Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε θα περιμένω και θα κάνω jailbreak γιατί μου τη σπάει που δε βρίσκει πολλά δίκτυα με το default wifi scan

 

Δεν πιστευω οτι με jb θα βρισκεις περισσοτερα δικτυα

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πιστευω οτι με jb θα βρισκεις περισσοτερα δικτυα

 

Δες στο cydia Wififofum και googλαρε για sources πολλών άλλων network analyzers.

 

Υπάρχει εφαρμογη στη cydia που να παίζει HD avi,mkv,flv κ.τ.λ.;

Link to comment
Share on other sites

Δες στο cydia Wififofum και googλαρε για sources πολλών άλλων network analyzers.

 

Υπάρχει εφαρμογη στη cydia που να παίζει HD avi,mkv,flv κ.τ.λ.;

 

Νομιζω ο vlc και ο buzz player κανουν αυτην την δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Απο το πρωι σημερα έχω παρατηρήσει τεράστια απαραδεκτη καταναλωση μπαταρίας, ακομα και στην αναμονη και χωρις να εχω κανει κατι ιδιαιτερο σημερα (σε σχεση με τις προηγουμενες μερες που δουλευε μια χαρα και μου κρατουσε 2 μερες+)

Έχω κλεισει και ολα τα ενεργοβόρα (3G, bluetooth, wifi, location services κ.λ.π.) μηπως και βελτιωθει η κατάσταση, εχω κανει επανεκκινησεις, αλλά τιποτα...

Kαμια ιδεα τι μπορει να φταιει και πως να το διορθώσω??

Υπάρχει τροπος ή καποιο προγραμματακι να δω την καταναλωση που ειχα σημερα σε κανενα διαγραμμα ή πινακα για να βγαλω συμπερασμα τι καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια???

Edited by fpap71

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

2 + μερες???:blink::blink:

πες μας ρε φιλε το πως τα καταφερες γιατι ακουγεται θαυμα!! ουτε 24 ωρο δε μου κραταει, με νορμαλ χρηση. εκτος αν δεν το δουλευες καθολου σε παιχνιδια μουσικη ιντερνετ.

παντως σιγουρα καποια εφαρμογη σου την τρωει, δεν ειναι φυσιολογικο

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4.0.1 jb and unlocked.

Αμα παω Itunes και κανω Restore θα μου το φερει σε προ-jb και ολα καλα? Η πρεπει να κανω κατι ακομα για να γινει σωστα η διαδικασια. Δν θα με παει στην πιο καινουργια εκδοση με restore?

Θελω να το φερω στις αρχικες ρυθμισεις, σαν να καινουργιο απο το κουτι του.

Link to comment
Share on other sites

Εχω 4.0.1 jb and unlocked.

Αμα παω Itunes και κανω Restore θα μου το φερει σε προ-jb και ολα καλα? Η πρεπει να κανω κατι ακομα για να γινει σωστα η διαδικασια. Δν θα με παει στην πιο καινουργια εκδοση με restore?

Θελω να το φερω στις αρχικες ρυθμισεις, σαν να καινουργιο απο το κουτι του.

 

με πατημενο το shift θα επιλεξεις το firmware που θελεις (του 4.0.1) ή και του 4.1 και θα κανεις restore.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοουσα με το shift πατημενο. Δε πρεπει να κανω τιποτα αλλο? Γιατι εχω διαβασει οτι πρεπει να αποθηκευσω τα SHSH. Αυτα τι ειναι κ πρεπει να τα αποθηκευσω η οχι?
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοουσα με το shift πατημενο. Δε πρεπει να κανω τιποτα αλλο? Γιατι εχω διαβασει οτι πρεπει να αποθηκευσω τα SHSH. Αυτα τι ειναι κ πρεπει να τα αποθηκευσω η οχι?

 

εαν εχεις κανει JB οπως γραφεις παραπανω - κατα 99% θα πρεπει να τα εχει κανει μονο του το Cydia. Σε ρωταει μολις το στήνεις... του ειχες πει ναι ή οχι?

Επισης οταν ανοιγεις το Cydia πανω πανω σου γραφει ποια SHSH εχει σωσμενα.

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι τι ειχα πατησει οταν το ειχα κανει γιατι δν εδινα σημασια αλλα ναι οταν ανοιγω το Cydia πανω πανω λεει 5 διαφορετικες εκδοσεις που εχει σωσει και εχει και την 4.0.1

Δηλαδη που τα λεει εκει περα τα εχει σωσμενα?

Και εφοσον τα εχει σωσμενα μπορω να κανω το restore χωρις καμια αλλη διαδικασια ετσι?

Link to comment
Share on other sites

δεν θυμαμαι τι ειχα πατησει οταν το ειχα κανει γιατι δν εδινα σημασια αλλα ναι οταν ανοιγω το Cydia πανω πανω λεει 5 διαφορετικες εκδοσεις που εχει σωσει και εχει και την 4.0.1

Δηλαδη που τα λεει εκει περα τα εχει σωσμενα?

