Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την μπαταρια πως την βρισκετε?εγω αρκετα προθυμη.

 

Kαλυτερη απο οτι περιμενα.Νομιζω στα ιδια και λιγο καλυτερη απο οτι με 3gs.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαλυτερη απο οτι περιμενα.Νομιζω στα ιδια και λιγο καλυτερη απο οτι με 3gs.

 

επειδη εχω και το 3gs μπορω να πω οτι ειδικα στην χρηση net με wifi το legend ειναι αρκετα καλυτερο.το 3gs την κατεβαζει γρηγορα την μπαταρια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Στην αναπαραγωγή βίντεο πώς τα πάει?

Ο 600άρης επεξεργαστής είναι αρκετός? Γιατί με φοβίζει κάπως αυτό το χαρακτηριστικό....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

μια χαρουλα τα παει κι εκει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα παιδιά.

Στην αναπαραγωγή βίντεο πώς τα πάει?

Ο 600άρης επεξεργαστής είναι αρκετός? Γιατί με φοβίζει κάπως αυτό το χαρακτηριστικό....

 

Μην το συγκρίνεις με τα windows mobile που είναι πιο βαριά, εδώ τα πράγματα είναι πιο ανάλαφρα και είναι μικρότερες οι απαιτήσεις σε πόρους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μην το συγκρίνεις με τα windows mobile που είναι πιο βαριά, εδώ τα πράγματα είναι πιο ανάλαφρα και είναι μικρότερες οι απαιτήσεις σε πόρους.

 

Αυτό το έχω υπόψη μου.

Γενικά, από βιντεο που βλέπω, φαίνεται να είναι πραγματικά σφαίρα στο μενού του!

 

ΤΑΞΙΔΙΩΤΗ, το πακετακι αγορας τι περιεχει??

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

Χθες πηρα και εγω το legend μου :D και οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες αν και ειμαι iPhone maniac...

Αρχισα να μπαινω στη λογικη του android αλλα εχω ακομα μερικες δυσκολιες... :dizzy:

Ξερεις κανεις πως μπορουμε να αποθηκευουμε τις εφαρμογες στην καρτα μνημης και οχι στη μνημη του τηλεφωνου? (οπως γινεται αυτοματα)

Υπαρχει καποιος τροπος ή προγραμμα για να αποθηκευονται τα παντα στην καρτα μνημης???

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

παιδια προς το παρον ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο την αγορα του Legend.

 

Για να έχεις φτάσει στο σημείο να βγάλεις (μετά από χρόνια; ) τη "μπέμπα" από την υπογραφή σου και να βάλεις το Android, παρότι έχεις αλλάξει πολλά κινητά, πρέπει να είσαι κατενθουσιασμένος!!! :cool:

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

την μπαταρια πως την βρισκετε?εγω αρκετα προθυμη.

 

 

Αν δεν εχεις μονιμως ενεργη συνδεση δεδομενων , η μπαταρια ειναι ιδιαιτερα καλη , για τα δεδομενα της κατηγοριας , του ειδους της συσκευης και της οθονης που εχει .

Αν εχεις ομως μονιμως ενεργη μια συνδεση δεδομενων με το δικτυο (οχι με το τοπικο Wlan με το δικτυο κινητης) ειναι αρκετα μικροτερη η αναμονη .

 

Καλημέρα παιδιά.

Στην αναπαραγωγή βίντεο πώς τα πάει?

Ο 600άρης επεξεργαστής είναι αρκετός? Γιατί με φοβίζει κάπως αυτό το χαρακτηριστικό....

 

Δεν ειναι απαραιτητα μονο δικη του δουλεια η αναπαραγωγη βιντεο , ετσι και αλλιως η Qualcomm λεει οτι ο MSM7227 μπορει να αναπαραγει εως και 800x480 βιντεο , αφου εχει ενσωματωμενο fardware για video decoding και η συσκευη το κανει χωρις κανενα εμφανες κολλημα μεχρι και αυτες τις διαστασεις .

Και μαλιστα επειδη η οθονη ειναι OLED , εχει και εντυπωσιακη αποδοση στην αναπαραγωγη βιντεο .

 

Απο φωτογραφια και ληψη βιντεο?Παλευονται?

 

Οχι , μπορει το framerate στο βιντεο να πεφτει σπανιως κατω απο τα 30 καρε το δευτερολεπτο στην εγγραφη και πεφτει μονο οταν αλλαζει αποτομα η φωτεινοτητα του χωρου που καταγραφει η συσκευη , αλλα η ποιοτητα των χρωματων ειναι λιγο απογοητευτικη οπως ειναι και στην φωτογραφια .

Μαλιστα , επειδη για να βγαλεις μια φωτογραφια πρεπει να πατησεις προς τα μεσα το optical joystick της συσκευης , λογω της κλησης που εχει στο κατω μερος η συσκευη , ειναι δυσκολο να το πατησεις χωρις να κουνησεις την συσκευη , με αποτελεσμα αρκετες φωτογραφιες να βγαινουν "κουνημενες" .

