Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο iTunes, εκει που ειναι η library, λεει movies. Θα κανεις drag and drop την ταινια που θες, θα μπει στο φακελο, θα συνδεσεις το κινητο, θα πας στην καρτελα movies του κινητου, θα επιλεξεις να κανει sync με το φακελο και θα την περασει.

 

Ευχαριστώ, φαντάζομαι για να την παίξει θα πρέπει να είναι σε μορφή .mp4?

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

Πως μπορώ να συχρονίσω το iphone με περισσότερους από 2 υπολογιστές μέσω itunes χωρίς να χαθούν δεδομένα;

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φαντάζομαι για να την παίξει θα πρέπει να είναι σε μορφή .mp4?

Ο player του κινητου θελει αυτη τη μορφη. Υπαρχουν αλλοι, που δεχονται ολες τις μορφες, ακομα και υποτιτλους.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ο player του κινητου θελει αυτη τη μορφη. Υπαρχουν αλλοι, που δεχονται ολες τις μορφες, ακομα και υποτιτλους.

 

Ένα παράδειγμα;

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Ένα παράδειγμα;

 

Buzz player...

Ούτε μετατροπές ούτε τίποτα,περνάς ότι θες και απολαμβάνεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

Buzz player...

Ούτε μετατροπές ούτε τίποτα,περνάς ότι θες και απολαμβάνεις! ;)

 

Πές μου οτι παίζει και mkv αρχεία με ανάλυση 720p να τρελαθώ! (?)

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Πές μου οτι παίζει και mkv αρχεία με ανάλυση 720p να τρελαθώ! (?)

Εδω λεει οτι παιζει mkv. Οσο για την αναλυση, μια δοκιμη θα σε πεισει.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εδω λεει οτι παιζει mkv. Οσο για την αναλυση, μια δοκιμη θα σε πεισει.

 

Με τρέλα λέμε!!:w00t:

iphone 4 16gb, iPAD2 32gb WIFI
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Πως μπορώ να συχρονίσω το iphone με περισσότερους από 2 υπολογιστές μέσω itunes χωρίς να χαθούν δεδομένα;

Πάνω στο store,authorize this computer μόνο που μπορείς να το κάνεις σε πέντε υπολογιστές.

 

 

Βρήκα ένα χρήσιμο tip για να βάζετε εύκολα και μαζικά εικόνες στα τραγούδια σας με το Itunes.

Στη μουσική του Itunes κάνετε drag n drop το φάκελο με τα τραγούδια που θέλετε,θα εμφανιστεί ως νέο άλμπουμ και έτσι θα μεταφερθεί στο Iphone.Πάνω δεξιά πατήστε το κουμπί με τα τετραγωνάκια ώστε τα άλμπουμ να εμφανίζονται σε ξεχωριστά τετράγωνα.Σε ένα άλμπουμ χωρίς εικόνα κάνετε δεξί κλικ,get info και στο παράθυρο multiplde item collection που θα βγει,δεξιά κάτω στο τετραγωνάκι artwork διπλό κλικ, διαλέξτε από το σκληρό σας την εικόνα, μετά ok και η εικόνα θα περάσει σε όλα τα τραγούδια του άλμπουμ ενώ μπορείτε να εισάγετε και αλλά στοιχειά μαζικά αν θέλετε. Τέλος μπορείτε να συγχωνεύσετε π.χ ένα 2πλο cd που έχετε ριπαρει με το itunes,μετονομάστε τα 2 άλμπουμ με το ίδιο όνομα και το ίδιο όνομα καλλιτέχνη με αργό διπλό κλικ σε κάθε όνομα και τα 2 άλμπουμ θα γίνουν ένα. Χθες το βρήκα ενώ πάντα ήθελα να δω πως παίρνουν εικόνες τα τραγούδια και τελικά ήταν πανεύκολο με το Itunes

 

 

Ξέρει κάποιος τι κάνω όταν έχω φτάσει 5 στους 5 Itunes authorized υπολογιστές με την πάροδο των ετών και format;

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

1η φορα γραφω σε αυτο το τοπικ και εχω καποιες αποριες:

1) Μπορεις να αποθηκευσεις ενα αρχειο excel απο ε-μαιλ που το εχει σαν συννημενο? χωρις να ειναι jailbreak η συσκευη σου.

2) Υπαρχει καποιος file eplorer (οπως στα windows ή android). Βασικη προυποθεση να μην ειναι jailbreak.

