Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ο καθενας καταλαβαινει οτι μπορει, εγω ... εσυ .... ο αλλος

 

εαν μπορεσεις να αποδειξεις οτι υπαρχει στην πλοηγηση για τον καταναλωτη lifetime updates μπορεις να παρουσιασεις καθε αποδειξη που εχεις. Εγω προσπαθησα να βοηθησω τους καταναλωτες με επιχειρηματα ωστε να προστατευθουν[/size][/font]

 

το πακετο που αναφερεις, ΔΕΝ ειναι αυτο που αναφερει το ποστ 23446 - δεν υπαρχει traffic. Αυτα ειναι τα κολπα της sygic ....

 

Πραγματικά, είσαι ικανός να πεις ότι τώρα είναι νύχτα στην Αθήνα, για να υποστηρίξεις την άποψή σου.

Το πακέτο που αγόρασα περιλαμβάνει τα πάντα ΟΛΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στο ποστ 23451, μια χαρα η sygic γραφει non-updated Sygic versions

 

 

 

Εαν εσεις λετε οτι υπαρχει lifetime updates, ελπιζω οι υποψηφιοι καταναλωτες να διαβασουν και να κρινουν σωστα

 

 

 

ευχαριστω

Λέει ότι η τελευταία έκδοση δεν τρέχει σε Android 5 και πίσω. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να χρησιμοποιήσεις παλιότερη έκδοση και να μην αναβαθμίσεις. Εγώ πριν καμιά διετία το είχα αγοράσει και μέχρι σήμερα δεν έχω κάποιο θέμα με την άδεια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λέει ότι η τελευταία έκδοση δεν τρέχει σε Android 5 και πίσω. Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να χρησιμοποιήσεις παλιότερη έκδοση και να μην αναβαθμίσεις. Εγώ πριν καμιά διετία το είχα αγοράσει και μέχρι σήμερα δεν έχω κάποιο θέμα με την άδεια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

1.

κατι δεν παει καλα με την μεταφραση σου ...

 

2.

οταν εχουμε παλια εκδοση android, ειναι τεχνικα αδυνατο να τρεξουμε εκδοση εφαρμογης για μεταγενεστερη εκδοση android. Δεν μας αφηνει το συστημα του playstore.

 

3.

αφου λοιπον εχουμε "κολλησει' σε παλια εκδοση εφαρμογης, τρωμε και μια δευτερη σφαλιαρα απο την sygic και μας σταματαει και τις αναβαθμισεις χαρτων, οπως η ιδια λεει και το κανει.

 

4. ολα αυτα τα λεες εσυ "lifetime updates" ? εγω παντως οχι

Link to comment
Share on other sites

Τα "lifetime updates" ειναι τοσο "lifetime updates" οσο τα υποστιριζει η εταιρια. Μετα απο κει ειναι "End of Life"

Ελπιζω να εγινα κατανοητος

Edited by Farkadonitis
...όσο τα smartphone γίνονται εξυπνότερα, τόσο πιο ηλίθιοι γινόμαστε εμείς!
Link to comment
Share on other sites

 

 

2.

οταν εχουμε παλια εκδοση android, ειναι τεχνικα αδυνατο να τρεξουμε εκδοση εφαρμογης για μεταγενεστερη εκδοση android. Δεν μας αφηνει το συστημα του playstore.

 

3.

αφου λοιπον εχουμε "κολλησει' σε παλια εκδοση εφαρμογης, τρωμε και μια δευτερη σφαλιαρα απο την sygic και μας σταματαει και τις αναβαθμισεις χαρτων, οπως η ιδια λεει και το κανει.

 

4. ολα αυτα τα λεες εσυ "lifetime updates" ? εγω παντως οχι

 

Εσύ μιλάς για έξι εκδόσεις πίσω.... Πόσους ξέρεις με Android 6 στην συσκευή τους; Αλλά και αυτή την περίπτωση να πάρεις δεν έχει ευθύνη η Sygic και η κάθε Sygic. Είναι θέμα πολιτικής Google.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

 

1.

