Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύμφωνα με το techblog το Legend θα διατίθεται αποκλειστικά στη WIND στις 15 με 20 Μαΐου και για μια περίοδο 20-30 ημερών και μετά σε όλες τις υπόλοιπες εταιρείες. Το Legend αναμένεται στην τιμή των 490 ευρώ.

 

Δεν ξέρω... αν σκεφτείς ότι το πλαίσιο έχει με αναμενόμενη τιμή 499 το Desire. Λίγο ακριβό μου ακούγεται.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω... αν σκεφτείς ότι το πλαίσιο έχει με αναμενόμενη τιμή 499 το Desire. Λίγο ακριβό μου ακούγεται.

 

μπορεις να δωσεις το λινκ απο πλαισιο για το desire που λες?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μπορεις να δωσεις το λινκ απο πλαισιο για το desire που λες?

 

Εδώ συζητάμε για το Legend. Υπάρχει ξεχωριστό thread για το Desire... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=270099

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έκανα μια μικρή αναζήτηση για να πάρω το κινητό και νομίζω πως αυτή είναι από τις καλύτερες τιμές που βρήκα http://global.ebay.com/HTC_Legend_Smartphone_Ohne_Vertrag_Handy_NEU_OVP/220600759695/item.

 

Επίσης είδα και άλλες παρόμοιες τιμές από γερμανία αλλά λέει πως είναι κινητά Vodafone. Έχει περιορισμούς στο μενού αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω και εγω να το αγορασω...ποιο πιστευετε ειναι το ποιο αξιοπιστο και γρηγορο site (expansys?) το εχει 420euro... αλλα ρε φιλε 100euro κατω στο ebay...αξιζει...με το expansys με εγγυσεις τι παιζει...και το Legend ειναι με το ελλινικο λογισμικο?
Link to comment
Share on other sites

μπορεις να δωσεις το λινκ απο πλαισιο για το desire που λες?

 

Δεν το είδα στο δίκτυο. Απλά πήγα και ρώτησα σε ένα κατάστημα. Αφού ο υπάλληλος είδε στον υπολογιστή μου είπε ότι η τιμή είναι 499 αλλά είναι άγνωστο πότε θα διατεθεί (αυτό πριν απο μιάμιση εβδομάδα)

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τυχαίνει ποτέ να σας κολλάει όταν θέλετε να κάνετε κλήση;

Αρκετές φορές τώρα τελευταία πάω να κάνω κλήση και σκαλώνει για τουλάχιστον μισό λεπτό , όλες οι άλλες λειτουργίες δουλεύουν κανονικά αλλά να κάνει κλήση απλά δε λέει...και μετά τσουπ από μόνο του την πραγματοποιεί.

Δε θέλω να κάνω φορμάτ καινούρια συσκευή γμτ...

FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τυχαίνει ποτέ να σας κολλάει όταν θέλετε να κάνετε κλήση;

Αρκετές φορές τώρα τελευταία πάω να κάνω κλήση και σκαλώνει για τουλάχιστον μισό λεπτό , όλες οι άλλες λειτουργίες δουλεύουν κανονικά αλλά να κάνει κλήση απλά δε λέει...και μετά τσουπ από μόνο του την πραγματοποιεί.

Δε θέλω να κάνω φορμάτ καινούρια συσκευή γμτ...

 

Δέκα μέρες συμβίωσης με πολλά προγράμματα κ εγκαταστάσεις κ δεν έχει κολλήσει πότε. Οι κλήσεις πάντα καθαρές χωρίς κόλλημα. Κανε reboot κ βλέπεις. Να ξεκινάς από τα απλά. :)

Link to comment
Share on other sites

Δέκα μέρες συμβίωσης με πολλά προγράμματα κ εγκαταστάσεις κ δεν έχει κολλήσει πότε. Οι κλήσεις πάντα καθαρές χωρίς κόλλημα. Κανε reboot κ βλέπεις. Να ξεκινάς από τα απλά. :)

 

Μια απο τα ιδια και εγω. Το μονο που μενει να τεσταρω, ειναι να τιγκαρω με μηνυματα να δω πως συμπεριφερεται το Messaging

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ως pcάκιας το πρώτο που δοκίμασα ήτανε η επανεκκίνηση της συσκευής.

