Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά επειδή έπεσε θέμα για torrents κλπ, αμα κατεβάσω κάτι απ’το ιντερνετ στο pc μου πως το εγκαθηστώ στο κινητό μετά??:worry:

Όχι μόνο από torrent, ακόμα και από sites αν κατεβάσεις εφαρμογές-παιχνίδια η εγκατάσταση είναι η ίδια. Όλες οι εφαρμογές/παιχνίδια είναι αρχεία με κατάληξη .apk. Τα αντιγράφεις οπουδήποτε μέσα στην κάρτα microSD σου κι έπειτα ανοίγεις το αρχείο .apk μέσω ενός file manager πχ to Astro File Manager (θα το βρεις στο Android Market). Σου ζητάει είτε να κάνεις Browse Contents είτε να κάνεις Install Application. Διαλέγεις Install Application και περιμένεις να τελειώσει η εγκατάσταση.

 

Μερικές εμπορικές εφαρμογές (πχ κάποια εφαρμογή GPS) αποτελούνται, εκτός του αρχείου .apk, και από κάποιους φακέλους-υποφακέλους κλπ Συνήθως, από εκεί που θα το κατεβάσεις θα έχει και επιπλέον οδηγίες εγκατάστασης ή ενεργοποίησης.

 

Καλησπερα.Ευτυχως η δυστυχως εδω και 5 μερες ειμαι κι εγω κατοχος ενος x10 mini.Η μεταβαση απο το w910i στο mini ηταν αρκετα δυσκολη μπορω να πω και ακομα το παλευω.Ευτυχως βρηκα εδω μεσα πολλες απαντησεις στις αποριες μου.

Το προβλημα μου ειναι το εξης : Χθες μετα την δευτερη φορτιση που του εκανα,ειπα να του κανω επανεκινηση οπως διαβασα να λενε καποιοι φιλοι εδω,οτι βοηθαει.Απο την στιγμη εκεινη το τηλεφωνο δεν κανει τιποτα,η μαλλον σχεδον τιποτα..

Συγκεκριμενα,μετα την επανεκινηση ανοιξε,ΑΛΛΑ..δεν αποκρινετε σε τιποτα.δεν πατιουνται τα πληκτρα,ουτε καν μπορω να το ξεκλειδωσω,η οθονη δεν αντιδρα,δεν μπορω καν να το σβησω μιας και το κουμπι του on/off δεν πατιετε γιατι πρεπει να το ξεκλειδωσω πρωτα.Οταν το βαζω στον φορτιστη, η το συνδεω στον υπολογιστη,αναβει η οθονη,αλλα μεχρι εκει..ολλες οι αλλες λειτουργιες ειναι νεκρες.Πανω δεξια διπλα στην ενδειξη του σηματος εχει ενα χ και επεισης εχει βγαλει κι ενα εικονιδιο με κατι σαν τηλεφωνο με ενα χ διπλα..

Υπαρχει τροπος να το κλεισω και να το ανοιξω ξανα?Πως μπορω να του κανω reset,μπας και βγει ο διαολος απο μεσα του??

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις

 

Μήπως πρέπει να πατήσεις το αριστερό κουμπί (με το +) ώστε να "ξεκλειδώσει" και να μπορέσεις να βάλεις το pin? Όπως δλδ κάνεις και αν το κλείσεις και μετά το ανοίξεις.

 

Εγώ δλδ, αν το ανοίξω πάλι αλλά δεν βάλω το ΡΙΝ και το αφήσω στην άκρη, τότε θα μπει σε μια κατάσταση εξοικονόμησης ενέγειας / κλείδωμα οθόνης. Πατώντας το αριστερό κουμπί ή και το πάνω κουμπί (power button) εμφανίζει το μενού για το ΡΙΝ και προχωράω κανονικά.

 

Μήπως να ξανακάνεις άλλη μια επανεκκίνηση? Ή καλύτερα βάλε και βγάλε την κάρτα SIM.

 

Αυτό που γράφεις για τα δύο εικονίδια που βγάζει πάνω δεξιά είναι το ένα ότι δεν έχει σήμα (το ίδιο βγαίνει και όταν το βάλεις σε flight mode) και το άλλο που είναι σαν τηλέφωνο εμένα μου φαίνεται σαν κάρτα sim, οπότε πρέπει να είναι αυτό που έγραψα παραπάνω.

