για καποιες ωρες/μερες?

Προφανως θα πρεπει να αλλαξει sim

Ρωταω γιατι απο οσο ξερω καθε φορα που αλλαζεις sim τα σκας ή κανω λάθος??

 

Κοστος οθωνης ξερουμε?? Γιατι στο ιντερνετ κατι 200 ευρω δοαβαζουμε και ξενερωσε...:X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση!

 

Και πως θα δουλεψει το κινητο του εαν το αφεισει εκει για καποιες ωρες/μερες?

Προφανως θα πρεπει να αλλαξει sim

Ρωταω γιατι απο οσο ξερω καθε φορα που αλλαζεις sim τα σκας ή κανω λάθος??

 

Κοστος οθωνης ξερουμε?? Γιατι στο ιντερνετ κατι 200 ευρω δοαβαζουμε και ξενερωσε...:X

Η οθονη ειναι ενα εξαρτημα που θελει χρονο. Δεν ειναι μπαταρια ενος απλου Nokia που απλα πας στο Γερμανο και παιρνεις αλλη. Προφανως για καποιο διαστημα θα χρησιμοποιησει ενα αλλο τηλεφωνο. Οσο για τη sim, υπαρχουν ανταπτορακια για να παρει τη sim απο το iphone και να τη βαλει σε ενα αλλο κινητο. Απ οσο θυμαμαι, 2€ κανει σε καταστημα vf. Οσο για την τιμη, δε μου κανει εντυπωση το 200αρι. Ειναι ολο το κινητο η οθονη, ή τουλαχιστον βοηθα σε ολες τις λειτουργιες του κινητου. Οποτε το χτυπανει λιγο παραπανω.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ή κανε απεγκατασταση κ ξαναπερασε τα ή αν δε μπορείς κανε συνεχόμενα reset και Ίσως ξεκολλήσει

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει πάρει κανεις αυτό εδώ είναι διαγνωστικό για τα αυτοκίνητα που το συνδέεις στον εγκέφαλο...Αν το έχει κάποιος και το έχει δοκιμάσει ας μου πει αν είναι καλο για να το πάρω....ευχαριστώ!!

 

http://www.plxkiwi.com/kiwiwifi/hardware.html

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Όπως αναφέρεται εδω http://www.appleinsider.com/articles/11/02/14/apples_next_iphone_could_have_4_inch_screen_with_next_gen_a5_processor.html

 

Είναι πολυ πιθανόν εκτός απο το iPhone nano, να δούμε και μια έκδοση με 4" ιντσες οθόνη.

Είναι απόλυτα λογικο, αφου ο ανταγωνισμός έχει ήδη παει σ αυτο το μέγεθος και είναι επιθυμία των περισσότερων απο εμάς.

 

Σίγουρα το μέγεθος της συσκευής δεν θα αλλάξει πολυ γιατί θα ακολουθηθεί διαφορετική διάταξη της οθόνης ώστε να συμπεριλαμβάνει μεγαλύτερο μέρος της προσωψης.

Το ίδιο θα συμβεί και στο nano ώστε με μικρότερο μέγεθος, να μην αναγκαστεί να φορέσει οθόνη μικρότερη απο 3". Πολυ πιθανόν είναι να παραμείνει στο nano η 3,5" και να καταλαμβάνει όλο το εμπροσθιο τμήμα καταργοντας το home button.

 

Μπορει να γίνει εύκολα κάτι τέτοιο αφου οι λειτουργίες του θα γίνονται με gestures αλλα και με πιθανή χρήση κάποιου πλαινου πληκτρου πχ πάνω δεξιά στο σημείο που ακουμπά ο αντιχειρας όταν κρατάμε την συσκευη με το ενα χέρι.

Αλλα και αν καταργηθεί εντελώς, μπορούν κάποιες απαραίτητες λειτουργίες όπως recovery mode, να γίνονται απο τα volume buttons.

 

Στο ίδιο άρθρο αναφέρεται αυτο που έχουμε ακούσει εδω και καιρο για την ύπαρξη του επεξεργαστη Α5 o οποίος θα βασίζεται στον Α9 multicore.

 

Συμπέρασμα το iPhone θα παραμείνει στην κορυφή μη επιτρέποντας στον ανταγωνισμο να το ξεπεράσει.

