Jump to content

Ποιο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε;


TN97
 Κοινοποίηση

Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);  

1.063 members have voted

  1. 1. Ποιον πάροχο κινητής τηλεφωνίας προτιμάτε (για οποιονδήποτε λόγο);

    • Cosmote
      405
    • Vodafone
      366
    • Wind
      292


Recommended Posts

¨Εχω δοκιμάσει και τις τρεις εταιρείες. Δεν μπορώ να πω ότι η Cosmote έχει παντού καλύτερο σήμα. Σε κάποια σημεία η Wind έχει πολύ καλύτερο, το ίδιο ισχύει και για τη Vodafone. Πιστεύω ότι εκτός από περιπτώσεις που κάποιος μένει σε κάποια περιοχή με προβληματική κάλυψη αυτό που πρέπει να κοιτάξει κανείς είναι ποιά εταιρεία βγαίνει φθηνότερα στην τσέπη του. Εγώ atm έχω Cosmokarta και Q σε δύο συσκευές. Σίγουρα μου βγαίνει πολύ φθηνότερα από συμβόλαια +ίντερνετ αλλά οπωσδήποτε είναι προβληματικό και ενοχλητικό να χρειάζεται να κουβαλάς δύο κινητά μαζί σου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 334
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Wind με τρέλλα :respect: εκεί που μένω έχει full 3G και full σήμα ενω με τους άλλους δεν μιλάω...
Link to comment
Share on other sites

Ψηφισα wind γιατι τη θεωρω καλυτερη στις προσφορες. Εχω vodafone τωρα, αλλα μολις τελειωσει το συμβολαιο θα φυγω σφαιρα... Τη θεωρω απαραδεκτη εταιρεια ως προς την εξυπηρετηση...
Link to comment
Share on other sites

Έχω wind εδώ και μερικά χρόνια, αλλά η κατάσταση με το σήμα της έχει γίνει απελπιστική και με βλέπω για cosmote. τουλάχιστον αυτή στην περιοχή που μένω και δουλεύω έχει σήμα. Μπορεί να μην είναι καμπάνα, αλλά μιλάς άνετα...
Link to comment
Share on other sites

απο το 1995 στην telestet, τεως tim,και τωρα wind με το ιδιο νουμερο. ποτε δεν ειχα καποιο προβλημα. και ευχωμαι να μην εχω ποτε.
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

wind by far,εδω και 5 χρονιαμε συνδεσεις,adsm Και τελλας και ειμαι υπερευχαριστημενος!
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Vodafone αφου περασα και απο τις 3.

Η Wind αλλαζει τα πακετα οποτε της καπνισει αναιρωντας συχνα και το λογο φορητοτητας προς αυτην, σε εμενα wind plus non stop gprs το οποιο απο απεριοριστο το εκανε 40ΜΒ.

Η Cosmote ΑΠΛΑ ΧΑΛΙΑ ΣΗΜΑ στην Αθηνα. Πουθενα 3g και οσοι απο περιστερι αμφιαλη αιγαλεω, βγαζει 3τονο και δεν μπορεις να καλεσεις ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. Μονο πηγαίνοντας σε λειτουργια πτησης και πισω ξεμπλοκαρε, οχι μονο σε εμενα αλλα και σε οσους γνωστους μου ειχαν cosmote. Η εξυπηρετηση χαλια, μου ειχε ζητησει να απενεργοποιησω το 3g ασχετα με το οτι πληρωνα και πακετο δεδομενων..... Οποτε ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ.

Vodafone απλα καλουτσικο σημα, με το unlimited μειωσα στο μισο το παγιο μου (απο 100 +++ euro στη cosmote 50--- στη voda)

Βεβαια παει να μας τα χαλασει με το iphone και το tethering αλλα προς το παρον βολευομαστε....

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Άν και με τα τελευταία ΕΠΙΣΗΜΑ στοιχεία (Inside Info)

1η Cote - 2η Wind - 3η Voda

 

Προτιμω Voda λόγω ποιοτικότερου δικτύου, ποιοτικότερων υπηρεσιών εξυπηρέτησης ποιοτικότερης μετάδοσης φωνής/δεδομένων και τα καλύτερα πακέτα data/blackberry, τεχνογνωσία και backend υποστήριξη για BlackBerry.

Σίγουρα λίιιγο ακριβότερη (δυστυχώς), ασταθής στα προγράμματα και στις προσφορές στα πακέτα καρτοκινητής που σήμερα είναι αυριο δεν είναι...

Edited by sugardad

::LiNK RaMoNe

------------------

Hey, Ho!

