Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι πραγματικά κρίμα που ο απίστευτος es file explorer δεν έχει δυνατότητα κλειδώματος φακέλων. Ψάχνω τουλάχιστον για ξεχωριστή τέτοια εφαρμογή και δεν βρίσκω κάτι σοβαρό. Υπάρχουν εφαρμογές για κλείδωμα media files κλπ αλλά όχι για κλείδωμα φακέλων ανεξαρτήτως περιεχομένου. Έχει κανείς κάτι υπόψη ?

 

Δοκίμασε το super vault. Κρυπτογραφεί ότι αρχείο θες, τα βάζει σε δικούς του φακέλους και είναι προσβάσιμα μέσα από την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

H τελευταία 2.2.7 που κυκλοφόρησε προχθες έχει βελτιωθεί πάρα πολύ.Πάντως προσωπικά θεωρώ ότι οι 1.χ. εκδόσεις ήταν σαφώς πιο γρήγορες.Η τελευταία 1.13.5 πιστεύω πως ειναι πιο γρήγορη και από την 2.1.3

 

 

Σιγουρα εχει βελτιωθει, αλλα και παλι το σκρολαρισμα τραβαει αρκετα συχνα κολληματα, μα τοσο δυσκολο ειναινα το φτιαξουν επιτελους..;:mad:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

το εκανε αυτο γιατι ειναι διαφορετικες αναλυσεις οθωνης το s2 800x480 και το s3 1280χ800 νομιζω ειναι???.. εαν βαλεις το αναλογο apk igo δουλευει μια χαρα σε S3 ... το navigon εχει τις αναλυσεις ολες μαζι οταν κατεβαζεις τα δεδομενα , το igo ειναι ξεχωριστα το καθε apk με την αναλογη αναλυση ...παντως για μενα ειναι τα δυο καλυτερα με σειρα 1)igo primo 2 android 2)navigon (προσωπικη μου γνωμη εχοντας και τα δυο) ...:)

 

δεν ηξερα οτι με αναλογο apk δουλευει και το igo. που βρισκεται τουτο?

Link to comment
Share on other sites

Είναι πραγματικά κρίμα που ο απίστευτος es file explorer δεν έχει δυνατότητα κλειδώματος φακέλων. Ψάχνω τουλάχιστον για ξεχωριστή τέτοια εφαρμογή και δεν βρίσκω κάτι σοβαρό. Υπάρχουν εφαρμογές για κλείδωμα media files κλπ αλλά όχι για κλείδωμα φακέλων ανεξαρτήτως περιεχομένου. Έχει κανείς κάτι υπόψη ?

 

δες αυτό (Hide It Pro) ;) νομίζω είναι πανέξυπνο αππ και κάνει αυτό που θες με το παραπάνω ;)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το super vault. Κρυπτογραφεί ότι αρχείο θες, τα βάζει σε δικούς του φακέλους και είναι προσβάσιμα μέσα από την εφαρμογή.

Δαιδαλώδες διαδρομή, ολόκληρη περιπέτεια. Καλό σχετικά αλλά κατά βάση για media files. Περισσότερο με ενδιαφέρουν excel & word αρχεία. Έπειτα δεν θέλω να τα βάζει σε δικούς του φακέλους. Μου κάνει εντύπωση που κανένας file manager δεν σου δίνει δυνατότητα να κλειδώνεις οποιoδήποτε φάκελο ή αρχείο θέλεις. Είναι κατι που θα μου λείψει από τα wm

 

 

δες αυτό (Hide It Pro) ;) νομίζω είναι πανέξυπνο αππ και κάνει αυτό που θες με το παραπάνω ;)

 

Είναι μόνο για pics & video. Για την ώρα δεν έχω να κρύψω κάτι από την γυναίκα μου :lol:

Edited by mixalhs^
Link to comment
Share on other sites

Δαιδαλώδες διαδρομή, ολόκληρη περιπέτεια. Καλό σχετικά αλλά κατά βάση για media files. Περισσότερο με ενδιαφέρουν excel & word αρχεία. Έπειτα δεν θέλω να τα βάζει σε δικούς του φακέλους. Μου κάνει εντύπωση που κανένας file manager δεν σου δίνει δυνατότητα να κλειδώνεις οποιoδήποτε φάκελο ή αρχείο θέλεις. Είναι κατι που θα μου λείψει από τα wm

 

Είναι λίγο πολύπλοκο, αλλά είναι το μόνο που όχι απλώς τα κλειδώνει, αλλά τα κρυπτογραφεί κιόλας. Και είναι για όλα τα είδη αρχείων. Τους φακέλους μπορείς να τους φτιάξεις εσύ όπως θέλεις.