 

Μαζι με τις hardware αλλαγές, θα έχουμε και βελτιώσεις στο software με πιο σίγουρη αυτη των notifications.

 

Μια άλλη φήμη θέλει την ύπαρξη ενός ακόμα iPhone με συρομενο μηχανικό πληκτρολόγιο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ισχυουν ολα. Μονο το συρομενο δε νομιζω να γινει. Η Apple δε νομιζω να εχει στο νου της να προσθεσει κατι τετοιο. Ηταν η πρωτη που το καταργησε εντελως. Γιατι να θελει να το ξαναβαλει; Ειναι πολλοι βεβαια αυτοι που προτιμουν το συρομενο πληκτρολογιο, αλλα νομιζω πως σε καποια σημεια κραταει σταθερη πορεια και αποψη, και δε νομιζω να το αλλαξει.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ισχυουν ολα. Μονο το συρομενο δε νομιζω να γινει. Η Apple δε νομιζω να εχει στο νου της να προσθεσει κατι τετοιο. Ηταν η πρωτη που το καταργησε εντελως. Γιατι να θελει να το ξαναβαλει; Ειναι πολλοι βεβαια αυτοι που προτιμουν το συρομενο πληκτρολογιο, αλλα νομιζω πως σε καποια σημεια κραταει σταθερη πορεια και αποψη, και δε νομιζω να το αλλαξει.

 

Κι εγω την ίδια εντύπωση έχω αλλα μην ξεχνάς ότι στην Αμερική είναι δημοφιλές και όλες οι εταιρείες motorola, HTC, samsung, βγάζουν τέτοιες εκδόσεις. Συν το web os που πάγια διαθέτει συρομενο πληκτρολόγιο.

 

Πιθανώς η apple δεν θέλει να αφήσει κενά στην αγορα.

Μην ξεχνάς ότι πλέον τα android έχουν τον πρώτο λόγο. Δεν έχει να αντιμετοπισει όπως μέχρι πριν δυο χρόνια τα windows mobile.

Γι αυτο πιστεύω ότι θα γίνουν αλλαγές και στο software μηδενιζοντας τις ελειψεις και με πιθανές μικροαλλαγες στο UI.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

αποκλειω να φτιαξει η apple κινητο με πληκτρολογιο.

θα ηταν σαν να αποχωριζεται τις αρχες της.Στην παρουσιαση του πρωτου ΑιΦον ο Jobs εδειξε ποσο σιχαινεται τα πλαστικα πληκτρολογια...

 

απο εκει και περα αν φτιαξει μικρο Αιφον το μεγαλο ζητουμενο ειναι αν θα μπορει να εχει apps/app store η θα ειναι κατι σαν το iPod Nano /iPod Touch...

 

οπως και να εχει ο σκοπος ειναι να μην μεγαλωσει το κινητο και να χωρεσει την 3,8 εστω οθονη μεσα στα 115χιλιοστα που ολα τα iPhone ειχαν.

 

αυτο ειναι εφικτο

http://img23.imageshack.us/img23/8995/edgetoedge.jpg

για να δουμε....

 

το ιδανικο θα ηταν ενα ΑιΦον με το hw του iPod Touch 4 και 3,5 inches μεχρι 400Ε και 8gb

το 4αρι στα 540Ε 16αρι

το 5αρι τουλαχιστον 3,7᾽᾽ στα 32gb στα 660Ε

5αρι 64 760Ε.

 

ουτε προβλημα εχει με τις αναλυσεις ουτε τιποτα.

εκει θα πηγαινε για τρελες πωλησεις μην ξεχνατε πως ο βασικος λογος που καποιος δεν το αγοραζει ειναι η τιμη.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καποιου φιλου το iphne 4 χρησιμοποιησε μεσω 3G 3 GB μεσα σε 3-4 μερες.

 

πως μπορει να βρει ποια εφαρμογη το εκανε??? ευτυχως ειχε το αναλογο data plan....

Link to comment
Share on other sites

μονο το google maps μπορει να το κανει αυτο αν το χρησιμοποιει ολη μερα...και αν...

 

για τα αλλα δεν νομιζω...

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

καποιου φιλου το iphne 4 χρησιμοποιησε μεσω 3G 3 GB μεσα σε 3-4 μερες.

