Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ενδιαφερομαι να αποκτησω το iphone 4,θα ηθελα ομως μια διευκρινηση σε μια απορια μου.Το πηρα στα χερια μου και μπαινοντας σε μια σελιδα στο safari ειδα οτι οταν κανεις zoom με τα 2 δαχτυλα τοτε το κειμενο της σελιδας δεν αναπροσαρμοζεται στην οθονη,αλλα για να διαβασεις πρεπει να πας δεξια η' αριστερα την σελιδα ωστε να διαβασεις!!!!!!!!!!!!Μονο οταν κανεις zoom χτυπωντας 2 φορες το σημειο που θελεις κανει αναπροσαρμογη του κειμενου αλλα σε πολυ μικρο zoom.Στο Desire HD που εχω γινεται αναπροσαρμογη σε οσο zoom και αν κανω!!!!!!!!!!!!!Μηπως στο iphone 4 ειναι καποια ρυθμιση που δεν ειδα??????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστω φιλε μου γιατις πληροφοριες.Με ενδιαφερει βασικα να μην αποσυνδεεται απο το τηλεφωνο στα καλα καθουμενα οταν ειναι και 1 μετρο διπλα οπως ενα ερικσον που εχω.Να συνοψισουμε οτι για το iphone4 συνεργασιμο χρις προβληματα αποσυνδεσεων ειν αι το plantronik?

 

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα σε αυτό το θέμα, όπως και με τα περισσότερα σύγχρονα bluetooth handsfree, μάλλον το ericsson είναι εξαίρεση με αυτή τη συμπεριφορά.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έκανα την ερώτηση στο 3g αλλά δεν πήρα ακόμα απάντηση.

Έχω πάρει το 4άρι και θέλω το 3άρι να το πουλήσω. Πως μπορώ να το επαναφέρω όπως ήταν όταν το αγόρασα για να μπορέσω να το δώσω;

Θα ήθελα να κρατήσω κάποιες καλές εφαρμογές που τις είχα αγοράσει για να έχει ένα επιπλέον + το κινητό αλλά δεν ξέρω αν αυτό είναι εφικτό....

 

Πρώτα σιγουρεψου οτι εχεις backup το 3αρι στo itunes και μετά restore as new,μετά το 4 restore as το όνομα που είχες στο 3 και είσαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα

 

Το πήρα κι εγώ αλλά επειδή είμαι εντελώς άσχετος ήθελα να ρωτησω από που να ξεκινήσω το διάβασμα.

 

Από αυτό εδώ το νήμα ή από εδώ ?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222442

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενδιαφερομαι να αποκτησω το iphone 4,θα ηθελα ομως μια διευκρινηση σε μια απορια μου.Το πηρα στα χερια μου και μπαινοντας σε μια σελιδα στο safari ειδα οτι οταν κανεις zoom με τα 2 δαχτυλα τοτε το κειμενο της σελιδας δεν αναπροσαρμοζεται στην οθονη,αλλα για να διαβασεις πρεπει να πας δεξια η' αριστερα την σελιδα ωστε να διαβασεις!!!!!!!!!!!!Μονο οταν κανεις zoom χτυπωντας 2 φορες το σημειο που θελεις κανει αναπροσαρμογη του κειμενου αλλα σε πολυ μικρο zoom.Στο Desire HD που εχω γινεται αναπροσαρμογη σε οσο zoom και αν κανω!!!!!!!!!!!!!Μηπως στο iphone 4 ειναι καποια ρυθμιση που δεν ειδα??????

Φιλε μου ετσι ειναι στο 4αρι, και εγω απο το Desire HD ειχα καλοσυνηθησει αλλα εδω δεν το κανει (ελπιζω ακομα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καλησπερα μηπως μπωρει καπιως να μου πει γιατι οταν βαζω το τηλεφ στην αυτοματη ριθμιση ωρας παει μια ωρα μπροστα ?? το εχω βαλει στην ζωνη Αθηνας.. ευχαριστω πολυ

 

Δεν με εχει απασχολησει ποτέ αυτο μεχρι που διάβασα το ποστ σου. Εγω την αυτόματη ρύθμιση την εχω στο off. Με το που βάζω την αυτόματη ρυθμιση στο on απλα παει 5 λεπτά πίσω επειδή εχω επιλεξει να δειχνει 5 λεπτα μπροστα την ώρα. Σίγουρα παντως δεν εχω αυτη τη διάφορα ώρας που αναφέρεις. Αλήθεια, ποιο πάροχο έχεις? Θα καταλάβεις για ποιο λογο ρωτάω οταν διαβάσεις το παρακατω.