Αν τον κλειδώσεις έναν φάκελο όμως με έναν file manager, θα ισχύει το κλείδωμα αν μπεις με άλλον file manager;

Edited by pektis7
Link to comment
Share on other sites

Εάν θέλεις encryption πάντως, μπορείς να κρυπτογραφήσεις ολόκληρο το τηλέφωνο, απλά είναι όλα προσβάσιμα όταν το ξεκλειδώσεις...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η απεγκατασταση του Titanium backup... Εννοειται οτι ειμαι root, το εχω αγορασμενο και για πρωτη φορα προσπαθησα να απεγκαταστησω το Music Hub στο Galaxy SII...

Το επιλεγω απο το μενου του Titanium, κανω απεγκατασταση και μου το εμφανιζει με μια γραμμη πανω στον τιτλο λεγοντας μου οτι δεν υπαρχει αντιγραφο ασφαλειας... θεωρειται οτι απεγκατασταθηκε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω καταλαβει πως λειτουργει η απεγκατασταση του Titanium backup... Εννοειται οτι ειμαι root, το εχω αγορασμενο και για πρωτη φορα προσπαθησα να απεγκαταστησω το Music Hub στο Galaxy SII...

Το επιλεγω απο το μενου του Titanium, κανω απεγκατασταση και μου το εμφανιζει με μια γραμμη πανω στον τιτλο λεγοντας μου οτι δεν υπαρχει αντιγραφο ασφαλειας... θεωρειται οτι απεγκατασταθηκε?

 

Ναι απεγκαταστάθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο πολύπλοκο, αλλά είναι το μόνο που όχι απλώς τα κλειδώνει, αλλά τα κρυπτογραφεί κιόλας. Και είναι για όλα τα είδη αρχείων. Τους φακέλους μπορείς να τους φτιάξεις εσύ όπως θέλεις.

Αν τον κλειδώσεις έναν φάκελο όμως με έναν file manager, θα ισχύει το κλείδωμα αν μπεις με άλλον file manager;

 

Σωστή η παρατήρηση σου. Όχι αν κλειδώσεις κάτι με έναν file manager που έχει τέτοια δυνατότητα δεν μπορείς ότι να το δεις ούτε να το ξεκλειδώσεις με κάποιον άλλο. Αλλά αυτό μάλλον πλεονέκτημα είναι. Αν είχε πχ ο es δυνατότητα να κλειδώνει / κρυπτογραφεί αρχεία κ φακέλους , δεν θα είχα καποιο λόγο να τα ανοίξω με άλλον κ ευτυχώς δεν θα μπορώ.

Θα στείλω ένα mail στους dev του es file manager με την ελπίδα να βγάλουν μια pro έκδοση με αυτή τη δυνατότητα. Όπως και να είναι σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση σου. Όχι αν κλειδώσεις κάτι με έναν file manager που έχει τέτοια δυνατότητα δεν μπορείς ότι να το δεις ούτε να το ξεκλειδώσεις με κάποιον άλλο. Αλλά αυτό μάλλον πλεονέκτημα είναι. Αν είχε πχ ο es δυνατότητα να κλειδώνει / κρυπτογραφεί αρχεία κ φακέλους , δεν θα είχα καποιο λόγο να τα ανοίξω με άλλον κ ευτυχώς δεν θα μπορώ.

Θα στείλω ένα mail στους dev του es file manager με την ελπίδα να βγάλουν μια pro έκδοση με αυτή τη δυνατότητα. Όπως και να είναι σε ευχαριστώ!

