Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

twra ti na sou pw...etsi mou bgike...kai to eipa...ithela na pw ena ksafniasma toso ksafniko...pou ksafniazesai...kai den kses giati ksafniastikes:wacko: katalabes? :p

 

:hypno: :hypno: :hypno: :dizzy:

:respect:

 

να βάλω και γω μια φωτογραφία, αν και μάλλον είναι fake..

 

αλλά μερικές fake είναι καλύτερες και από γνήσιες..

 

http://img91.imageshack.us/img91/4982/pic276253ct.th.jpg

 

Τον κηνυγάνε οι γυναίκες... :p

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φαίνεται ότι είναι fake...τι κάθεται το φάντασμα και ποζάρει στο φακό??:lol: :lol: :lol: :lol:

Πάντως το φάντασμα "γράφει" καλύτερα στο φακό από τον άλλον... έτσι είναι η εμπειρία :lol: :lol: :lol: μπορώ να έχω και σχόλιο από τον mplip^ παρακαλώ; :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

φαίνεται ότι είναι fake...τι κάθεται το φάντασμα και ποζάρει στο φακό??:lol: :lol: :lol: :lol:

 

Για να δείξει πιο ρεαλιστικό έπρεπε να του κάνει και "κερατάκια" πίσω απ' το κεφάλι... :D

Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

διάβασα αρκετές ιστορίες και κατέληξα ότι με χαλάει πολύ να μην είναι "αληθινές" ...

http://img53.imageshack.us/img53/2640/awaysignature22rncopy1io.gif

Εύκολη: αντρικός όρος που χαρακτηρίζει τις γυναίκες που έχουν τη σεξουαλική ηθική του άντρα.[/size]

Away.gr

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το φάντασμα "γράφει" καλύτερα στο φακό από τον άλλον... έτσι είναι η εμπειρία :lol: :lol: :lol: μπορώ να έχω και σχόλιο από τον mplip^ παρακαλώ; :p

 

 

τι κουκλιτσα το φαντασμα?

τι τσακιρικο ματι ειναι αυτο ? τι στησιμο στο φακό ?

 

Αυτοι και καλα ηθελαν να το κανουν οτι ειναι η Σαντακο αλλα προφανως ειναι η δευτερη ξαδερφου του Κινεζου η οποια το χει απωθημενο να γινει μοντελο και εκει που επιναν καφε, της λεει το Κινεζακι

 

"Δε καθεσαι μωρη Φουν Τσου Ται" να κανουμε μια (ημι)επαγγελματική φωτογράφιση , να φανείς και εσυ λιγο να κανω και εγω το κομμάτι μου στους φίλους μου τον Σιν Σιν Γιον Και τον Ντα Χα Ντάι ότι και καλα είμαι στοιχειωμένος και με κυνηγούν οι ξωτικιές και οι νεράιδες? Για να τους μπώ και λίγο στο μάτι γιατί δε μου πολυδίνουν σημασία... Και μετά τη δημοσιεύουμε και στο Ιντερνετ μπας και σε δεί και σενα κανας(τυφλός) ατζέντης και σου κάνει μπουκ... "

 

Τη συνέχεια μη σας τη πώ.. Τη ξέρετε... :p :lol:

:X
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δε νιώθει τίποτα... μετά από τον πρώτο καφέ και δύο τσιγάρα αρχίζει σιγά σιγά να λειτουργεί :p

 

argy_4 έχεις ακούσει την εξήγηση του ντέζα βου; είναι, λένε, κενά (κλασμάτων του δευτερολέπτου βέβαια) στον εγκέφαλο. Γι' αυτό και μετά το κενό, νιώθουμε ότι έχουμε ξαναζήσει αυτό που ζούμε εκείνη τη στιγμή. Πιστεύουμε ότι το ζήσαμε παλιότερα ενώ στην πραγματικότητα συνέβη πριν μερικά δευτερόλεπτα...

Συμβαίνει οταν το σήμα από το ένα μάτι φτάνει πιο γρήγορα στον εγκέφαλο σε σχέση με το σήμα από το άλλο μάτι. Οπότε αφού ο εγκέφαλος το λαμβάνει 2 φορές, νομίζουμε πως έχουμε ξαναζήσει κάτι. Διαφορά φάσης μεταξύ των νεύρων :p

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει οταν το σήμα από το ένα μάτι φτάνει πιο γρήγορα στον εγκέφαλο σε σχέση με το σήμα από το άλλο μάτι. Οπότε αφού ο εγκέφαλος το λαμβάνει 2 φορές, νομίζουμε πως έχουμε ξαναζήσει κάτι. Διαφορά φάσης μεταξύ των νεύρων :p

 

 

ναι αλλα αυτο συμβαινει οταν βλέπεις/νομιζεις οτι βλέπεις κάτι για δευτερη φορά...

