Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα!

Εχω κατεβασει το bluetooth file manager αλλα δυστηχως το προβλημα παραμενει...Μπορω να βρω καποια αλλη συσκευη,και να στειλω καποιο αρχειο,αλλα δεν μπορω να λαβω τιποτα απο καποιον αλλο.Αυτο ειναι γενικο προβλημα και περιμενουμε καποια λυση ή κανω εγω καποιο λαθος?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα!

Εχω κατεβασει το bluetooth file manager αλλα δυστηχως το προβλημα παραμενει...Μπορω να βρω καποια αλλη συσκευη,και να στειλω καποιο αρχειο,αλλα δεν μπορω να λαβω τιποτα απο καποιον αλλο.Αυτο ειναι γενικο προβλημα και περιμενουμε καποια λυση ή κανω εγω καποιο λαθος?

 

Απ'οτι εχω καταλαβει το προγραμμα δουλευει ως εξης:

 

Συνδεεσαι στην συσευη που σε ενδιαφερει, κανεις browse στα αρχεια του και τσιμπας απο 'κει οτι θελεις.

Ολα αυτα γινονται απο τη συσκευη σου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι εχω καταλαβει το προγραμμα δουλευει ως εξης:

 

Συνδεεσαι στην συσευη που σε ενδιαφερει, κανεις browse στα αρχεια του και τσιμπας απο 'κει οτι θελεις.

Ολα αυτα γινονται απο τη συσκευη σου.

 

οκ,θα το δοκιμασω και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Μερικες "after sale" ερωτησουλες...

 

1) Θηκη για το κινητο σε μαγαζια εχετε βρει? Οχι e-shops εξωτερικου γιατι μονο εκει εχω βρει κ μαλιστα με αρκετη ποικιλια. Θα ηθελα η μια μαυρη δερματινη που να το κλεινει ολοκληρο ή εστω μια σιλικονης σαν αυτες που βαζουν στα i-phone. Καμια ιδεα?

 

2) Για καρτα μνημης οι class 4 ειναι αρκετα γρηγορες ή θα την βαλω κ θα σερνεται? Εγω βρει σε αρκετα καλη τιμη 8αρες (οι 16GB ειναι ακομα τσιμπημενες)

 

Εγώ πήρα από το Amazon.co.uk θήκη σιλικόνης με 8ευρώ. Έχει και θήκες σιλικόνης μαζί με προστατευτικό οθόνης στη συσκευασία, αλλά τότε έρχεται γύρω στα 9.5 ευρώ (μαζί με τα μεταφορικά). Έχει μεγάλη ποικιλία και μάλιστα θήκες σιλικόνης σε διάφορα χρώματα (όχι μόνο μαύρες).

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! μια γρηγορη ερωτησουλα. το xperia x10 mini υπαρχει περιπτωση σε αναβαθμιση 2.1 να αναγνωρισει καρτα micro sdhc μεγαλυτερη απο 16gb ή ματαίως περιμένω;
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους! μια γρηγορη ερωτησουλα. το xperia x10 mini υπαρχει περιπτωση σε αναβαθμιση 2.1 να αναγνωρισει καρτα micro sdhc μεγαλυτερη απο 16gb ή ματαίως περιμένω;

 

ναι θα παρει τη 2,1 και αναγνωριζει μεχρι 16gb καρτες

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω το προβλημα με το +30 που απαιτουν οι επαφες. Οταν εχω το +30 εμφανιζεται κανονικα το ονομα του καλουντος. Οταν ομως μου στελνουν μηνυμα δεν μπορω να δω τον αποστολεα επειδη δεν χρειαζεται το +30. Θα με τρελλανει η Cosmote. Σαν μοναδικη λυση βρηκα την διπλη εγγραφη του νουμερου (1 με το +30 και μια χωρις). Εχει καποιος καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

ναι θα παρει τη 2,1 και αναγνωριζει μεχρι 16gb καρτες

 

ευχαριστω για την απαντηση αλλά η ερωτηση αφορουσε αλλο πραγμα. εννοουσα αν με την αναβαθμιση σε 2.1 θα αναγνωριζει το κινητο καρτεσ μεγαλυτερες απο 16gb. ευχαριστω ουτως η αλλως που απαντησες.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ ! Το καταφερα και το εκανα root οπως και καταλαβα πως βγαζεις οποια εφαρμογη θες , κανα καλο κολπακι αλλο γενικα υπαρχει?

