Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επίσημα δεν έχει διευκρινιστεί ακόμα.

 

Ρε παίδες μια βοήθεια γιατί έχω φάει τον τόπο και δεν βρίσκω άκρη.Υπάρχει τρόπος να έχουμε ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ήχο ειδοποίησης για κάθε λογαριασμό μέιλ , ή έστω διαφορετικό ήχο ειδοποίησης για τα μέιλ και διαφορετικό για τα sms ή ένας ήχος ισχύει για όλα τα notifications?Ευχαριστώ

 

Στο Gmail έχει διαφορετικό, αλλά από ότι είδα στις ρυθμίσεις των email έχει μόνο ενεργοποίηση ήχου κι όχι επιλογή άρα ισχύει ο γενικός.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας, μήπως γνωρίζει κανείς αν η HTC θα διαθέσει το καινούριο Sense UI και για το HTC Desire ;
Μάλλον ναι αλλά είναι ακόμα φήμες...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πολλές φορές το desire μου, κολλάει και μάλιστα αρκετά. Τι εννοώ... Έχω ανοίξει κάποιες εφαρμογές(internet, msntalk) και έχω βάλει και το task manager auto-kill. Κλειδώνω το κινητό και εκεί που κανονικά θα έπρεπε να κλείσει όλες τις εφαρμογές που δεν τις έχω βάλει στο ignore list, δεν κλείνει τίποτα κατα συνέπεια να μην κουνίεται το κινητό. Το κινητό απ'ότι έχω καταλάβει έχει 512(?)mb ram. Το max που έχω δει εγώ ελεύθερο είναι 100mb, με τα πάντα κλειστά από προγράμματα που δουλέυω εγώ. Τα άλλα 400mb που βρίσκονται? Και τα λέω όλα αυτά γιατί αν ανοίξω μία εφαρμογή ζήτημα άν θα μείνουν 40mb ελεύθερα..

Dj Tiesto ruleezzzz
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πολλές φορές το desire μου, κολλάει και μάλιστα αρκετά. Τι εννοώ... Έχω ανοίξει κάποιες εφαρμογές(internet, msntalk) και έχω βάλει και το task manager auto-kill. Κλειδώνω το κινητό και εκεί που κανονικά θα έπρεπε να κλείσει όλες τις εφαρμογές που δεν τις έχω βάλει στο ignore list, δεν κλείνει τίποτα κατα συνέπεια να μην κουνίεται το κινητό. Το κινητό απ'ότι έχω καταλάβει έχει 512(?)mb ram. Το max που έχω δει εγώ ελεύθερο είναι 100mb, με τα πάντα κλειστά από προγράμματα που δουλέυω εγώ. Τα άλλα 400mb που βρίσκονται? Και τα λέω όλα αυτά γιατί αν ανοίξω μία εφαρμογή ζήτημα άν θα μείνουν 40mb ελεύθερα..

 

Ρε παιδιά εγώ δεν κοιτάω ποτέ τα mb που μένουν στην συσκευή, δεν έχω βάλει ποτέ task killers και δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα!:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

Πολλές φορές το desire μου, κολλάει και μάλιστα αρκετά. Τι εννοώ... Έχω ανοίξει κάποιες εφαρμογές(internet, msntalk) και έχω βάλει και το task manager auto-kill. Κλειδώνω το κινητό και εκεί που κανονικά θα έπρεπε να κλείσει όλες τις εφαρμογές που δεν τις έχω βάλει στο ignore list, δεν κλείνει τίποτα κατα συνέπεια να μην κουνίεται το κινητό. Το κινητό απ'ότι έχω καταλάβει έχει 512(?)mb ram. Το max που έχω δει εγώ ελεύθερο είναι 100mb, με τα πάντα κλειστά από προγράμματα που δουλέυω εγώ. Τα άλλα 400mb που βρίσκονται? Και τα λέω όλα αυτά γιατί αν ανοίξω μία εφαρμογή ζήτημα άν θα μείνουν 40mb ελεύθερα..

 

Νομιζω οτι ειναι εμφανες το προβλημα στο δημιουργει το auto-kill. Εχει ειπωθει πολλες φορες οτι το android εχει αψογο memory managment και δεν χρειαζεται τασκ κιλερς

Marketing δεν σημαινει διαφημιση :!:
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι εμφανες το προβλημα στο δημιουργει το auto-kill. Εχει ειπωθει πολλες φορες οτι το android εχει αψογο memory managment και δεν χρειαζεται τασκ κιλερς

 

Ακριβώς. Βγαλε τον task killer και δες αν θα έχεις πρόβλημα (που δεν θα έχεις)..

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Tο AutoKiller είναι μάλλον από τα καλύτερα προγράμματα διαχείρισης πόρων. Βασικά διαχειρίζεται τη μνήμη με πολύ λογικό τρόπο. Εγώ το χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα (εκτός αν βάλετε πολύ υψηλές τιμές για autokill...)
Link to comment
Share on other sites

Tο AutoKiller είναι μάλλον από τα καλύτερα προγράμματα διαχείρισης πόρων. Βασικά διαχειρίζεται τη μνήμη με πολύ λογικό τρόπο. Εγώ το χρησιμοποιώ και δεν έχω κανένα πρόβλημα (εκτός αν βάλετε πολύ υψηλές τιμές για autokill...)