 

οταν ακους/νομιζεις οτι ακους κάτι για δευτερη φορά??? Πάλι το μάτι φταιει??? :lol: :blink: :blink:

:X
Link to comment
Share on other sites

as fake as it gets....mexri ti proigoumeni selida kratagate ena epipedo,mia atmosfaira mystiriou twra to ks:lol: :lol: eftilisate teleiws:lol:

ela na epanerxomaste sto xardavelliko stoixeio...

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα αυτο συμβαινει οταν βλέπεις/νομιζεις οτι βλέπεις κάτι για δευτερη φορά...

 

οταν ακους/νομιζεις οτι ακους κάτι για δευτερη φορά??? Πάλι το μάτι φταιει??? :lol: :blink: :blink:

Τώρα που το λες, δεν έχεις κι άδικο.

Εγώ όταν το παθαίνω, πέραν απο το οπτικό θέμα, θυμάμαι κιόλας τι έχει ειπωθεί... Τι να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Δεν ήξερα πως λέγεται De Ja Vu αυτό. Κι εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές. Είναι σαν να ξυπνάς να βλέπεις μια σκηνή και να αισθάνεσαι ότι το έχεις ξαναζήσει.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι στο De Ja Vu, θυμάμαι και τους διαλόγους....:blink: :O :X

καθόμαστε πχ με την παρέα, θυμάμαι αμέσως τον τόπο και τα πρόσωπα που είναι παρόντα και σταματώ αυτόν που μιλάει λέγοντας του, θα πείς επι λέξη αυτό αυτό κτλ κτλ κτλ...

κάγκελο όλοι....

γκαντεμιά να μην θυμάμαι τους αγώνες του στοιχήματος :lol: :lol: :lol:

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι στο De Ja Vu, θυμάμαι και τους διαλόγους....:blink: :O :X

καθόμαστε πχ με την παρέα, θυμάμαι αμέσως τον τόπο και τα πρόσωπα που είναι παρόντα και σταματώ αυτόν που μιλάει λέγοντας του, θα πείς επι λέξη αυτό αυτό κτλ κτλ κτλ...

κάγκελο όλοι....

γκαντεμιά να μην θυμάμαι τους αγώνες του στοιχήματος :lol: :lol: :lol:

 

Ποια εξηγηση εχουν δωσει οι επιστημονες γι'αυτο το γεγονος?

Γιατι πολυ συχνα συμβαινει και σε μενα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Για το τυπικό είναι deja vu, 2 λέξεις.

 

Η εξήγηση που έχουν δώσει κάποιοι επιστήμονες είναι πως ορισμένες φορές το ένα μάτι στέλνει την εικόνα στον εγκέφαλο πιο γρήγορα από το άλλο, οπότε όταν φτάσει η εικόνα από το άλλο μάτι, ο εγκέφαλος την αναγνωρίζει ως ανάμνηση. Τώρα για αυτό που λέει ο porcupine, ομολογουμένως είναι αξιοπερίεργο...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για το τυπικό είναι deja vu, 2 λέξεις.

 

Η εξήγηση που έχουν δώσει κάποιοι επιστήμονες είναι πως ορισμένες φορές το ένα μάτι στέλνει την εικόνα στον εγκέφαλο πιο γρήγορα από το άλλο, οπότε όταν φτάσει η εικόνα από το άλλο μάτι, ο εγκέφαλος την αναγνωρίζει ως ανάμνηση. Τώρα για αυτό που λέει ο porcupine, ομολογουμένως είναι αξιοπερίεργο...

 

Και ομως συμβαινει αυτο.

Και σκεφτεσαι και λες γιατι να μην θυμαμαι τα αποτελεσματα στο στοιχημα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με τον porcupine πάθαινα και γω όσες φορές στο παρελθόν μου τύχαινε αυτή η κατάσταση με την μόνη διαφορά ότι μόλις πήγαινα να πω τα λόγια που έπονταν αμέσως εξαφανίζονταν τα πάντα και πλέον δεν θυμόμουν τίποτα.Όπως και να 'χει πάνε χρόνια απο την τελευταία φορά που μου συνέβη κάτι τέτοιο.. :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ φαση να εχεις διαβασει ολο το thread ξαπλωμενος στο κρεβατι σου, απο το pda, ενω τα γατια κανουν παραξενους ηχους. :lol: :D

Κοιμουνται κ ολοι κ ειμαι μονος στο δωματιο :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει πολυ φαση να εχεις διαβασει ολο το thread ξαπλωμενος στο κρεβατι σου, απο το pda, ενω τα γατια κανουν παραξενους ηχους. :lol: :D

Κοιμουνται κ ολοι κ ειμαι μονος στο δωματιο :cry:

 