 

Ευχαριστω

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ ΠΙΡΑ ΚΕΝΟΥΡΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΙTUNES ΣΙΝΔΕΣΑ ΤΟ ΤΙΛΕΦΟΝΟ ΚΑΙ ΕΦΙΓΑΝ ΤΑ ΠΠΟΓΡΑΜΑΤΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΕΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ ΡΕ ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΙΑ ΒΩΕΙΘΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟ
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΣ ΠΙΡΑ ΚΕΝΟΥΡΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΤΟ ΙTUNES ΣΙΝΔΕΣΑ ΤΟ ΤΙΛΕΦΟΝΟ ΚΑΙ ΕΦΙΓΑΝ ΤΑ ΠΠΟΓΡΑΜΑΤΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΤΑ ΕΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ ΡΕ ΠΑΙΔΕΙΑ ΜΙΑ ΒΩΕΙΘΙΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΟ

 

Φιλε setter θα σε παρακαλούσα να μην γραφεις με κεφάλαια γτ σύμφωνα με τους κανόνες των forum ειναι σαν να φωναζεις οταν χρησιμοποιείς κεφάλαια. Και η λύση στο προβλημα σου ειναι να κανεις στον καινούριο σου υπολογιστή authorize. Μεσα απο το μενού store θα επιλεξεις authorize this computer και με το που συνδέσεις το iPhone με περασμένες τις εφαρμογες θα κανεις δεξί κλικ πανω στο κινητο σου στην αριστερή στήλη και μετα θα επιλεξεις transfer purchases

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Φιλε setter θα σε παρακαλούσα να μην γραφεις με κεφάλαια γτ σύμφωνα με τους κανόνες των forum ειναι σαν να φωναζεις οταν χρησιμοποιείς κεφάλαια. Και η λύση στο προβλημα σου ειναι να κανεις στον καινούριο σου υπολογιστή authorize. Μεσα απο το μενού store θα επιλεξεις authorize this computer και με το που συνδέσεις το iPhone με περασμένες τις εφαρμογες θα κανεις δεξί κλικ πανω στο κινητο σου στην αριστερή στήλη και μετα θα επιλεξεις transfer purchases

 

σιγνωμη για τα κεφαλαια δεν τι ειξερα σε παρακαλο πεσμου βιμα βιμα τι να κανο παω να τρελαθω δεν ξερω αγγλικα γραψεμου σε παρακαλω απο τι ωρα που σινδεωμε το κινιτο τι κανωμε σ ευχαριστο παρα πολυ μενω υποχρεως

Link to comment
Share on other sites

παιδια μιας και πιασαμε το θεμα με τους players. Σας βλεπουν κανονικα τους ελληνοκους υποτιτλους;

 

Έχω διαβάσει ότι υπάρχει πρόβλημα με την κωδικοποίηση των srt στα ελληνικά σχεδόν σε όλους τους players και εκτός αυτού παίζουν 1080p video μόνο τις μορφές που παίζει ο player του iphone. Δηλαδή δεν μπορούν να αξιοποιήσουν στο έπακρον τον επεξεργαστή του αφού δεν αφήνει η apple.Tο ίδιο συμβαίνει και με το wifi που δεν βρίσκει πολλά δίκτυα. Λύση είναι μόνο το jailbreak από διάφορα προγράμματα όπως π.χ. wififofum και yxflash από cydia...

Link to comment
Share on other sites

σιγνωμη για τα κεφαλαια δεν τι ειξερα σε παρακαλο πεσμου βιμα βιμα τι να κανο παω να τρελαθω δεν ξερω αγγλικα γραψεμου σε παρακαλω απο τι ωρα που σινδεωμε το κινιτο τι κανωμε σ ευχαριστο παρα πολυ μενω υποχρεως

 

Θα πρεπει πριν συνδέσεις το κινητο στο iTunes να πας στην καρτελα στην κορυφή του που λέει store και θα επιλέξεις το authorize this computer. Μετα θα συνδέσεις το iPhone και χωρις να περιμένεις να τελειώσει ο συγχρισμος που θα ξεκινήσει θα πας στην αριστερή μπάρα και θα επιλέξεις με δεξι κλικ το κινητο σου και θα διαλέξεις την επιλογη transfer purchases

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . υπάρχει εφαρμογή που να κάνει μετάφραση ολόκληρη την σελίδα όπως κάνει το Google ?
Link to comment
Share on other sites

Θα πρεπει πριν συνδέσεις το κινητο στο iTunes να πας στην καρτελα στην κορυφή του που λέει store και θα επιλέξεις το authorize this computer. Μετα θα συνδέσεις το iPhone και χωρις να περιμένεις να τελειώσει ο συγχρισμος που θα ξεκινήσει θα πας στην αριστερή μπάρα και θα επιλέξεις με δεξι κλικ το κινητο σου και θα διαλέξεις την επιλογη transfer purchases

 

Σ ευχαριστο παρα πολυ τα καταφερα ομος η ωρα πηγε μια ωρα μπροστα οταν το εχω στο αυτοματο εχει κανονικα ζωνη αθηνας πρεπει να το παω στο χειροκινιτο για να βαλω την σωστη ωρα ξερει κανενα παιδι να με βωειθιση να φτιαξο την ωρα ?? ευχαριστο πολυ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . υπάρχει εφαρμογή που να κάνει μετάφραση ολόκληρη την σελίδα όπως κάνει το Google ?

