Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά εγώ αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με το wifi συγκεκριμενα φαίνεται να αποσυνδεεται πολύ εύκολα ενω σχεδόν πάντα έχει χαμηλή ισχύ σήματος. το έχω δοκιμάσει και στο σπίτι αλλά και σε διαφορα καφε που πάω
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σε ξαναρωτάω, έχεις κάνει register κάποιο gmail ή google account? αν όχι, τότε αυτό είναι το πρόβλημα, αν ναι, τότε καλώς το ψάχνεις (αν και δεν υπάρχει νέα έκδοση λογισμικού άρα με την αναβάθμιση μην ελπίζεις σε πολλά)

 

δεν το πιστευε ουτε ο τεχνικος.

λοιπον παιδια εγινε αναβαθμιση στο τηλεφωνο και μπηκα κανονικα android market :D

 

:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo::clap::clap::clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να φτιάχνουμε φακέλους μέσα στο κινητό και να μην έχει χύμα τα αρχεία στο album και στα video?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει τρόπος να φτιάχνουμε φακέλους μέσα στο κινητό και να μην έχει χύμα τα αρχεία στο album και στα video?

 

Ευχαριστώ!

 

Μπορείς να φτιάξεις όσους φακέλους θέλεις, αρκεί να κατεβάσεις κάποια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων... ελληνιστί File Μanager :p

Link to comment
Share on other sites

την οποια θα βρω...?

 

Αν μπορεί κάποιος να μου γράψει αναλυτικά για κάποια θέματα θα το εκτιμούσα μιας και είμαι noobas από τέτοιου είδους κινητά

 

Βασικά θα ήθελα τα εξής:

 

1)Να μπορώ να έχω φακέλους για φωτογραφίες,video, μουσική

 

2)Το ίδιο για SMS

 

3)Να βάλω περισσότερες συντομεύσεις στο "desktop" (όπως πχ την κατάσταση τηλεφώνου)

 

4) να βάλω έχω μια φωτογραφία η οποια να μην κάνει stretch σε όλους τις οθόνες και να μένει μονο στην κεντρική

 

Ευχαριστώ!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το πήρα από e-shop είχε κόκκινο, κίτρινο, και μαύρο.

 

απο Γερμανο το Μαυρο το Ασημι και το κιτρινοπρασινο

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Παιδία,επειδή ενδιαφέρομαι για το εν λογω τηλεφωνο,ηθελα βασικα να ρωτήσω τι γίνεται με την μπαταρία του.Πόσο κρατάει δηλαδη γενικα?Με κανενα 2ωρο ομιλια και αρκετα sms (γυρω στα 10) την ημέρα θα μου βγάζει 2 ημέρες?Η μάλλον όχι?:confused:
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην Παρέα

 

έχω το κινητάκι μια εβδομάδα τώρα κ μπορώ να πω ότι οι πληροφορίες σας λυνουν κάποια μικροθεματάκια που αντιμετωπίζω

 

Σήμερα όμως συνειδητοποίησα ότι ενώ στέλνει mms δεν στέλνει sms:cry::cry:

 

έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει??

το επαθα κ εγω..το εκλεισα και οταν το ανοιηξα ηταν οκ!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να μου γράψει αναλυτικά για κάποια θέματα θα το εκτιμούσα μιας και είμαι noobas από τέτοιου είδους κινητά

 

Βασικά θα ήθελα τα εξής:

 

1)Να μπορώ να έχω φακέλους για φωτογραφίες,video, μουσική

 

2)Το ίδιο για SMS

 

3)Να βάλω περισσότερες συντομεύσεις στο "desktop" (όπως πχ την κατάσταση τηλεφώνου)

 

4) να βάλω έχω μια φωτογραφία η οποια να μην κάνει stretch σε όλους τις οθόνες και να μένει μονο στην κεντρική

 

Ευχαριστώ!

 

1. δε νομιζω πως γινεται. εκτος αν βρεις ενα προγραμμα για διαχειρισης φωτογραφιων απο το μαρκετ. εγω δεν εχω βρει κατι

 

2.το ιδιο

 

3.κατασταση δεν ξερω τη ακριβως ενοεις αλλα μπορεις να βρεις εφαρμογες που να δειχνουν την μπαταρια σου,τις εφαρμογες που τρεχουν κλπ. αλλα δε μπαινει στο desktop. μπορει να βρεις κατι να μπαινει ως widget ομως.

 

4.δε γινεται απ οτι εχω καταλαβει

 

οσον αφορα τις εφαρμογες γενικα, μπορεις να ψαξεις στο μαρκετ μεσω υπολογιστη αλλα δε μπορεις να κατεβασεις. πρεπει να μπεις μεσω wifi η με συνδεση ιντερνετ απο το κινητο. αν εχεις wifi ειναι σουπερ, κατεβαζεις οτι εφαρμογη θες στο λεπτο.εχει απειρες και τσαμπα.