Αν συνεχίσει θα το κάνω φορμάτ, τώρα που είναι ακόμα νωρίς :confused:

 

ΥΣ: Ξέρει κανείς πως επαναφέρουμε το Τ9 για ελληνικά;

Διότι στην αρχή είχε και τώρα το έχει χάσει για κάποιο λόγο και έχει μόνο για Αγγλικά...

Τα νεύρα μου :P

Edited by DecaDancer
FuTuRe TaKeS PlAcE DeEp In SpAcE......
Link to comment
Share on other sites

...Τελικά επιβεβαιώθηκε οτι θα το διαθέσει πρώτη η wind.ρώτησα έναν υπάλληλο και του το έβγαλε στα διαθέσιμα!τιμη..507Ε(το desire στο ΓΕΡΜΑΝΟ μου το είχαν πεί στα 570Ε περίπου!) ενώ στο skroutz ειναι απο 435 εώς 480!σχετικά φυσιολογική τιμή θεωρώ για κατάστημα κιν. τηλεφωνίας!και αφού έχς και επιδότηση 400Ε νομίζω δεν είναι πολλά 100Ε να δώσω εε(ήμουν ανάμεσα σε αυτό κ το milestone,νομίζω πιο καλό πακέτο το legend overall)!:)

 

Τι λέτε κ εσείς που το έχετε ήδη,πώς είναι ο Θρύλος όσο μετά απο συνεχόμενη χρήση???

Edited by napgin
Link to comment
Share on other sites

...Τελικά επιβεβαιώθηκε οτι θα το διαθέσει πρώτη η wind.ρώτησα έναν υπάλληλο και του το έβγαλε στα διαθέσιμα!τιμη..507Ε(το desire στο ΓΕΡΜΑΝΟ μου το είχαν πεί στα 570Ε περίπου!) ενώ στο skroutz ειναι απο 435 εώς 480!σχετικά φυσιολογική τιμή θεωρώ για κατάστημα κιν. τηλεφωνίας!και αφού έχς και επιδότηση 400Ε νομίζω δεν είναι πολλά 100Ε να δώσω εε(ήμουν ανάμεσα σε αυτό κ το milestone,νομίζω πιο καλό πακέτο το legend overall)!:)

 

Τι λέτε κ εσείς που το έχετε ήδη,πώς είναι ο Θρύλος όσο μετά απο συνεχόμενη χρήση???

 

507 ειναι λιγο ψηλα σαν τιμη ευτηχως εχεις επιδοτηση οποτε εισαι οκ με 100e καθαρισες για την χρηση οταν το κρατησης στα χερια σου τα ξαναλεμε :)αν θελεις κατι πιο μαζεμενο απο το Desire μην δισταζης ενα κοματι σχεδον ολο το τηλεφωνο

Link to comment
Share on other sites

...Τελικά επιβεβαιώθηκε οτι θα το διαθέσει πρώτη η wind.ρώτησα έναν υπάλληλο και του το έβγαλε στα διαθέσιμα!τιμη..507Ε(το desire στο ΓΕΡΜΑΝΟ μου το είχαν πεί στα 570Ε περίπου!) ενώ στο skroutz ειναι απο 435 εώς 480!σχετικά φυσιολογική τιμή θεωρώ για κατάστημα κιν. τηλεφωνίας!


Λογικό το βρίσκω αφού το Hero το έχουν στα 507€, το Legend σαν ο αντικαταστάτης του, να ξεκινάει από την ίδια τιμή.

