Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για λέει, για λέει...:worry:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1/2 Είναι σχεδόν 40 χρόνια. (την συγκεκριμένη ιστορία μου την διηγήθηκε ο παππούs μου πριν πεθάνει) Εκείνα τα χρόνια (πριν 30χρονια)πηγενε η γιαγια του παππού μου σε μία φίλη τηs να δουν μια ταινία. Όταν τελείωσε η ταινία η ώρα ήταν 12 το βράδυ και... Όταν πήγαινε μετά η γιαγιά του παππού μου σπίτι τηs παρουσιάστηκε κάτι σαν κόκκοραs αυτόs o fake κόκκοραs 'τσίμπησε' την γρια στο πόδι τηs (...)
Link to comment
Share on other sites

Μια καθηγήτρια αγγλικών μου το είχε πεί. Μια οικογένεια στο χωριό της είχε καιρό να πάει στο σπίτι της. Ανοίγουν την πόρτα, αφήνουν τα πράγματα και πάνε στο διπλανό σπίτι να φάνε και να μιλήσουν με τους άλλους. Το βράδυ επέστρεψαν σπίτι και μετά είχαν καιρό να φανούν. Όταν άνοιξαν το σπίτι... τους βρήκαν νεκρούς στα κρεβάτια τους και γεμάτους δαγκώματα από φίδια.:cry:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

2/2 και το πόδι τηs άρχισε σιγά-σιγά να 'σαπήζει' και μετά από 1 ημέρα πέθανε. Αυτό είναι αλήθεια μου το είπαν 3 γειτόνισεs που ζούσαν εκείνα τα χρόνια. Εγώ το πιστεύω. Τα σχόλια δικά σαs...
Link to comment
Share on other sites

1/2 Είναι σχεδόν 40 χρόνια. (την συγκεκριμένη ιστορία μου την διηγήθηκε ο παππούs μου πριν πεθάνει) Εκείνα τα χρόνια (πριν 30χρονια)πηγενε η γιαγια του παππού μου σε μία φίλη τηs να δουν μια ταινία. Όταν τελείωσε η ταινία η ώρα ήταν 12 το βράδυ και... Όταν πήγαινε μετά η γιαγιά του παππού μου σπίτι τηs παρουσιάστηκε κάτι σαν κόκκοραs αυτόs o fake κόκκοραs 'τσίμπησε' την γρια στο πόδι τηs (...)

 

 

κωτσοβολος καταντησαμε εδω μεσα.

Αν δεν εχεις λεφτά να φάνε και τα κοκκόρια... ελα εδω.

Ιστοριες με δόσεις...

:X
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε τύχει μετά από απίστευτα κουραστική μέρα να ξαπλώσω επιτέλους το βράδυ με σκοπό να λιώσω στον ύπνο. Εκεί που γλυκοκοιμόμουν, ξυπνάω γιατί ακουγόταν κάποιου είδους φασαρία και αντικρύζω στον τοίχο ακριβώς απέναντί μου κάτι περίεργες μορφές με αηδιαστικές φάτσες να χοροπηδούν και να προσπαθούν να με τρομάξουν. Επειδή όμως με είχαν ξεσηκώσει από τον ύπνο μου, τους κατέβασα κάτι μπινελίκια που με ξύπνησαν και δεν ξαναεμφανίστηκαν. ;)

Μπορεί να ήταν και όνειρο, αλλά τουλάχιστον μετά από το χώσιμο εγώ κοιμήθηκα σαν πουλάκι:p :)

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε τύχει μετά από απίστευτα κουραστική μέρα να ξαπλώσω επιτέλους το βράδυ με σκοπό να λιώσω στον ύπνο. Εκεί που γλυκοκοιμόμουν, ξυπνάω γιατί ακουγόταν κάποιου είδους φασαρία και αντικρύζω στον τοίχο ακριβώς απέναντί μου κάτι περίεργες μορφές με αηδιαστικές φάτσες να χοροπηδούν και να προσπαθούν να με τρομάξουν. Επειδή όμως με είχαν ξεσηκώσει από τον ύπνο μου, τους κατέβασα κάτι μπινελίκια που με ξύπνησαν και δεν ξαναεμφανίστηκαν. ;)

Μπορεί να ήταν και όνειρο, αλλά τουλάχιστον μετά από το χώσιμο εγώ κοιμήθηκα σαν πουλάκι:p :)

 

xwris pareksigisi...alla otan eisai liwma-ptwma apo tin kourasi...kai kuriws kata tin diarkeia tou upnou...h kai tin stigmi pou ksipnas...ta matia sou kai to mualo sou kanoun poulakia:dizzy: Mia mera etixe na ksipnisw ton patera mou kai me elege kati pramata gia oikopeda...kai lew...aaaaa...kala!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:

Καταλαβαίνω τι εννοείς, αλλά δεν ήταν αυτό....όπως αντιλαμβάνεσαι έχω αντιδράσει κι εγώ όπως ο πατέρας σου ;) και γι' αυτό το αναφέρω, ήταν κάτι διαφορετικό πάντως.:confused:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου έχει συμβεί κάτι το παρόμοιο, όταν ήμουν μικρός, μόλις είχα ξυπνήσει και βλέπω:hypno: απέναντί μου τα μικρά,κακά, πραγματάκια που είναι στο παιχνίδι pac-man...:p ...και ξανα κοιμήθικα:yawn:... :zzz:
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ας με δουλεύετε εσείς :cry:, αλλά εμένα παραλίγο να μου επιτεθούν!:baby:

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα ξαδερφάκι μου από το πολύ playstation και το game boy παραμιλά στον ύπνο του και μια φορά είχε σηκωθεί όρθιος μπροστά μου και άρχιζε να βαράει τον τοίχο. Όταν πήγα κοντά του και άναψα το φώς μου έλεγε δυο-τρείς φορές: Τον σκότωσα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα ξαδερφάκι μου από το πολύ playstation και το game boy παραμιλά στον ύπνο του και μια φορά είχε σηκωθεί όρθιος μπροστά μου και άρχιζε να βαράει τον τοίχο. Όταν πήγα κοντά του και άναψα το φώς μου έλεγε δυο-τρείς φορές: Τον σκότωσα.

 

Ο αδερφος μου ειναι ετσι.

Παραμιλητο στο κρεβατι.

Ολη μερα με το play ειναι.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Πόση ήθελε ακόμα δηλαδή; Ήθελε να πάει για αναρρόφηση;:p :lol:

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου ειναι ετσι.

Παραμιλητο στο κρεβατι.

Ολη μερα με το play ειναι.

Το ξαδερφάκι μου όχι απλά παραμιλητό. Αλλάζει διαρκώς θέσεις σε σημείο να τον βρείς να κοιμάται κάθετα προς την κάτω πλευρά του κρεβατιού και το κεφάλι να κρέμεται. Παραμιλά και βαράει ταυτόχρονα και όποιον βρεθεί δίπλα του. Μια φορά έπεσε από το κρεβάτι και δεν κατάλαβε τίποτα όταν τον ξυπνήσαμε. Κι όλο λέει ότι είχε δεί στο play και στο game την ημέρα. Π.χ. ενώ κοιμόταν με τη μάνα του - θεία μου: Τα έπιασες τα πόκεμον;:X

Από 3-4 ετών είχε play και gameboy. Είχε πρίν κι από τον αδερφό μου που είναι 20 το play. Γεννήθηκε το 95 και το 98 με 99 είχε το play, κι ο αδερφός μου, 13-14 χρονών τότε, το πήρε το 2000 και με ζόρι. Ο θείος μου και η θεία μου τον έκαναν έτσι. Θέλει το παιδί; Μην του πάμε κόντρα. Εντάξει. Για να είναι αυτοί ήσυχοι και να μην τους σπάνε τα νεύρα, "ναι παιδί μου, ναι". Και να που κατέληξε. Να τον πιάνει αυτό που δεν είναι ακριβώς, αλλά σαν επιληπτική κρίση.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο δεκα χρονια οταν ακομα καναμε παρεα με κατι παιδια στη γειτονια,ειχαμε ενα παλικαρι ο οποιος μας ελεγε διαφορες ιστοριες για σατανισμο,μαγικα και διαφορα τετοια.

Καποια μερα μας ειπε οτι βρηκε τροπο να κανει κατι τετοιο(δε μας ειπε συγκεκριμενα).

Παντως φαινοταν οτι γνωριζε πολλα και οτι δε κανει παρατολμες κινησεις.

Μετα απο 2 μερες μαθαμε οτι εχει πεθανει,αλλα κανεις δε γνωριζε απο τι.

Δεν ξερω αν εχει σχεση με μαγεια και τετοια αλλα σιγουρα κατι παραξενο ειχε συμβει.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα. Ειδικά άμα αρχίσεις και το ψάχνεις το πράγμα μπορεί να γίνει επικίνδυνο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ας με δουλεύετε εσείς :cry:, αλλά εμένα παραλίγο να μου επιτεθούν!:baby:

 

Εγώ πάντως δεν σε δουλεύω... μου έχει συμβεί κι εμένα κατι παρόμοιο... σου το είπα παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο δεκα χρονια οταν ακομα καναμε παρεα με κατι παιδια στη γειτονια,ειχαμε ενα παλικαρι ο οποιος μας ελεγε διαφορες ιστοριες για σατανισμο,μαγικα και διαφορα τετοια.

Καποια μερα μας ειπε οτι βρηκε τροπο να κανει κατι τετοιο(δε μας ειπε συγκεκριμενα).

Παντως φαινοταν οτι γνωριζε πολλα και οτι δε κανει παρατολμες κινησεις.

