Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενώ ερχόταν είδε ένα αγοράκι πάνω σε ένα ποδηλατάκι (ξέρετε αυτά τα πολύ μικρά που είναι). Έψαξε να δει αν ήταν οι γονείς του κοντά γιατί το αγοράκι δεν πήγαινε στην άκρη δρόμου αλλά πήγαινε και στη μέση. Επειδή δεν είδε κανένα, φωνάζει στο παιδάκι "Έλα καλύτερα στην άκρη". Αυτό γύρισε πίσω, την κοίταξε και χαμογέλασε. Έρχεται στην άκρη και συνεχίζει να κάνει ποδήλατο και να κοιτάει την κολλητή μου που ήταν πίσω του. Της χαμογελούσε όλη την ώρα. Και σε κάποια φάση στρίβει στο κενό 2 παρκαρισμένων αυτοκινήτων. Η φίλη μου ήταν πιο μακριά και όταν πέρασε από το σημείο που έστριψε το παιδάκι γύρισε το κεφάλι να το δει. Όμως δεν είδε τίποτα. Κοίταξε γύρω να δει μπας και ανέβηκε σε κανένα πεζοδρόμιο αλλά δεν είδε τίποτα. Η φίλη μου μετά από 5" πέρασε από εκείνο το σημείο, δεν παίζει να πήγε πολύ μακριά. Δεδομένης της ταχύτητας που έχει το ποδηλατάκι.

 

Τρικυκλο η με ροδακια ηταν το ποδηλατο? :p

 

edit- ξεχασα το smilie

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραίοοοοο.....:cry:

 

Πείτε κι'άλλα όσοι ξέρετε...:shifty:

 

EDIT:Ένα site με ιστορίες τέτοιες πως λέγεται...;;;

Urban...κάτι...;;;:worry:

να το site που θες http://www.urbanlegends.gr/modules/news/

Link to comment
Share on other sites

να το site που θες http://www.urbanlegends.gr/modules/news/

Πολύ καλή ιστοσελίδα. Έχει πολλά να δείς.;)

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει συμβεί κάτι το ιδιαίτερο.Μόνο μια φορά που αποκλείεται βέβαια να ήταν φάντασμα εκεί που καθόμουν στο σαλόνι ξαφνικά ανοίγει η τηλεόραση μόνη της,την κλείνω και ξανανοίγει δεύτερη φορά,την ξανακλείνω και ξανανοίγει και για τρίτη φορά.Μήπως ήθελε τελικά να δει τηλεόραση και δεν το άφηνα; :p
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει συμβεί κάτι το ιδιαίτερο.Μόνο μια φορά που αποκλείεται βέβαια να ήταν φάντασμα εκεί που καθόμουν στο σαλόνι ξαφνικά ανοίγει η τηλεόραση μόνη της,την κλείνω και ξανανοίγει δεύτερη φορά,την ξανακλείνω και ξανανοίγει και για τρίτη φορά.Μήπως ήθελε τελικά να δει τηλεόραση και δεν το άφηνα; :p

 

Με την τηλεοραση που λες την ειχα πατησει αγρια.

Μικροτερος,ειχα μεινει μονος στο σπιτι.

Κλεινω την τηλεοραση και παω να κοιμηθω.

Μετα απο καμια ωρα(δεν κοιμαμαι και ευκολα βλεπεις)ακουω την τηλεοραση να παιζει.

Σκεφτομαι οτι καποιος εχει μπει στο σπιτι.

Τι να κανω,περιμενω μπας και ακουσω κατι.

Ματαια ομως.

Περνω την αποφαση να παω να δω τι γινεται.

Σιγα σιγα ανοιγω την πορτα του δωματιου και βλεπω προς το σαλονι.

Τιποτα,ανοιχτη η τηλεοραση αλλα κανεις.

Ψαχνω το σπιτι,τιποτα.

Κλεινω την τηλεοραση και καθομαι λιγο μπας και ακουσω θορυβο.

Τιποτα ομως.

Την αλλη μερα ξυπναω και παω να δω τι γινεται.

