Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν μπορείς να περιμένεις μέχρι το 2ο εξάμηνο περίμενε... Ο μόνος τρόπος προς το παρών είναι να το κάνεις root και να περάσεις μια εφαρμογή που σου επιτρέπει αυτό που θες ;)

 

 

Σιγουρα δεν μπορω να περιμενω αλλα αν θελεις μου εξηγεις τι ειναι το root και πως γινετε γιατι το διαβαζω πολυ συχνα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγουρα δεν μπορω να περιμενω αλλα αν θελεις μου εξηγεις τι ειναι το root και πως γινετε γιατι το διαβαζω πολυ συχνα.

 

Για το τι ακριβώς είναι το root μπορείς να ρίξεις μια ματιά εδώ. Για τη διαδικασία δες τον οδηγό του Paul από το Modaco. Εάν αποφασίσεις να το κάνεις, θα χρειαστείς goldcard για τη δημιουργία της οποίας μπορείς να βρεις ελληνικές οδηγίες εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο legend υπαρχει το προβλημα της καμερας (αυτο που υπαρχει σε desire-hd2) που οταν βγαζεις φωτογραφιες στο κεντρο της οθονης βλεπεις ροζ αποχρωσεις;

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο legend υπαρχει το προβλημα της καμερας (αυτο που υπαρχει σε desire-hd2) που οταν βγαζεις φωτογραφιες στο κεντρο της οθονης βλεπεις ροζ αποχρωσεις;

 

ευχαριστω

 

Στο δικο μου τηλ δεν βλεπω κατι

Link to comment
Share on other sites

Στον καινούριο κατάλογο της Wind (Μαΐου-Ιουνίου) υπάρχει το Legend με την υποσημείωση "Διαθέσιμο σύντομα"

Για να δούμε πόσο σύντομα

 

Πέρασε μια βδομάδα και ακόμα δεν ξέρουν τίποτα

Άντε παιδιά ξεκολλήστε! θα χάσουμε την επιδότηση!!:cry:

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

μετά το hd2 που είχαμε συχνά πυκνά reboot, εχω κατεφέρει να το κολλήσω 0 φορές μέσα σε 24 ώρες συνεχούς παιδέματος (εγκατάσταση-απεγκατάσταση οποιασδήποτε καλής/βλακείας εφαρμογής βρίσκω)

 

αλλά.. αυτό το t9 στα ελληνικά στα μηνύματα, με τίποτα!!!! όχι ότι το θέλω, απλά για το γ@μωτο!! κάπου διάβασα ότι πρέπει να ενεργοποιήσεις unicode 16bit στα μηνύματα, αλλά δεν βλέπω αυτή την επιλογή.

(και στις επαφές δεν μπορείς να κάνεις αναζήτηση στα ελληνικά..)

Edited by phocaea
Link to comment
Share on other sites

Απο την αναζητηση προσωπων οχι δεν γινεται, αν ομως πατησεις "τηλεφωνο" κανεις αναζητηση με τ9 και σε ελληνικα και αγγλικα ταυτοχρονα..
Link to comment
Share on other sites

Σε διπλανό νήμα διαβάζω ότι το Desire θα έχει σημαντική καθυστέρηση λόγω αργοπορίας παράδοσης οθονών από την κατασκευάστρια Samsung. Λέτε να ισχύει κάτι τέτοιο και για το Legend;

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Nα ξαναθυμισω εδω αυτο που ειχα γραψει πιο πισω οτι εγω το αγορασα (το Legend, αλλα ειχε και το Desire) απο κυπρο που ειχα παει γαμηλιο ταξιδι απο ενα καταστημα Γερμανος κυπρου. Οταν ρωτησα τον πωλητη πως και δεν υπαρχει στα καταστηματα Γερμανος στην ελλαδα του φανηκε περιεργο λεγοντας μου οτι προμηθευονται απο την ACE HELLAS. Οποτε κατι αλλο παιζει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

εχει δοκιμασει κανεις να ρουταρει τη συσκευη του και να περασει μεγειρεμενη ρομ?