 

Γιατί χρησιμοποιείτε task killers εσείς που χρησιμοποιείτε; Παρατηρείτε διαφορά; Εγώ δεν έχω χρησιμοποιείσει ποτέ αλλά το κινητό δεν κολλάει.. δεν νιώθω ότι έχει την ανάγκη να "σκοτώσει" τις διεργασίες του..

Link to comment
Share on other sites

να ξαναπουμε πως απο ολη τη μνημη της συσκευης το μεγαλυτερο μερος δεσμευεται απο το ιδιο το λειτουργικο συστημα..

αρα αν μια συσκευη εχει στα χαρτια 512 μνημη, δεν σημαινει οτι ολα αυτα ειναι εξ αρχης ελευθερα αλλα στην ουσια αυτα που μενουν μετα τη δεσμευση της απαραιτητης μνημης απο το λειτουργικο συστημα...

 

αναφορικα με τους task killers, δεν χρησιμοποιω και ουτε βλεπω το λογο να χρησιμοποιησω...

ποτε δεν μ εχει κρεμασει το android...

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

ποτε δεν μ εχει κρεμασει το android...

 

Ναι και εμένα κομπλέ... άρα είναι άχρηστοι και αχρείαστοι.. ή βοηθάνε στην διαχείριση μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εμένα κομπλέ... άρα είναι άχρηστοι και αχρείαστοι.. ή βοηθάνε στην διαχείριση μπαταρίας;

 

χλωμο το βλεπω να βοηθουν στη διαχειρηση μνημης...

αλλωστε την αυτονομια την τρωει κυριως η οθονη και η συνδεσιμοτητα (wifi-bt-gps-3G-gsm) του κινητου...

τωρα αφηνω και ενα παραθυρακι μιας και δεν ειμαι ειδικος επι του θεματος...

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η άποψη μου είναι ότι οι task killers είναι περιττοί. Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα με ταχύτητα στο desire μου, γι αυτό και δεν ψάχνομαι...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα η άποψη μου είναι ότι οι task killers είναι περιττοί. Δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ κανένα πρόβλημα με ταχύτητα στο desire μου, γι αυτό και δεν ψάχνομαι...

 

οι task killers ηταν απαραιτητοι μεχρι και την εκδοση 1.6 του android,πολλες φορες ηταν οντως σωτηριοι,απο εκει και περα δηλαδη στο 2.2 που τρεχει τωρα βλεπω οτι λειτουργει πολυ πιο σωστα το συστημα στη διαχειριση μνημης και ειναι σχεδον περιττοι.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες!!!! Δεν ξέρω για τις προηγούμενες εκδόσεις αλλά από την 2.1 και 2.2 που εχω δει στο Desire πρόβλημα με ταχύτητα δεν αντιμετώπισα.. Όπως είπε κ κάποιος πιο πάνω, δεν με έχει κρεμάσει ποτέ μέχρι τώρα. Οπότε δεν εχω και ψαχτεί.. Η μπαταρία μου λιώνει λόγω σύνδεσιμοτητας κυρίως και οθόνης. Όταν έχω καταφέρει να το αφήσω από τα χέρια μου, ειναι νορμάλ η κατανάλωση.. Ίσως κάποιους να τους βοηθάει αλλά δε βρίσκω την χρησιμότητα τους στον τρόπο που εγω δουλεύω το τηλ. Υπό αυτές τις συνθήκες παίζω γύρω στα 80 ΜΒ κατηλειμένα κατά μέσο όρο..Από τη στιγμή που εφαρμογές push και αυτές που κάνουν update στο παρασκήνιο δεν θα τις σκοτώσω δεν έχει ιδιαίτερο νόημα..

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να μπορώ να καθορίζω πότε θα είναι ανοιχτό το wifi?

Πχ. θελω αυτόματα μεταξύ 3-7 το βραδυ να είναι πάντα κλειστό και μετα τις 7 το πρωΐ να ανοιγει ξανά..

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να μπορώ να καθορίζω πότε θα είναι ανοιχτό το wifi?

Πχ. θελω αυτόματα μεταξύ 3-7 το βραδυ να είναι πάντα κλειστό και μετα τις 7 το πρωΐ να ανοιγει ξανά..

 

Κοιτα ολο και κατι μπορει να υπαρχει αλλα ψαξε και κανενα προγραμμα μαζι με αυτο να φορτιζη αυτοματα το κινητο :p ......θα το χρειαστης γιατι με 4 ωρες wifi το βραδυ δυσκολα θα βγαλης την επομενη μερα :p

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει φυσικα και η δυνατοτητα να ορισεις το wifi να μπαινει σε sleep mode

 

Πως.Με ποιον τροπο;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα ώστε να μπορώ να καθορίζω πότε θα είναι ανοιχτό το wifi?

Πχ. θελω αυτόματα μεταξύ 3-7 το βραδυ να είναι πάντα κλειστό και μετα τις 7 το πρωΐ να ανοιγει ξανά..

 

Το sweet dreams που είναι free στο market το δοκίμασες,? ρύθμισε το όπως σου αρέσει και πιστεύω θα σε βολεψει

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει φυσικα και η δυνατοτητα να ορισεις το wifi να μπαινει σε sleep mode

Πώς γίνεται αυτό?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

settings -> wireless -> wifi settings -> menu -> advanced

 

Και εκεί τι κανείς για να μπει σε sleep mode?

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...