 

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=482379

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με εχει απασχολησει ποτέ αυτο μεχρι που διάβασα το ποστ σου. Εγω την αυτόματη ρύθμιση την εχω στο off. Με το που βάζω την αυτόματη ρυθμιση στο on απλα παει 5 λεπτά πίσω επειδή εχω επιλεξει να δειχνει 5 λεπτα μπροστα την ώρα. Σίγουρα παντως δεν εχω αυτη τη διάφορα ώρας που αναφέρεις. Αλήθεια, ποιο πάροχο έχεις? Θα καταλάβεις για ποιο λογο ρωτάω οταν διαβάσεις το παρακατω.

 

http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=482379

Το ιδιο εχω κι εγω, με vf παροχο. Στο αυτοματο, με δειχνει 1 ωρα πισω. Μονο αν ειναι off δειχνει την ωρα που πρεπει. Λες και με εντοπιζει στη γερμανια πχ με το on.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα.

Μου βγάζει μια ώρα μπροστά ( ή πίσω. Δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα με αυτά). Αν είναι 13.00 το πηγαίνει σε 12.00

Vodafone έχω και εγώ.

 

Θα μπορέσει κανείς άραγε να μας δώσει εξήγηση;

Edited by mpempoulinos
Link to comment
Share on other sites

+1 και από μένα.

Μου βγάζει μια ώρα μπροστά ( ή πίσω. Δεν έχω εξοικειωθεί ακόμα με αυτά). Αν είναι 13.00 το πηγαίνει σε 12.00

Vodafone έχω και εγώ.

 

Θα μπορέσει κανείς άραγε να μας δώσει εξήγηση;

 

εγω εχω κοσμοτε και οταν βαζω την ωρα στο αυτοματο μου διχνει μια ωρα μπροστα αραγε γιατι σιμβενει αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

Έγω είμαι με wind και από την πρώτη στιγμή το έχω στο αυτόματο και δεν έχει χάσει λεπτό...

Αλλά είναι περίεργο τι μπορεί να συμβαίνει σε τόσα τηλ... :wacko:

Μήπως φταίει κάποιος συγχρονισμός με το pc και τα ραντεβού από gmail,google calendar κλπ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητο δουλευει με κάρτα κοσμοτε 2in1?. εφοσον βεβαια κοπει για να μπει στο κινητο

εχει κανεις κατι τετοιο? δουλευει ή θα χαλασει η κάρτα?

http://cgi.ebay.com/iPhone-4-iPad-Micro-Sim-Card-Cutter-Adapter-4G-Mini-/270695356957?pt=PDA_Accessories&hash=item3f06b35a1d#ht_3147wt_1139

Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το φαινόμενο λέγεται πως ειναι προβλημα του παρόχου κινητής και της κεραίας στην οποιά είσαι συνδεδεμένος. Αν θα μπορούσατε να δοκιμάσετε να το ανοιγοκλείσετε οταν δεν είσαστε στον ίδιο χώρο με τις προηγούμενες φορές ισώς να αλλάξουν τα αποτελέσματα που βλέπεται. Παντως σε εμένα δουλεύει τελεία στην cosmote και αυτόματη ρύθμιση στον on από την ώρα που το πήρα:)
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτο το λογο ρωτησα περι παροχου. Το θεμα βρισκεται εκει και δεν εχει να κανει με τη συσκευη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

μηπως παιζει τιποτα με καλοκαιρινη/χειμερινη ωρα?

εγω με κοσμο δεν εχω προβλημα παντος.

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει το κινητο σε καποιο vodafone shop???το περιμενω εδω και 10 μερες περιπου σε 3 βονταφον στα β.π αλλα υπαρχει ελλειψη λενε.εντυπωση μου κανει...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν υπαρχει το κινητο σε καποιο vodafone shop???το περιμενω εδω και 10 μερες περιπου σε 3 βονταφον στα β.π αλλα υπαρχει ελλειψη λενε.εντυπωση μου κανει...

 

Μέχρι προχτές Παρασκευή υπήρχε στη VODA Νέας Μάκρης. Για ψάξου...

