Jump to content

Οθόνη αφής, πληκτρολόγιο ή... και τα δύο;


TN97
 Κοινοποίηση

Προτιμώ το κινητό μου να έχει...  

755 members have voted

  1. 1. Προτιμώ το κινητό μου να έχει...

    • Οθόνη αφής
      369
    • Πληκτρολόγιο
      116
    • Και οθόνη αφής και πληκτρολόγιο
      270


Recommended Posts

Μόνο πληκτρολόγιο. Δυστυχώς όμως σε λίγα χρόνια θα πάψουν οι εταιρίες να βγάζουν κινητά με πληκτρολόγιο, και όσα θα βγάζουν θα είναι low end για κάτι γραφικούς και παπούδες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προτιμω αφη με qwerty.Πιστευω οτι με τον τροπο αυτο,μπορεις να συνδυασεις και τα 2.Οπως ειπε και ενας φιλος πριν,αν οδηγας και θελησεις να κανεις ενα τηλεφωνο,με την αφης εισαι λιιιιιγο δυσκολα(οχι πολυ:p)
www.lancisti.gr/forum
Link to comment
Share on other sites

Μόνο πληκτρολόγιο. Δυστυχώς όμως σε λίγα χρόνια θα πάψουν οι εταιρίες να βγάζουν κινητά με πληκτρολόγιο, και όσα θα βγάζουν θα είναι low end για κάτι γραφικούς και παπούδες.

 

Α μπα.. δε νομιζω Πανο.. Οπως και με τα ''εξυπνα'' κινητα, που δεν υποσκελισαν τελικα στην αγορα τα απλα. Και αποδεικνυεται απο το γεγονος του οτι στην Φινλανδια, μαμα της Νοκια, σε ερευνα που εγινε, ο κοσμος στην συντριπτικη του πλειοψηφια, προτιμαει τα 40ρια, τα απλα κινητα.. Ισως, αυτο που λες, να γινει στο πολυ απότατο μελλον.

Η απλοτητα και το κλασικο θα ειναι παντα '' in ''. Πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη αφής βοηθάει πολύ στην εύκολη πλοήγηση στο ίντερνετ. Και σήμερα πλέον τα κινητά είναι μικρά τερματικά, κανείς δεν μπορεί να το αρνηθεί αυτό.

Από την άλλη, το πληκτρολόγιο βοηθάει πολύ στην γρήγορη και σίγουρη εισαγωγή μεγάλου κειμένου.

Ο συνδυασμός τους πιστεύω ότι είναι το καλύτερο, ειδικά όταν δεν έχει μεγάλη επίπτωση στο πάχος της συσκευής (ναι ναι, βλέπε milestone).

Για μένα όμως θα είχε ενδιαφέρον και μια συσκευή με συρόμενο κάθετο πληκτρολόγιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

εγω μετα τα 3.2"[νοκια5800]3.5"[νοκια ν97 ]και τωρα 3.7" ομνια2 θα περιμενω τα καινουργια που θα βγουν τον χειμωνα με 4.5"-5" γιατι ασχολουμε ολη μερα με το ιντερνετ και αφου πλεον χρησιμοποιω τα παντα στο κινητο χωρις πενακια κ.λ.π.[μου πηρε λιγο χρονο να συνηθισω αλλα πια δεν εχω κανενα προβλημα].

μηνυματα στελνω σπανια οποτε τα περι ξεχωριστου πληκτρολογιου δεν με ενδιαφερουν.

οπως βολευεται κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη αφής βοηθάει πολύ στην εύκολη πλοήγηση στο ίντερνετ. Και σήμερα πλέον τα κινητά είναι μικρά τερματικά, κανείς δεν μπορεί να το αρνηθεί αυτό.

Από την άλλη, το πληκτρολόγιο βοηθάει πολύ στην γρήγορη και σίγουρη εισαγωγή μεγάλου κειμένου.

Ο συνδυασμός τους πιστεύω ότι είναι το καλύτερο, ειδικά όταν δεν έχει μεγάλη επίπτωση στο πάχος της συσκευής (ναι ναι, βλέπε milestone).

Για μένα όμως θα είχε ενδιαφέρον και μια συσκευή με συρόμενο κάθετο πληκτρολόγιο.

 

Mε το κάθετο δεν θα χωράει το querty. Καλύτερη εκμετάλευση έχεις με το πλάγιο. Με κάθετο είχε βγει αυτό

http://www.phonegg.com/Samsung/S8300-UltraTOUCH/Samsung-S8300-UltraTOUCH-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Mε το κάθετο δεν θα χωράει το querty. Καλύτερη εκμετάλευση έχεις με το πλάγιο. Με κάθετο είχε βγει αυτό

http://www.phonegg.com/Samsung/S8300-UltraTOUCH/Samsung-S8300-UltraTOUCH-1.jpg

 

I know...