 

κατι δεν παει καλα με την μεταφραση σου ...

 

 

 

2.

 

οταν εχουμε παλια εκδοση android, ειναι τεχνικα αδυνατο να τρεξουμε εκδοση εφαρμογης για μεταγενεστερη εκδοση android. Δεν μας αφηνει το συστημα του playstore.

 

 

 

3.

 

αφου λοιπον εχουμε "κολλησει' σε παλια εκδοση εφαρμογης, τρωμε και μια δευτερη σφαλιαρα απο την sygic και μας σταματαει και τις αναβαθμισεις χαρτων, οπως η ιδια λεει και το κανει.

 

 

 

4. ολα αυτα τα λεες εσυ "lifetime updates" ? εγω παντως οχι

Λάθος πάλι.

Μια χαρά μπορεί να τρέξει κάποιος παλιά έκδοση οποιοδήποτε προγράμματος θέλει.

Αν υπάρξει πρόβλημα στο τρέξιμο μιας εφαρμογής, θα υπάρξει από την εταιρεία που διαθέτει το πρόγραμμα και όχι από το Play Store.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by XP130TD
εκτός O.Π.Χ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εσύ μιλάς για έξι εκδόσεις πίσω.... Πόσους ξέρεις με Android 6 στην συσκευή τους; Αλλά και αυτή την περίπτωση να πάρεις δεν έχει ευθύνη η Sygic και η κάθε Sygic. Είναι θέμα πολιτικής Google.

 

επιτελους μια ξεκαθαρη απαντηση. Ελπιζω να καταλαβες την φιλοσοφια σου. Εισαι η χαρα των πωλητων προιοντων. Θα σε συμβουλευα να ρωτησεις εναν δικηγορο ή ακομα και τον συλλογο προστασιας του καταναλωτη. Και για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις ειμαι καθετα αντιθετος με την αποψη σου και ΟΧΙ με τον ανθρωπο που την εχει

 

εγω, εχω πει ξεκαθαρα και εννοουσα τις εταιρειες προιοντων

ολα αυτα τα λες εσυ "lifetime updates" ? εγω παντως οχι

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λάθος πάλι.

Μια χαρά μπορεί να τρέξει κάποιος παλιά έκδοση οποιοδήποτε προγράμματος θέλει.

Αν υπάρξει πρόβλημα στο τρέξιμο μιας εφαρμογής, θα υπάρξει από την εταιρεία που διαθέτει το πρόγραμμα και όχι από το Play Store.

 

 

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

δικο σου το λαθος.

οι νεες ειπα πως δεν τρεχουν, μιας και η κονσολα του playstore ΔΕΝ σε αφηνει να τις κατεβασεις. Σου δινει ΜΟΝΟ τις παλιες που ΔΕΝ εχουν αναβαθμισεις χαρτωv, οπως επιβεβαιωνει και η sygic

 

Τα "lifetime updates" ειναι τοσο lifetime updates" οσο τα υποστιριζει η εταιρια. Μετα απο κει ειναι End of Live

 

Ελπιζω να εγινα κατανοητος

 

οι αλλοι γιατι δεν μπορουν να το καταλαβουν ??? εσυ πως τα καταφερες ?

 

Osmand

 

σημερα 3/5 η προσφορα του 50% εχει ληξη και η τιμη στο playstore ειναι ξανα στα 15€.