 

Σημερα λεω να το κανω και εγω....

Για πες μου εαν θελεις ΠΩΣ αφαιρουμε της προεγκατεστημενες εφαρμογες?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Σημερα λεω να το κανω και εγω....

Για πες μου εαν θελεις ΠΩΣ αφαιρουμε της προεγκατεστημενες εφαρμογες?

 

κατεβαζεις απο το μαρκετ τον titanium backup donate.ειναι εξπλορερ ο οποιος εμφανιζει ολες τις εγκατεστημενες εφαρμογες ακομα και τις προεγκατεστημενες και επειδη ειναι για rooted συσκευες σε αφηνει να τις διαγραψεις.αλλα με προσοχη,βγαλε τα παιχνιδια,το roadsync ελευθερα,αλλα μην πειραξεις το timescape η αλλες εφαρμογες συστηματος

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να αποφύγω υψηλές χρεώσεις, έχω τις παρακάτω ερωτήσεις. Αν μπορείτε να βοηθήσετε:

 

1. Πού φαινεται αν ειμαι συνδεδεμενος σε κάποια υπηρεσια δεδομενων, 3G, GPRS, WAP κτλ και χρεωνομαι ;

2. Υπάρχει περίπτωση οταν το κινητο ειναι στην αναμονή ή κλειδωμένο να κατεβαίνουν δεδομένα ;

3. Μπορώ με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσω πλήρως τα data μέσω του δικτύου κινητής και να δουλεύω με data μόνο όταν χρησιμοποιώ wifi ;

 

 

Ευχαριστω.

Edited by pcseeker
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως λυθηκε το προβλημα του bluetooth ?

me to bbluetooth file tranfer αν δεν κανω λαθος μπορείς ΜΟΝΟ να στείλεις αρχεία και ΟΧΙ να λάβεις ?

σωστα ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως λυθηκε το προβλημα του bluetooth ?

me to bbluetooth file tranfer αν δεν κανω λαθος μπορείς ΜΟΝΟ να στείλεις αρχεία και ΟΧΙ να λάβεις ?

σωστα ?

 

Μπορείς και να στείλεις και να λάβεις. Ή μάλλον, για την ακρίβεια, δεν λαμβάνεις αλλά "μπαίνεις" στα αρχεία του άλλου κινητού και "παίρνεις" αυτό που θέλεις, το κατεβάζεις δηλαδή κατά μία έννοια.

Ωστόσο το θέμα με το ΡΙΝ που ζητάει για σύνδεση με λαπτοπ δεν έχω καταφέρει να το λύσω... Έκανα και ερώτηση στο φόρουμ αλλά δεν έλαβα καμία απάντηση......... :(

Link to comment
Share on other sites

και πως ακριβςως γινεται αυτο

ανοιγω το bluetooth file transfer αλλα τιποτα

συγκεκριμενα το xperia μου γραφει

συνδέθηκε!!!