Βλεπω το μενου του τηλεκοντρολ και τοτε καταλαβα οτι ειχα βαλει να ανοιξει αυτοματα η τηλεοραση μονη της.:lol: :lol: :lol:

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν έχει συμβεί κάτι το ιδιαίτερο.Μόνο μια φορά που αποκλείεται βέβαια να ήταν φάντασμα εκεί που καθόμουν στο σαλόνι ξαφνικά ανοίγει η τηλεόραση μόνη της,την κλείνω και ξανανοίγει δεύτερη φορά,την ξανακλείνω και ξανανοίγει και για τρίτη φορά.Μήπως ήθελε τελικά να δει τηλεόραση και δεν το άφηνα; :p

μήπως καθόσουν πάνω στο τηλεκοντρόλ;;; :p

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε παιδιά! :p Ήμουν μακριά άπο το τηλεκοντρόλ,άλλωστε δεν πιστεύω στα φαντάσματα,μόνο στους λυκάνθρωπους.. :p
Link to comment
Share on other sites

Αντε και αλλη μια πριν παμε για υπνο Παρασκευατικα...

 

Προσοχη - οτι γραφω παρακατω δεν ειναι φαντασία ή ιστορια καποιου αλλου και την μεταφερω...

 

Αρκετα παλια, ήμουν πιτσιρίκος ειχα παει με τους γονεις μου εκδρομη στη βορεια Ελλαδα.

Υπαρχει λοιπον ενα χωρίο πολυ κοντα στα σύνορα, που λεγεται Μολυβδοσκεπαστη.

Εκει ειχε μια εκκλησιά και ως συνηθίζεται πήγαμε να την δούμε...

Μεσα λοιπον ειδα κατι που με σόκαρε και ακόμα το θυμάμαι...:worry:

 

Έκαναν εξορκισμό, όσο και να σας φαίνεται περιεργο μερα μεσημερι.

Ο παπας ρωτουσε την νεαρή κοπέλα πράγματα και αυτη απαντούσε μια με ανδρική φωνή - μια με γυναικεία. Δεν υπηρχε ουτε υστερία, ουτε βρισιές ουτε φωνές. Ηταν μια "συζήτηση" μεταξύ τριών... Του Παπα, της κοπέλας και του.... :X

Οταν το συνειδητοποιήσαμε, με βούτηξε η μητέρα μου και με έβγαλε εξω τρομαγμένη.:ninja:

Η κοπελα ηταν νεαρη ηλικια με εμφανη σημαδια ταλαιπωριμενου ανθρωπου. Καποιοι ειπαν οτι μπορει να ηταν εγγαστρίμυθη... και ρωταω εγω, τι εκανε με τον ιερεα μερα μεσημέρι στην Εκκλησια? Καφε θα επιναν...???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μια γνωστή μου έψαχνε μια μέρα να βρει μια φωτογραφία από τα βαπτίσια της. Ήταν μια μεγάλη φωτογραφία που φαινόταν μόνο το πρόσωπό της. Δεν την έβρισκε κι έτσι το είπε και στην μητέρα της. Μαζί ψάχνανε αλλά τίποτα. Μετά από λίγο καιρό κι αφού δεν έψαχναν πια, η γνωστή μου πηγαίνοντας από το σαλόνι στην κουζίνα είδε κάτω από την πόρτα να σπρώχνει κάποιος τη φωτογραφία της. Νόμιζε ότι ήταν καμιά γιαγιά της ή η νονά της (γιατί τους το είχε πει, μπας και τους την είχε δώσει) και άνοιξε την πόρτα. Κανείς. Κοιτάει στις σκάλες, στο ασανσέρ... τίποτα. (άσχετη σημείωση : μέσα στο σπίτι ήταν όλη η οικογένειά της)

Το 'χω ξανακούσει αυτό. Urban legend ειναι μάλλον

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιστορια φαντασματων, αλλα σιγουρα εχει κατι το μεταφυσικο...