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις φτάσει στο σημείο να βγάλεις (μετά από χρόνια; ) τη "μπέμπα" από την υπογραφή σου και να βάλεις το Android, παρότι έχεις αλλάξει πολλά κινητά, πρέπει να είσαι κατενθουσιασμένος!!! :cool:

 

:)ε το χα βαρεθει κιολας φιλε μου τοσο καιρο την ιδια εικονα.ειμαι ομως και ενθουσιασμενος με το android.δεν το περιμενα τοσο καλο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβεις τι λεω , οταν δεχεσαι μια κληση απο ενα νεο αριθμο αλλα απο προσωπο που βρισκεται στις επαφες σου σου λεει αν θες να καταχωρησεις τον νεο αριθμο σε υπαρχουσα επαφη η σε καινουρια επαφη , εαν του πεις σε υπαρχουσα μπαινει αυτοματα στην αναζητηση στα προσωπα τοτε πατωντας στο ελληνικο πληκτρολογιο ας που με Δημητρης δεν ενεργοποιει την αναζητηση γιατι δεν αναγνωριζει τα στοιχεια του ελληνικου πληκτρολογιου που χρησιμοποιεις Αν εχεις την καλοσυνη και εσενα σου δουλευει γραφεις τι ρυθμισεις εκανες στα πληκτρολογια και την αναζητηση Ευχαριστω

 

Καμμια απαντηση η βοηθεια Δεν γνωριζει κανεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μερες χρησης ,σαν συσκευη τα μονα αρνητικα που βρηκα ειναι ,η μετρια συμπεριφορα της οθονης στον ηλιο και οτι λογω της θεσης του ηχειου ,ο ηχος κλησης χανει μεγαλο ποσοστο εντασης οταν εχουμε το τηλ. σε επιπεδη επιφανεια.Κατα τα αλλα νομιζω οτι ακομα και για καποιον που δεν ειχε καμια σχεση με smartphones αποτελει μια πανευκολη και αριστη επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 5 μερες χρησης ,σαν συσκευη τα μονα αρνητικα που βρηκα ειναι ,η μετρια συμπεριφορα της οθονης στον ηλιο και οτι λογω της θεσης του ηχειου ,ο ηχος κλησης χανει μεγαλο ποσοστο εντασης οταν εχουμε το τηλ. σε επιπεδη επιφανεια.Κατα τα αλλα νομιζω οτι ακομα και για καποιον που δεν ειχε καμια σχεση με smartphones αποτελει μια πανευκολη και αριστη επιλογη.

 

Καπου στις ρυθμισεις για τον ηχο , δεν θυμαμαι ακριβως που , εχει μια επιλογη να μειωνει σταδιακα την ενταση του ηχου , οταν σε καλει καποιος και σηκωσεις την συσκευη απο εκει που την εχεις για να απαντησεις .

Παρατηρησα οτι τρωει κατι "μαμιολια" και οπως ειναι ακινητο και χτυπαει αρχιζει μονο του να μειωνει την ενταση του ηχου κλησης .

Δοκιμασε να το απενεργοποιησεις και δες μετα πως σου φαινεται :)

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μου εχει γυαλισει αυτη η συσκευη...Μπορει καποιος αν ξερει να μου πει:πως ειναι το μεγεθος του σε σχεση με το iphone;υψος και παχος με ενδιαφερει βασικα...ειναι λιγο μεγαλο το λετζεντ σε σχεση με το μεγεθος της οθονης η μου φαινεται;εχω θεσει το iphone σαν μαξιμουμ μεγεθους,αλλα αυτο εχει 3.5 ιντσες οθονης...απο μπαταρια πως το βλεπετε;
Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πολυ μου εχει γυαλισει αυτη η συσκευη...Μπορει καποιος αν ξερει να μου πει:πως ειναι το μεγεθος του σε σχεση με το iphone;υψος και παχος με ενδιαφερει βασικα...

 

iPhone: Dimensions (w/h/d): 62 x 116 x 12

Legend: Dimensions (w/h/d): 56 x 112 x 12

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα "ζωντανά" wallparers που έχει το desire , θα υπάρχει κάποιος τρόπος να περαστούν και στο legend.

 

A, και μια ερώτηση στους κατόχους. Το πλκτρολόγιο μόνο qwerty είναι. Δεν υπάρχει άλλο είδος?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μου εχει γυαλισει αυτη η συσκευη...Μπορει καποιος αν ξερει να μου πει:πως ειναι το μεγεθος του σε σχεση με το iphone;υψος και παχος με ενδιαφερει βασικα...ειναι λιγο μεγαλο το λετζεντ σε σχεση με το μεγεθος της οθονης η μου φαινεται;εχω θεσει το iphone σαν μαξιμουμ μεγεθους,αλλα αυτο εχει 3.5 ιντσες οθονης...απο μπαταρια πως το βλεπετε;

 

HTC Legend, iPhone 3GS size comparison:

http://www.esato.com/phones/compare.php?phone=605&cp=460

Link to comment
Share on other sites

Χμμ...ευχαριστω

πολυ...σχεδον

πανομοιοτυπα...κριμα,για 3.2

οθονη τσαμπα να ειναι τοσο

μακρυ ...με ξενερωσε

ελαφρως...

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

Χμμ...ευχαριστω

πολυ...σχεδον

πανομοιοτυπα...κριμα,για 3.2

οθονη τσαμπα να ειναι τοσο

μακρυ ...με ξενερωσε

ελαφρως...

 

στις φωτογραφιες χανει,απο κοντα οταν το ειδα επαθα πλακα.και το ασημι μερος που εχει το μικρο κεντρικο κουμπακι ειναι πολυ μικρο απο κοντα.στις φωτος δειχνει να ειναι μεγαλυτερο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε mail παραλαβή παραγγελίας απο Play247.gr αλλα δεν προλαβα σημερα :cry: περισοτερα Δευτερα :happy::happy:
Link to comment
Share on other sites

και το κακο ειναι πως οι εταιρειες κινητης καθυστερουν καπως να διαθεσουν καποιο καινουριο κινητο προς πωληση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

HTC_Legend_HTC_Greek_UM.pdf

HTC_Legend_HTC_Greek_QSG.pdf

Βγήκαν ελληνικά εγχειρίδια, οπότε θα εισαχθεί επίσημα.

Φτάνει να δούμε από ποιόν..

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...