 

Απο αυτο μπορουμε να καταλαβουμε πως οι εταιρειες μπορουν να κατεβαζουν τις τιμες, χωρις να ειναι αμεσα κατανοητο απο τους υποψηφιους πελατες. Μονο εαν γνωριζουμε αυτο το κολπο του μαρκετινκ μπορουμε να το παρακολουθησουμε και να εποφεληθουμε απο τις "κρυφες" και περιστασιακες εκπτωσεις που γινονται. Νομιζω πως αυτο το τεχνασμα λειτουγει πολυ σε ξενες αγορες, γι' αυτο και το βλεπουμε και στο playstore. Στην χωρα μας ειναι μαλλον αγνωστο στους καταναλωτες να παρακολουθουν ποτε οι τιμες θα πεσουν σε ενα προιον που θελουν να αγορασουν χωρις αυτο να φαινεται οτι εχει γινει στην τιμη του προιοντος.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια πραγματα ειναι ... ηταν ... ισως και στο μελλον

 

Φιλε μου πως ειναι δυνατον να λες οτι ειναι ...ηταν ...και θα ειναι ιδιες οι τιμες οταν σου λεω οτι αγορασα ΟΛΟ το πακετο με 19€ που εαν τα παρεις ξεχωριστα σου βγαινουν πολυ παραπανω.

Δωσμου μια εξηγηση!

Εχουμε και λεμε Europe + Traffic=13,99€

Real View Navigation=4,99€

Head-up Display=4,99€

Cockpit=3,99€

Dashcam=4,99€

Αποτελεσμα ισον 32,95€!!!!!!! ενω εγω πληρωσα για ολα αυτα 19€ πως ειναι δυνατον να λες οτι δεν αλλαζουν?

Χωρις τις τωρινες προσφορες εχουμε συνολο 119,95€ οποτε με τις σημερινες εχεις κερδος 87€ εγω στο ξαναλεω τα πληρωσα ΟΛΑ 19€.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου πως ειναι δυνατον να λες οτι ειναι ...ηταν ...και θα ειναι ιδιες οι τιμες οταν σου λεω οτι αγορασα ΟΛΟ το πακετο με 19€ που εαν τα παρεις ξεχωριστα σου βγαινουν πολυ παραπανω.

Δωσμου μια εξηγηση!

Εχουμε και λεμε Europe + Traffic=13,99€

Real View Navigation=4,99€

Head-up Display=4,99€

Cockpit=3,99€

Dashcam=4,99€

Αποτελεσμα ισον 32,95€!!!!!!! ενω εγω πληρωσα για ολα αυτα 19€ πως ειναι δυνατον να λες οτι δεν αλλαζουν?

Χωρις τις τωρινες προσφορες εχουμε συνολο 119,95€ οποτε με τις σημερινες εχεις κερδος 87€ εγω στο ξαναλεω τα πληρωσα ΟΛΑ 19€.

εχεις κανει λαθος στην προσθεση. Η sygic εχει σημερα

Europe + Traffic=13,99€

add on bundle = 9.99€ (ολα τα plungin μαζι)

συνολο 23,98€

 

απο τα 19 στα 24 η διαφορα ειναι 5 € , που ειναι ακριβως αυτο που εγραψα στο ποστ 23451

2. παγια τακτικη της sygic ειναι .... η "κοροιδια" των εκπτωσεων. Αναφερουν μια μεγαλη τιμη και παντα κανουν απο 70-82% εκπτωσεις. Ειναι ποτε θα τους πετυχεις. Στην πραξη εχουμε 1-6 ευρω αναλογα τι θα αγορασουμε και ποτε

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μάλλον από τους παλιότερους.

Αγόρασα το Sygic το Μάρτιο του 2013. Στα 39.99 ευρώ το Sygic GPS Navigation Offline for Android (Europe)

 

Μια χαρά παίρνω αναβαθμίσεις σε χάρτες και μια χαρά ισχύει η άδεια χρήσης μου, 8 χρόνια μετά.

Και προφανώς το 2013 είχα κινητό με παλιό Android (4?)

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μάλλον από τους παλιότερους.

