Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε, συγγνώμη, μία απάντηση δε μπορώ να λάβω;

Δεν είναι ότι ζήτησα να μου πείτε αν παίρνει τη ROM του Nexus - αν γίνεται να βάλουμε θέματα με aHome κλπ, επειδή το μινι της φιλης μου δεν αλλαζει τα εικονιδια.

 

Δεν γινεται

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είδα πάντως στο xda ότι ένας είπε πως το PandaHome theming λειτουργεί κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω εγκαταστήσει το CoPilot Live και το SlideIT keyboard και το Smart keyboar άλλα ότι και να πάω να γράψω σε οποιαδήποτε εφαρμογή δεν χρησιμοποιεί κανένα από τα δυο άλλα μόνο το κλασσικό πληκτρολόγιο του κινητού.

 

α)Πως θα κανω να εμφανιζονται και αυτα τα πληκτρολογια ?

β) Υπάρχει free keyboard που να δουλεύει με CoPilot Live διοτι τα (SlideIT keyboard & Smart keyboar είναι DEMO)

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω εγκαταστήσει το CoPilot Live και το SlideIT keyboard και το Smart keyboar άλλα ότι και να πάω να γράψω σε οποιαδήποτε εφαρμογή δεν χρησιμοποιεί κανένα από τα δυο άλλα μόνο το κλασσικό πληκτρολόγιο του κινητού.

 

α)Πως θα κανω να εμφανιζονται και αυτα τα πληκτρολογια ?

β) Υπάρχει free keyboard που να δουλεύει με CoPilot Live διοτι τα (SlideIT keyboard & Smart keyboar είναι DEMO)

 

Ευχαριστώ

 

αφου βεβαιωθεις οτι τα εχεις ενεργοποιημενα( ρυθμισεις-->τοπικες ρυθμισεις και κειμενο--> τα τικαρεις) μετα οπου σου εχει να βαλεις κειμενο, πατας παρατεταμενα εκει και εχει να διαλεξεις μεθοδο εισαγωσης (κλασσικο, slideit,smart keyboard κτλ κτλ) οσο αφορα στο gps τωρα δεν ξερω αν εκει λειτουργει δοκιμασε το με τον ιδιο τροπο

 

Είδα πάντως στο xda ότι ένας είπε πως το PandaHome theming λειτουργεί κανονικά.

 

λαθος δικο μου το Pandahome theming δουλευει μολις το δοκιμασα

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

λαθος δικο μου το Pandahome theming δουλευει μολις το δοκιμασα

 

Μπορείς να μου πεις ποιο θέμα κατέβασες; Και αν μπορείς να μου στείλεις με pm το .apk για να έχω την έκδοση που έχεις.

Ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.. μια ερωτησουλα. Πηρε ο αδερφος μου το xperia x10 mini. Ειδα οτι μεσα στην συσκευασια ειχε 3 ανταλακτικα καλυματα. Μαυρο, κοκκινο και πρασινο. Κοιτωντας τυχαια βιντεακια στο youtube παρατηρησα οτι οσοι κανανε unboxing, η συσκευασια περιειχε και ενα ροζ και ενα ασπρο. Οκ το ροζ τρωει πεταμα, αλλα το ασπρο ειναι πολυ καλο.. Το αναφερω γιατι μου ειπε οτι μολις το αγορασε (απο πλαισιο) του ανοιξανε την συσκευασια για να του το δειξουνε.. Υστερα πηγε στο ταμειο να πληρωσει και μετα επεστρεψε να το παραλαβει.. Παιζει να του τα φαγανε, η απλα στην ελληνικη αγορα βαζουνε μονο αυτα? Καποιος που το εχει αγορασει μπορει να βοηθησει??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Ευτυχως η δυστυχως εδω και 5 μερες ειμαι κι εγω κατοχος ενος x10 mini.Η μεταβαση απο το w910i στο mini ηταν αρκετα δυσκολη μπορω να πω και ακομα το παλευω.Ευτυχως βρηκα εδω μεσα πολλες απαντησεις στις αποριες μου.

Το προβλημα μου ειναι το εξης : Χθες μετα την δευτερη φορτιση που του εκανα,ειπα να του κανω επανεκινηση οπως διαβασα να λενε καποιοι φιλοι εδω,οτι βοηθαει.Απο την στιγμη εκεινη το τηλεφωνο δεν κανει τιποτα,η μαλλον σχεδον τιποτα..