Όμως εννοώ ότι το κάθετο θα είναι σαν του Ε71/72

Θα ήθελα να δω και κάτι τέτοιο

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι προτιμω και τα δυο αν και εχω το desire και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος απο το πληκτρολογιο ψαχνω να αγορασω συσκευη με qwerty μιας και βολευει πολυ περισσοτερο στα μηνυματα

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι πρέπει να τα συνδυάζεις και τα 2, αλλά χωρίς να μεγαλώνει υπερβολικά το πάχος του κινητού. Για παράδειγμα, το milestone είναι σε πολύ καλό δρόμο και νομίζω πως οι εταιρίες, θα κάνουν ακόμα πιο λεπτά κινητά που να έχουν και οθόνη αφής και πληκτρολόγιο.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πλεον εχω συνηθισει τις οθονες αφης και οταν παω να γραψω μηνυμα σε κανονικο πληκτρολογιο μου φαινεται καπως.:p Καλο ειναι να εχει και οθονη αφης και qwerty αλλα εγω ψηφισα οθονη αφης γιατι το qwerty δεν θα το χρησιμοποιουσα συχνα και θα ηταν πιο βαρυ το κινητο χωρις λογο.
Link to comment
Share on other sites

πληκτρολόγιο γιατί έχεις την δυνατότητα να γράφεις χωρίς να κοιτάς, η αισθηση των πλήκτρων δεν συγκρίνεται με τίποτα. Θα βόλευε να είχε και τα 2 αλλά θέλει πολύ καλύτερες μπαταρίες και να είναι μικρότερα απο ότι είναι τώρα τα κινητά.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Αφής ...μόνο!

 

Εχεις πολύ μεγαλύτερη οθόνη να δουλέψεις ενώ στο σερφάρισμα απλά δεν συγκρίνεται με τα πληκτρολόγια. Ειδικά αν έχεις μια καλή αφής δεν υστερείς πουθενά.

 

Εγώ με το Νοκια γράφω εξίσου γρήγορα σμσ με ένα που έχει κουμπιά.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

μακραν κινητο με πληκτρα! το χειροτερο μου ειναι οθονη αφης και ακομη χειροτερο μου ο συνδιασμος αφης με πληκτρα! θελω ΜΟΝΟ πληκτρα!! και δεν το αλλαζω με τιποτα.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Αφής και πληκτρολόγιο μαζί, καμμία συζήτηση. Ένα slider με οθόνη αφής είναι το τέλειο τύπου Ν85. Για χρήστες που το ψάζνουμε παραπάνω, qwerty+touch= pc. Απόλυτη ταχύτητα στο μενού. Πλέον ο Η/Υ ανοίγει μόνο πσκ, όλες οι άλλες δουλειες μέσα στην εβδομάδα γίνονται μέσω Ν97. Και το htc pro2 δεν θα με χάλαγε.
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ συνδυασμό οθόνης αφής με πληκτρολόγιο, περισσότερο για την άνεση που προσφέρει το πληκτρολόγιο κατά τη σύνταξη μηνυμάτων και e-mails εν κινήσει. Από κει και πέρα, καλή συσκευή να είναι κι ας είναι όπως θέλει :)
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγιο, Και μόνο!

Γιατί εκτώς απ'ττο οτι με την οθόνη αφής θα παρουσιάζονται περισσότερα ανεπιθύμητα αποτελέσματα σε περίπτωση που δεν το κλειδώσουμε και είναι μέσα σε τσέπη ας πούμε, δεν είναι και καθώλου εύκολο να χρησιμοποιηθεί από άτομα με ειδικές ανάγκες όπως εγώ.

Να κλείσει μια για πάντα το τυφλάδικο και να μείνουν άνεργοι όλοι οι χαφιέδες που'χει για προσωπικό!
Link to comment
Share on other sites

αφης μονο αρκει μονο οταν πληκτρολογω, τα πληκτρα να ειναι διαφανη και να βλεπω απο πισω που ειμαι οταν surfαρω.πληκτρολογιο αφης του στυλ νοκια 5800 μου τη δινει τρελα.Ο οπερα mini καπως σωνει την κατασταση..............
Link to comment
Share on other sites

Συνήθεια είναι για μένα. Όσο είμαι με το ένα, τόσο "ξεχνάω" το άλλο!

Είχα ΒΒ bold (QWERTY), το οποίο ήταν άψογο, ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει σε QWERTY.

Δοκίμασα και αρκετά αφής. Επίσης με βολεύουν, ιδίως το storm2 που έχω τώρα.

 

Εμφανισιακά πάντως, by night...by far... qwerty :D

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

εγώ ψήφισα οθόνη αφής...

αλλά πιστεύω για πιο επαγγελματική χρήση χρειάζονται και τα 2

iMac 21.5'', Apple iPhone 6s Rose Gold...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω πρόβλημα.

Όσον αφορά την αφή, θέλω την απόκριση του iPhone, δε συμβιβάζομαι με τίποτα παρακάτω και όταν χρησιμοποιώ πληκτρολόγιο, μακράν BlackBerry. Τα πιο εύκολα τηλέφωνα με QWERTY.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...