Jump to content

[Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσεις που εχετε go sms τι ακριβως εχετε κανει και τα μηνυματα

ερχονται στο go και οχι και στου τηλεφωνου?

 

Πας στο πρόγραμμα μηνυμάτων του τηλεφώνου και απενεργοποιείς τα notifications.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθας λιγο, γιατι δεν το βρισκω:wacko:

 

Πήγαινέ ρυθμίσεις και απενεργοποίησε τις ειδοποιήσεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθας λιγο, γιατι δεν το βρισκω:wacko:

πηγαινε στην εφαρμογη μυν της συσκευης,πατα το κουμπι να ανοιξει το μενου,πηγαινε <ρυθμισεις> και ξετικαρε τις ειδοποιησεις...αν και εχω την εντυπωση οτι το go sms εχει μονο του ,εγκαθιστωντας το,την δυνατοτητα να τις απενεργοποιει

Link to comment
Share on other sites

Το Gosms αν κ το χρησιμοποιω σαν βασικο μου εσπασε τα νευρα με το τελευταιο update..

Επρεπε να κανω λογαριασμο για να επαναφερω backup απο το κινητο.. Μετα λογω του λογαριασμου με περασε στο Gochat.. Μετα εξαιτιας του Gochat ετρεχε ολη την ωρα σαν διεργασια (GoIM) και μου ετρωγε κ μπαταρια. Ειπαμε δοκιμες αλλα οχι κ να πρεπει να ανεβασεις τα μηνυματα σου σε server, ελεος.

Link to comment
Share on other sites

Το Gosms αν κ το χρησιμοποιω σαν βασικο μου εσπασε τα νευρα με το τελευταιο update..

Επρεπε να κανω λογαριασμο για να επαναφερω backup απο το κινητο.. Μετα λογω του λογαριασμου με περασε στο Gochat.. Μετα εξαιτιας του Gochat ετρεχε ολη την ωρα σαν διεργασια (GoIM) και μου ετρωγε κ μπαταρια. Ειπαμε δοκιμες αλλα οχι κ να πρεπει να ανεβασεις τα μηνυματα σου σε server, ελεος.

 

Έχει επιλογή να το απενεργοποίησεις όλο αυτό που περιγράφεις. Κοίτα στις ρυθμίσεις που λέει

important tips>enable go sms run persistently

και επίσης

application settings> running mode> και διάλεξε normal ή lite.

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή να το απενεργοποίησεις όλο αυτό που περιγράφεις. Κοίτα στις ρυθμίσεις που λέει

important tips>enable go sms run persistently

και επίσης

application settings> running mode> και διάλεξε normal ή lite.

 

Το να δουλευει επιμονα και να βγαίνει μόνο με έξοδο το ηξερα.. Το πως να αποφύγω το GoChat έσκασα για να το βρω! Θελει πρωτα αποσυνδεση κ επειτα στο running mode διαλεγεις τη τελευταια επιλογη κ ξετικαρεις το GoChat. Πριν καμια ωρα το βρηκα.. Εκανα χαζομαρα που δεν ρωτησα εδω τελικα, σ'ευχαριστω οπως κ να'χει φιλε μου :-)

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, ξέρω ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε task killers. Αλλά κάτι σαν αυτό ίσως; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatbytes.fastreboot&hl=en

 

Υποτίθεται ότι προσομοιώνει reboot επανακινώντας τις εφαρμογές. Να πω την αμαρτία μου έχω δει αρκετό αποτέλεσμα όταν κολλαει το κινητό...

 

Το χρησιμοποιώ και εγώ, κάνει καλή δουλειά!

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Π.χ. Είσαι σε μια παραλία και βλέπεις απέναντι ένα νησί ή μια τοποθεσία.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, όπου "στοχεύοντας" με το κινητό σου απέναντι, να σου δείχνει ποιά πόλη είναι;

μηπως το κανει το Google Goggles? (δε γνωριζω, υποθετω...) :O

Link to comment
Share on other sites

μηπως το κανει το Google Goggles? (δε γνωριζω, υποθετω...) :O

 

οχι δεν το κανει. το gogles σου εμφανιζει παρομοιες φωτογραφιες που υπαρχουν στο internet. για να πετυχει αυτο πρεπει καποιος κ αλλος να εχει βγαλει απ το ιδιο σημειο φωτογραφια και να την εχει ανεβασει καπου στο ιντερνετ και να εχει δωσει και ονομα. ασε που απο μακρυα ενα νησι πανω κατω μοιαζει με πολλα αλλα.. δεν προκειτε να βοηθησει..

 

οσο γιαυτο που ρωτησε ο φιλος, δεν εχω κατι υποψην μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ανοίγεις το GPS πρόγραμμα που έχεις εκείνη την στιγμή και βλέπεις γύρω γύρω όλες τις τοποθεσίες ;)
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω, ξέρω ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιούμε task killers. Αλλά κάτι σαν αυτό ίσως; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.greatbytes.fastreboot&hl=en

 

Υποτίθεται ότι προσομοιώνει reboot επανακινώντας τις εφαρμογές. Να πω την αμαρτία μου έχω δει αρκετό αποτέλεσμα όταν κολλαει το κινητό...

 

Προγράμματα αυτού του είδους είναι χρήσιμα και δεν θεωρούνται task killers. Στην ουσία κάνει μια γρήγορη επανεκκίνηση των προγραμμάτων που τρέχουν χωρίς να φορτώσει από την αρχή όλο το λειτουργικό.