χρησιμοποιείτε το object push profile OBEX OPP επειδη η απομακρυσμένη συσκευηδεν υποστηρίζει file transfer Profile

Aυτο σημαίνει οτι μπορείτε να ΣΤΕΛΝΕΤΕ αλλα ΔΕΝ μπορείτε να δείτε η να λάβετε δικυακά δεδομένα

Edited by neofitosgr
Link to comment
Share on other sites

και πως ακριβςως γινεται αυτο

ανοιγω το bluetooth file transfer αλλα τιποτα

 

Αφού ανοίξεις την εφαρμογή, πας στο tab "κοινόχρηστα αρχεία" και κάνεις "αναζήτηση συσκευών" (από τις επιλογές που εμφανίζονται πατώντας το αριστερό πλήκτρο, εάν δεν κάνει ανίχνευση μόνο του). Όταν βρεις τη συσκευή που θέλεις, κάνεις "σύζευξη" (αν σου ζητήσει κωδικό, βάζεις 0000). Αφού γίνει αυτό, στο tab "κοινόχρηστα αρχεία" εμφανίζει τα αρχεία της άλλης συσκευής, τα οποία μπορείς και να αντιγράψεις.

Αν όμως εκτός από κωδικό σου ζητήσει και ΡΙΝ, εκεί εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Αφού ανοίξεις την εφαρμογή, πας στο tab "κοινόχρηστα αρχεία" και κάνεις "αναζήτηση συσκευών" (από τις επιλογές που εμφανίζονται πατώντας το αριστερό πλήκτρο, εάν δεν κάνει ανίχνευση μόνο του). Όταν βρεις τη συσκευή που θέλεις, κάνεις "σύζευξη" (αν σου ζητήσει κωδικό, βάζεις 0000). Αφού γίνει αυτό, στο tab "κοινόχρηστα αρχεία" εμφανίζει τα αρχεία της άλλης συσκευής, τα οποία μπορείς και να αντιγράψεις.

Αν όμως εκτός από κωδικό σου ζητήσει και ΡΙΝ, εκεί εγώ δεν έχω καταφέρει να βρω τι γίνεται...

 

Χτες μετέφερα πολλά αρχεία από ένα K810i. Πρέπει να έκανα αυτό που λες κι εσύ. Μόνο στην αρχή μου έβγαλε το μήνυμα Object push failed. Μετά αποσυνδέθηκα, πήγα στα κοινόχρηστα, έκανα αναζήτηση συσκευών, βρήκα τη συσκευή που είχε αποθηκευτεί στις πρόσφατες, μπήκα κανονικά στους φακέλους, τίκαρα τους φακέλους που ήθελα και τις πήρα κανονικά.

 

Σε κάποια φάση (δεν θυμάμαι αν ήταν στην αρχή ή την 2η φορά που δοκίμασα) μου ζήτησε κωδικό όπου και έβαλα το 1. Αυτομάτως μου ζήτησε και στο Κ810i όπου έβαλα πάλι 1. Θα το τεστάρω ξανά σε λίγες ώρες (3-4) να σας πω βήμα-βήμα τι κάνω ώστε να δουλέψει. Πάντως υποψιάζομαι ότι πρέπει να μην είναι συνδεδεμένο αλλά συζευγμένο ώστε να δουλέψει.

 

Έχω την έκδοση 3.30 από το market.

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

1. Πού φαινεται αν ειμαι συνδεδεμενος σε κάποια υπηρεσια δεδομενων, 3G, GPRS, WAP κτλ και χρεωνομαι ;

2. Υπάρχει περίπτωση οταν το κινητο ειναι στην αναμονή ή κλειδωμένο να κατεβαίνουν δεδομένα ;

3. Μπορώ με κάποιο τρόπο να απενεργοποιήσω πλήρως τα data μέσω του δικτύου κινητής και να δουλεύω με data μόνο όταν χρησιμοποιώ wifi ;

 

1. Πάνω αριστερά στη μπάρα έχει ένα εικονίδιο, το οποίο σου δείχνει αν είναι ανοιχτό το δίκτυο. Αν έχει κόκκινο χ είναι κλειστό.

2. Αν είναι ανοιχτό το δίκτυο σε χρεώνει γενικά σε ότι κατάσταση κι αν βρίσκεται αρκεί βέβαια να είναι ενεργοποιημένες και οι ρυθμίσεις για δεδομένα φόντου και ανανεώσεις.