 

πως μπορει να βρει ποια εφαρμογη το εκανε??? ευτυχως ειχε το αναλογο data plan....

 

Μου χει συμβει και μενα να στελνω με mms μια φωτογραφια και να μου λεει οτι σταλθηκαν 3 GB!!!

Εχω δεν εχω data plan τοσο μεγαλο και στον λογαριασμο μου δεν εδειξε κατι τετοιο!!

Μαλλον πρεπει να σαλταρει καπου καπου ο μετρητης ο default μεσα απο τα settings.

Καλυτερα να περασει καποιο προγραμμα οπως το 3G dataplan νομιζω οτι λεγεται οπου ειναι το πιο αξιοπιστο;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με χαλαει στο 4αρι παιδια ειναι το θεμα οθονη.

Τι εννοω?

Στις 3 συσκευες που περασαν απο τα χερια μου (το τεταρτο το πηρα μολις χθες) ειδα διαφορετικου επιπεδου λευκου οθονες.

Δηλαδη:

Στα πρωτα δυο κομματια ειχαν ψυχρα χρωματα κι επληκτικο λευκο και μαυρο - ακριβως οπως θελω την οθονη.

Το τριτο ειχε τραγικα κιτρινη οθονη, κι αυτο που εχω τωρα εχει θερμα χρωματα, αλλα ευτυχως χωρις να αλλοιωνει τη χρωματικη παλετα.

Αυτο το colour variation στα 4αρια (γιατι φυσικα εχω δει καμια 20αρια αλλα φιλων και γνωστων και αμεσως μπορω να διακρινω, πλεον, πως και τι) προσωπικα με ενοχλει.

Συμπεραινω οτι ολες οι νεες παρτιδες εχουν λιγοτερο ισχυρο backlight και πιο "ζεστα" χρωματα. Για πολλους αυτο ειναι καλο, γιατι αποδιδεται πιο σωστα η χρωματικη παλετα, προσωπικα εμενα ομως (κι εξισου πολλων αλλων) δε με ευχαριστει το ιδιο.

Φυσικα οι περισσοτεροι δε το προσεχουν καν, δεν τους ενδιαφερει αλλωστε (και καλα κανουν), αλλα οσοι εχουν... εντρυφησει στο θεμα, θα καταλαβουν καλα τι εννοω.

Κατα τα αλλα ειναι το γνωστο, παλιο, καλο iphone που ολοι ξερουμε... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μου χει συμβει και μενα να στελνω με mms μια φωτογραφια και να μου λεει οτι σταλθηκαν 3 GB!!!

Εχω δεν εχω data plan τοσο μεγαλο και στον λογαριασμο μου δεν εδειξε κατι τετοιο!!

Μαλλον πρεπει να σαλταρει καπου καπου ο μετρητης ο default μεσα απο τα settings.

Καλυτερα να περασει καποιο προγραμμα οπως το 3G dataplan νομιζω οτι λεγεται οπου ειναι το πιο αξιοπιστο;)

 

μα το θεμα δεν ειναι μονο στον μετρητη, ελαβε μηνυμα απο τον παροχο οτι τα δωρεαν GB τελειωνουν, που σημαινει οτι τα χρησιμοποιησε. εχει υποψην του 2-3 εφαρμογες που μπορει να το εκαναν, μια εκ των οποιων για παρακολουθηση τηλεορασης, αλλα κανονικα δεν θα επρεπε να σταματαει το streaming οταν δεν βλεπει?? και πως μπορει να δει αν οντως το εκανε αυτη η εφαρμογη?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με χαλαει στο 4αρι παιδια ειναι το θεμα οθονη.

Τι εννοω?

Στις 3 συσκευες που περασαν απο τα χερια μου (το τεταρτο το πηρα μολις χθες) ειδα διαφορετικου επιπεδου λευκου οθονες.

Δηλαδη:

Στα πρωτα δυο κομματια ειχαν ψυχρα χρωματα κι επληκτικο λευκο και μαυρο - ακριβως οπως θελω την οθονη.

Το τριτο ειχε τραγικα κιτρινη οθονη, κι αυτο που εχω τωρα εχει θερμα χρωματα, αλλα ευτυχως χωρις να αλλοιωνει τη χρωματικη παλετα.