Λογικό αλλά υπερβολικό!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω την παρεα!! αποκτησα κι εγω το "θρυλο". ειχα παει στην κυπρο ταξιδι του μελητος και μπαινω σε ενα καταστημα germanos και τσουπ το βλεπω μπροστα μου στα 498 ευρω, φυσικα και δεν το σκεφτηκα καθολου και το εκανα γαμηλιο δωρο στον εαυτο μου....

το κινητο ειναι σκετος ερωτας δεν χορταινω να το εχω στο χερι μου απιστευτη αισθηση στην αφη πληρως "ελληνικο" απιστευτη οθονη και τελειως λειτουργικο. Το μονο που δεν εχει ειναι κανα παιχνιδακι να σκοτωνεις την ωρα σου αλλα φανταζομαι στο market θα εχει οτι θελεις.. σωστα?

Ρωτησα τον υπαλληλο στο καταστημα γερμανος κυπρου οτι στην ελλαδα δεν υπαρχει ακομα και μου ειπε οτι ειναι περιεργο γιατι εισαγουν απο την ace hellas, αφου μεχρι και το φις του φορτιστη ηταν ευρωπαικο ενω στην κυπρο εχουν οπως στο UK. Kουφο?

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σε ξένα reviews του legend διαβάζω ότι υπάρχει πρόβλημα με τη συνδεσιμότητα του wifi.

To σήμα πέφτει διαρκώς και χρειάζεται να είσαι πολύ κοντά στο router.

Οι χρήστες τι λένε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σε ξένα reviews του legend διαβάζω ότι υπάρχει πρόβλημα με τη συνδεσιμότητα του wifi.

To σήμα πέφτει διαρκώς και χρειάζεται να είσαι πολύ κοντά στο router.

Οι χρήστες τι λένε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Μετά από χρήση 3 εβδομάδων συνεχούς χρήσης Wi-Fi δεν παρατήρησα ουδεμία αποσύνδεση (χρήση VNC, Serf, Chat κτλ κτλ) παρόλο που το χρησιμοποιω σε 2 networks (office 15m from router, home 8m from router, flocafe). Δεν το κλείνω ΠΟΤΕ.

 

Παρατήρησα ωστόσο οτι το wifi του Legend συμπεριφέρεται σαν wifi Η/Υ. Όπου δεν επιανε το PC δεν επιανε και ο Θρυλος και το ανάποδο ενώ 1 Nokia 5800 επιανε πάντα (Linksys WAG354). Με αλλαγή εξοπλισμού όλα δουλεψαν ρολόι.

Link to comment
Share on other sites

...Τελικά επιβεβαιώθηκε οτι θα το διαθέσει πρώτη η wind.ρώτησα έναν υπάλληλο και του το έβγαλε στα διαθέσιμα!τιμη..507Ε

 

Το Σάββατο που βρέθηκα στην Κέρκυρα ρώτησα στην Wind και είδαν στο computer ότι θα το φέρουν στα 507€. Σήμερα που γύρισα στα Γιάννενα και πήγα στην Wind να το παραγγείλω μου είπαν ότι δεν υπάρχει ακόμη στη λίστα τους! Και μάλιστα η υπεύθυνη του καταστήματος πήρε τηλέφωνο μπροστά μου στα κεντρικά και της είπαν ότι δεν έχουν καμιά ενημέρωση για τέτοια συσκευή ούτε για το αν θα την φέρουν ούτε για το πότε!! Και όταν τους είπα για την Κέρκυρα είπαν ότι μπορεί να την φέρνουν από αλλού!!!

Είναι καλά όλοι αυτοί ή παίρνουν κάτι και δεν μας δίνουν;

Τι παίζεται;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σε ξένα reviews του legend διαβάζω ότι υπάρχει πρόβλημα με τη συνδεσιμότητα του wifi.

To σήμα πέφτει διαρκώς και χρειάζεται να είσαι πολύ κοντά στο router.