Συγκεκριμενα,μετα την επανεκινηση ανοιξε,ΑΛΛΑ..δεν αποκρινετε σε τιποτα.δεν πατιουνται τα πληκτρα,ουτε καν μπορω να το ξεκλειδωσω,η οθονη δεν αντιδρα,δεν μπορω καν να το σβησω μιας και το κουμπι του on/off δεν πατιετε γιατι πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα.Οταν το βαζω στον φορτιστη, η το συνδεω στον υπολογιστη,αναβει η οθονη,αλλα μεχρι εκει..ολλες οι αλλες λειτουργιες ειναι νεκρες.Πανω δεξια διπλα στην ενδειξη του σηματος εχει ενα χ και επεισης εχει βγαλει κι ενα εικονιδιο με κατι σαν τηλεφωνο με ενα χ διπλα..

Υπαρχει τροπος να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα?Πως μπορω να του κανω reset,μπας και βγει ο διαολος απο μεσα του??

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

 

εχει απαντησει σε αυτο ενας φιλος μερικα ποστ πιο πριν.. κ λογικα πρεπει να ισχυει.. δεν χανεις κατι να δοκιμασεις.. εγω δεν το δοκιμαζω για να τσεκαρω να σου πω.. γιατι αν πετυχει βαριεμαι να ξανα περναω τα παντα παλι απο την αρχη...:p:p:p:p

 

στο manual λεει οτι μπορεις να του κανεις force reset αν πατήσεις το κουμπί με το τετραγωνακι + το μαυρο κουμπι που κλειδωνει στη κορυφη και τα κρατησεις πατημενα για 5 δευτερολεπτα.
Ποτέ μην τα βάζεις με έναν βλάκα.θα σε ρίξει στο επιπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια ακομα δεν εβγαλα ακρη πως να στελνω mms μεσω wind , εαν καποιος/α εχει ορεξη να μου πει ακριβως τι βαζω και που θα του ειμουν ευγνωμων

 

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις όπως τις λέει εδώ:

http://magic-tips.blogspot.com/2010/03/internet-mms.html

 

Προσωπικά έχω Cosmote συμβόλαιο και μέσα ήταν ήδη περασμένες οι ρυθμίσεις όπως τις αναφέρει το παραπάνω site. Ή κατεβήκαν μόνες τους με το που αναγνωρίζει την κάρτα sim. Αν σου δουλέψουν μπορείς να μας πεις αν όντως δουλεύουν ώστε να ξέρουν κι άλλοι που πιθανώς να έχουν το ίδιο πρόβλημα?

 

EDIT: Ο παραπάνω χρήστης είπε πως δεν του δούλεψε τελικά.

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.. μια ερωτησουλα. Πηρε ο αδερφος μου το xperia x10 mini. Ειδα οτι μεσα στην συσκευασια ειχε 3 ανταλακτικα καλυματα. Μαυρο, κοκκινο και πρασινο. Κοιτωντας τυχαια βιντεακια στο youtube παρατηρησα οτι οσοι κανανε unboxing, η συσκευασια περιειχε και ενα ροζ και ενα ασπρο. Οκ το ροζ τρωει πεταμα, αλλα το ασπρο ειναι πολυ καλο.. Το αναφερω γιατι μου ειπε οτι μολις το αγορασε (απο πλαισιο) του ανοιξανε την συσκευασια για να του το δειξουνε.. Υστερα πηγε στο ταμειο να πληρωσει και μετα επεστρεψε να το παραλαβει.. Παιζει να του τα φαγανε, η απλα στην ελληνικη αγορα βαζουνε μονο αυτα? Καποιος που το εχει αγορασει μπορει να βοηθησει??

 

αν έχω καταλάβει καλά από όσα γράφουν οι φίλοι εδώ, το κινητό περιλαμβάνει 3 τυχαία καλύμματα. επομένως, εφόσον έχεις 3 και εσύ στη συσκευασία, δεν στο έκλεψαν

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς κάποιο "καλό" site για το NDrive v10 ή και το Sygic v8.4 ?? Ο νοών νοείτω...