Αυτο το colour variation στα 4αρια (γιατι φυσικα εχω δει καμια 20αρια αλλα φιλων και γνωστων και αμεσως μπορω να διακρινω, πλεον, πως και τι) προσωπικα με ενοχλει.

Συμπεραινω οτι ολες οι νεες παρτιδες εχουν λιγοτερο ισχυρο backlight και πιο "ζεστα" χρωματα. Για πολλους αυτο ειναι καλο, γιατι αποδιδεται πιο σωστα η χρωματικη παλετα, προσωπικα εμενα ομως (κι εξισου πολλων αλλων) δε με ευχαριστει το ιδιο.

Φυσικα οι περισσοτεροι δε το προσεχουν καν, δεν τους ενδιαφερει αλλωστε (και καλα κανουν), αλλα οσοι εχουν... εντρυφησει στο θεμα, θα καταλαβουν καλα τι εννοω.

Κατα τα αλλα ειναι το γνωστο, παλιο, καλο iphone που ολοι ξερουμε... ;)

Έχεις δίκιο Βαγγέλη. Κι εμένα μ αρέσουν τα ψυχρά χρώματα.

Το iPhone μου έχει ζεστά :) και φαίνεται αυτο που λες όταν το βάλω δίπλα στο iPad.

Όταν συγκρινω όμως την χρηματική απόδοση, ξεχνώ τις προτιμήσεις μου γιατι το iphone τα παει καλυτεερα, και απλα σε λευκές σελίδες δεν το βάζω δίπλα στο iPad.:lol:

 

@@Pik

Δημήτρη το νέο iPhone μπορει να γίνει έτσι ακριβώς όπως φαίνεται στις fake φωτογραφίες που έχεις βάλει.

Χρειάζεται μόνο ελάχιστα χιλιοστά μεγαλύτερο φαρδος για να κρατηθεί η σχέση Y/Φ

 

Φυσικά απαιτούνται και εσωτερικές αλλαγές για να τοποθετηθεί μια τέτοια οθόνη. Όμως τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.

Είμαι πεπεισμενος ότι η apple θα διατηρήσει την πρωτοπορία της.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο Βαγγέλη. Κι εμένα μ αρέσουν τα ψυχρά χρώματα.

Το iPhone μου έχει ζεστά :) και φαίνεται αυτο που λες όταν το βάλω δίπλα στο iPad.

Όταν συγκρινω όμως την χρηματική απόδοση, ξεχνώ τις προτιμήσεις μου γιατι το iphone τα παει καλυτεερα, και απλα σε λευκές σελίδες δεν το βάζω δίπλα στο iPad.:lol:

 

@@Pik

Δημήτρη το νέο iPhone μπορει να γίνει έτσι ακριβώς όπως φαίνεται στις fake φωτογραφίες που έχεις βάλει.

Χρειάζεται μόνο ελάχιστα χιλιοστά μεγαλύτερο φαρδος για να κρατηθεί η σχέση Y/Φ

 

Φυσικά απαιτούνται και εσωτερικές αλλαγές για να τοποθετηθεί μια τέτοια οθόνη. Όμως τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο.

Είμαι πεπεισμενος ότι η apple θα διατηρήσει την πρωτοπορία της.

 

Ναι ρε γμτ, κριμα.

Αν και το quality control σε τετοιες καταναλωτικες συσκευες δεν επιτρεπει διαφορετικη προσεγγιση (εννοως πως η συσκευη θα στοιχιζε 3 φορες περισσοτερο αν παραγονταν οθονες με την ιδια αποδοση... λευκου), θα μπορουσα να βαλουν ενα calibration tool (οπως στο galaxy tab) και να την προσαρμοζεις στα γουστα σου.

Τελος παντων.

Οντας στο τεταρτο μου κατα σειρα (μονο το... τεταρτο εχω, οχι και τα προηγουμενα :lol: ) καταληγω παλι σε αυτα που εχω πει.

Σκεφτομαι σοβαρα να ερθω στην πλατφορμα (ios) πιο... μονιμα για δυο λογους.