 

Πριν λιγα χρονια, παω με ενα ξαδερφο μου για καφε ενα πρωι. Ηταν σε περιεργη φαση. Μου ελεγε οτι νιωθει παραξενα, γιατι το προηγουμενο βραδυ ειδε στον υπνο του μια κληρωση Λοττο με 6 νουμερα, τα οποια θυμοταν αριστα οταν ξυπνησε. Μαλιστα ξυπνησε καπως περιεργα, και ασυναισθητα, εγραψε τα 6 νουμερα (ζαλισμενος οπως ηταν απτον υπνο) σε ενα χαρτι που ειχε διπλα στο κρεβατι.... Μετα την επεσε για λιγο ακομα και μετα ηρθε στην καφετερια οπως ειπα....

 

Σημειωτεον. Εκεινη τη μερα υπηρχε κληρωση με πολλαπλο τζακ-ποτ του Λοττο, αλλα δεν μπορουσε πλεον να παει να "ριξει" ενα δελτιο.... Παλια οπως θυμαστε επρεπε να το ριξεις απο την προηγουμενη....

 

Τελοσπαντων, περναει η μερα, γινεται η κληρωση.... Βγαινουν τα νουμερα, ξερα ετσι οπως τα ειδε στον υπνο του!!! :confused:

 

Τρελαθηκε.... Απο τοτε δεν μπορει να το ξεχασει... πολλες φορες το ξαναφερνουμε στην κουβεντα....

 

Τι μπορει να ηταν αυτο? Υπαρχει καποιος που να μπορει να το εξηγησει?

No Rest for the Wicked
Link to comment
Share on other sites

επίτέλους ανεβαίνει και πάλι το επίπεδο του thread!!

 

Θα σας πω κι εγώ μια Ιστορία που είχε συμβεί στο χωριό του Πατέρα μου.

Πρίν περίπου 70+ χρόνια είχε αυτοκτονήσει με απαγχωνισμό ένας μουγκός στη μουριά του σπιτιού του,περίπου 55-60 χρονών,η γυναίκα του είχε πεθάνει και ήταν με δύο κόρες.

Τον βρήκαν 2 βδομάδες μετά η μεγάλη κόρη του σε άθλια κατάσταση.

 

Το σπίτι του πέρασε στις κόρες του αλλά καμία απ'τις δύο δεν ήθελε να μείνει.

7 χρόνια μετά τον θάνατό του βρίσκουν την μικρότερη κόρη του νεκρη στο σπίτι της κάτω απο άγνωστες συνθήκες.

 

Πριν 15 χρόνια περίπου ξαναέφτιαξαν το σπίτι και έμεινε εκεί η εγγονή της μεγάλης του κόρης. Ηταν παντρεμένη με δύο παιδιά και δεν γνώριζε για το τρόπο που είχε πεθάνει ο προπαππούς της και για την Ιστορία του σπιτιού της.

 

Στον πρώτο κι όλλας χρόνο που έμεναν εκεί, το παιδιά της 5 και 9 χρονών έλεγαν ότι άκουγαν περίεργους θορύβους τα βράδια ειδικά όταν είχε δυνατό αέρα, σαν κάτι να χτύπαγε πάνω στο φράχτη και πάνω στα δεντρα.

Το αγοράκι 9 χρονών μια νύχτα άκουγε δυνατά κλάματα απο την αυλή, και βγήκε φοβισμένο στο παράθυρο να δει ποιος είναι.

 

Τρέχει αμμέσως στους γονείς του που κοιμόντουσαν και τους είπε ότι είναι έξω κάποιος που κρέμεται απο ένα σκινί και μια γυναίκα κλαίει στα πόδια του.

Το παιδάκι επέμενε ότι άκουγε ακόμα κλάματα.βγαινει με την μητέρα του έξω και όλα είχαν εξαφανιστεί.

μετά απο καιρό πάνω στη κουβέντα λέει το γεγονός αυτό η κόρη στην Γιαγιά της και τότε της είπε την Ιστορία του προπαππού της.

Μια βδομάδα μετά άλλαξαν σπίτι και απ'οτι ξέρω τώρα το έχουν πουλήσει και δεν πάει κανείς τους στο χωριό.