Αγόρασα το Sygic το Μάρτιο του 2013. Στα 39.99 ευρώ το Sygic GPS Navigation Offline for Android (Europe)

 

Μια χαρά παίρνω αναβαθμίσεις σε χάρτες και μια χαρά ισχύει η άδεια χρήσης μου, 8 χρόνια μετά.

Και προφανώς το 2013 είχα κινητό με παλιό Android (4?)

 

θα ηθελα νε σε ρωτησω, 8 χρονια μετα οι αναβαθμισεις ειναι στο ιδιο κινητω με android 4 ? ή εχεις καινουργια συσκευη με μεταγενεστερη εκδοση android ωστε να τρεχουν οι νεες εκδοσεις sygic ?

 

βαση της ερμηνειας της νομοθεσιας, τα δικαιωματα των καταναλωτων σε

- δικαιωμα χρησης της εφαρμογης που αγορασαν μεσα απο το playstore

- και της υποσχεσης της εταιρειας για lifetime upadates σε χαρτες ή και εφαρμογη

 

ειναι 2 διαφορετικα πραγματα και δεν πρεπει να συγχεονται

 

παραδειγμα

ενας κατοχης συσκευης του 2011 με android 2.3.4 αγορασε την τοτε εφαρμογη sygic με υποσχεση lifetime upadates σε χαρτες. Εχει καταφερει μεχρι και σημερα να λειτουργει την συσκευη του αλλαζοντας καθε 3 χρονια μπαταρια και χωρις καμια βλαβη. Οσες φορες και να εκανε hard reset, το καταστημα playstore του δινει την εφαρμογη που αγορασε (δικαιωμα χρησης) βαση του νομου, ομως δεν εχει ολα αυτα τα χρονια καμια αναβαθμιση σε χαρτες (ή εφαρμογη) μιας και η εταιρεια sygic την υποχρεωση της για lifetime upadates δεν την κρατησε.

 

Και οπως καθε καταστημα, ειτε λεγεται playstore, ειτε π.χ. κοτσοβολος, τα προιοντα που πουλανε με εγγυηση, εαν υπαρχει προβλημα, τον λογο εχουν τα δικαστηρια αναμεσα σε πελατη και την εταιρεια του προιοντος. Και οχι ο ενδιαμεσος, ο πωλητης.

 

Sygic

 

- γιατι δεν εχουν ολοι οι χρηστες την ιδια εκδοση στις συσκευες τους ?

Why do other users have a different version than me?

 

Sometimes, not all users have the same app version. This is due to the fact that we use a feature of the Google Play developer console called Staged Roll-out - basically, it allows us to manage the amount of users (the users are selected randomly, we only manage the amount of users) that receive the new update. This allows us to rapidly respond in case an issue appears in the new release that needs to be handled before the update reaches more users. It also helps us to monitor all online services, so that they can handle the increasing amount of users (for instance, if a map update is deployed with the app update), and much more. An update then finally reaches all users, usually within a matter of days.

 

We handle all updates with maximum care, to provide the best possible service with every tool that the app distribution system provides us with.

https://help.sygic.com/en/sygic-gps-navigation-for-android/all-about-updates/application-updates

 

- σε ποσες συσκευες ταυτοχρονα μπορω να εχω την εφαρμογη που αγορασα ?

If you own a Premium or Premium+Traffic lifetime license for Sygic GPS Navigation on Android, you can use that license on up to 3 Android devices that you own (the license cannot be shared with another person). You will first need to download and install the app on your other device by following the steps in this article and then you will need to activate it by following the guide in this article. Please note that the Traffic feature will work on one device at a time, on the last device the license was activated on (you can still use the Premium on 3 devices though).

 

If you activate your license on a 4th device, the 1st one will deactivate, the 5th activation will deactivate the 2nd device, the 6th activation will deactivate the 3rd device etc. These activation/deactivation transfers are automated.

https://help.sygic.com/en/sygic-gps-navigation-for-android/purchase-and-activation/how-to-transfer-a-premium-license-to-a-new-android-device

 

- σε ποσες συσκευες μπορω να εχω traffic data ?