Let's Go!

-------------------

:Xhttp://www.eff.org/br/brstrip.gif:X

Link to comment
Share on other sites

Και 1η όπως πάντα η COSMOTE!

Κ στην ψηφοφορία του φόρουμ αλλά κ επίσημα σε όλη την Ελλάδα!!!!!!!!!

Γιατι άραγε????????????

Link to comment
Share on other sites

Με wind κανενα προβλημα εδω και 1,5 χρόνο + σταθερο TELLAS(-10€) + εκπτωση (-8€) αντι επιδοτησης = 50€ /Μήνα με wind flexy 35 + tellas dp unlimited:yahoo:

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να εκφράζουν άποψη όσοι έχουν δοκιμάσει όλες τις εταιρίες..

 

Εχοντας πολλά χρόνια Wind και εδώ και ένα χρόνο Cosmote σύνδεση, θα ψήφιζα Wind. Διότι (ίσως να φταίει και το 3G), ενώ έχω σήμα καμπάνα δεν μπορώ να κάνω κλήσεις, ειδικά το απόγευμα... :(

Vodafone κάρτα έχω δοκιμάσει, απορρίπτεται γιατί μου φάνηκε πολύ ακριβή. Ακόμη, έχω ακούσει πολλά παράπονα για κρυφές χρεώσεις-φωτιά από φίλους.

Επίσης έχοντας υπηρετήσει παραμεθόριο (πριν πολλά χρόνια βεβαίως), το καλύτερο σήμα είχα με Wind.

 

Τελικώς θα ψηφίσω Q που συνδυάζει σήμα Wind και είναι πιο φθηνή.

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

WIND γιατί οπουδήποτε έχω πάει και λόγω της δουλειάς μου (γυρίζω όλη την Ελλάδα), από το 1996 ποτέ δεν με άφησε χωρίς σήμα σε αντίθεση με τις άλλες. Και νομίζω ότι οι προσφορές τις στην καρτοκινητή ειδικά είναι οι καλύτερες πάντα. Edited by TN97
Αφαίρεση αναίτιας μορφοποίησης κειμένου
Link to comment
Share on other sites

Απλά WIND. Δεν με έχει αφήσει ποτέ από σήμα. Όσο χρησιμοποιούσα ασύρματο ( με stick) ίντερνετ είχα παντού αξιοπρεπέστατο download. Και ακόμη γιατί όσες φορές χρειάστηκε να βρώ άκρη για κάποιο θέμα βρήκα άμεσα η σχεδόν άμεσα. Και ακόμη γιατί το F2Go είναι η μόνη κάρτα που με 5€ σου δίνει 120 λεπτά προς σταθερά (με ελάχιστη χρέωση το τρίλεπτο).

 

Με τη Κοτέ ακόμα ψάχνω για ένα παλιό θέμα, άσε που το σήμα της είναι αλλού για αλλού, mms στο WU σε κλειστό χώρο δεν παίρνω μόνο άμα βγώ στην ύπαιθρο:lol::lol:.

Βοντα ποτέ των ποτών ξανά, για να πάρεις με αναβάθμιση καθαρή συσκευή χωρίς πειραγμένο από την ίδια το λογισμικό απλά δεν υπάρχει.... για να μη μιλήσω:X για τα no name βοντα κινητά:cry:.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

wind..............

Αν και πολλοί την σχολιάζουν αρνητικά υπήρξε πρωτοπόρος (πρώτο καρτοκινητό, πρώτη σε προγράμματα μικρής έως μηδενικής χρέωσης ομιλίας μεταξύ καρτοκινητών......)

http://farm3.static.flickr.com/2093/2478967542_a49d53bd5e_o.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κωλύματα θα μπορούσα οποιαδήποτε να ψηφίσω.. ;)

 

Αν και με όχι καλή κάλυψη η Wind ειναι μακράν η πιο οικονομική. Οσο μιλάμε δωρεάν :mobile: με τα f2g και έχουμε και τα παλιά f2g2 δεν υπάρχει λόγος αλλαγής. Οι καιροί είναι δυκσολοι και το οικονομικό μετράει. Και στα συμβόλαια έκανε κάτι απίστευτες προσφορές (L, XL στα μισά :hypno: χρήματα)

 

Ελπίζω να μην φαλιρίσει με αυτά που κάνει :whistle: και μίνουν οι εργαζόμενοι άνεργοι και εμείς ψάχνουμε άλλη εταιρία με πιο πολλά..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και επαυξανω!!!Απαραδεκτη η κοσμοτε και μου αρεσει οτι εχει και διαφημηση για δυκτιο καμπανα!Μπανανα ναι, καμπανα παντως οχι...

