Jump to content

Οθόνη αφής, πληκτρολόγιο ή... και τα δύο;


TN97
 Κοινοποίηση

Προτιμώ το κινητό μου να έχει...  

755 members have voted

  1. 1. Προτιμώ το κινητό μου να έχει...

    • Οθόνη αφής
      369
    • Πληκτρολόγιο
      116
    • Και οθόνη αφής και πληκτρολόγιο
      270


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την εντυπωση οταν δοκιμασεις κινητό με οθόνη δεν ξαναγυρίζεις πίσω.Κερδίζεις πολύ περισσότερα απ όσα χάνεις σε σύγκριση με ένα hardware πληκτρολόγιό.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Mε το κάθετο δεν θα χωράει το querty. Καλύτερη εκμετάλευση έχεις με το πλάγιο. Με κάθετο είχε βγει αυτό

 

 

http://img.gsmarena.com/vv/pics/dell/dell-lightning-1.jpg

 

 

 

 

Σε σχέση με το θέμα.

Μετά από πάρα πολλές αλλαγές κινητών πλέον είμαι σίγουρος ότι αυτά που με βολεύουν είναι όσα έχουν οθόνη αφής και qwerty.

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

http://img.gsmarena.com/vv/pics/dell/dell-lightning-1.jpg

 

 

 

 

Σε σχέση με το θέμα.

Μετά από πάρα πολλές αλλαγές κινητών πλέον είμαι σίγουρος ότι αυτά που με βολεύουν είναι όσα έχουν οθόνη αφής και qwerty.

 

Σιγουρα καλυτερη εκμεταλλευση εχει το πλαγιο πληκτρολογιο, αλλα το καθετο μπορεις να το χρησιμοποιησεις και με το ενα χερι. Αυτο ειναι το πλεονεκτημα.

 

Ποιο ειναι το κινητο της φωτογραφιας??? windows phone 7 ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

 

Ποιο ειναι το κινητο της φωτογραφιας??? windows phone 7 ?

 

Dell Lightning

 

με Microsoft Windows Phone 7

 

http://www.gsmarena.com/dell_lightning-3280.php

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που σιχαίνομαι το iphone, δεν μπορώ να παραβλέψω την εξαιρετική οθόνη αφής που διαθέτει.

Έχουν περάσει απ' τα χέρια μου ένα κάρο κινητά με οθόνη αφής, κανένα όμως δεν με ικανοποίησε στο 100%.

Πλέον μπορώ με σιγουριά να πω πως δεν αφήνω το συμβατικό πληκτρολόγιο με τίποτα στον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

MONO Πληκτρολόγιο,κατά προτίμηση querty. Blackberry Bold 9000 :)

Σιχαίνομαι τα αφής...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Οθονη αφης μακραν...

 

Δεν μπορω να ξεχασω ομως και την ευκολια του πληκτρολογιου.

 

Η πραγματικοτηα ειναι οτι μεχρι να παρω στα χερια μου το iphone μου την εσπαγαν τα κινητα με οθονη αφης..

Κινητό Τηλέφωνο το Τερματικό του Μέλλοντος
Link to comment
Share on other sites

Αφής με qwerty πληκτρολόγιο. Πολύ βολικό, αν και στην αρχή μου έσπαγε τα νεύρα τώρα γράφω άνετα και χωρίς γραφίδα. :)
Link to comment
Share on other sites

Αφής με πληκτρολόγιο για να καλύπτει όλες τις ανάγκες.

 

Η οθόνη αφής εξυπηρετεί πολύ στην πλοήγηση στο internet ενώ το πληκτρολόγιο στα μυνήματα e-mail κλπ.

Link to comment
Share on other sites

offtopic αν και εχει σχεση με οθονη...

 

εχω ενα καινουργιο lg κινητο touch screen και εχω το εξης προβλημα..

 

η οθονη δεν ανταποκρινετε (γενικα δεν νιωθει η αριστερη της γωνια) με αποτελεσμα να μην μπορω να πατησω αριθμους 1-4-7 οπως ειναι σε κατακορυφα..και οταν παταω εκει παταω τους διπλανους αριθμους) ειναι σαν να εχει νεκρωσει η μια γωνια της οθονης ενα πραγμα...

 

εκανα και calibration και συγκεκριμενα δεν ειναι δυνατο να κανω αφου οταν ξεκιναει to calibration απο το κεντρο για να συμαδεψω εκει παταω πολυ πιο αριστερα..) και οταν βγαζει να κανω calibration στα αριστερα...δεν μπορω να πατησω τιποτα για να συνεχισω το calibration αφου...ειναι σαν να μην υπαρχει στην οθονη..η κουκιδα..

 

ξερει κανει τι παιζει?

 

το γραφω εδω ισως ξερει καποιος να με βοηθησει γενικοτερα με οθονες αφης και οχι συγκεκριμενα lg

 

ειναι το πρωτο κινητο που αγοραζω touch screen..και μεχρι στιγμης δεν εχω καθολου καλη εντυπωση...αρα πληκτρολογιο επιλεγω :(

Edited by Asdf_7
P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

offtopic αν και εχει σχεση με οθονη...

 

εχω ενα καινουργιο lg κινητο touch screen και εχω το εξης προβλημα..