Can I use the Traffic service on more than 1 device?

 

The Traffic license can be active on only one device at a time. It can be transferred to another Android device though.

 

A traffic license is activated by signing in to the Sygic GPS Navigation app. If the feature was not activated after signing in (it is not listed in menu → Sygic Store → All your licenses), follow these steps:

 

Go to menu

Select your account

Select Clear login data in the 3 dots menu in the upper right corner of the screen

Restart the app

Sign in again

 

After this, process your traffic license should activate on the new device

https://help.sygic.com/en/sygic-gps-navigation-for-android/add-on-features/live-services

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

εχεις κανει λαθος στην προσθεση. Η sygic εχει σημερα

Europe + Traffic=13,99€

add on bundle = 9.99€ (ολα τα plungin μαζι)

συνολο 23,98€

 

απο τα 19 στα 24 η διαφορα ειναι 5 € , που ειναι ακριβως αυτο που εγραψα στο ποστ 23451

 

E Αρα παλι πιο φθηνα μου βγηκε!

Επισης Σε πιο Link ειδες τις τιμες γιατι σε εμενα αλλο link στειλανε. https://eshop.sygic.com/en/?xnpe_tifc=xDo7buYdOfndhIHlxkxX49pZhfEWVjQsVuU_OuQWafsDake-nkEAbfs3tu4vaMpNhI_ZhIHlh.LLxdxJxI1d&utm_source=infinario&utm_campaign=20210429%20-%20SDK%20Update%20-%20Android&utm_medium=email

Στο link θα δεις οτι τα plugin το καθενα εχει 4,99€ οποτε ολα μαζι 18,96€ + το προγραμμα 13,99€ συνολο 32,95€

Επισης το προγραμμα το εχω σε 5 συσκευες ταυτοχρονα.

 

 

Στο android auto ακομη δουλευει δεν μου εληξε.

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

sygic

 

υπαρχουν 2 τροποι να δουμε και να αγορασουμε την εφαρμογη. Απο την επισημη σελιδα τους και απο την εφαρμογη που θα εχουμε στην συσκευη μας, ακομα και εαν ειμαστε δωρεαν χρηστες. Γιατι σε αυτους υπολογιζει για νεους πελατες η εταιρεια.

 

Αφου εχουμε τρεξει την εφαρμογη, παμε στα μενου και επιλεγουμε "καταστημα sygic". Εκει υπαρχει και το "4 σε 1" για τα plugins.

Μπορουμε να δουμε αλλες ηπειρους, τα δικαιωματα που εχουμε, ...

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε το διάβαζα το θεμα αλλά πλέον μου φαίνεται κουραστικό ,μάλλον γέρασα.

 

Πολύ κομψά έγραψες αυτό που νιώθουν πολλοί αν όχι οι περισσότεροι ...

Link to comment
Share on other sites

Οντως ..καποτε ειχα στο κινητο μου 3-4 Gps γνησια,σπασμενα,και χιλια δυό κολπα για να δουλευουν......τωρα με τους χαρτες της google μια χαρα παω εκει που θελω.

Ολα τ'άλλα,να'χαμε να λεγαμε

 

OptoStyle

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καλά στημένο iGO στο κινητό. Τελευταία φορά που το χρησιμοποίησα ήταν σε roadtrip USA το 2017. Από τότε απλά ανοίγω google maps. Μου λείπουν τα καλούδια με πιο χαρακτηριστικό το τοπογραφικό ανάγλυφο, όμως στην Ελλάδα έχει συνήθως τις πιο πρόσφατες ενημερώσεις για αλλαγές κατεύθυνσης δρόμων όπως και δρομολογησεις σε σχέση με την κίνηση.

Το sygic πάντα μου φαινόταν κάπου στη μέση από τα 2 και δεν το αγόρασα ποτέ.