 

Μια άλλη καλή λύση είναι να το κάνεις zip, να το κρυπτογραφήσεις με κωδικό και να σβήσεις τον αρχικό φάκελο. Έτσι θα έχεις έναν κλειδωμένο φάκελο με ότι αρχεία θέλεις. Δεν ξέρω αν ο es κάνει αυτή τη δουλειά όμως. Να κλειδώνει και να ξεκλειδώνει zip φακέλους. Η καλύτερη δωρεάν εφαρμογή για zip, με τις περισσότερες επιλογές, είναι η zarchiver.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω από αρκετούς πως η έκδοση 213 του tapatalk είναι καλύτερη από τις τελευταίες που κολλάνε.

Το θέμα είναι όμως πως γυρίζεις πίσω στη 213 ;

Μιλάμε για αγορασμένη εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω από αρκετούς πως η έκδοση 213 του tapatalk είναι καλύτερη από τις τελευταίες που κολλάνε.

Το θέμα είναι όμως πως γυρίζεις πίσω στη 213 ;

Μιλάμε για αγορασμένη εφαρμογή

 

Με titanium επαναφέρεις το παλιό backup. Αν το είχες κάνει δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω από αρκετούς πως η έκδοση 213 του tapatalk είναι καλύτερη από τις τελευταίες που κολλάνε.

Το θέμα είναι όμως πως γυρίζεις πίσω στη 213 ;

Μιλάμε για αγορασμένη εφαρμογή

 

Δεν μπορείς...την βρίσκεις στο ίντερνετ...

:)
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή να μπορώ να συγχρονίσω (αυτόματα κατά προτίμηση) τις φωτό και τα video από το κινητό με το pc μέσο wifi.Ξέρει κάποιος κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή να μπορώ να συγχρονίσω (αυτόματα κατά προτίμηση) τις φωτό και τα video από το κινητό με το pc μέσο wifi.Ξέρει κάποιος κάτι τέτοιο?

 

Dropbox .

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή να μπορώ να συγχρονίσω (αυτόματα κατά προτίμηση) τις φωτό και τα video από το κινητό με το pc μέσο wifi.Ξέρει κάποιος κάτι τέτοιο?

 

Μια καλή λύση κατά τη γνώμη μου είναι το sync μέσω dropbox. Σου δίνει τη δυνατότητα να ανεβάζεις κατευθείαν στο φάκελο τις φωτογραφίες και τα βίντεο που τραβάς.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

δεν ηξερα οτι με αναλογο apk δουλευει και το igo. που βρισκεται τουτο?

Όπου βρήκες και το Igo 8,3. ;)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδες μια και το θεμα εδω μας το κλειδωσανε...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=341679&page=2

εχει κανεις το zumocast στο κινητο του και στο pc του..?

το εβαλα χθες αλλα δεν καταλαβα πως μπορω να συνδεθω με το pc μου οταν ειμαι "μακρια"..

συνδέεται μονο οταν ειμαι σπιτι μου στο ιδιο wifi...

Link to comment
Share on other sites

Από τις εφαρμογές watchdog, Call meter 3g και droidstats έχει κανένας ελέγξει ποια καταναλώνει ποιο πολύ μπαταρία?

Το θέμα είναι και πιο δίνει σωστά αποτελέσματα. Σε εμένα το watchdog ήταν το χειρότερο, ότι να΄ναι.

Στο τέλος γλύτωσα με το My Data Manager

Τώρα φυσικά με την ICS δεν χρειάζεται τίποτα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι και πιο δίνει σωστά αποτελέσματα. Σε εμένα το watchdog ήταν το χειρότερο, ότι να΄ναι.

Στο τέλος γλύτωσα με το My Data Manager

Τώρα φυσικά με την ICS δεν χρειάζεται τίποτα.

 

Με τον μετρητή της ics έχω ξεφύγει 15mb πάνω από το data plan μου (15mb δηλαδή πάνω από τον κοφτή και δεν είχα καν warning πιο πριν όπως είχα ορίσει).

-15€

 

Πλέον με το 3g watchdog είμαι κομπλέ.

Στο 1gb έχασε λιγότερο από 1mb.

Παλαιότερα έχανε πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την εφαρμογή του facebook δεν με αφήνει να ανεβάσω φωτογραφίες… δεν ξέρω τι να κάνω.. πιο παλιά τις ανέβαζε μετά από πάρα πολλές προσπάθειες.. τώρα κάνω ανέβασμα και μου λέει δεν είναι δυνατό το ανέβασμα της φωτογραφίας. :mad:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...