Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

θα πω και εγω βονταφον μιας και εδω Κρητη εχει πολυ καλη καλυψη τοσο σε 3g οσο γενικα και σε σημα :)

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wind ελαφρώς φτηνότερη και προσφέρει περισσότερα στα αντίστοιχα πακέτα (πχ στα προγράμματα unlimited προσφέρει και mms, και ίντερνετ και sms προς άλλα δίκτυα και κλήσεις προς σταθερά που κάποια από αυτά δεν τα δίνουν όλα μαζί, οι άλλες εταιρείες σε ένα πακέτο).

Επίσης, τουλάχιστον σε σχέση με τη Vodafone έχει αρκετά καλύτερο σήμα. Έχει και σήμα στους σταθμούς στο μετρό:mobile:

Link to comment
Share on other sites

Vodafone για την λιγοτερο κακη εξυπηρετηση και την καλυτερη καλυψη στις περιοχες που με ενδιαφερουν.

Αυτο που γινεται με την κοσμοτε που σε καποιες ακομα και κεντρικες περιοχες με το που μπαινεις σε κτιριο να χανεται το σημα ειναι απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

Vodafone, γιατί έχει την καλύτερη ποιότητα στο δίκτυο της (φωνή και δεδομένα) και έχει βελτιώσει αισθητά την κάλυψη της.:)
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εχω telestet-tim-wind απο το 1998!

κανενα προβλημα γενικα απο καλυψη δικτυου!

και απο προσφορες παρα πολυ καλη!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 7 χρόνια είμαι στη Vodafone και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Οι τιμές είναι πολύ καλές, οι υπηρεσίες καλές. Απλά τελευταία σε μερικά σημεία που παλιότερα είχα καλύτερο σήμα, πλέον είναι μέτριο. Προφανώς ξηλώνονται κεραίες της Vodafone. Κατά τα άλλα είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Είχα vodafone από το 2007 αλλά δεν ήμουν ικανοποιημένος από την κάλυψη. Φέτος έγινε κ ένα θέμα με την επιδότηση κ τους λογαριασμούς μου κ η εξυπηρέτηση που είχα ήταν ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ κ η αδιαφορία πρωτοφανής για εταιρεία που χάνει πελάτη. Πήγα στην Cosmote αλλά ακόμα μετά από 2 μήνες δεν έχω να πω κάτι συγκεκριμένο. Πάντως στην περιοχή που ήθελα σήμα έχει ενώ καμία από τις άλλες 2 δεν έχει.

Au de foof!!

Η τεχνολογία δε σου λύνει τα χέρια..Στα κάνει γόρδιο δεσμό..!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να ψηφίσω γιατί έχω δυο τηλέφωνα ένα καρτοκινητό για να μιλάω με την παρέα και ένα συμβόλαιο. :p

Αν και το συμβόλαιο μου στοιχίζει περισσότερο και το έχω από παλιά, τις περισσότερες ώρες τις περνάω με το καρτοκινητό.

Νομίζω οι περισσότεροι έτσι είναι σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

cosmote με κλειστα ματια....οταν οι αλλοι δεν εχουν σημα εγω εχω και επιπλεον φιλος ειχε με την οικογενεια απεριοριστα ενδοι-οικογενειακα με vodafone και μετα απο λιγ καιρο ειδε να τους χρεωνουν κανονικα τις κλησεις...τι χειροτερο κλεψιμο. προσωπικες εμπειριες παντες αναφερω και δεν ειναι πιστευω παγια τακτικη της ενλογω εταιριας αλλα αυτα βλεπω εγω.:)
Link to comment
Share on other sites

δαγκωτό wind f2g2.

 

Είχα βάλει 20 ευρώ χρόνο ομιλίας σε κατάστημα wind στις αρχές του έτους και τώρα 4 μήνες μετά βρίσκομαι ακόμα στα 12.50 ευρώ, κάνοντας normal χρήση (τις δικές μου ανάγκες τις καλύπτει). Χρησιμοποιώ το 1,5gb της προσφοράς για skype, nimbuzz κλπ. Το f2g2 είναι σκέτο σκάνδαλο. Βλαστημώ την ώρα και τη στιγμή που είχα μπροστά μου 4-5 κάρτες f2g και έκανα ΜΟΝΟ τη ΜΙΑ f2g2, αντί να τις κάνω όλες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Εγω ημουν χρονια συνδρομητης Wind, & επειδη αρχισαν κατι περιεργα παιχνιδακια κερδοσκοπιας, πηγα στη Vodafone. και καλυτερα, γιατι ηταν κ η υπολοιπη παρεα κ με τα Unlimited ειμαστε κουτι! σημα καλο, ποιοτητα ηχου μια χαρα, κ ολα οκ! κ χρεωσεις καλες μπορω να πω! Ειμαι ομως κ χρηστης Cosmote what's up, και δεν μπορω να μιλησω με τα καλυτερα λογια! χαλια ποιοτητα ηχου, σημα μετριο(κ μενω σε κεντρο πολης), κ.ά. Αλλα τι να κανεις? εχουν οι περισσοτεροι!!!!
nokia 4ever :up: --------> 3310/3410i/3510i/3100/6101/6230i/6300/e65/6220 classic/3600/e66
Link to comment
Share on other sites