Εξακολουθω να τη θεωρω αρκετα πισω απο android (και πολυ πισω απο webos), αλλα:

- Εχει χαοτικα καλυτερη γκαμα εφαρμογων (βασικοτατος παραγοντας κατ'εμε)

- Τα iphone 4, ipad ειναι ποιοτικοτατα (μιλαω για υλικα κατασκευης), εξισου καταλυτικος παραγοντας για τα γουστα μου.

- Το λειτουργικο αυτο εχει την καλυτερη αυτονομια απο ολα τα ανταγωνιστικα της αγορας, για τις ιδιες φυσικα δουλειες που κανω σε ολα.

Με βλεπω να παιρνω παλι και ipad και να μενω μια και καλη εδω... :lol:

 

@all

Αν καταφερει να πετυχει το... bezel free design θα τους παραδεχτω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε γμτ, κριμα.

Αν και το quality control σε τετοιες καταναλωτικες συσκευες δεν επιτρεπει διαφορετικη προσεγγιση (εννοως πως η συσκευη θα στοιχιζε 3 φορες περισσοτερο αν παραγονταν οθονες με την ιδια αποδοση... λευκου), θα μπορουσα να βαλουν ενα calibration tool (οπως στο galaxy tab) και να την προσαρμοζεις στα γουστα σου.

Τελος παντων.

Οντας στο τεταρτο μου κατα σειρα (μονο το... τεταρτο εχω, οχι και τα προηγουμενα :lol: ) καταληγω παλι σε αυτα που εχω πει.

Σκεφτομαι σοβαρα να ερθω στην πλατφορμα (ios) πιο... μονιμα για δυο λογους.

Εξακολουθω να τη θεωρω αρκετα πισω απο android (και πολυ πισω απο webos), αλλα:

- Εχει χαοτικα καλυτερη γκαμα εφαρμογων (βασικοτατος παραγοντας κατ'εμε)

- Τα iphone 4, ipad ειναι ποιοτικοτατα (μιλαω για υλικα κατασκευης), εξισου καταλυτικος παραγοντας για τα γουστα μου.

- Το λειτουργικο αυτο εχει την καλυτερη αυτονομια απο ολα τα ανταγωνιστικα της αγορας, για τις ιδιες φυσικα δουλειες που κανω σε ολα.

Με βλεπω να παιρνω παλι και ipad και να μενω μια και καλη εδω... :lol:

 

Εγω θα σου έλεγα να πάρεις και iPad, αλλα να συνεχίσεις να αγοράζεις για δοκιμή και να τα πουλάς με μια μικρή χασουρα.

Κανεις το κέφι σου μ ενα κόστος ίσως μικρότερο απο αλλα χόμπι. Για παράδειγμα αν ήσουν κυνηγός θα ήθελες 150 ευρω κάθε σαββατοκύριακο. :lol:

Αν τώρα χαλας και 100 ευρω τον μήνα για το κέφι σου δεν λέει τίποτα. Τα κόβεις απο κάπου αλλου και τελείωσε.

 

Το iOS θα αλλάξει με μικρά και σταθερά βήματα. Να είσαι σίγουρος γι αυτο.

Θυμισου τι έγραψα προηγουμένως. Η apple ότι αποφασίσει να κάνει το κάνει καλα και μια για πάντα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου έλεγα να πάρεις και iPad, αλλα να συνεχίσεις να αγοράζεις για δοκιμή και να τα πουλάς με μια μικρή χασουρα.

Κανεις το κέφι σου μ ενα κόστος ίσως μικρότερο απο αλλα χόμπι. Για παράδειγμα αν ήσουν κυνηγός θα ήθελες 150 ευρω κάθε σαββατοκύριακο. :lol:

Αν τώρα χαλας και 100 ευρω τον μήνα για το κέφι σου δεν λέει τίποτα. Τα κόβεις απο κάπου αλλου και τελείωσε.

 

Το iOS θα αλλάξει με μικρά και σταθερά βήματα. Να είσαι σίγουρος γι αυτο.

Θυμισου τι έγραψα προηγουμένως. Η apple ότι αποφασίσει να κάνει το κάνει καλα και μια για πάντα.

 

Καπως ειναι Κωστα.