Οι χρήστες τι λένε?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

:XΕτσι ακριβώς ειναι τουλάχιστον το δικό μου. Το wifi του ειναι ΑΙΣΧΟΣ:cry:. Δεν συνδέεται ευκολα και δεν βρισκει δίκτυο εκει που το Ν97 μου βρισκει απειρα και συνδέεται ανετα:mad::mad:

Nobody's perfect
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αν το wifi connectivity του Legend αποδεικνύεται προβληματικό θα κινηθώ προς άλλη συσκευή.

Το ζητούμενό μου είναι κατά κύριο λόγο η απροβλημάτιστη, αξιόπιστη και σταθερή πλοήγηση μέσω wifi.

Link to comment
Share on other sites

Το Σάββατο που βρέθηκα στην Κέρκυρα ρώτησα στην Wind και είδαν στο computer ότι θα το φέρουν στα 507€. Σήμερα που γύρισα στα Γιάννενα και πήγα στην Wind να το παραγγείλω μου είπαν ότι δεν υπάρχει ακόμη στη λίστα τους!..... Και όταν τους είπα για την Κέρκυρα είπαν ότι μπορεί να την φέρνουν από αλλού!!!

Είναι καλά όλοι αυτοί ή παίρνουν κάτι και δεν μας δίνουν;

Τι παίζεται;

 

εε εντάξει πετάξου στην Κέρκυρα και πάρτο,μη το κάνεις θέμα δίπλα είσαι!!!:p...σήμερα θα πάω και εγω στην wind της γειτονιάς μου να ρωτήσω πότε θα μπορέσουν να μου το φέρουν μια κ η ενημέρωση που είχα ήταν απο ένα άλλο καταστημα!! λετε να με κοιτάνε περίεργα και εμένα!!!:ninja:

 

τελικά έφαγα κ εγώ ακυρο!!!πήγα στη wind στη γειτονιά μου κ δεν του το έβγαζε καν,πολυ περίεργα πράγματα...βέβαια μου είπε κ εμένα οτι θα μπορούσε να το βρεί απο αλλού γιατί δεν τους περιορίζει απο που θα προμηθευτεί αυτός συσκευές αλλα δεν θέλει να το κάνει,ειδίκα για ακριβές συσκευές, λόγω εγγύησης κ service!!

υπάρχει καποιος τρόπος να μάθουμε τι παίζει??μήπως να ρωτήσουμε στην htc?!!

Edited by napgin
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λυστε μου μια απορια πως αποθηκευω εφαρμογες η οτιδηποτε αλλο στην sd για να μην τρωω μνημη του κινητου, εχω ψαξει καθε σπιθαμη του θρυλου αλλα δεν το βρισκω, μηπως δεν γινεται?

 

edit.

Μολις ειδα αυτο---->

στο 1.40/3.20

 

οποτε περιμενουμε την htc για update!

Edited by petrangcc
Link to comment
Share on other sites

Στον καινούριο κατάλογο της Wind (Μαΐου-Ιουνίου) υπάρχει το Legend με την υποσημείωση "Διαθέσιμο σύντομα"

Για να δούμε πόσο σύντομα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια λυστε μου μια απορια πως αποθηκευω εφαρμογες η οτιδηποτε αλλο στην sd για να μην τρωω μνημη του κινητου, εχω ψαξει καθε σπιθαμη του θρυλου αλλα δεν το βρισκω, μηπως δεν γινεται?

 

edit.

Μολις ειδα αυτο----> http://www.youtube.com/watch?v=yAZYS...layer_embedded στο 1.40/3.20

 

οποτε περιμενουμε την htc για update!

Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι το 2ο εξάμηνο περίμενε... Ο μόνος τρόπος προς το παρών είναι να το κάνεις root και να περάσεις μια εφαρμογή που σου επιτρέπει αυτό που θες ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...