3. Ρυθμίσεις / Στοιχεία ελέγχου ασύρματου / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Κίνηση δεδομένων ή επιλέγοντας το ίδιο από τη μπάρα

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μου ζηταει και pin και στο xperia1 που δοκιμάζω και στο omnia 2

κανείς ?

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω κι εγώ!

Ας απαντήσει κανείς εάν γνωρίζει plzzzz!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

μια απορια...προσπαθω να φτιαξω λογαριασμο για να κατεβασω και γω ολα αυτα που λετε αλλα ενω βαζω κωδικο προσβασης και παταω επομενο μου εμφανιζει κανονικα την επομενη σελιδα αλλα εκει που λεει δημιουργια για να τελειωσω ειναι σβησμενο αρα δεν μπορω να προχωρησω.και απο πανω γραφει ερωτηση ασφαλειας κτλ.αλλα δεν υπαρχει κατι να κανω σε εκεινη την σελιδα...
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, σήμερα ξέμεινα παντελώς και εντελώς από μπαταρία.

Το έβαλα να φορτίσει, ΔΕΝ αναψε, το μόνο που έκανε είναι να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Πατούσα το On/Off αλλά τίποτις.

Το έβγαλα από τη φόρτιση, το άναψα χειροκίνητα κ το ξαναέβαλα να φορτίσει...

Τι σκάλωμα έφαγε;

Keep the faith
Link to comment
Share on other sites

γεια σας! εχω ενα προβλημα με το κιν και δεν μπορω να στειλω σμσ αλλα μπορω να λαβω μου λεει "αδυνατη αποστολη" τι μπορω να κανω αν μπορειτε απαντηστε μου ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

μια απορια...προσπαθω να φτιαξω λογαριασμο για να κατεβασω και γω ολα αυτα που λετε αλλα ενω βαζω κωδικο προσβασης και παταω επομενο μου εμφανιζει κανονικα την επομενη σελιδα αλλα εκει που λεει δημιουργια για να τελειωσω ειναι σβησμενο αρα δεν μπορω να προχωρησω.και απο πανω γραφει ερωτηση ασφαλειας κτλ.αλλα δεν υπαρχει κατι να κανω σε εκεινη την σελιδα...

 

μπες απο υπολογιστη και κανε ενα λογαριασμο στο gmail και μετα κανε συνδεση απο το κινητο να ξεμπερδευεις

 

 

Ρε παίδες, σήμερα ξέμεινα παντελώς και εντελώς από μπαταρία.

Το έβαλα να φορτίσει, ΔΕΝ αναψε, το μόνο που έκανε είναι να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι. Πατούσα το On/Off αλλά τίποτις.

Το έβγαλα από τη φόρτιση, το άναψα χειροκίνητα κ το ξαναέβαλα να φορτίσει...

Τι σκάλωμα έφαγε;

 

κρατα πατημενα το μεσαιο κουμπι και το πληκτρο στο πανω μερος του κινητου ταυτοχρονα. κανονικα κανει restart

 

καμιά εφαρμογή για save/restore μηνυμάτων από τη SIM υπάρχει;;;

 

πρεπει να εχει στο μαρκετ απ οτι πηρε το ματι μου αλλα δεν εχω χρησιμοποιησει..

 

επισης αν κανεις ενημερωση λογισμικου θα σου βγαλει μια νεα εφαρμογη που κανει backup επαφες μηνυματα, ρυθμισεις κλπ. προσεχε ομως, αν κανεις την ενημερωση απο τις ρυθμισεις του κινητου εκει που λεει αναζητηση για ενημερωσεις οι εφαρμογες που εχεις τωρα θα διατηρηθουν (σ εμενα ετσι εγινε) αν κανεις ομως ενημρωση λογισμικου μεσω υπολογιστη και καλωδιου τοτε θα χαθουν ολες οι εφαρμογες επαφες κλπ.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
My dream is to fly Over the rainbow so high!:music:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...