Γουσταρω την παραμετροποιηση, το συνεχες φλασαρισμα και διαφορα περιεργα modifications των android, αλλα βαρεθηκα:

- τις πλαστικουρες (κι εκει που φτιαχτηκε κατι ποιοτικοτερο, παλι τα εκαναν μουσκεμα)

- την τραγικη αυτονομια ΟΛΩΝ των android συσκευων (και σε αυτο ειμαι καθετος, τις δοκιμασα ΟΛΕΣ). Απαιτω ενα συγχρονο smartphone να μου δινει 18 ωρες αυτονομια, ΟΤΙ κι αν αποφασισω να κανω (παντα σε λογικα πλαισια, κι οχι με το να ασχολουμαι μαζι του τις μισες ωρες) και δυστυχως (η ευτυχως) μονο το 4αρι μου το εδωσε αυτο (οι λογοι ειναι πολλοι, αλλα θα τους εξηγησω αλλη φορα).

- την κακη μεταπωλητικη αξια

Αυτα που με εκνευριζαν στο ios ειναι ακομα εδω. Πολλα μπορω να τα λυσω με το jailbreak (που εκανα με το που ανοιξα τη συσκευη), αλλα ειναι πολλα ακομα που θα πρεπει να συμβιβαστω, για να εχω ολα τα αλλα που περιεγραψα παραπανω (και πολλα αλλα που δεν ειναι της παρουσης).

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη θα δεις οτι Μπορεις να Εχεις Πολυ περισσότερα απο Αυτα που νομίζεις οτι θα σου δώσει το μηλο σου ;)

 

Οσο για την apple? Ειναι Κατι σαν την htc και τα windows mobile.....

που χωρις τους xda θα ειχαν εξαφανιστεί απο την αγορα !!

Ετσι (και χειροτερα μαλιστα) ειναι το μηλο Χωρις το jb! Εγω το θεωρω γελοίο και υπερτιμημενο.

Ακομη και η λογική του app store " φωνάζει" εκμεταλευση !! Δεν Ειναι τίμιο να Πρεπει να αγοράσεις μια εφαρμογη πρώτα για να Εχεις το δικαίωμα να την δοκιμασεις.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη θα δεις οτι Μπορεις να Εχεις Πολυ περισσότερα απο Αυτα που νομίζεις οτι θα σου δώσει το μηλο σου ;)

 

Οσο για την apple? Ειναι Κατι σαν την htc και τα windows mobile.....

που χωρις τους xda θα ειχαν εξαφανιστεί απο την αγορα !!

Ετσι (και χειροτερα μαλιστα) ειναι το μηλο Χωρις το jb! Εγω το θεωρω γελοίο και υπερτιμημενο.

Ακομη και η λογική του app store " φωνάζει" εκμεταλευση !! Δεν Ειναι τίμιο να Πρεπει να αγοράσεις μια εφαρμογη πρώτα για να Εχεις το δικαίωμα να την δοκιμασεις.

 

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

Ετσι ειναι Δημητρη.

Βεβαια, αναφορικα με το applestore, παρα τα τερτιπια και το "στραγγαλισμα" που περιγραφεις, το ολο οικοσυστημα αποδειχθηκε εξισου δελεαστικο και για τους developers. Μην ξεχνας πως τεραστιο μεριδιο πλεον εχουν και τα android, με τις δεκαδες συσκευες που κυκλοφορουν, αλλα βλεπω χαρακτηριστικη καθυστερηση στις προσεγμενες και "καλογυαλισμενες" εφαρμογες.

Μηπως ακριβως αυτη η αναρχια κι οι "χαλαροι" κατα περιπτωση οροι, οδηγησαν σε αλλου ειδους προβληματα το android...?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνο οτι επρεπε να υπαρχει δυνατοτητα να δοκιμαζεις πρωτα κατι πριν το κατεβασεις.

οπως γινεται με τα προγραμματα τον υπολογιστον.

το προβλημα ειναι οτι καθε λιγο βγαινει αναβαθμιση και ειναι κουραστικο να περιμενεις

j/b για καθε εκδοση.

επισης με το j/b κατεβαζεις εφαρμογες και η αυτονομια της μπαταριας πεφτει αρκετα.

παντως και μονο για την εφαρμογη bitesms αξιζει να το κανεις j/b.

Link to comment
Share on other sites

@ Vagelis φιλε μου αυτο με τα χρωματα ειναι και ενα δικο μου αν θελεις παθος!