Εγώ Vodafone έχω , αλλά η όλη κουβέντα που γίνεται για τη κάλυψη του σήματος δεν βγάζει άκρη , γιατί απλά σε κάθε περιοχή κάποιος πάροχος έχει κάλο σήμα και κάποιος όχι

Και πάει λέγοντας ,άρα επιλέγεις με γνώμονα ποιος έχει το καλύτερο σήμα εκεί που κινείσαι κάθε μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Wind γιατί είναι η πιο πρωτοποριακή... μόνο το F2G2 φτάνει.

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Cosmote, γιατι εχουν ολοι whats up, και οικογενειακα ολοι κοσμοτε,εχω φτιαξει αλυσσιδα με τα πακετα....και πολυ απλα μιλαμε τσαμπα.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 χρόνια Voda και πριν Wind... Βασικά με καμμία δεν μπορώ να πω ότι τρελλαίνομαι... η Wind οτι μπορούσε έκανε... η Vodafone... Πολύ κακό για το τίποτα...και με αναμονη 10λεπτα κάθε φορά για το Customer Service... όλοι τα ίδια είναι νομιζω.... Cote δεν έχω δοκιμασει αλλά δεν το βλέπω γιατί απλά δεν έχω χρόνο να τρέχω κάθε λίγο για μεταφορά του αριθμού σε άλλη εταιρεία και διαδικαστικά... ότι άλλαξα, άλλαξα...
Link to comment
Share on other sites

Wind γιατι μου δινει ιντερνετ στο καρτοκινητο και επιπλεον γιατι ολοι γνωστοι/οικογενεια εχουν wind και μιλαμε εντελως τζαμπα.
Link to comment
Share on other sites

Ποιον πάροχο προτιμάτε, ανεξάρτητα με το αν είσαστε πελάτης συμβολαίου ή καρτοκινητής και για οποιονδήποτε λόγο, σε ό,τι αφορά το προσωπικό βασικό σας νούμερο;

 

"Προτιμάτε" ή "έχετε"; Γιατί όπως βλέπω από τα σχόλια, οι περισσότεροι γράφουν σε ποιά εταιρία είναι συνδρομητές (και μάλλον αυτήν ψηφίζουν).

 

Εάν όμως η ερώτηση είναι όντως "προτιμάτε", δε θα έπρεπε να μπει και η επιλογή "καμία"; ;)

 

Επίσης δε θα έπρεπε να μπει και η επιλογή "Q"? Μπορεί η Q να ανήκει στη Wind, αλλά έχει δικό της brand, δικές της διαφημίσεις, ιστοσελίδα και δικά της προγράμματα συμβολαίου/καρτοκινητής και εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω τον ίδιο αριθμό κατοκινητής Wind, ως βασικό μου νούμερο, από τότε που πρωτοκυκλοφόρησαν τα καρτοκινητά της Telestet. Δεν έχω αλλάξει ποτέ πάροχο, παρότι μερικές φορές έφτασα στο αμήν με τα τερτίπια της εταιρείας, αλλά για να πούμε και του στραβού το δίκιο τέτοιες προσφορές σε καρτοκινητή δεν κάνει κανένας άλλος πάροχος στην Ελλάδα! :)
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

WIND εδω και 6 χρονια σε εταιρικο πακετο πολυ καλες χρεωσεις ισως και οι χαμηλοτερες της αγορας αλλα θελει βελτιωση το σημα σε αρκετες περιοχες και ειδικα στην Ηπειρο!!
Link to comment
Share on other sites

Wind απο τοτε που υπαρχει κινητη τηλεφωνια στην Ελλαδα και μαλιστα με τον ιδιο αριθμο.Ειμαστε λιγοι και καλοι :lol::lol:Επισης στην οθονη αναμονης μου γραφει ακομα ΤΙΜ GR-παλια καρτα μαλλον- και γουσταρω ακομα πιο πολυ.Παλιες καλες Ελληνικες μερες
Music is the harmonization of opposites; the conciliation of warring elements
Link to comment
Share on other sites

Vodafone, αν κι έχω Cosmote. Την προτιμώ περισσότερο λόγω της μεγάλης χωρητικότητας και Internet. Από σήμα δεν πάει πίσω! ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...