Οχι οτι μου λειπει αλλα εχω αρχισει και βαριεμαι! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα στην Wind στα Γιάννενα μου είπαν ότι φαίνεται στην κατάσταση με τα τηλέφωνα που φέρνουν το Legend, στην τιμή των 459€ και κάτι ψιλών αλλά δεν βγαίνει ακόμα στην φόρμα παραγγελίας. Πρέπει να είναι ζήτημα το πολύ 10 ημερών να κυκλοφορήσει επισήμως και στην Ελληνική αγορά. Για να δούμε, για να δούμε...

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

απο μπαταρια οταν παιζει μονο μουσικη πως παει? και γενικα ποσο διαρκει η μπαταρια με normal χρηση ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα ,

το ηχείο του είναι δυνατό ή όπως τα παλιά htc που έκανες προσπάθεια να τα ακούσεις όταν σε καλούσαν...

Link to comment
Share on other sites

με νορμαλ χρηση, λιγο νετ, ομιλια κλπ μου κραταει 3 μερες με κλεισιμο το βραδυ.

αρκετα καλα θα ελεγα δεν θα μιλας πολυ μαλον

 

Καλησπέρα και απο εμένα ,

το ηχείο του είναι δυνατό ή όπως τα παλιά htc που έκανες προσπάθεια να τα ακούσεις όταν σε καλούσαν...

 

πρεπει να το ακουσεις για να εχεις σαφη αποψη καλυτερο σε δυναμη απο GD 900 LG και απο Ε52 χειροτερο απο το Nokia 3720 classic προσωπικη αποψη παντα

Link to comment
Share on other sites

αρκετα καλα θα ελεγα δεν θα μιλας πολυ μαλον

 

 

 

πρεπει να το ακουσεις για να εχεις σαφη αποψη καλυτερο σε δυναμη απο GD 900 LG και απο Ε52 χειροτερο απο το Nokia 3720 classic προσωπικη αποψη παντα

 

Κατάλαβα ,πάλι μέτριο θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν μιλαω πολυ, 1 - 1,5 ωρα την ημερα.

Παντως εγω δε θα το ελεγα μετριο το ηχειο του, αν το συγκρινω με το N79 που εχω το εταιρικο ειναι λιγο πισω του, ομως το Ν79 εχει 2 ηχεια..

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει επιλλογή για αλλαγή ringtone ,γιατί στην έκδοση 1,5 android μου είπαν πως δεν έχεις επιλλογή για αλλαγή αλλά μόνο συγκεκριμένα ringtone.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις όποιο ringtone θέλεις. Αρκεί να φτιάξεις στην κάρτα SD ένα φάκελο audio και μέσα σε αυτόν άλλους τρεις φακέλους με την εξής δομή:

 

audio -> alarms

audio -> notifications

audio -> ringtones

 

Σε καθένα απ' αυτούς μπορείς να βάλεις τους ήχους της αρεσκείας σου και κατόπιν να επιλέξεις από το μενού των ρυθμίσεων αυτόν που θέλεις για ringtone.

Edited by vman
Link to comment
Share on other sites

Το Optical trackpad που έχει ,διαθέτει και φωτισμό σαν το hero ,για να βλέπεις τισ κλήσεις,μυν.. κλπ.???
Link to comment
Share on other sites

Το Optical trackpad που έχει ,διαθέτει και φωτισμό σαν το hero ,για να βλέπεις τισ κλήσεις,μυν.. κλπ.???

 

όχι, υπάρχει notification led στο ακουστικό (πίσω από το μεταλλικό πλέγμα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχουμε κανένα νέο πότε επιτέλους θα το φέρουν στην wind ,γιατί μίλησα μαζί τους και μου είπαν πως ακόμα δεν τους δίνει διαθεσιμότητα η htc hellas...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ας το φέρουν και τα Χριστούγεννα τώρα...παρέλαβα χθες από expansys και ήδη απολαμβάνω τη συμβίωση...:)

 

Απορία : Όταν το συγχρόνισα με το google (για τις επαφές) τις κατέβασε μεν αλλά μόνο με τα σχόλια που βρήκε (σημειώσεις που είχα σε κάθε επαφή) και όχι με τα τηλέφωνα τους. Πως μπορεί να διορθωθεί αυτό ;

 

Edit Άκυρο, το λάθος ήταν από την εξαγωγή του thunderbird που τα έστειλε χωρίς τηλέφωνα! Μάλλον πρέπει να ψάξω για κάποιο πρόσθετο που να κάνει την εξαγωγή σωστά.

Edited by Sinnay
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...