Ο Κωστας και ο Δημητρης ξερουν πως εχουν περασει πολλα ΑιΦονς απο τα χερια μου! κατι μου λεει πως κανενα δεν ειχε το κρυο χρωμα του ΑιΦον 2G μου.

 

και αυτο αγαπαω και εγω! αλλα απο την αλλη ειναι η ιδια περιπτωση που εγινε το 2008 με τα ΜΒΡ.

σε μηχανημα απο 2400Ε ειχες πιθανοτητα να εχεις 3 ειδων display...LG(τοτε τα καλυτερα με κρυες αποχρωσεις και αποδοση κορυφαια)Samsung (ειχαν ενα θεμα με καμμενα πιξελς αλλα παλι τελεια χρωματα) και Chimei (κανενα θεμα με πιξελς αλλα ειλικρινα απιστευτη κιτρινιλα....)

 

εγω ημουν τυχερος και πετυχα το LG...αλλα ατυχος πχ γιατι σε superdrive πετυχα τον προμηθευτη με το σφαλμα(και μολις καηκε μου εβαλαν πανασονικ)

Αυτο ειναι ενα λαθος πιστευω και τουλαχιστον θα επρεπε να εδιναν την δυνατοτητα να κανεις calibration( στο MBP μου εχω κανει και τα χρωματα ειναι πραγματικα κρυα,πιο πολυ και απο οτι ηταν!)

 

Αρα εχει να κανει με τους προμηθευτες και τις παρτιδες...δυστυχως...

Οσον αφορα το ΑιΦον σαν εσενα και εγω περασα πολλες συσκευες μεχρι να ξαναγυρισω στο iOS.

Η μονη που με ενθουσιασε ηταν το Pre με το webOS (καλο το Pre 3)αλλα απο εκει και περα σαν κυριο τηλεφωνο δεν θα μπορουσα να μην εχω την ποιοτητα την πληροτητα την αμεσοτητα και την αξιοπιστια του ΑιΦον.

 

@ Κωστη.

Αγαπητε πιστευω πως το ιδανικο θα ηταν μια οθονη αντε 3,8᾽᾽σαν αυτο που ειναι στο mockup.

Δεν λεω οτι με ᾽᾽χαλαει᾽᾽οπως ειναι τωρα το κινητο αλλα οσο να ναι για να προσθεσεις και τις νεες notifications και αλλα καλουδια που επιβαλλεται να φερει η 5.0, χρειαζεσαι μεγαλυτερη οθονη.

 

Το lineup που ανεφερα δε,με ενα μικρο αλλα με 3,5 οθονη,το 4αρι και το 5αρι με μεγαλη χωρητικοτητα dual core και καλυτερη οθονη , θα ηταν το ιδανικο.

Και εγω πιστευω ομως δεν θα μας απογοητευσουν.

Δεν προκειται.

 

@ zaharaki δεν θα κουραστω να σου λεω πως εχεις απολυτο δικιο.Ειδικα το iOS χωρις το jb ειναι σχεδον παιδικο.

Το jb ικανοποιει ατομα ανησυχα σαν εμας...και οχι μονο!

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

@pik

Ετσι ειναι, βεβαια εδω το κακο ειναι πως υπηρχαν τεσσαρια (ακομα και απο την ιδια παρτιδα) με διαφορετικο λευκο απο τα αλλα.

Αυτα τα δυο που περασαν απο τα χερια μου ηταν εξαιρετικα σε αυτο τον τομεα.

Στο iphone 2g ηταν ολα ετσι (απολυτο λευκο) και το μεγαλο πανηγυρι εγινε στο 3gs, που πανω απο τα μισα ηταν απαραδεκτα κατ'εμε (για αυτο και δεν κρατησα 3gs πανω απο 2 μερες - βαλε και την αθλια πλαστικουρα).

Και μιας και λεμε για πλαστικουρες και ασχολουμαστε με την οθονη που θα φορα το 5αρι, εμενα με τρομαζει το γεγονος να εγκαταλειψουν τα υλικα του 4, και να γυρισουν στα αθλια πλαστικα και χρωμια του παρελθοντος (για να αποφυγουν και τα περι κεραιας κλπ).