 

Στάλθηκε από το Pixel 4a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα νε σε ρωτησω, 8 χρονια μετα οι αναβαθμισεις ειναι στο ιδιο κινητω με android 4 ? ή εχεις καινουργια συσκευη με μεταγενεστερη εκδοση android ωστε να τρεχουν οι νεες εκδοσεις sygic ?

 

Software αγόρασα για κινητό, όχι πακέτο hardware & Software.

Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να έχει 8 χρόνια μετά το ίδιο κινητό.

 

Είναι εντελώς παράλογο να λέμε ότι δεν ισχύει ο ισχυρισμός τους, αν δεν υποστηρίζουν λειτουργικά που δεν υποστηρίζει καν ο κατασκευαστής των (Google). Και να ήθελαν δεν γίνεται.

 

Δηλαδή αν υποστήριζαν αναβαθμίσεις σε χάρτες και στην εφαρμογή τους, αλλά μόνο για android 4 και όχι για νεώτερα, θα ήταν "σωστοί"; Δεν νομίζω...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Software αγόρασα για κινητό, όχι πακέτο hardware & Software.

Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να έχει 8 χρόνια μετά το ίδιο κινητό.

 

Είναι εντελώς παράλογο να λέμε ότι δεν ισχύει ο ισχυρισμός τους, αν δεν υποστηρίζουν λειτουργικά που δεν υποστηρίζει καν ο κατασκευαστής των (Google). Και να ήθελαν δεν γίνεται.

 

Δηλαδή αν υποστήριζαν αναβαθμίσεις σε χάρτες και στην εφαρμογή τους, αλλά μόνο για android 4 και όχι για νεώτερα, θα ήταν "σωστοί"; Δεν νομίζω...

καλημερα,

 

για ολα αυτα που υποστιριζεις, σου απαντησα με προσωπικες αποδειξεις στο ποστ 23466. Υπαρχουν και αλλοι καταναλωτες εδω, που εχουν τουλαχιστον 2 συσκευες, αλλα και σε αλλα φορουμ σε ελλαδα και ξενες χωρες που διαμαρτυρονται απο απλες κουβεντες εως και αρκετα εντονα. Υπαρχει σε αλλο ελληνικο φορουμ μεχρι και σημερα ποστ, που ξεκινησε κουβεντα για ομαδικη προσφυγη σε δικαστηριο, χωρις συνεχεια.

 

Ως καταναλωτης εχω αλλη αποψη για τα δικαιωματα μου οταν καποιος μου υποσχεται lifetime updates

 

ευχαριστω για την κατανοηση σου

 

νεο μηνυμα

ξεχασα να πω, οτι πριν απο 1-2 χρονια μιλησα με ελληνικη εταιρεια και μου ειπαν οτι η εφαρμογη τους ακομα υποστηριζει απο android 2 λογο της αναγκης των πελατων τους

Edited by lneam
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά είναι λίγο ακραία η συγκεκριμένη άποψη. Δηλαδή κάποιος με κινητό 8ετίας επειδή του αλλάζει την μπαταρία να έχει απαιτήσεις και να τις διεκδικήσει και νομικά επειδή δεν αναβαθμίζει τους χάρτες σε παλιά έκδοση της εφαρμογής. Αν ήταν έτσι, θα έπρεπε να κάνουν μήνυση και στους κατασκευαστές που δεν αναβαθμίζουν το λειτουργικό. Σίγουρα οι καταναλωτές έχουν δικαιώματα, αλλά το να περνάει κανείς στο άλλο άκρο προσπαθώντας να τα εκμεταλλευτεί για όφελος που είναι παράλογο σύμφωνα με πράγματα που γνωρίζουν όλοι (εύλογος χρόνος ζωής μιας συσκευής κλπ) δεν έχει κανένα νόημα, κατά τη γνώμη μου.