 

η οθονη δεν ανταποκρινετε (γενικα δεν νιωθει η αριστερη της γωνια) με αποτελεσμα να μην μπορω να πατησω αριθμους 1-4-7 οπως ειναι σε κατακορυφα..και οταν παταω εκει παταω τους διπλανους αριθμους) ειναι σαν να εχει νεκρωσει η μια γωνια της οθονης ενα πραγμα...

 

εκανα και calibration και συγκεκριμενα δεν ειναι δυνατο να κανω αφου οταν ξεκιναει to calibration απο το κεντρο για να συμαδεψω εκει παταω πολυ πιο αριστερα..) και οταν βγαζει να κανω calibration στα αριστερα...δεν μπορω να πατησω τιποτα για να συνεχισω το calibration αφου...ειναι σαν να μην υπαρχει στην οθονη..η κουκιδα..

 

ξερει κανει τι παιζει?

 

το γραφω εδω ισως ξερει καποιος να με βοηθησει γενικοτερα με οθονες αφης και οχι συγκεκριμενα lg

 

ειναι το πρωτο κινητο που αγοραζω touch screen..και μεχρι στιγμης δεν εχω καθολου καλη εντυπωση...αρα πληκτρολογιο επιλεγω :(

 

Ανάλογα με το κινητό που έχεις, ρώτα εδώ:

 

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=75

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βαριέμαι και δεν στέλνω συχνά μηνύματα, οθόνη αφής για εμένα.

 

Είναι πιστεύω πιο πρακτική, και δίνει ομορφιά στο κινητό η απουσία πληκτρολογίου.

 

Το μόνο μείον είναι στα μηνύματα, με κουμπιά γίνεται πιο γρήγορα η δουλειά. Ίσως επειδή δεν έχω ακόμη συνηθίσει στην αλλαγή...

When the sun is cold and black, when you wanna scream and shout, and the record plays the dark side of the moon...
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το θέμα βάρους, δεν βλέπω κανένα λόγο εάν μπορείς να εχεις οποιαδήποτε επιλογή, να μην διαλέξεις αυτή που σου τα προσφέρει όλα.:blink:
Link to comment
Share on other sites

οθόνη αφής και πληκτρολόγιο

 

Σε περίπτωση που κάτι πάθει οθόνη αφής με ένα κινητό που έχει μόνο αφής είναι για πέταμα καθώς θα πρέπει να φτιάξεις άμεσα ενώ με πληκτρολόγιο συνεχίζεις την δουλειά σου άνετα και μην πω οτι δεν φοβάσαι να πατήσεις λιγο δυνατά

 

παντός θα ήτανε ωραίο να είχαμε ένα ειδικό πληκτρολόγιο αφής αντι για πλήκτρα κατι σαν.... το LG crystal

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν ένα χρόνο δε με βολευαν τα κινητά με οθόνη αφής, ήθελα πληκτρολόγιο οπωσδήποτε πληκτρολόγιο κανονικό... Μέχρι που ξεκίνησα να χρησιμοποιώ το iPhone, το οποίο με έχει βολέψει απίστευτα σε όλα (και στην πληκτρολογηση) - από αυτό γράφω και τώρα. Έχω δοκιμάσει και άλλα touch screen κινητά, χωρίς να με βολεψουν το ίδιο με το iPhone όμως.
Link to comment
Share on other sites

Οθόνη αφής απο μένα...

Έχω το HD2 και τα πλήτρα του δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ.

Μα ποτέ όμως...Πραγματικά άχρηστα για μένα...Τζάπα χώρο πιάνουνε!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ νωρίς για κινητές συσκευές με αποκλειστικά εικονικό πληκτρολόγιο (ή αλλιώς, οθόνη αφής). ;)

 

Ψηφίζω το #3 :happy:

Link to comment
Share on other sites

Οθόνη αφής απο μένα...

Έχω το HD2 και τα πλήτρα του δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ΠΟΤΕ.

Μα ποτέ όμως...Πραγματικά άχρηστα για μένα...Τζάπα χώρο πιάνουνε!

 

Το htc HD2 έχει πλήκτρα; Νόμιζα ότι ήταν μόνο αφής...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Για πολλά sms & χρήση με ένα χέρι και στα τυφλά, είναι απαραίτητα τα πλήκτρα,

αυτό όμως να μην είναι σε βάρος της μπαταρίας και του όγκου του κινητού..

 

Επίσης χρειάζεται και η αίσθηση των πλήκτρων.. Για να παίζουμε και κανένα game!

 

Δεν μου αρέσουν "τα άκρα" στα νέα μοντέλα. Πλέον δεν υπάρχει ούτε πλήκτρα κλήσεων, ούτε dpad, ούτε κάμερας ! :mad:

 

Δεν λέω, χρήσιμη η μεγάλη οθόνη, αλλά ακόμη και του iPhone δεν βολεύει για να κάνεις γρήγορα κάποιες εργασίες..

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κανονικό πληκτρολόγιο qwerty, Nokia E72 :)

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Το htc HD2 έχει πλήκτρα; Νόμιζα ότι ήταν μόνο αφής...:confused:

Έχει 4 κουμπάκια κάτω από την οθόνη. Όχι πληκτρολόγιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...