Edited by zxr
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όχι μόνο από torrent, ακόμα και από sites αν κατεβάσεις εφαρμογές-παιχνίδια η εγκατάσταση είναι η ίδια. Όλες οι εφαρμογές/παιχνίδια είναι αρχεία με κατάληξη .apk. Τα αντιγράφεις οπουδήποτε μέσα στην κάρτα microSD σου κι έπειτα ανοίγεις το αρχείο .apk μέσω ενός file manager πχ to Astro File Manager (θα το βρεις στο Android Market). Σου ζητάει είτε να κάνεις Browse Contents είτε να κάνεις Install Application. Διαλέγεις Install Application και περιμένεις να τελειώσει η εγκατάσταση.

 

Μερικές εμπορικές εφαρμογές (πχ κάποια εφαρμογή GPS) αποτελούνται, εκτός του αρχείου .apk, και από κάποιους φακέλους-υποφακέλους κλπ Συνήθως, από εκεί που θα το κατεβάσεις θα έχει και επιπλέον οδηγίες εγκατάστασης ή ενεργοποίησης.

 

Το Astro έχω, καλά τόσο έυκολο ηταν? :confused:

 

Thanx, anyway όποιος έχει βγάλει συμπέρασμα ποιό Gps πρόγραμμα δούλευει και απο πού θα το κατεβάσουμε ας ρίξει κάνα Π.Μ γιατή δεν βγάζω άκρη, δεν μπορώ να κάνω το Ndrive να δουλέψει. :(

Link to comment
Share on other sites

Konman96 αν θέλεις να λύσεις το πρόβλημα των χρεώσεων αν δεν μπαινει μέσω κινητης τηλεφωνίας άλλαξε τις ρυθμήσεις πρόσβασης. αν ειναι με σύνδεση επελεξε το prepay και δεν θα μπορει να συνδεθει και έτσι δεν θα σε χρεώνει. αν ειναι με κάρτα αντι για το prepay διαλεξε το σκέτο vodafone για να μην μπορει παλι να μπει.

ετσι απλά λύνεις το πρόβλημα

David
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο να συνοψισουμε λιγο τα προβληματα του.Στις επαφες θελει το προθεμα +30 για να εμφανιζει το ονομα του καλουντος;για μεταφορα αρχειων με bluetooth θελει εχτρα εφαρμογη;για sms με ειδοποιηση και αναμα της οθονης θελει επιπλεον εφαρμογη;Υπαρχου κα αλλα που τυχον μου διαφευγουν;Δυστυχως δεν εχω τοσο χρονο για να διαβασω 89 σελιδες.
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ακόμα ερωτήσεις:

 

1) Όταν πάμε να κατεβάσουμε κάποια εφαρμογή από android και βγάζει μηνύματα του στυλ "αυτή η εφαρμογή θα έχει πρόσβαση σε τάδε θα αλλάξει το τάδε"...είναι ανησυχητικό? Θα αλλάξει κάτι η υπάρχει φόβος για κάτι?

 

2) Υπάρχει κάποιο shortcut για δόνηση? (όπως στα κλασσικά SE που είχες απλά πατημένο το #)

Link to comment
Share on other sites

... Στις επαφες θελει το προθεμα +30 για να εμφανιζει το ονομα του καλουντος; ...

 

Στην COSMOKAPTA μου δεν έχω +30 σε καμία επαφή και εμφανίζει το όνομα του καλούντος στις κλήσεις κανονικά! ;)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο να συνοψισουμε λιγο τα προβληματα του.Στις επαφες θελει το προθεμα +30 για να εμφανιζει το ονομα του καλουντος;για μεταφορα αρχειων με bluetooth θελει εχτρα εφαρμογη;για sms με ειδοποιηση και αναμα της οθονης θελει επιπλεον εφαρμογη;Υπαρχου κα αλλα που τυχον μου διαφευγουν;Δυστυχως δεν εχω τοσο χρονο για να διαβασω 89 σελιδες.

 

εγω εχω whats up δεν εχει τετοιο προβλημα.

 

Για το bluetooth πρεπει να κατεβασεις το bluetooth file transfer. σου παιρνει μια στιγμη και μετα δουλέυει μια χαρα. Τι να κανουμε ετσι ειναι τα smartphones που τρεχουν λειτουργικο, καποιες εφαρμογες ειναι απαραιτητες

 

οταν ερχεται sms κανει ηχο και αναβει η οθονη επιπλεον αναβοσβηνει και το ledaki στα αριστερα του ακουστικου

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι για το κινητο να συνοψισουμε λιγο τα προβληματα του.Στις επαφες θελει το προθεμα +30 για να εμφανιζει το ονομα του καλουντος;για μεταφορα αρχειων με bluetooth θελει εχτρα εφαρμογη;για sms με ειδοποιηση και αναμα της οθονης θελει επιπλεον εφαρμογη;Υπαρχου κα αλλα που τυχον μου διαφευγουν;Δυστυχως δεν εχω τοσο χρονο για να διαβασω 89 σελιδες.