 

Η αλήθεια είναι οτι αποφεύγω να περνάω απο εκεί τα βράδια...:worry: :scared:

 

Σε ποιο χωριό αναφέρεσαι;

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;:wacko:

Τι εννοώ; Οτι έχω ακούσει κι από άλλον να λέει πως κάποιος γνωστός του έπαθε το ίδιο...

"Urban legends are a kind of folklore consisting of stories often thought to be factual by those circulating them (see rumor)" http://en.wikipedia.org/wiki/Urban_legends

 

Δεν ειναι ιστορια φαντασματων, αλλα σιγουρα εχει κατι το μεταφυσικο...

 

Πριν λιγα χρονια, παω με ενα ξαδερφο μου για καφε ενα πρωι. Ηταν σε περιεργη φαση. Μου ελεγε οτι νιωθει παραξενα, γιατι το προηγουμενο βραδυ ειδε στον υπνο του μια κληρωση Λοττο με 6 νουμερα, τα οποια θυμοταν αριστα οταν ξυπνησε. Μαλιστα ξυπνησε καπως περιεργα, και ασυναισθητα, εγραψε τα 6 νουμερα (ζαλισμενος οπως ηταν απτον υπνο) σε ενα χαρτι που ειχε διπλα στο κρεβατι.... Μετα την επεσε για λιγο ακομα και μετα ηρθε στην καφετερια οπως ειπα....

 

Σημειωτεον. Εκεινη τη μερα υπηρχε κληρωση με πολλαπλο τζακ-ποτ του Λοττο, αλλα δεν μπορουσε πλεον να παει να "ριξει" ενα δελτιο.... Παλια οπως θυμαστε επρεπε να το ριξεις απο την προηγουμενη....

 

Τελοσπαντων, περναει η μερα, γινεται η κληρωση.... Βγαινουν τα νουμερα, ξερα ετσι οπως τα ειδε στον υπνο του!!! :confused:

 

Τρελαθηκε.... Απο τοτε δεν μπορει να το ξεχασει... πολλες φορες το ξαναφερνουμε στην κουβεντα....

 

Τι μπορει να ηταν αυτο? Υπαρχει καποιος που να μπορει να το εξηγησει?

4 8 15 16 23 42; :p

Link to comment
Share on other sites

να το site που θες http://www.urbanlegends.gr/modules/news/
Ωραίο αυτό το σιτε που εκτός από τρομακτικές ιστορίες έχει και άλλου είδους ιστορίες… :shifty:
only crossfit...
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοώ; Οτι έχω ακούσει κι από άλλον να λέει πως κάποιος γνωστός του έπαθε το ίδιο...

"Urban legends are a kind of folklore consisting of stories often thought to be factual by those circulating them (see rumor)" http://en.wikipedia.org/wiki/Urban_legends

 

 

4 8 15 16 23 42; :p

 

ΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧ :lol:

 

Πολυ Lost βλεπεις :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι ιστορια φαντασματων, αλλα σιγουρα εχει κατι το μεταφυσικο...

 

Πριν λιγα χρονια, παω με ενα ξαδερφο μου για καφε ενα πρωι. Ηταν σε περιεργη φαση. Μου ελεγε οτι νιωθει παραξενα, γιατι το προηγουμενο βραδυ ειδε στον υπνο του μια κληρωση Λοττο με 6 νουμερα, τα οποια θυμοταν αριστα οταν ξυπνησε. Μαλιστα ξυπνησε καπως περιεργα, και ασυναισθητα, εγραψε τα 6 νουμερα (ζαλισμενος οπως ηταν απτον υπνο) σε ενα χαρτι που ειχε διπλα στο κρεβατι.... Μετα την επεσε για λιγο ακομα και μετα ηρθε στην καφετερια οπως ειπα....

 

Σημειωτεον. Εκεινη τη μερα υπηρχε κληρωση με πολλαπλο τζακ-ποτ του Λοττο, αλλα δεν μπορουσε πλεον να παει να "ριξει" ενα δελτιο.... Παλια οπως θυμαστε επρεπε να το ριξεις απο την προηγουμενη....