Η αλήθεια είναι όμως ότι ούτε αυτό μου έχει χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

μηπως το κανει το Google Goggles? (δε γνωριζω, υποθετω...) :O

Αυτό μπορεί φωτογραφίζοντας αντικείμενα να σου πει τι είναι.

πχ Ο πύργος του Αϊφελ, η Τζοκόντα, ένα κουτί Coca Cola.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που εχετε go sms τι ακριβως εχετε κανει και τα μηνυματα

ερχονται στο go και οχι και στου τηλεφωνου?

 

Οι προηγούμενοι το κάλυψαν, αλλά για επιβεβαίωση: Φαντάζομαι εννοείς να μη δέχεσαι διπλές ειδοποιήσεις?

Κατά τα άλλα, εάν ανοίξεις τη στοκ εφαρμογή μηνυμάτων πρέπει ακόμα να βλέπεις τα νέα μηνύματα, έτσι δεν είναι?

Το handcent που χρησιμοποιώ εγώ, αυτό κάνει. Απλά εάν διαλέξεις το stock notification σου ανοίγει το stock app, αν διαλέξεις το handcent notification σου ανοίγει το handcent...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά.

Χτες πέρασα την εφαρμογή Google Sky Map στο κινητό μου...

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.stardroid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5nb29nbGUuYW5kcm9pZC5zdGFyZHJvaWQiXQ..

 

Με την παραπάνω εφαρμογή, "στοχεύω" τα άστρα με το κινητό μου και μου δείχνει στο περίπου τις ονομασίες τους.

Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω, είναι αν υπάρχει κάτι παρόμοιο που να δείχνει τη στεριά.

 

Π.χ. Είσαι σε μια παραλία και βλέπεις απέναντι ένα νησί ή μια τοποθεσία.

Υπάρχει κάποια εφαρμογή, όπου "στοχεύοντας" με το κινητό σου απέναντι, να σου δείχνει ποιά πόλη είναι;

 

Δεν ξέρω πώς ακριβώς το φαντάζεσαι, αλλά και το Layar και το Navigon έχουν σε κάποιο βαθμό τέτοια λειτουργικότητα ενώ, και το Foursquare είχε ανακοινώσει ότι θα το κάνει -σίγουρα υπάρχουν κι άλλα.

Μερικά γρήγορα άρθρα για να δεις αν σε καλύπτει ότι κάνουν:

http://androinica.com/2009/06/layar-android-app-augments-reality-with-pois-and-more/

http://www.engadget.com/2010/10/27/navigon-mobilenavigator-finally-hits-american-androids-includes/

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς ακριβώς το φαντάζεσαι, αλλά και το Layar και το Navigon έχουν σε κάποιο βαθμό τέτοια λειτουργικότητα ενώ, και το Foursquare είχε ανακοινώσει ότι θα το κάνει -σίγουρα υπάρχουν κι άλλα.

Μερικά γρήγορα άρθρα για να δεις αν σε καλύπτει ότι κάνουν:

http://androinica.com/2009/06/layar-android-app-augments-reality-with-pois-and-more/

http://www.engadget.com/2010/10/27/navigon-mobilenavigator-finally-hits-american-androids-includes/

 

Να προσθεσω επισης οτι υπαρχει και το wikitude.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wikitude&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS53aWtpdHVkZSJd

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το navigon και αργεί παρα πολύ να βρει δορυφόρους.. υπάρχει κάποιος τρόπος να πάει πιο γρήγορα?

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Οκ,βρεθηκε ο φταιχτης ευχαριστω:D

Δεν θα μας τον ανακοινώσεις;

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

καποιος με galaxy s3 που να του δουλευει η εφαρμογη samsung remote or samsung dual view? κρασαρει συνεχεια

 

Δυστυχως κατι εχει η εφαρμογη,την δοκιμασα σε galaxy tab galaxy Note και galaxy s3 αλλα και στις 3 συσκευες κρασαρει.......ειναι φοβερη εφαρμογη,την δουλευα αρκετα σχεδον ειχα καταργησει το κοντρολ,αντε Sammy διορθωσε την!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το navigon και αργεί παρα πολύ να βρει δορυφόρους.. υπάρχει κάποιος τρόπος να πάει πιο γρήγορα?

 

Δοκίμασε το gps test από το μάρκετ για να δεις γενικά ποσό γρήγορος είναι ο δέκτης του κινητού σου.

Ποιο κινητό έχεις;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το navigon και αργεί παρα πολύ να βρει δορυφόρους.. υπάρχει κάποιος τρόπος να πάει πιο γρήγορα?

 

Με ανοικτό το 3G, ώστε να χρησιμοποιηθεί το A-GPS της συσκευής. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

εχω την εφαρμογη "GO task manager" στο HTC Desire, και οταν την χρησιμοποιω, όντως μου "ξεφορτώνει" την μνήμη από άχρηστες εφαρμογες που δουλευουν στο παρακήνιο..Όταν όμως κοιταω την συσκευη μετα από μερικές ώρες, βλεπω πάλι τις εφαρμογές να δουλεύουν και ξανά-μανά....

υπαρχει καποια εφαρμογή που να τις "σκοτώνει" πραγματικά???

τι μπορώ να κάνω?? η μνήμη μου είναι συνεχ'ως φορτωμένη...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

μπορείς να κάνεις freeze πάγωμα σε αυτές τις εφαρμογές και δεν ξανανοίξουν αλλά με μεγαλη προσοχή το πάγωμα διότι αν παγώσεις λάθος εφαρμογές μπορεί και να κολλήσει η συσκευή

πχ τις μετοχές τις παγώνεις ελεύθερα

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - προτάσεις] GPS και πλοήγηση

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...