Jump to content

[Επίσημο] HTC Legend


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators

Από τη στιγμή που έκαναν την εμφάνισή τους οι πρώτες συσκευές συνεχίζουμε εδώ σε ότι έχει να κάνει με το HTC Legend σε συνέχεια του [Προς Κυκλοφορία] thread.

 

Παρακαλώ όλους να διατηρήσουμε τη συζήτηση όσο το δυνατόν πιο κοντά στην συγκεκριμένη συσκευή και να αποφεύγουμε τα off-topic. Ευχαριστώ και καλή συνέχεια.

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 981
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άντε με το καλό,σε λίγες ώρες θα το χω κι εγώ στα χέρια μου,το πρώτο μου android

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που έκαναν την εμφάνισή τους οι πρώτες συσκευές συνεχίζουμε εδώ σε ότι έχει να κάνει με το HTC Legend σε συνέχεια του [Προς Κυκλοφορία] thread.

 

Πολυ καλη ιδέα φιλε athanaso

may the legend live long

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα,πρώτο μήνυμα από το. Legend εδώ,πρώτες εντυπώσεις?φαίνεται άριστο παιδιά

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι από το πληκτρολογιο δεν μπορεί νσ βρει όλες τις επαφέσ που έχω στα ελληνικά.

και εκεί που βρίσκονται όλες οι επαφές στα πλάγια δεν έχει ελληνικά ώστε να μπορείς να τις βρεις πιο γρήγορα.

Αν κάποιος ξέρει καποιο τρόπο για να διορθωθεί αυτο ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι από το πληκτρολογιο δεν μπορεί νσ βρει όλες τις επαφέσ που έχω στα ελληνικά.

και εκεί που βρίσκονται όλες οι επαφές στα πλάγια δεν έχει ελληνικά ώστε να μπορείς να τις βρεις πιο γρήγορα.

Αν κάποιος ξέρει καποιο τρόπο για να διορθωθεί αυτο ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ.

στο παλιό θέμα στην τελευταια η προτελευταία σελιδα καποιος αναφέρει κάτι για το θέμα αυτό

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

στο παλιό θέμα στην τελευταια η προτελευταία σελιδα καποιος αναφέρει κάτι για το θέμα αυτό

 

Το είδα αυτό. Απλά με αυτό τον τρόπο ψάχνει μονο από το κεντρικο μενου, με το ελληνικό Keyboard με αποτέλεσμα τα γράμματα να είναι πολυ΄μικρά.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά πως το πήρατε όσοι το πήρατε το κινητό? πως μπορούμε να το πάρουμε και εμείς?

 

από vnp το πήρα που το χει ετοιμοπαραδοτο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι από το πληκτρολογιο δεν μπορεί νσ βρει όλες τις επαφέσ που έχω στα ελληνικά.

και εκεί που βρίσκονται όλες οι επαφές στα πλάγια δεν έχει ελληνικά ώστε να μπορείς να τις βρεις πιο γρήγορα.

Αν κάποιος ξέρει καποιο τρόπο για να διορθωθεί αυτο ας ενημερώσει.

Ευχαριστώ.

 

αυτό λύνεται πολύ εύκολα, εγκατέστησε το more locale 2 από το μάρκετ και αφού το τρέξεις επέλεξε ελληνικά οπόταν θα μπορείς να έχεις ελληνικά στο μενού και στο πληκτρολόγιο και να κάνεις κανονικά αναζήτηση επαφών που έχεις στα ελληνικά, δοκιμασμένο και δουλεύει;)

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα mail στο ελληνικο expansys και μου ειπαν οτι ειναι σε αγγλικα, δεν υποστηριζει Ελληνικα και εχει 2ετη πανευρωπαικη εγγυση. Οποτε δεν ειναι παραεισαγωγης και δεν θα 'χω προβλημα σε πιθανη βλαβη για Ελλαδα ετσι?

 

Οσον αφορα τα Ελληνικα λυνεται με το προγραμματακι που αναφερθηκε πιο πανω σωστα?

 

Ψηνομαι να το παραγγειλω...

 

Στο μονο που κολλαω ειναι μηπως οταν βγουν νεοτερες εκδοσεις android στο μελλον μην πει η HTC "δεν τις υποστηριζω στο legend γιατι δεν εχει αρκετη "δυναμη"

Edited by ardi21
Link to comment
Share on other sites

αυτό λύνεται πολύ εύκολα, εγκατέστησε το more locale 2 από το μάρκετ και αφού το τρέξεις επέλεξε ελληνικά οπόταν θα μπορείς να έχεις ελληνικά στο μενού και στο πληκτρολόγιο και να κάνεις κανονικά αναζήτηση επαφών που έχεις στα ελληνικά, δοκιμασμένο και δουλεύει;)

 

Ευχαριστώ!