Οι γατες κρατανε τις κακες ψυχες μακρυα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό μέχρι τώρα δεν έχω αντιμετωπίσει τίποτα περίεργο... Τώρα να πάω να του βάλω λίγο σολωμού για ευχαριστώ... :p

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο με τον porcupine πάθαινα και γω όσες φορές στο παρελθόν μου τύχαινε αυτή η κατάσταση με την μόνη διαφορά ότι μόλις πήγαινα να πω τα λόγια που έπονταν αμέσως εξαφανίζονταν τα πάντα και πλέον δεν θυμόμουν τίποτα.Όπως και να 'χει πάνε χρόνια απο την τελευταία φορά που μου συνέβη κάτι τέτοιο.. :worry:

Aν πιστεύω σε κάτι από τα "υπερφυσικά" φαινόμενα είναι το deja vu... Μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές να νοιώσω πως έχω ξαναζήσει ΑΚΡΙΒΩΣ μεχρι λεπτομέρειας κάποια στιγμή της ζωής μου και να ξέρω τι θα γίνει μετά και τι θα λεχθεί μετά...

 

Είναι πραγματικά απίστευτο...

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Aν πιστεύω σε κάτι από τα "υπερφυσικά" φαινόμενα είναι το deja vu... Μου έχει τύχει πάρα πολλές φορές να νοιώσω πως έχω ξαναζήσει ΑΚΡΙΒΩΣ μεχρι λεπτομέρειας κάποια στιγμή της ζωής μου και να ξέρω τι θα γίνει μετά και τι θα λεχθεί μετά...

 

Είναι πραγματικά απίστευτο...

 

Σε κανει να νιωθεις προσμονη για κατι που ξερεις οτι θα γινει και στο τελος οταν το γεγονος γινεται,τα ξεχνας ολλα αυτοματα.

Οντως ειναι απιστευτο συναισθημα.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Για το τυπικό είναι deja vu, 2 λέξεις.

 

Η εξήγηση που έχουν δώσει κάποιοι επιστήμονες είναι πως ορισμένες φορές το ένα μάτι στέλνει την εικόνα στον εγκέφαλο πιο γρήγορα από το άλλο, οπότε όταν φτάσει η εικόνα από το άλλο μάτι, ο εγκέφαλος την αναγνωρίζει ως ανάμνηση. Τώρα για αυτό που λέει ο porcupine, ομολογουμένως είναι αξιοπερίεργο...

Ναι αλλά για σκέψου και την ερώτηση του mplip^... και για τα λόγια που θυμάσαι πάλι θέμα ματιού είναι; :p

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1411216#post1411216

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο σχετικά με το deja vu:

 

Η έκφραση είναι γαλλική και σημαίνει «το έχω ξαναδεί». Όπως λοιπόν το ορίζει και η έκφραση, σημαίνει εκείνη την κατάσταση κατά την οποία για μερικά δευτερόλεπτα ή και κλάσματα δευτερολέπτων, έχουμε την εντύπωση πως κάποια κατάσταση που ζούμε αυτή τη στιγμή, την έχουμε ξαναζήσει στο παρελθόν.

 

Άλλοι το ζουν καθημερινά, άλλοι όχι τόσο συχνά και για άλλους συμβαίνει πολύ σπάνια, αλλά όλοι οι άνθρωποι έχουν αισθανθεί το Deja vu τουλάχιστον μια φορά στην ζωή τους, είναι κάτι το ιδιαίτερα συνηθισμένο.

 

Οι επιστήμονες, όντας πιο ορθολογιστές, επεξηγούν το Deja vu ως μια προσωρινή «βλάβη» του εγκεφάλου κατά την οποία μπερδεύεται το παρελθόν με το παρόν.

 

Η συνέχεια εδώ: VMnet.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είχα ονειρευτεί τα θέματα της εξεταστικής σε ένα μάθημα και εννοείται ότι μόλις πήρα την κόλλα έπαθα πλάκα! Και φυσικά το πέρασα με 8 χιχι!!:) :)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Οντως...απεριγραφτο...το συναισθημα αυτο....1 φορα μου ειχε τυχει...και πρεπει και μια ακομι μια...αλλα δεν θυμαμε το περυστατικο...Παντως η επιστημονικη αποψη...δεν καλυπτει πληρως...αφου αυτο απευθυνεται σε κλασματα δευτερολεπτου...ενω συμβαινει και σε μερικες ωρες...η και μερες...αλλα μπορει και ολα αυτα να ειναι συμπτωση........ Καμια ιστοριουλα δεν εχει κανεις να πει??? εμενα μου τελειωσαν!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύει κανειs πωs υπάρχουν φαντάσματα? Θέλω να πω μια ιστοριούλα που είναι από τα χρόνια που ζούσε η γιαγιά,τηs γιαγιαs του παππού μου και είναι πραγματικότητα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...