 

 

Από ότι διαβάζω μιλάτε για την εφαρμογή sygic, στης οποίας τις FAQ αναφέρει το εξής :

Map versions may differ in different apps and products due to the nature of each app's development and release schedule. Older app releases require an app update to the latest version to receive new maps, as map updates are available only in the latest app versions.

https://help.sygic.com/en/sygic-gps-navigation-for-android/all-about-updates/map-updates

Link to comment
Share on other sites

καλημερα mark_k

 

ευχαριστω στο την πληροφορια. Με αυτη καταλαβα ακομα περισσοτερα.

ευτυχως που υπαρχει και το google cache web pages. πριν απο λιγες μερες ΔΕΝ υπηρχε αυτο κειμενο. Ας αφησουμε τον κοσμο να καταλαβει ο καθενας οτι νομιζει

 

It is a snapshot of the page as it appeared on 24 Apr 2021 06:36:39 GMT

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:NlJS7sjMnhIJ:https://help.sygic.com/es/sygic-gps-navigation-for-ios/all-about-the-updates/map-updates+&cd=1&hl=en&ct=clnk&gl=gr&client=firefox-b

 

Υ.Γ.

εγω αποθηκευσα και τις 2 σελιδες στο pc μου

Link to comment
Share on other sites

Στο link που έβαλες λέει "Please note: You need to update the application via App Store at first.*"

 

Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο βέβαια στο ότι αυτό που ψάχνεις κοιτάς στην ενότητα app store. Για Apple δηλαδή. Αυτό που βρήκα εγώ ήταν στην ενότητα για Android.

 

edit: Τον 9ο του 2020 υπήρχε γραμμένο. Δεν έχει σώσει πολλές εικόνες της σελίδας στο internet wayback machine, αλλά μέχρι το 2017 όντως δεν υπήρχε τίποτα. Άρα κάποια στιγμή μεταξύ 2017 και 2020 προστέθηκε.

https://web.archive.org/web/20200923004454/https://help.sygic.com/en/sygic-gps-navigation-for-android/all-about-updates/map-updates

Sent from my Galaxy S10e

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω σπουδασει δικηγορος για να σου απαντησω. Εντελει αλλη η ερμηνεια του "Free Lifetime Map Updates" για τα PND, android, iOS, Windows phone, ...

 

Free Lifetime Map Updates σημερινη σελιδα

https://www.sygic.com/what-is/free-lifetime-map-updates

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κι εγώ, αλλά πιστεύω πως αρκεί η κοινή λογική για να στο απαντήσει αυτό.

Έχω τηλέφωνα στην κατοχή μου που είναι πχ κάποια από το 2014. Η πρόοδος στην τεχνολογία τα έχει καταστήσει παρωχημένα. Και ας τους έχω αλλάξει μπαταρίες, δεν είναι τίποτα ίδιο από τότε. Ούτε καν το internet, οι ίδιες οι σελίδες έχουν βαρύνει περισσότερο. Ακόμα και στην απίθανη περίπτωση που κάποιος το κρατάει σαν τηλέφωνο και το χρησιμοποιεί, βρες μου έναν λόγο να το κυνηγήσει νομικά γιατί δεν του δίνει αναβαθμίσεις σε παλιά έκδοση της εφαρμογής. Πέρα από το να ικανοποιήσει κανείς τον εγωισμό του, δεν υπάρχει πρακτικά κανείς άλλος λόγος. Τα έξοδα που θα είχε μια τέτοια ενέργεια είναι πολλαπλάσια από όσο κοστίζει ένα απλό τηλέφωνο σήμερα που θα τρέξει άνετα την τελευταία έκδοση. Άσε που το αποτέλεσμα θα είναι αμφίβολο, μιας και δεν περιμένω μια ολόκληρη εταιρεία να μην έχει νομικό τμήμα που δεν έχει σκεφτεί θα την υποστηρίξει σε έναν τέτοιο ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...