Παρομοιος "φοβος" υπαρχει και για το ipad 2. Φοβαμαι οτι το αλουμινιο θα δωσει σε μετριο ανθρακονημα τη θεση του (για λογους μειωσης του βαρους).

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάλι δεν το βλέπω παιδικό ακόμα χωρίς JB. Ναι μεν προσθέτει πολλές δυνατότητες αλλα όχι πια απ αυτές που δεν μπορούμε να ζήσουμε χωρίς αυτές.

 

Όταν υπάρχει σωστο JB όπως το πρόσφατο το ρίχνω, αλλιώς μένω και χωρίς.

Για παράδειγμα το είχα κανά μήνα χωρίς. Προχτές το ξανακανα γιατί δοκιμάζοντας πρώτα στο iPad κατευθείαν χωρίς να κάνω restore, δούλεψαν όλα ρολόι.

 

Έχω περάσει όλα κι όλα 10 πραγματάκια συγκεκριμένα και χιλιοδοκιμασμενα.

Πρώτα απ όλα σε αντίθεση με τον φίλο μου τον Δημήτρη δεν μ αρέσει να αλλάζω την αυθεντικότητα της συσκευής με θέματα και εικονιδια.

Επικεντρωνομαι κυρίως σε utilities που αυξάνουν τις δυνατότητες και την λειτουργικότητα.

Εφαρμογές αν θες το πιστεύεις δεν έχω ούτε μια σπασμένη. Περασα μόνο το Tom Tom για δοκιμή της 1.6 περισσότερο για να δω αν αληθεύουν αυτα που γράφονται αφου τις λίγες μέρες που πάω στην Ελλάδα δεν χρησιμοποιω gps και αν χρειαστεί έχωαγορασμενο το Navv συν το PDA μου.

Εδω που είμαι έχω αγορασμενο κάποιο άλλο προγράμμα αντι 40€.

 

Δεν πειραματιζομαι πολυ με cydia, γιατί κάθε φορα που θα δω κάτι αρχίζω να διερωταμαι μήπως φταίει αυτο μήπως εκείνο και αρχίζω να αφαιρω. Ξέρεις.

 

Γενικα δεν κάθομαι πια με τις ώρες να σκαλιζω αρχεία συστήματος klp. To iPhone με το που επιστρέφω σπίτι γίνεται ενα απλο τηλέφωνο αφου τα πάντα γίνονται απο το iPad.

Ειλικρινά το i4 είναι η συσκευη που έχω ταλαιπωρήσει λιγότερο απο όλες όσες πέρασαν απο τα χέρια μου.

Το κακομοιρο το galaxy s αν δεν το πουλαγα θα ξεβαφε το home button απο το πολυ φλασαρισμα καθώς χρειάζεται να το έχεις πατημενο:lol:.

Θυμάμαι το HTC HD1 που το κόκκινο κουμπακι πίσω απο τα πολλα φλασαρισματα είχε κάνει τρύπα στο κέντρο του απο την μύτη του στυλο που χρησιμοποιουσα. Το δε down volume είχε όντως ξεβαψει.:D

 

Τέρμα αυτα τώρα. Δεν έχω καμία όρεξη.

Αν θέλω να περάσω την ώρα μου βλέπω μια ταινία στο iPad μέσω air video η παίζω κανά παιχνίδι.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

V@gelis ωχ μην μου λες τετεια!

αν ειναι ετσι απλα θα μεινω με το 4αρι!

χιλιες φορες καλη ποιοτητα κατασκευης παρα πλαστικουρα και θηκες.

ομως δεν νομιζω να κανουν το ιδιο λαθος...

 

το τελειο θα ηταν κατι σαν αυτο.

http://img252.imageshack.us/img252/986/iphoneprosexyconcept01.jpg

 

αλλιως μπορουν να βαλουν απο πισω καπακι απο ποιοτικη γομα σαν το pre 2/HD2 ;)

 

απο την αλλη για το iPad2 μαλλον θα περασουν σε καποιο νεο ειδος κραματος.

Να εισαι σιγουρος αν το χαλασουν δεν θα διστασω να παρω ενα ipad1 σε καλυτερη τιμη κι ολας.

 

Κωστα εγω το jb to εχω για bitesms/themes(matte nano δεν μπορω χωρις αυτο)/Lockscreen .

τιποτε αλλο! :D

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...