 

-Με σύνδεση Cosmote δεν έχω σε κανένα +30 και τα εμφανίζει όλα κανονικά. Μάλιστα η SIM μου είναι από το 2000.

-Για μεταφορα αρχειων με bluetooth βάλε το Bluetooth File Transfer. Πολύ καλή εφαρμογή. 2 λεπτά δουλειά...

-Για pop-up στα sms βάλε το Handcent SMS. Αν δε βάλεις, ακούγεται ο ήχος του μηνύματος μόνο και έπειτα αναβοσβήνει το πράσινο led μέχρι να το διαβάσεις.

-Με μέτρια χρήση η μπαταρία μου βγάζει 2,5-3 μέρες. Το φορτίζω μόνο αφού σβήσει από μπαταρία. Πιστεύω πως όταν περάσουν 2-3 μήνες, που θα έχει φύγει ο ενθουσιασμός και η περιέργεια του πρώτου καιρού για το κινητό, θα μου κρατάει καμιά μέρα παραπάνω.

Έχω κλειστά Bluetooth, 3G, GPS και WiFi. Τα ανοίγω μόνο για όσο τα χρειάζομαι. Και τη φωτεινότητα οθόνης στο μισό. Επίσης, απενεργοποίηση τη δόνηση και ήχο που κάνει μετά από κάθε πάτημα πλήκτρου. Είναι σπαστικά για μένα, αλλά κι αυτά τρώνε μπαταρία...

-Κολλήματα γενικά δεν τρώει...

Edited by mattimus_prime
Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Konman96 αν θέλεις να λύσεις το πρόβλημα των χρεώσεων αν δεν μπαινει μέσω κινητης τηλεφωνίας άλλαξε τις ρυθμήσεις πρόσβασης. αν ειναι με σύνδεση επελεξε το prepay και δεν θα μπορει να συνδεθει και έτσι δεν θα σε χρεώνει. αν ειναι με κάρτα αντι για το prepay διαλεξε το σκέτο vodafone για να μην μπορει παλι να μπει.

ετσι απλά λύνεις το πρόβλημα

 

ευχαριστώ για την πρόταση..

Πάντως νομίζω πως το πρόβλημα λύθηκε με την "κίνηση δεδομένων"

 

Ουσιαστικά τώρα που πήρα και γω το προ το έχω ψάξει πιο πολύ το κινητό οπότε ρύθμισα και τις κοπέλας μου ωστε να μην έχει πρόβλημα.

 

Είχε ενεργοποιημένο το auto sync για το gmail (επαφές και ημερολόγιο κλπ.) οπότε νομίζω αυτό έκανε τη ζημιά..

 

Το νου σας όμως όσοι το παίρνετε καινούριο και δεν έχετε κάποιο προγραμμα data στην εταιρία σας γιατι μπορεί να σας χρεώσει καμιά 300αρα ώρες wap το κινητό χωρίς να το πάρετε είδηση.

 

Απενεργοποιήστε τον αυτόματο συγχρονισμό και την κίνηση δεδομένων. Και να τα ανοίγετε μόνο όταν θέλετε εσεις (πχ. να κατεβάσετε από το μαρκετ ή να συγχρονίσετε το εμαιλ σας).

 

Το wifi δουλεύει για browsing κανονικά με την κίνηση δεδομένων απενεργοποιημένη.

 

Επίσης να προτείνω για browsing ενα προγραμματάκι που λέγεται "dolphin browser". Μου φάνηκε πολύ καλύτερο από το προεγκατεστημένο. Δουλεύει με tabs και είναι και γρήγορο και έχει και επιλογή "exit" (και πολλές άλλες λειτουργίες) που εγώ στο άλλο browser δεν έιχα καταφέρει να βρω και το έκανα kill με το kill app για να το κλείσω..

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Μόλις πήρα στα χέρια μου το sony ericsson mini pro.Καταπληκτικό κινητό λίγο δύσκολο χειρισμό έχει αλλα που θα πάει θα το μαθουμε.