 

μερικες που αξιζουν ειναι:

handcent sms - σου εμφανιζει ολα τα μηνυματα με ενα ατομο σε συνεφακια σαν να κανετε chat και το κυριοτερο σου ανοιγει ενα παραθυρακι στην αρχικη οθονη με το που σκαει μηνυμα, και μπορεις να απαντησεις απευθιας. επισης οριζεις τι χρωμα θα ειναι η ενδειξη του led οταν λαβεις μηνυμα.

 

wifi manager - σου δειχνει ολα τα wifi γυρω σου. πολυ χρησιμη και απλη εφαρμογη

 

phonalyzr - σου εμφανιζει αναλυτικα σε διαγραμμα μια καταταξη με τα ατομα που εχεις μιλησει περισοτερο.το ιδιο και για sms.επισης στατιστικα για ομιλια και sms

 

bluetooth file transfer - στελνεις αρχεια με bluetooth και "μπανεις" σε αλλες συσκευες να παρεις το αρχειο που θες (αντι να στο στειλει που δε γινεται)

 

advanced task killer free - καλος task manager με widget που σβηνει εφαρμογες που τρεχουν, με ενα κλικ. αν και υπαρχουν πολλες παρομοιες εφαρμογες

 

για διαχειριση αρχειων προτεινω - astro file manager, ES file manager, linda file manager. πολυ καλα και τα 3

 

πολυ καλη εφαρμογη και task manager το System Panel lite

 

OI Safe - μπορεις να αποθηκευσεις διαφορους κωδικους, username κλπ για να μη τα ξεχνας, βαζεις ενα master code για να εχεις προσβαση

 

websharing lite - συνδεει υπολογιστη με κινητο χωρις καλωδια και χωρις να αφαιρεσεις την καρτα μνημης, μεταφερεις ευκολα αρχεια

 

led light - χρησιμοποιει το φλας για φακο

 

battery indicator - σου δειχνει ποσο τις 100 μπαταρια εχεις πανω πανω στη γραμμη καταστασης.

 

documents to go - διαβαζει αρχεια word xls ppt pdf. στο μαρκετ ειναι σε trial αλλα μεσω τορεντ μπορειτε να το βρειτε φουλ

 

navigon - gps που δε θελει ιντερνετ, μεσω τορεντ το βρηκα και αυτο

Edited by azio
My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά, το panda home, ahome κλπ δε δουλεύουν για theming στο X10 mini? Δοκίμασα στης κολλητής και τίποτα. Στο magic που είχα πώς δούλευε;

Συγκεκριμένα, κατέβασα το buuf theme από το market και σε apk pandahome και ahome και δε μπορούν να εντοπίσουν το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

 

4.δε γινεται απ οτι εχω καταλαβει

 

 

 

documents to go - διαβαζει αρχεια word xls ppt pdf. στο μαρκετ ειναι σε trial αλλα μεσω τορεντ μπορειτε να το βρειτε φουλ

 

navigon - gps που δε θελει ιντερνετ, μεσω τορεντ το βρηκα και αυτο

 

 

καλημερα!

αν μου εστελνες τα τορεντ για αυτα τα 2 προγραμματα θα ημουν υποχρεος :D

 

οσο για την ερωτηση για την φωτο να μην κανει στρετς απλα πρεπει να κανεις κλικ στο αριστερο κουμπι.

''διαταξη widget''

και να τα σβησεις ολα.

οποτε θες τα ξαναπροσθετεις :)

 

φιλικα

Γιωργος

Edited by mgeorge
everything counts...
Link to comment
Share on other sites

Φιλε Azio ευχαριστώ για την απάντηση και για τις προτάσεις. Δυστυχώς όμως με ξενέρωσες αρκετά.:P

 

Θεωρώ τουλάχιστον τραγικό να μην μπορεί κανεις να έχει φακέλους με εικόνες και sms και να πετάγονται έτσι χύμα....έλεος δηλ.

Είναι πρόσφατη αγορά...ήθελα επιτέλους να αλλάξω το k750 (το οποιο τα είχε όλα που ήθελα αλλα ποσο να αντέχει το καημένο) αλλα... Θεωρώ τελείως άκυρο να έχεις κινητό που μπορεί να κάνει σχεδόν τα πάντα(xperia) αλλα να μην έχει βασικές λειτουργιες...

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προγραμα που να το κανει το mini wifi hotspot ? ωστε να μοιραζω την συνδεση internet με το ipad πχ ? μεσω wifi ????