 

Browser translator free

Link to comment
Share on other sites

Παιδεια καλησπερα μηπως μπωρει καπιως να μου πει γιατι οταν βαζω το τηλεφ στην αυτοματη ριθμιση ωρας παει μια ωρα μπροστα ?? το εχω βαλει στην ζωνη Αθηνας.. ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Μολις εγινα και εγω κατοχος ενος iphone 4 και επειδη

δεν εχω ξανασχοληθει με το συγκεκριμενο ΟS

μπορειτε να μου πειτε απο που να αρχισω να διαβαζω

για να καταλαβω τι γινεται?(Αν υπαρχει καποιο link μεσα στο forum)

thanks.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους,σε λιγες μερες θα παρω κι εγω το iphone4!Καπου χαθηκα στις 430 σελιδες κι εχω καποιες αποριες. Εχοντας παλιοτερα Ν95 και μετα HTC Desire, ειχα φτιαξει φακελους με τραγουδια.Τα εχω φυλαξει στο pc,πως θα τα μεταφερω στο iphone;με copy paste του φακελου η"μεσω itunes;videos μορφης MP4,MPEG2,MPEG4,JPEG, παιζουν στο iphone;Ενα προγραμμα το εγκαθιστουμε με copy paste οπως στο android η"οχι?Συγνωμη που σας κουραζω :O:Oκαι σας ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας σε ολους,σε λιγες μερες θα παρω κι εγω το iphone4!Καπου χαθηκα στις 430 σελιδες κι εχω καποιες αποριες. Εχοντας παλιοτερα Ν95 και μετα HTC Desire, ειχα φτιαξει φακελους με τραγουδια.Τα εχω φυλαξει στο pc,πως θα τα μεταφερω στο iphone;με copy paste του φακελου η"μεσω itunes;videos μορφης MP4,MPEG2,MPEG4,JPEG, παιζουν στο iphone;Ενα προγραμμα το εγκαθιστουμε με copy paste οπως στο android η"οχι?Συγνωμη που σας κουραζω :O:Oκαι σας ευχαριστω πολυ.

 

Τα τραγουδια μεσω itunes

Τα βιντεο mp4

Τα προγραμματα μεσω itunes ή απευθειας απο την συσκευη μεσα απο το app store

 

Καλησπερα σε ολους

Μολις εγινα και εγω κατοχος ενος iphone 4 και επειδη

δεν εχω ξανασχοληθει με το συγκεκριμενο ΟS

μπορειτε να μου πειτε απο που να αρχισω να διαβαζω

για να καταλαβω τι γινεται?(Αν υπαρχει καποιο link μεσα στο forum)

thanks.

 

Καλο διαβασμα

 

http://www.myphone.gr/forum/announcement.php?f=89&a=96

 

Έχω ΕΝΑ Bluetooth Ericsson αλλά πολύ συχνά ξεσυνδεεται.Ξέρει κανείς γιατί;μήπως δεν ειναι συμβατό;Έχετε κάποιο να προτείνετε κάποιας εταιρείας να δουλεύει σωστά;(Bluetooth ασύρματο)

 

jawbone ψαξε.

Εχει διαφορα μοντελα και δειχνει και την σταθμη της μπαταριας του ακουστικου στην οθονη της συσκευης.

 

Καλημέρα, έχω την εξής ερώτηση: Που μπορώ να βρω φορτιστή αυτοκινήτου για το iphone 4; Έχω έναν της HTC (με έξοδο USB) αλλά φοβάμαι μήπως δεν υπάρχει συμβατότητα με τα ρεύματα και μου κάψει το iphone. Όποιος ξέρει ας μου πει παρακαλώ.

 

πλαισιο και public εχει σιγουρα.

belkin και griffin δες,ειναι τα καλυτερα

Edited by nervous
συνεχομενα μηνυματα,χρησιμοποιησε την Πολλαπλη Παραθεση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι δημοσιεύσεις,σχετικά με αξεσουαρ,και προβληματα,μεταφέρθηκαν στα αντίστοιχα σχετικά θέματα.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφή: Μάρ. 2004

Ηλικία: 49

Μηνύματα: 73

Παιδεια καλησπερα μηπως μπωρει καπιως να μου πει γιατι οταν βαζω το τηλεφ στην αυτοματη ριθμιση ωρας παει μια ωρα μπροστα ?? το εχω βαλει στην ζωνη Αθηνας.. ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...