 

Αν ξέρει κανείς, ας κάνει τον κόπο να στείλει κανά ΠΜ... ;)

 

Για το NDrive αρκεί και κάποιος τρόπος ενεργοποίησης του χάρτη που είναι trial 7 ημερών (μέσω του market)

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, ημουν ετοιμη να αγορασω το mini pro μεχρι που διαβασα μια αναρτηση πριν λιγες σελιδες οτι δε γινεται μεσα στις εικονες, μουσικη, βιντεο κτλ να δημιουργησεις φακελους για να τα εχεις οργανωμενα.:wacko: Μηπως εχει βρει κανενας τρπο να το κανει? Δε μπορει να γινει τιποτα για αυτο το θεμα? :(

ΒΑΣΙΑ

:oops:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, ημουν ετοιμη να αγορασω το mini pro μεχρι που διαβασα μια αναρτηση πριν λιγες σελιδες οτι δε γινεται μεσα στις εικονες, μουσικη, βιντεο κτλ να δημιουργησεις φακελους για να τα εχεις οργανωμενα.:wacko: Μηπως εχει βρει κανενας τρπο να το κανει? Δε μπορει να γινει τιποτα για αυτο το θεμα? :(

 

υπαρχει προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι πως το λενε......:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας, ημουν ετοιμη να αγορασω το mini pro μεχρι που διαβασα μια αναρτηση πριν λιγες σελιδες οτι δε γινεται μεσα στις εικονες, μουσικη, βιντεο κτλ να δημιουργησεις φακελους για να τα εχεις οργανωμενα.:wacko: Μηπως εχει βρει κανενας τρπο να το κανει? Δε μπορει να γινει τιποτα για αυτο το θεμα? :(

 

 

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να μην μπορεις να φτιαξεις φακελους μεσω καποιου file manager (Astro File Manager που χου). Στο Χ10 μια χαρα ομαδοποιηση μπορεις να κανεις. Αυτο που δεν μπορεις να κανεις ειναι ομαδοποιηση των εφαρμογων στο μενου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει απαντησει σε αυτο ενας φιλος μερικα ποστ πιο πριν.. κ λογικα πρεπει να ισχυει.. δεν χανεις κατι να δοκιμασεις.. εγω δεν το δοκιμαζω για να τσεκαρω να σου πω.. γιατι αν πετυχει βαριεμαι να ξανα περναω τα παντα παλι απο την αρχη...:p:p:p:p

 

επισης μπορει να βγαλει και την μπαταρια

 

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να μην μπορεις να φτιαξεις φακελους μεσω καποιου file manager (Astro File Manager που χου). Στο Χ10 μια χαρα ομαδοποιηση μπορεις να κανεις. Αυτο που δεν μπορεις να κανεις ειναι ομαδοποιηση των εφαρμογων στο μενου.

 

το Astro File Manager μπορω να το φορτωσω απο τον υπολογιστη μου?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

το Astro File Manager μπορω να το φορτωσω απο τον υπολογιστη μου?

 

Το κατεβαζεις απο το market τζαμπαμαν!!!:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και χρυσα με το μινι και το Android. Αυτο ομως που με χαλαει περισσοτερο ειναι οτι δεν υπαρχει PC Suite που να κανει και συγχρονισμο επαφων-ημερολογιου-Notes κτλ local με το PC. Δηλαδη γιατι να πρεπει να εκθετω προσωπικα δεδομενα στο google mail ή στο SE Sync?

Θα υπαρχει αργοτερα λυση σε αυτο το θεμα ή οχι? Ξερει κανεις τι γινεται με τα αλλα Android των αλλων κατασκευαστων?

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το ιδιο προβλημα με τον asiki εχω. Θελω να μεταφερω τις επαφες μου απο το Κ810 στο καινουργιο μου Χ10 mini και δεν μπορω με τιποτα. Καμια ιδεα? Δεν γινεται να κατσω να γραψω 300 ονοματα απο την αρχη!
(1998) Siemens C11/Bosch 509/Motorola V3688/Siemens A35/Siemens C55/Nokia 6600/Sony Ericsson P990/Sony Ericsson K810/Sony Ericsson X10 mini/Motorola Defy/Apple iPhone 4S/Apple iPhone 5/Apple iPhone 6/Apple iPhone 6S/Apple iPhone 7 Plus (2017)
Link to comment
Share on other sites

Κ εγω το ιδιο προβλημα με τον asiki εχω. Θελω να μεταφερω τις επαφες μου απο το Κ810 στο καινουργιο μου Χ10 mini και δεν μπορω με τιποτα. Καμια ιδεα? Δεν γινεται να κατσω να γραψω 300 ονοματα απο την αρχη!