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προγραμα που να το κανει το mini wifi hotspot ? ωστε να μοιραζω την συνδεση internet με το ipad πχ ? μεσω wifi ????

 

Πρέπει να είναι rooted η συσκεύη... Ή να έχει Android 2.1. ;)

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια εγκατεστησα το navigon αλλα λεει οτι δεν βρηκε δικτυο.

τι λαθος κανω....:wacko:

 

Αν δεν κάνω λάθος η TRIAL έκδοση που έχω εγώ χρησιμοποιεί (πέρα από το GPS) και δεδομένα δικτύου στην αρχή. Μήπως δεν έχει πρόσβαση στο internet το κινητό σου;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω με τιποτα δεν μπορω να στειλω mms , εχω wind και ενω εχω βαλει ρυθμησεις για ιντερνετ(gint.b-online.gr) και ολα καλα , στα mms κολαω ,

 

1. πρεπει στο ιδιο APN οπου εχω βαλει για ιντερνετ να βαλω και για mms ? ή να φτιαξω αλλο APN

 

καποιος που να μου πει ΑΚΡΙΒΩΣ τις ρυθμησεις για εχω κολησει τρελα!

 

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις από αυτή τη σελίδα μπας σου δουλέψουν.

 

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

βρε παιδια εγκατεστησα το navigon αλλα λεει οτι δεν βρηκε δικτυο.

τι λαθος κανω....:wacko:

Εγώ που είχα βάλει στην αρχή το Navigon 2.5.1 σπασμένο δεν ζήτησε ποτέ του δίκτυο. Έβαλα προχτές την νέα έκδοση 2.6.1 προσπασμένη και με το που το έτρεξα την πρώτη φορά μου έβγαλε κι εμένα μήνυμα ότι δεν βρήκε δίκτυο. Συνδέθηκα για λίγο μέσω WiFi και η εφαρμογή έτρεξε κανονικά. Από τότε λειτουργεί όπως και πριν, δηλαδή offline. Ελπίζω να βοήθησα.

 

 

Να ρωτήσω κι εγώ αν έχει καταφέρει να τρέξει κανείς το NDrive 9.2.15 RC3 ή το Sygic. Το NDrive το εγκαθιστώ αλλά δεν φορτώνει με τίποτα όσους τρόπους κι αν έχω προσπαθήσει (εκτός από την trial). Το Sygic που κολλάει πάντα στην ενεργοποίηση χαρτών. Μπορεί να μου στείλει κάποιος ένα ΠΜ για κάποια έκδοση που δοκιμασμένα του έχει δουλέψει στο Χ10 mini?

 

Επίσης, δοκίμασα και το iGo αλλά, μιας και είναι σχεδιασμένο για οθόνες μεγαλύτερης ανάλυσης, εμφανίζει μόνο το 1/4 της υποτιθέμενης εικόνας. Καμιά ιδέα? 'Η ΠΜ? :P

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

τωρα εγω εχω μια καλη ερωτηση.. τα trial προγραμματα κ παιχνιδια που εχει μεσα.. σβηνονται??? εχει βρει κανεις κατι για αυτο.. που μπορει να ''βοσκουν'':p:p ωστε να σβηστουν.. δεν νομιζω να μην γινεται.. μου φαινεται αδιανοητο.. ψαχνω στο γουγλη κ δεν βρισκω τπτ.. καποιος που να εχει ανακαλυψει κατι..? μου την σπαει να εχω 700 εικονιδια.. κ αλλο ενα που με τσαντιζει ειναι οτι δεν μπορουμε να φτιαξουμε φακελους ακομα.??? :mad::mad: εκτος κ αν εχει συζητηθει κ εχει βρεθει κατι που μου διαφευγει..ααα κ ναι σημερα καταφερα να κολλησω το προ. μου.. χιχιχι.. μονο 2 μερες το εχω.. μηπως να ηρεμισω λιγομαζι του...?!?!?!:X:ninja:
Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησεις εαν ξερει καποιος....

 

1.πως μπορούμε να μεταφέρουμε επαφές απο αλλο κινητο στο χ10

2.με το bluetooth ειχαμε καμια εξέλιξη η ακομα δεν μπορουμε να λαβουμε τίποτα ?

