Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

Ήμουν χρόνια στην Cosmote (CosmoΚΑΡΤΑ), όμως απογοητεύτηκα από την κάλυψη και κυρίως την ποιότητα του σήματος ενώ αντιμετώπιζα πολλά προβλήματα στην αποστολή sms και στην πραγματοποίηση κλήσεων. Πλέον είμαι στην Wind (Q card) η οποία μέχρι στιγμής με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο οπότε προς το παρόν αυτήν προτιμώ!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό που έχω δώσει στον κόσμο είναι της Vodafone, όμως έχω Απεριόριστα προς Vodafone, Cosmote και Wind/Q. Επιπλέον, όλοι στην οικογένειά μου έχουν Cosmote.
Link to comment
Share on other sites

wind και εγω! Αλλα γιατι ειναι μαζι με την Q?? ανεξαρτητα αν ειναι θυγατρικη, νομιζω πρεπει να ειναι ξεχωριστα!
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλα γιατι ειναι μαζι με την Q?? ανεξαρτητα αν ειναι θυγατρικη, νομιζω πρεπει να ειναι ξεχωριστα!

Με αυτή τη λογική θα πρέπει να είναι ξεχωριστό το Frog, το MoMad, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote λόγω καλυψης. Αυτό δεν συμαίνει όμως ότι είμαι και ικανοποιημένος...
Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία 6 χρόνια έχω wind και voda.

H wind έχει καλύτερο σήμα και κάλυψη δικτύου.

Κατά τη γνώμη μου η vodafone (που έχω τώρα) είναι τραγική!

Πάντως, επόμενη επιλογή μου θα είναι μάλλον cosmote , αφού από όλους τους γνωστούς μου που έχουν ακούω ότι το σήμα της είναι πραγματικά "καμπάνα".:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μετά από χρόνια στην κοσμοτέ,

τώρα πλέον q card και ω! τι θαύμα σταματήσαμε να πληρώνουμε νταβατζηλίκια και χρόνο ομιλίας που δες μας χρειάζεται κάθε μήνα.

η τελεστέτ πλέον έχει μακραν το καλύτερο σήμα και από βόνταφον και αυτό όχι μόνο αστικά κεντρα αλλά και επαρχία. η κοσμοτέ είναι παρελθόν για μένα

Link to comment
Share on other sites

Cosmote λόγω καλυψης. Αυτό δεν συμαίνει όμως ότι είμαι και ικανοποιημένος...

Kι εγώ λόγω κάλυψης ψήφισα Cosmote. Και λόγω του ότι πλέον από υπηρεσίες (για συνδρομητές συμβολαίου) δεν εχει να ζηλέψει τίποτα από τις άλλες 2

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ημουν σχεδον 8 χρονια συνδρομητης συμβολαιου στην κοσμοτε και προσφατα πηγα στην βονταφον οπου και ειμαι ευχαρηστημενος μεχρι στιγμης. Στην κοσμοτε μπορει το σημα (καλυψη) να ειναι το καλυτερο αυτη την στιγμη αλλα εχει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ χωρητικοτητας τους τελευταιους 10-12 μηνες.
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

εγω φηφισα cosmote γιατι εδω στην Δυτικη Μακεδονια εχει μακραν καλυτερο σημα και 3g καλυψη εδω στην Καστορια. ειμαι στην cosmote απο το 2004 πριν ημουνα σε εταιρικο στην vodafone αλλα ειχαμε προβληματα με κρυφες χρεωσεις και ετσι πηγα σε εταιρικο cosmote και τωρα το εκανα οικιακο στο Απεριοριστα 35
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

10 χρονια vodafone cu (βασικός αριθμός) και δεν αλλαζω....

επειδη έχει το καλυτερο σημα απ'ολες "γενικα" σε ολη την Ελλαδα

έχει και την υπηρεσία τις μιας μέρας με 0,35€ για 60' προς cu και σταθερά!!!!!!!

πολυ καλη εξυπηρετηση,πάντα πιανω γραμμη, και δεν με εχει χρεωσει ποτε για υπηρεσιες που δεν εχω χρησιμοποιησει.......

 

αλλα έχω και δευτερο τηλ cosmote, την οποια έχει το χειροτερο σημα παντού απο τις αλλες δυο, και πολλες φορές για να πιασεις "γραμμη" πρέπει να γυριζει ο κόσμος αναποδα, αλλα και απο εξυπηρετηση πολυ χαλια.... αναγκαστηκα ομως την εχω λόγω πολλων φιλων που εχουν καρτοκηνιτο και μιλαω με τα 1500....

 

και η wind είναι πολυ καλη, αλλα για καρτοκηνιτο μαπα, γιατι κανεις δεν εχει f2g:(

αυτα!!!!

ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια στις Telestet, TIM, Wind, με μία ενδιάμεση 2 ετή παραμονή στην Cosmote, πήγα στην εταιρεία που πάντα πίστευα (από την ημέρα που δημιουργήθηκε) πως θα κάνει την διαφόρα. Και δεν με διέψευσε μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Q παιδιά, αυτό είναι το παρόν και το μέλλον. Η Cosmote τελικά λόγω της απαράδεκτης εξυπηρέτησης που διαθέτει -τουλάχιστον στο κεντρικό κατάστημα της Αλεξανδρούπολης- με απογοήτευσε παντελώς. Όσο για την Vodafone, πάντα την θεωρούσα την ακριβότερη επιλογή και χωρίς ουσιαστικό λόγο. Όσο για την Wind, να κοιτάξει να βελτιώσει τις "επιδοτήσεις" της. Edited by achillefs76
Link to comment
Share on other sites

Μα τι γίνεται, όλοι πληρωμένοι είναι από τα δίκτυα τους; Έχω συμβόλαιο στην Cosmote και προπληρωμένες κάρτες στην Wind και Vodafone, ενώ πιο παλιά ήμουν και συνδρομητής τους.