Μετα απο 2 μερες μαθαμε οτι εχει πεθανει,αλλα κανεις δε γνωριζε απο τι.

Δεν ξερω αν εχει σχεση με μαγεια και τετοια αλλα σιγουρα κατι παραξενο ειχε συμβει.

 

 

Και απο τι είπαν ότι πέθανε;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Εδώ ένα ξαδερφάκι μου από το πολύ playstation και το game boy παραμιλά στον ύπνο του και μια φορά είχε σηκωθεί όρθιος μπροστά μου και άρχιζε να βαράει τον τοίχο. Όταν πήγα κοντά του και άναψα το φώς μου έλεγε δυο-τρείς φορές: Τον σκότωσα.

kai enas filos mou to epathe auto elione sto playstation kai eixe sikothei ston ipno tou kai eblepe pos ton kinigousan zombie kai trexei trexei kai xtipaei me dinami to kefali tou sto krebati

Link to comment
Share on other sites

Και απο τι είπαν ότι πέθανε;

 

Φυσικος θανατος.

Ω ξειν' αγγελλειν Λακεδαιμονιοις οτι τηδε κειμεθα τοις κεινων ρημασι πειθομενοι.
Link to comment
Share on other sites

Το ξαδερφάκι μου όχι απλά παραμιλητό. Αλλάζει διαρκώς θέσεις σε σημείο να τον βρείς να κοιμάται κάθετα προς την κάτω πλευρά του κρεβατιού και το κεφάλι να κρέμεται. Παραμιλά και βαράει ταυτόχρονα και όποιον βρεθεί δίπλα του. Μια φορά έπεσε από το κρεβάτι και δεν κατάλαβε τίποτα όταν τον ξυπνήσαμε. Κι όλο λέει ότι είχε δεί στο play και στο game την ημέρα. Π.χ. ενώ κοιμόταν με τη μάνα του - θεία μου: Τα έπιασες τα πόκεμον;:X

Από 3-4 ετών είχε play και gameboy. Είχε πρίν κι από τον αδερφό μου που είναι 20 το play. Γεννήθηκε το 95 και το 98 με 99 είχε το play, κι ο αδερφός μου, 13-14 χρονών τότε, το πήρε το 2000 και με ζόρι. Ο θείος μου και η θεία μου τον έκαναν έτσι. Θέλει το παιδί; Μην του πάμε κόντρα. Εντάξει. Για να είναι αυτοί ήσυχοι και να μην τους σπάνε τα νεύρα, "ναι παιδί μου, ναι". Και να που κατέληξε. Να τον πιάνει αυτό που δεν είναι ακριβώς, αλλά σαν επιληπτική κρίση.

 

 

η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ τρομακτικο ολο αυτο (κ μη χειροτερα...) αλλα τα φαντασματα, που ειναι???:blink:

:X
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω ένα αδερφό και το βράδυ παραμιλάει συνεχώs για μονομαχίεs και κάρτεs YU-GI-OH!!! Και μια φορά 'έπεζε κάρτεs' στον ύπνο του(ξέρετε αυτέs που βγάζουν για να τα παίρνουν)

και μια φορά όταν είχε χασει στην μονομαχία έβριζε! Και όλα αυτά στον ύπνο του!!!Είναι αλήθεια!

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι ειναι πολυ τρομακτικο ολο αυτο (κ μη χειροτερα...) αλλα τα φαντασματα, που ειναι???:blink:

Δεν το ανέφερα λόγω φαντασμάτων. Κάποιος ανέφερε κάτι παρόμοιο μόνο που αντί για παραμιλητό, ήταν οπτασία και ορμώμενος από αυτό, το ανέφερα.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Πριν απο δεκα χρονια οταν ακομα καναμε παρεα με κατι παιδια στη γειτονια,ειχαμε ενα παλικαρι ο οποιος μας ελεγε διαφορες ιστοριες για σατανισμο,μαγικα και διαφορα τετοια.

Καποια μερα μας ειπε οτι βρηκε τροπο να κανει κατι τετοιο(δε μας ειπε συγκεκριμενα).

Παντως φαινοταν οτι γνωριζε πολλα και οτι δε κανει παρατολμες κινησεις.

Μετα απο 2 μερες μαθαμε οτι εχει πεθανει,αλλα κανεις δε γνωριζε απο τι.

Δεν ξερω αν εχει σχεση με μαγεια και τετοια αλλα σιγουρα κατι παραξενο ειχε συμβει.

Όταν κάποιος ασχολείται με αυτά, πρέπει να ξέρει και τον τρόπο να χειρίζεται και να απεγκλωβίζεται από το παραφυσικό, αλλιώς δεν τη γλιτώνει.

"Ακόμα κι όταν θα νομίζεις

πως μου πήρες την ψυχή, θα σε καίω.

Κι όταν ακόμη θα νομίζεις

πως για πάντα έχω χαθεί, θα ανατέλλω..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...