 

Παρεπιπτόντως, πως μπορώ να προσθέσω έναν δεύτερο αριθμό κινητού σε μια υπάρχουσα επαφή; Η μόνη επιλογή που εμφανίζεται είναι "iphone". Αν όμως ο άνθρωπος δεν έχει IPHONE;

Edited by ref5412
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι προχτές Παρασκευή υπήρχε στη VODA Νέας Μάκρης. Για ψάξου...

 

Παρεπιπτόντως, πως μπορώ να προσθέσω έναν δεύτερο αριθμό κινητού σε μια υπάρχουσα επαφή; Η μόνη επιλογή που εμφανίζεται είναι "iphone". Αν όμως ο άνθρωπος δεν έχει IPHONE;

Αν πατησεις εκει που λεει "iphone", μπορεις να επιλεξεις εσυ τι θες να ειναι αυτο το τηλ, ή ακομα και να γραψεις εναν τιτλο.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω...εχω κατεβασει την εφαρμογη iphoto ετσι ωστε να κανω αρχειακια οσες φωτογραφιες εχω τραβηξει.Το προβλημα μου ειναι αν και πως μπορω να παρω στον υπολογιστει,να δει ο υπολογιστης το iphoto ετσι ωστε να τις τραβηξω απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια σας παρακαλω...εχω κατεβασει την εφαρμογη iphoto ετσι ωστε να κανω αρχειακια οσες φωτογραφιες εχω τραβηξει.Το προβλημα μου ειναι αν και πως μπορω να παρω στον υπολογιστει,να δει ο υπολογιστης το iphoto ετσι ωστε να τις τραβηξω απο εκει.

 

Όταν ανοίγεις το iphoto έχει στα δεξιά ένα βελάκι,το πατάς και σε πηγαίνει στη δεύτερη σελίδα,εκεί πατάς turn wifi share on,μόλις το πατήσεις απο κάτω θα σου εμφανίσει μια διεύθυνση (ουσιαστικά είναι η wifi ip), άνοιξε τον firefox,explorer κλπ στον υπολογιστή σου και γράψε αυτή τη διεύθυνση...από εκεί μετά μπορείς να κάνεις τα πάντα,να αντιγράψεις,να σβήσεις,να ανεβάσεις κάτι στο τηλ,ότι θες... :)

 

απαραίτητη προυπόθεση οτι έχεις wifi...

Link to comment
Share on other sites

Έχω τα εξής 2 θέματα:

 

1. Όταν βάλω 2 folders με τραγούδια στο κινητό (μέσω itunes), αυτά σκορπίζουν και τα folders δεν διατηρούνται. Υπάρχει εφαρμογή να κάνει κάτι τέτοιο;

2. Πως προσθέτω ένα τραγούδι στη λίστα με τα ringtones; Η τωρινή λίστα έχει μόνο κάποια προεπιλεγμένα και δεν έχει επιλογή για εισαγωγή νέου.

 

Διευκρινίζω οτι δεν είναι jailbroken.

Edited by ref5412
iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το κινητο δουλευει με κάρτα κοσμοτε 2in1?. εφοσον βεβαια κοπει για να μπει στο κινητο

εχει κανεις κατι τετοιο? δουλευει ή θα χαλασει η κάρτα?

http://cgi.ebay.com/iPhone-4-iPad-Micro-Sim-Card-Cutter-Adapter-4G-Mini-/270695356957?pt=PDA_Accessories&hash=item3f06b35a1d#ht_3147wt_1139

 

καμια γνώμη?

Link to comment
Share on other sites

Όταν ανοίγεις το iphoto έχει στα δεξιά ένα βελάκι,το πατάς και σε πηγαίνει στη δεύτερη σελίδα,εκεί πατάς turn wifi share on,μόλις το πατήσεις απο κάτω θα σου εμφανίσει μια διεύθυνση (ουσιαστικά είναι η wifi ip), άνοιξε τον firefox,explorer κλπ στον υπολογιστή σου και γράψε αυτή τη διεύθυνση...από εκεί μετά μπορείς να κάνεις τα πάντα,να αντιγράψεις,να σβήσεις,να ανεβάσεις κάτι στο τηλ,ότι θες... :)

 

απαραίτητη προυπόθεση οτι έχεις wifi...

 

Ευχαριστώ πολυ

Link to comment
Share on other sites

Θα σου δουλέψει κανονικά, εγώ το δούλεψα σε VODA.

την καρτα πως την εκοψες? με τα εργαλeιακια που πουλουν στο ebay τι λενε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...