 

Τελοσπαντων, περναει η μερα, γινεται η κληρωση.... Βγαινουν τα νουμερα, ξερα ετσι οπως τα ειδε στον υπνο του!!! :confused:

 

Τρελαθηκε.... Απο τοτε δεν μπορει να το ξεχασει... πολλες φορες το ξαναφερνουμε στην κουβεντα....

 

Τι μπορει να ηταν αυτο? Υπαρχει καποιος που να μπορει να το εξηγησει?

 

 

εγω που δε θελω 6 αλλα ενα . να παω να το παιξω στη ρουλετα στο καζινο ? τι να κανω λετε?

:X
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ιστορία δεν είναι δική μου αλλά την βρήκα εδώ και λέω να τη ποστάρω.

 

Αυτή η φωτογραφία πάρθηκε από έναν δημοσιογράφο στην Ινδονησία το 1993. Στο συγκεκριμένο χώρο είχε συμβεί ένας μαζικός φόνος. Όταν εμφάνισε το φίλμ στη φωτογραφία υπήρχε αυτή η κοπέλα. Λέγεται πως αν κάποιος δει τη φωτογραφία για αρκετή ώρα παθαίνει νευρικό κλωνισμό. ***

 

 

http://urbanlegends.c-lab.gr/html/uploads/img40818b1d78860.jpg

 

(τη φωτό δεν την βάζω γιατί αν και εξωφρενικά fake, είναι λίγο τρομακτική:O και υπάρχουν και μερικοί που δεν θέλουν να την δουν έτσι απότομα)

 

*** Έλεος! Τι άλλο θα σκεφτούν για να τρομάξουν περισσότερο τον κόσμο;

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η φώτο είναι για φόντο :lol: :lol: !

Proud owner of: Master System III , SNES , Mega Drive , Saturn , PSone , N64 , Dreamcast , PS2 , GameCube , XBox , XBox 360 , Wii , PS3 , PSP , DS .....

PC: CPU Phenom II 955 - MB MSI 790FX-GD70 - Corsair Vengeance 1x4GB - Sapphire 5850 Xtreme - WD800ADFD - COOLERMASTER RS-1000 SILENT PRO M 1000W

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η ιστορία δεν είναι δική μου αλλά την βρήκα εδώ και λέω να τη ποστάρω.

 

Αυτή η φωτογραφία πάρθηκε από έναν δημοσιογράφο στην Ινδονησία το 1993. Στο συγκεκριμένο χώρο είχε συμβεί ένας μαζικός φόνος. Όταν εμφάνισε το φίλμ στη φωτογραφία υπήρχε αυτή η κοπέλα. Λέγεται πως αν κάποιος δει τη φωτογραφία για αρκετή ώρα παθαίνει νευρικό κλωνισμό. ***

 

 

http://urbanlegends.c-lab.gr/html/uploads/img40818b1d78860.jpg

 

(τη φωτό δεν την βάζω γιατί αν και εξωφρενικά fake, είναι λίγο τρομακτική:O και υπάρχουν και μερικοί που δεν θέλουν να την δουν έτσι απότομα)

 

*** Έλεος! Τι άλλο θα σκεφτούν για να τρομάξουν περισσότερο τον κόσμο;

Πιανει και με 3D γυαλια? :p
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Τη συγκεκριμένη φωτογραφία την είχε και ένα από τα dvd/vcd του FREE. Εντάξει σαν φωτογραφία είναι λίγο "κάπως", αλλά ΟΚ, δεν παθαίνεις και νευρικό κλονισμό!

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι όποιος έχει στο σπίτι του σατανιστικά βιβλία και τα διαβάζει πεθαίνει.Ισχύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Έχω ένα βιβλίο που λέει "Μαγεία και Σατανισμοί" (κάπως έτσι) το έχω διαβάσει και να'μαι τώρα εδώ που είμαι...

 

*Hello Curt, how are you?Same place tonight?*

 

Σοβαρά τώρα... δεν νομίζω να το πιστεύεις αυτό που μόλις ρώτησες.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...