Και εφοσον τα εχει σωσμενα μπορω να κανω το restore χωρις καμια αλλη διαδικασια ετσι?

 

θελεις να μας πεις τι ακριβως θελεις να κανεις για να σου πουμε ακριβως πως να το κανεις ?:)

Link to comment
Share on other sites

2 + μερες???:blink::blink:

πες μας ρε φιλε το πως τα καταφερες γιατι ακουγεται θαυμα!! ουτε 24 ωρο δε μου κραταει, με νορμαλ χρηση. εκτος αν δεν το δουλευες καθολου σε παιχνιδια μουσικη ιντερνετ.

παντως σιγουρα καποια εφαρμογη σου την τρωει, δεν ειναι φυσιολογικο

Με νορμαλ χρηση, (νορμαλ συνομιλιες με bluetooth ανοιχτο, πολυ λιγο ιντερνετ, την περισσοτερη ωρα σε αναμονη και γενικα οχι και πολλα πολλα σκαλισματα) πραγματικα τις 2 μερες με κρατουσε και νυχτα ανοιχτο, αλλα σε λειτουργια πτησης. Εννοείται πως ετσι κι αρχισω να το σκαλιζω με μουσικες, παιχνιδια, ιντερνετ κ.λ.π. σιγουρα δεν κραταει τοσο και λογικο ειναι. 1 μερα το πολυ κι εμενα... Θα ηθελα παντως να έχω μια εικονα με καποιο τροπο ποια εφαρμογη μου καταναλωνε χτες περισσοτερη ενεργεια... ξέρει κανενας αν γίνεται με καποια εφαρμογη??? Μάλιστα παρατηρησα χτες οτι ηταν ζεστο πισω ακριβως στο μηλο ολη μερα και χωρις λόγο... (κοντεψε να γινει μαρμελαδα το μηλαρακι...). Αφου τελικα το αφησα να εκφορτιστει εντελως, παρατηρω πως σημερα παει νορμαλ... κανενα πυρετο περασε φαινεται...

Με το HD 2 (στα ίδια σημεία) συνδέεσαι με 3G ή με EDGE / GPRS?

Επίσης , θα μπορούσες να δοκιμάσεις να κλείσεις το 3G (εφ όσον τελικά δεν συνδέεσαι με αυτό όπως λες) και να δοκιμάσεις να δεις εάν έτσι σε συνδέει (το iPhone) πιο γρήγορα?

Τέλος, δοκίμασε να συνδεθείς με το internet.vodafone.gr για να δεις εαν έχει διαφορά.

Η micro sim δεν φταίει.

1000 ευχαριστω φιλε μου γιατι με το "internet.vodafone.gr" στο APN δεδομένων καταφερα να συνδεομαι ιντερνετ με Vodafone (πραγμα το οποιο δεν ηξεραν να μου το πουν απο την εξυπηρετηση της Voda).

Όμως για το Skype που με ενδιαφερει και πιο πολυ, μπορει να χρειαστει και 4 εως 15+ λεπτα... για να συνδεθω:!: ανεξαρτητα αν ειμαι σε 2G ή 3G ή WiFi... Είναι φυσιολογικη τετοια καθυστερηση στο Skype σε οσους το εχουν εγκαταστησει??? θα ηθελα να ξερω...

Για τα υπολοιπα προγραμματα θα το τσεκαρω σε διαφορα σημεια για να δω αν εχω επισης τετοιες καθυστερησεις... Πάντως με HD2 και με pc δεν ειχα ποτε τετοια καθυστερηση συνδεσης σε skype και απορω...!!!!

Edited by fpap71

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια 2 γρηγορες ερωτησουλες

1)πηρα το i phone χθες.εχει περασμενη την 4.2.μπορω να το κανω jb η πρεπει να περιμενω ακομα???

2)τις επαφες μ απο ενα απλο SE W100 που εχω πως μπορω να τις περασω???υπαρχει τροπος???

3)μπορει να μ πει καποιος τις must εφαρμογες που πρεπει να περασω και τι αλλο πρεπει να κανω εκτος απο το jb?

ευχαριστω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια 2 γρηγορες ερωτησουλες

1)πηρα το i phone χθες.εχει περασμενη την 4.2.μπορω να το κανω jb η πρεπει να περιμενω ακομα???

2)τις επαφες μ απο ενα απλο SE W100 που εχω πως μπορω να τις περασω???υπαρχει τροπος???

3)μπορει να μ πει καποιος τις must εφαρμογες που πρεπει να περασω και τι αλλο πρεπει να κανω εκτος απο το jb?

ευχαριστω

μεγια το νεο κινητο σου!!

για jailbreak πρεπει να περιμενεις ακομα λιγο.

για εφαρμογες τωρα. ξεκινα απο το sbs settings.

Link to comment
Share on other sites

μεγια το νεο κινητο σου!!