Το μονο που μπορεις νακανεις ειναι να μεταφερεις τις επαφες απο το Κ800 στο Outlook, μετα απο το Outlook στο google mail λογαριασμο σου και μετα να κανεις sync το μινι με το google account. Απορω πως η SE αφησε αυτο το κομματι τοσο ελλειπες. Το PCSuite της για τα συμβατικα κινητα της ειναι σουπερ. Γιατι τα Android τα αφησε ορφανα δεν το καταλαβαινω...

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα και χρυσα με το μινι και το Android. Αυτο ομως που με χαλαει περισσοτερο ειναι οτι δεν υπαρχει PC Suite που να κανει και συγχρονισμο επαφων-ημερολογιου-Notes κτλ local με το PC. Δηλαδη γιατι να πρεπει να εκθετω προσωπικα δεδομενα στο google mail ή στο SE Sync?

Θα υπαρχει αργοτερα λυση σε αυτο το θεμα ή οχι? Ξερει κανεις τι γινεται με τα αλλα Android των αλλων κατασκευαστων?

 

το android ειναι η ιδια η google

ετσι ειναι η φιλοσοφια του android, ολα γινονται online

δεν προκειται ποτε να αλλαξει αυτο και δεν θα βρεις κανενα αλλο android κινητο που να το κανει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Sorry που αλλάζω θέμα! Λοιπόν,δεν ξέρω γιατί αλλά όταν πάω να αλλάξω ήχο για το ξυπνητήρι δεν μπορώ να τους ακούσω..Ο ήχος κτλ είναι μια χαρά..Και επίσης,όταν χτυπάει είναι απίστευτα δυνατά,ενώ τον ήχο τον έχω ρυθμίσει εκεί που θέλω εγώ..Μπορεί κάποιος να πει τί μπορεί να συμβαίνει; :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια κι εγω νεος στο χ10 μινι και εχω 1-2 αποριες

το μαρκετ του android δεν μπορω να εχω προσβαση απο το pc οπως το app store της apple και να εγκαθιστανται οι εφαρμογες απο εκει? αν ναι στειλτε μου λινκ γιατι με κουραζει απο το κινητο

επισης αυτο με τις επαφες σπαστικο οπως και της apple θα το δοκιμασω παντως (εφαρμογη για επεξεργασια γενικα τοθ τηλεφωνου απο το pc ειναι το companion?)

τελος θελω να πω ευγε για την οθονη αλλα και τα διαφορα καλουδια του κινητου και ελπιζω να γινουν οι εφαρμογες πιο πολλες και απο iphone συντομα και ειδικα οι ιατρικες που θελω εγω...

Link to comment
Share on other sites

το μαρκετ του android δεν μπορω να εχω προσβαση απο το pc οπως το app store της apple και να εγκαθιστανται οι εφαρμογες απο εκει? αν ναι στειλτε μου λινκ γιατι με κουραζει απο το κινητο

 

οχι δεν γινεται, μονο απο το κινητο

Link to comment
Share on other sites

χαιρετε παιδες.καλως σας βρηκα. πρωτη δημοσιευση και ζητω την επιεικεια σας.πηρα αυτο το κινητο και τωρα αρχιζω τη συμβιωση μαζι του.δε μπορω να κατσω να διαβασω 92 ολοκληρες σελιδες για να βρω απαντηση ,αν και εφοσον ερωτηθηκε πριν, θελω να μαθω πως μπορω να επιλεξω 1 mp3 για ηχο κλησης. ξερει κανεις?χρειαζεται παλι κανενα προγραμμα απο το android?επισης πως μπορω να κανω mp3 audio streaming σε bluetooth ωστε να ακουω τα mp3 μου στην ανοικτη ακροαση του αυτοκινητου? Edited by stag
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ,

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ GPS ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΗΛ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΟΡΟΥΦΟΡΟΥΣ;

 

Θα σε παρακαλούσα θερμά να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ,

ΠΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΤΟ GPS ΔΙΧΩΣ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΩ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΔΗΛ ΜΟΝΟ ΜΕ ΔΟΡΟΥΦΟΡΟΥΣ;

 

Απενεργοποιησε μεσα απο τις ρυθμισεις του GPS την υποβοθηση μεσω δικτυων κινητης τηλεφωνιας.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...