 

Το ιδιο πιστευω κι εγω,οποτε ψηφιζω vodafone ως το καλυτερο δικτυο,την δυνατοτητα να αλλαζεις πακετο καρτοκινητης με μια κληση καθε μηνα,δεν καταναλωνει πολυ μπαταρια το κινητο οταν βρισκεται στην αναμονη....

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω και εγώ Wind γιατί είναι οικονομική. Έχω μάλιστα συνδυασμό σταθερού Tellas με πρόγραμμα (XS) κινητό και με τις εκπτώσεις στο πάγιο του κινητού είμαι ευχαριστημένος. Η σύζυγος μου έχει νέα καρτοκινητή Wind και μιλάμε σχεδόν δωρεάν. Λίγο με το σήμα έχω πρόβλημα σε κάποια χωριά του Ν. ΑΧΑΪΑΣ, αλλά στην Πάτρα το σήμα είναι πολύ καλό και μάλιστα σε κάποιες περιοχές καλύτερο από της Cosmote (επειδή την είχα πριν και γνωρίζω από δικούς μου ανθρώπους)
Link to comment
Share on other sites

Wind συμβόλαιο λόγω σήματος (είναι η μόνη που έχει σήμα στο σπίτι μου) και χρεώσεων. Αλλά και γενικά όπου κι αν έχω πάει σε σύγκριση με το δεύτερο what's up νούμερο που έχω υπάρχει μεγάλη διαφορά στην ποιότητα σήματος...

Από Vodafone ήμουν πολύ ευχαριστημένος από άποψη εξυπηρέτησης/καταστημάτων αλλά δεν έχω καθόλου καλό σήμα σπίτι μου:cry:

Πρώτη Wind,μετά Vodafone και πολύ μακρυά,στον πάτο όμως,η Cosmote...;)

Link to comment
Share on other sites

Και 1η όπως πάντα η COSMOTE!

Κ στην ψηφοφορία του φόρουμ αλλά κ επίσημα σε όλη την Ελλάδα!!!!!!!!!

Γιατι άραγε????????????

 

Εγώ δεν αναρωτιέμαι καθόλου. Απορώ πραγματικά γιατί γίνεται η συγκεκριμένη ψηφοφορία, αφού είναι γνωστό και δεδομένο σε όλους τους συνδρομητές της Ελλάδας, ότι το καλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας από άποψη κάλυψης αλλά και σε όλους τους τομείς, μακράν το καλύτερο είναι η Cosmote.

Εάν η Cosmote, δήθεν έχει σήμα "μπανάνα" όπως προείπε κάποιος, τότε οι άλλες δυο εταιρείες πρακτικά έχουν ανύπαρκτο σήμα.

Επίσης πότε θα σταματήσουν από τη Wind να με πρήζουν να αλλάξω δίκτυο; Ήδη με έχουν πάρει πέντε φορές λέγοντάς μου ότι θα ωφεληθώ περισσότερο από το υπάρχον πακέτο μου στη Cosmote, δίνοντας μόνο 3 ευρώ παραπάνω το μήνα.

Δηλαδή εκτός από ανήθικοι στη Wind, έχουν και πολύ πλάκα, γιατί πραγματικά η εταιρεία είναι της πλάκας. Δεν συζητάω για κάλυψη, γιατί ευτυχώς ή δυστυχώς έχω και μια κάρτα free2go. Δεν είναι τυχαίο ότι επιστρέφουν ποσό για κάθε διακοπή κλήσης. Και μη μου πει κανείς φοβερή υπηρεσία της Wind.

Η Cosmote πραγματικά δεν παίζεται σε κάλυψη. Όσο για την Vodafone, εντάξει έχουν τόσες απώλειες από φορητότητες σε συνδρομητές που κατά 95% πηγαίνουν στη Cosmote και προσπαθούν να κάνουν πόλεμο στη καλύτερη εταιρεία κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, στη Cosmote βέβαια. 98% κάλυψη η Cosmote, 100% βγάζει η Vodafone και με κρυφά γράμματα, περίπου. Ο περιπτεράς τους έλειπε να κάνει σύγκριση πακέτων των δικτύων. Ανύπαρκτοι τελείως, μιας και οι διαφημίσεις της είναι μέσα στο ψέμα. Η πλάκα είναι ότι χρησιμοποιώ και μια Α la Carte.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...