Τώρα δουλεύει τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτό λύνεται πολύ εύκολα, εγκατέστησε το more locale 2 από το μάρκετ και αφού το τρέξεις επέλεξε ελληνικά οπόταν θα μπορείς να έχεις ελληνικά στο μενού και στο πληκτρολόγιο και να κάνεις κανονικά αναζήτηση επαφών που έχεις στα ελληνικά, δοκιμασμένο και δουλεύει;)
Σε εμενα που οι επαφες ειναι περασμενες απο gmail ελληνικες, δυστυχως ουτε με αυτον τον τροπο τις βρισκει. Συνεπως συνεχιζω να κανω αναζητηση απο την κεντρικη οθονη:(
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα που οι επαφες ειναι περασμενες απο gmail ελληνικες, δυστυχως ουτε με αυτον τον τροπο τις βρισκει. Συνεπως συνεχιζω να κανω αναζητηση απο την κεντρικη οθονη:(

 

Υπαρχει και αλλος τροπος εκτος απο το gmail να περασεις επαφες?Ρωταω χωρις να εχω τη συσκευη για να μη με κραξετε :P Δεν υπαρχει με καποιο προγραμμα που να παιρνει απο outlook ας πουμε?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αλλος τροπος εκτος απο το gmail να περασεις επαφες?Ρωταω χωρις να εχω τη συσκευη για να μη με κραξετε :P Δεν υπαρχει με καποιο προγραμμα που να παιρνει απο outlook ας πουμε?

 

H διαφορα ειναι στην φιλοσοφια του να ειναι ολα στο cloud και παντα synced...που σημαινει ποτε δεν τα χανω...

 

Export απο outlook και import στο gmail

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και αλλος τροπος εκτος απο το gmail να περασεις επαφες?Ρωταω χωρις να εχω τη συσκευη για να μη με κραξετε :P Δεν υπαρχει με καποιο προγραμμα που να παιρνει απο outlook ας πουμε?

 

Εγώ επειδή δεν κατάφερα να το συνδέσω με τίποτα μέσω htc sync τις έστειλα μέσω bluetooth σαν αρχείο !!! και όλα οκ!

Αλήθεια το έχει συνδέσει κανείς μέσω καλωδίου??

Εχω windows xp.

Και κάτι άλλο.

Αν ξέρει κανείς πως βάζουμε πρόγραμμα με χάρτες ας μου στείλει ένα pm.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε η οθονη κατω απο τον ηλιο,καθε αλλο θα ελεγα, παρολο που αλλα ελεγαν στα review.Σε παρομοια επιπεδα με το nexus1.Καλοριζικο σε ολους.
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν μπορω να πω οτι με ενθουσιασε η οθονη κατω απο τον ηλιο,καθε αλλο θα ελεγα, παρολο που αλλα ελεγαν στα review.Σε παρομοια επιπεδα με το nexus1.Καλοριζικο σε ολους.

 

ΑΜΟLED οθονη ειναι , οτι και να προσπαθησει να κανει η HTC , εχει εγγενες προβλημα με το δυνατο φως και κυριως του ηλιου . :)

 

Ερωτηση , αφου θα κυκλοφορησει κανονικα με Ελληνικα , και ελληνικο μενου , ποιος ο λογος να το αγορασει καποιος απ'εξω ?

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει ελληνικα η συσκευη.

 

Εσυ απο που το πηρες?

 

Γιατι το vnp εχει παραεισαγωγης -απ'οτι ειχε πει ενα παληκαρι εδω- οποτε δεν σε καλυπτει η εγγυηση για Ελλαδα κτλ και το expansys gr δεν εχει ελληνικο μενου.

 

Το μονο που τα εχει και τα δυο ειναι το play247 το οποιο δεν το εχει διαθεσιμο και ειναι στα 490...

Link to comment
Share on other sites

Το vnp πραγματι ειναι παραεισαγωγη γιατι εχω ρωτησει και τους ιδιους...Αν η παραεισαγωγη ειναι απο ευρωπη σε καλυπτει η εγγυηση απλα δεν ξερω για τα ελληνικα...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι καποιος απο expansys εχει προβλημα με τα ελληνικα,αρκει οταν ανοιξει την συσκευη με τη sim μεσα οταν βγαλει τισ επιλογες για γλωσσες να πατησει επομενο.
Link to comment
Share on other sites

Το vnp πραγματι ειναι παραεισαγωγη γιατι εχω ρωτησει και τους ιδιους...Αν η παραεισαγωγη ειναι απο ευρωπη σε καλυπτει η εγγυηση απλα δεν ξερω για τα ελληνικα...

 

ειπαμε τα ελληνικα στα sense gui υπαρχουν .....

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...