Μακράν το καλύτερο δίκτυο κάλυψης το έχει η Cosmote. Αυτό είναι γενικώς αποδεκτό από όλους, μιας και το δίκτυο της λειτουργεί σε πιο εξελιγμένη συχνότητα και είναι δεδομένο ότι έχει το καλύτερο σήμα παντού. Wind και Vodafone με μια κυψέλη μπορούν καλύψουν μια ακτίνα 30-35 km, ενώ η Cosmote 5 km. Οπότε ασυζητί έχει το καλύτερο δίκτυο κάλυψης, αφού πρέπει να υπάρχουν περισσότερες κυψέλες. Η εμπειρία μου και με τα τρία δίκτυα αυτό μου δείχνει.

Από άποψη πακέτων παρόλο που όλες οι εταιρείες πάνω κάτω έχουν την ίδια τιμολογιακή πολιτική, σαφώς η Cosmote υπερτερεί, μιας και το μεγαλύτερο ποσοστό συνδρομητών ανήκουν σ' αυτή και σε ποσοστό σε φορητότητες το τελευταίο διάστημα έχει το μεγαλύτερο ποσοστό εισροής νέων συνδρομητών.

Από άποψη εξυπηρέτησης δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, γιατί δεν έχω συγκριτικά στοιχεία και από τα τρία δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι κάποια εταιρεία να προσφέρει πακέτο μηνυμάτων σε όλα τα δίκτυα με ορισμένο όγκο internet, όλες θα είναι ίδιες.

Ψηφίζω, βέβαια, Wind.

Επειδή δίνει σημασία στα καρτοκινητά της. Επειδή προσφέρει όγκο 1,5GB. Επειδή στάθηκε στα πόδια της και δε με έχει κλέψει ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote μέχρι στιγμής αν και με έχει απογοητεύσει κάπως..

 

Ενώ έχει πραγματικά σήμα καμπάνα και στο σπίτι μου αλλά και όπου πάω, η ποιότητα ήχου είναι πολύ κακή.

 

Wind σου έρχομαι.. :p :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια στις Telestet, TIM, Wind, με μία ενδιάμεση 2 ετή παραμονή στην Cosmote, πήγα στην εταιρεία που πάντα πίστευα (από την ημέρα που δημιουργήθηκε) πως θα κάνει την διαφόρα. Και δεν με διέψευσε μέχρι στιγμής τουλάχιστον. Q παιδιά, αυτό είναι το παρόν και το μέλλον. Η Cosmote τελικά λόγω της απαράδεκτης εξυπηρέτησης που διαθέτει -τουλάχιστον στο κεντρικό κατάστημα της Αλεξανδρούπολης- με απογοήτευσε παντελώς. Όσο για την Vodafone, πάντα την θεωρούσα την ακριβότερη επιλογή και χωρίς ουσιαστικό λόγο. Όσο για την Wind, να κοιτάξει να βελτιώσει τις "επιδοτήσεις" της.

 

Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά και η q στη wind ανήκει.

 

Εγώ έχω wind από το 2002 μέχρι σήμερα.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια προτιμώ την COSMOTE. Πάντως έχω χρησιμοποιήσει και τις άλλες χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. :)
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια περίπου 10ετία με συμβόλαιο στην Cosmote, πήγα στη Wind (στο πάλαι ποτέ Wind1) και μετέπειτα (εδώ και 14 μήνες) το έκανα καρτοκινητό f2g2.

Όσο παραμένει ενεργό το πακέτο αυτό και με τις χρεώσεις που έχει δε πρόκειται να το αλλάξω.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και χρόνια προτιμώ την COSMOTE. Πάντως έχω χρησιμοποιήσει και τις άλλες χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα. :)

H βόδιαφον έχει προβλήματα.

3 παραδείγμα έχω: 1ον στο σπίτι μου (Νέα Σμύρνη) έχει πολύ μέτριο σήμα

2ον Στη δουλειά μου (Αμπελόκηπους, στον 4ο όροφο παρακαλώ) δεν πιάνει 3g με τίποτα

3ον: Στην Καλαμάτα που πηγαίνω συνήθως, με δυσκολία έχω σήμα.

Αλλού μπορεί να πιάνει μια χαρά, αλλά για μένα δεν κάνει...

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

wind 3XL με -20% στο παγιο λογω tellas και πιστωση αντι επιδοτηση ,συνολο περιπου 105 ευρω/μηνα.

 

Πολύ ψαγμένη άποψη

Link to comment
Share on other sites

έχοντας δοκιμάσει και τις τρεις εταιρείες, το σήμα της cosmote είναι μακράν καλύτερο σε σπίτι, δουλειά, χωριό... Είναι και ο λόγος που έκανα φορητότητα από wind
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...