Link to comment
Share on other sites

τωρα εγω εχω μια καλη ερωτηση.. τα trial προγραμματα κ παιχνιδια που εχει μεσα.. σβηνονται??? εχει βρει κανεις κατι για αυτο.. που μπορει να ''βοσκουν'':p:p ωστε να σβηστουν.. δεν νομιζω να μην γινεται.. μου φαινεται αδιανοητο.. ψαχνω στο γουγλη κ δεν βρισκω τπτ.. καποιος που να εχει ανακαλυψει κατι..? μου την σπαει να εχω 700 εικονιδια.. κ αλλο ενα που με τσαντιζει ειναι οτι δεν μπορουμε να φτιαξουμε φακελους ακομα.??? :mad::mad: εκτος κ αν εχει συζητηθει κ εχει βρεθει κατι που μου διαφευγει..ααα κ ναι σημερα καταφερα να κολλησω το προ. μου.. χιχιχι.. μονο 2 μερες το εχω.. μηπως να ηρεμισω λιγομαζι του...?!?!?!:X:ninja:

 

αν εννοεις για τις προεγκατεστημενες εφαρμογες που εχει το κινητο δεν μπορεις να τις σβησεις, μονο ο,τι βαζεις εσυ.

Πας ρυθμισεις-->ρυθμισεις εφαρμογων-->διαχειριση εφαρμογων-->διαλεγεις εφαρμογη που θες και την κανεις uninstall

Link to comment
Share on other sites

αν εννοεις για τις προεγκατεστημενες εφαρμογες που εχει το κινητο δεν μπορεις να τις σβησεις, μονο ο,τι βαζεις εσυ.

Πας ρυθμισεις-->ρυθμισεις εφαρμογων-->διαχειριση εφαρμογων-->διαλεγεις εφαρμογη που θες και την κανεις uninstall

 

ναι αυτες λεω που εχει ηδη το κινητο.. δεν υπαρχει περιπτωση να μην βρεθει καποιο κολπο.. ανοιχτου κωδικα λειτουργικο ειναι .. ευελπιστω στην 2.1 να βγαλουν κατι.. οσο για αυτεσ που βαζουμε εμεις γινεται κ οταν πατησεις να μεταφερειε τα εικονιδια αν πατησεις αυτο που δεν θες στην πανω δεξια γωνια του που εχει ενα κοκκινο χ.. κ απο εκει.. σβηνουν:):)

 

2 ερωτησεις εαν ξερει καποιος....

 

1.πως μπορούμε να μεταφέρουμε επαφές απο αλλο κινητο στο χ10

2.με το bluetooth ειχαμε καμια εξέλιξη η ακομα δεν μπορουμε να λαβουμε τίποτα ?

 

 

το αλλο σου κινητο πιο ειναι ??μπορεισ με καποιο τροπο να περασεις τις επαφεσσου απο το παλιο σουυ κινητο στο outlook?αν ναι μετα πασ κκατεβαζεισ απο εδω http://www.android-sync.com/ το προγραμματακι κανεισ sync κ τελος τις εχεισ ολες..:cool::cool:

Edited by zxr
Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις πως θα κάνω Log out από το Android Market ?

 

EDIT

Το βρήκα.. settings>Applications>Manage applications>Google Apps

clear εκεί και μετά restart

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ευτυχως η δυστυχως εδω και 5 μερες ειμαι κι εγω κατοχος ενος x10 mini.Η μεταβαση απο το w910i στο mini ηταν αρκετα δυσκολη μπορω να πω και ακομα το παλευω.Ευτυχως βρηκα εδω μεσα πολλες απαντησεις στις αποριες μου.

Το προβλημα μου ειναι το εξης : Χθες μετα την δευτερη φορτιση που του εκανα,ειπα να του κανω επανεκινηση οπως διαβασα να λενε καποιοι φιλοι εδω,οτι βοηθαει.Απο την στιγμη εκεινη το τηλεφωνο δεν κανει τιποτα,η μαλλον σχεδον τιποτα..

Συγκεκριμενα,μετα την επανεκινηση ανοιξε,ΑΛΛΑ..δεν αποκρινετε σε τιποτα.δεν πατιουνται τα πληκτρα,ουτε καν μπορω να το ξεκλειδωσω,η οθονη δεν αντιδρα,δεν μπορω καν να το σβησω μιας και το κουμπι του on/off δεν πατιετε γιατι πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα.Οταν το βαζω στον φορτιστη, η το συνδεω στον υπολογιστη,αναβει η οθονη,αλλα μεχρι εκει..ολλες οι αλλες λειτουργιες ειναι νεκρες.Πανω δεξια διπλα στην ενδειξη του σηματος εχει ενα χ και επεισης εχει βγαλει κι ενα εικονιδιο με κατι σαν τηλεφωνο με ενα χ διπλα..

Υπαρχει τροπος να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα?Πως μπορω να του κανω reset,μπας και βγει ο διαολος απο μεσα του??

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή έπεσε θέμα για torrents κλπ, αμα κατεβάσω κάτι απ’το ιντερνετ στο pc μου πως το εγκαθηστώ στο κινητό μετά??:worry:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...