για jailbreak πρεπει να περιμενεις ακομα λιγο.

για εφαρμογες τωρα. ξεκινα απο το sbs settings.

Γεια σου πατριδα! Γιατι να περιμενουμε ακομα για jb???:worry:

Αυτο το SBsettings για να το βαλουμε πρεπει να εχουμε κανει jb πρωτα ε??? Που το βρισκουμε? στο appstore δεν το ειδα...:worry:

Άλλα must προγραμματακια προ jb αλλα και μετα jb??

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει ακομα το κανονικο jailbreak.

με αυτο που υπαρχει πρεπει καθε που κανεις restart το κινητο να το συνδεσεις στο pc για να ξεκινηση.

τα πιο πολλα καλουδια θα τα δεις στο cydia αφου κανεις το jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει βγει ακομα το κανονικο jailbreak.

με αυτο που υπαρχει πρεπει καθε που κανεις restart το κινητο να το συνδεσεις στο pc για να ξεκινηση.

τα πιο πολλα καλουδια θα τα δεις στο cydia αφου κανεις το jailbreak.

 

Διορθωση...:happy: Δεν εχει βγει ακομα JB για συσκευες OTB με 4.2.1

Συσκευες που ειχαν JB και εχουν κρατησει τα SHSH τους εχει βγει JB εδω και ενα μηνα... (πρεπει να εχεις OSX βεβαια και την 4.2b3)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου πατριδα! Γιατι να περιμενουμε ακομα για jb???:worry:

Αυτο το SBsettings για να το βαλουμε πρεπει να εχουμε κανει jb πρωτα ε??? Που το βρισκουμε? στο appstore δεν το ειδα...:worry:

Άλλα must προγραμματακια προ jb αλλα και μετα jb??

 

Απο το cydia οταν φυσικα η συσκευη ειναι JB

Link to comment
Share on other sites

Διορθωση...:happy: Δεν εχει βγει ακομα JB για συσκευες OTB με 4.2.1

Συσκευες που ειχαν JB και εχουν κρατησει τα SHSH τους εχει βγει JB εδω και ενα μηνα... (πρεπει να εχεις OSX βεβαια και την 4.2b3)

 

εγω ειχα 4.1 jb και τωρα εχω 4.2.1.κανω την γνωστη διαδικασια με shift restore να περασω παλι την 4.1 για να κανω παλι jb και μου βγαζει error.ειχα σωσει SHSH.δεν μπορω να καταλαβω.εννοειται πειραζω το host.τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα 4.1 jb και τωρα εχω 4.2.1.κανω την γνωστη διαδικασια με shift restore να περασω παλι την 4.1 για να κανω παλι jb και μου βγαζει error.ειχα σωσει SHSH.δεν μπορω να καταλαβω.εννοειται πειραζω το host.τι μπορει να φταιει?

 

το error ειναι 1300 (περιπου)? εαν ναι, τοτε εχει γινει σωστα απλα σε ριχνει σε recovery mode... βγες απο το recovery mode με το umbrella :) και θα εισαι ΟΚ!

Αν δεν παιξει και παλι, δοκιμασε να το κανεις downgrade σε 4.0.1 :) ετσι ειχε παιξει και σε μενα....

Link to comment
Share on other sites

το error ειναι 1300 (περιπου)? εαν ναι, τοτε εχει γινει σωστα απλα σε ριχνει σε recovery mode... βγες απο το recovery mode με το umbrella :) και θα εισαι ΟΚ!

Αν δεν παιξει και παλι, δοκιμασε να το κανεις downgrade σε 4.0.1 :) ετσι ειχε παιξει και σε μενα....

 

την 4.0.1.δεν την ειχα ποτε ομως.δεν παιζει ρολο αυτο?ευχαριστω παντως ετσι και αλλιως για τις απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . πως μπορώ να σβήσω κάτι φωτογραφίες από το άλμπουμ βιβλιοθήκη και γενικά να μπορώ να της διαχωριστώ ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . πως μπορώ να σβήσω κάτι φωτογραφίες από το άλμπουμ βιβλιοθήκη και γενικά να μπορώ να της διαχωριστώ ?

 

Για να διαγράψεις φωτογραφίες απ' τη βιβλιοθήκη γίνεται μόνο μέσω itunes...

Για να τις διαχειριστείς,να κάνεις φακέλους κλπ πολύ καλό πρόγραμμα είναι το iphoto...

Link to comment
Share on other sites

Η lonely planet ξανά δίνει δωρεάν ταξιδιωτικούς οδηγούς στο appstore μην περιμένετε...:ninja:

 

Βγήκε επιτελούς και untethered jailbreak το greenpois0n για τη 4.2.1.Προς το παρoν είναι λενε λίγο ασταθές και δουλεύει μονό σε mac αλλά όταν βγει το τελικό δεν πρόκειται να κάνω το λάθος να ξαναμείνω χωρίς jailbreak ποτέ ξανά

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...