Μόνο για ένα πράγμα απογοητεύτικα..Δεν μπορείς να λάβεις απο άλλα κινητά ή να στείλεις σε άλλα κινητά τραγούδια ,φωτογραφίες κτλ.

Μπορείς μόνο μέσω wifi και internet .

Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και δεν το έχω πάρει πρέφα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

 

Μόλις πήρα στα χέρια μου το sony ericsson mini pro.Καταπληκτικό κινητό λίγο δύσκολο χειρισμό έχει αλλα που θα πάει θα το μαθουμε.

Μόνο για ένα πράγμα απογοητεύτικα..Δεν μπορείς να λάβεις απο άλλα κινητά ή να στείλεις σε άλλα κινητά τραγούδια ,φωτογραφίες κτλ.

Μπορείς μόνο μέσω wifi και internet .

Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και δεν το έχω πάρει πρέφα.

 

Ευχαριστώ

 

θα το γράψω εγώ γιατί έχει μαλλιάσει η γλώσσα των παιδιών σε προηγούμενα posts.

 

Χρειάζεσαι ένα προγραμματάκι που θα βρεις στο Market και είναι free. Λέγεται Bluetooth File Transfer. Με αυτό θα μπορείς μέσω bluetooth να βλέπεις τα αρχεία του άλλου και να κατεβάζεις αυτά που θες. Δεν είναι ο κλασσικός χειρισμός bluetooth που έχουμε συνηθίσει όλοι αλλά την δουλειά σου την κάνεις..

 

μεγειά το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και συγν'ωμη αν ξανα έκανα την ίδια ερώτηση ..

 

δεν είναι θέμα. όλοι το κάνουμε.

Είναι τεράστια τα post με 80 σελίδες και...

 

Πάντως μια καλη τακτική είναι να διαβάζεις τις 10 με 15 τελευταίες. Μαθαίνεις πολλά χρήσιμα πράγματα...

 

Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω! :cool:

Link to comment
Share on other sites

κανενα προγραματακι που να μπωρεις να τρεξεις τα flash στο browsher και να μπωρεις να κανεις chat sto facebook υπαρχει ?

 

Full flash περιεχομενο δεν παιζει να δεις με την παρουσα εκδοση του λειτουργικου (απο 2.2 και μετα θα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα). Απο κει και περα για streaming flash νideo δοκιμασε τον Skyfire browser απο το market. Για chat που ρωτας υπαρχει ενα ΙΜ client εν ονοματι eBuddy το οποιο πλην των γνωστων Live Messenger, yahoo κτλ ενσωματωνει και το chat του φατσοβιβλιου.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καμία διαφορά δεν είναι δυνατόν να έχει, το Android 1.6 είναι το ίδιο ακριβώς λειτουργικό σε όλα τα γεωγραφικά μήκη και πλάτη του κόσμου. ;)

Οι γλώσσες δε, προϋπάρχουν στο λειτουργικό ως κομμάτι του και ενεργοποιείται η ανάλογη για την εκάστοτε κάρτα sim. Δηλαδή βλέπει ελληνική sim, προτείνει τα ελληνικά, κατά την πρώτη ενεργοποίηση της συσκεύης.

Δοκίμασε με SEUS αντί με το PC Companion, δε χάνεις τίποτα.

 

Το δοκίμασα και αυτό χωρίς αποτέλεσμα.

Το ότι το Android έιναι ίδιο δεν διαφωνώ όμως κάποιο customization γίνεται ανά χώρα παραγωγής σίγουρα και εκεί επισημάινω το πρόβλημα που έχω. Επίσης το πήγα για έλεγχο στη sony ericsson η οποία μου έδωσε γραπτή βεβάιωση οτι δεν το αναλαμβάνει λόγω του ότι έιναι γερμανικό (το βρήκαν μέσω κωδικών) και με συμβούλεψαν να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα για να μου το επισκευάσουν (αν είναι δυνατό).Φάινεται λοιπόν οτι δεν τα ξερουμε όλα για το τι παίζεται γενικότερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα και αυτό χωρίς αποτέλεσμα.

Το ότι το Android έιναι ίδιο δεν διαφωνώ όμως κάποιο customization γίνεται ανά χώρα παραγωγής σίγουρα και εκεί επισημάινω το πρόβλημα που έχω. Επίσης το πήγα για έλεγχο στη sony ericsson η οποία μου έδωσε γραπτή βεβάιωση οτι δεν το αναλαμβάνει λόγω του ότι έιναι γερμανικό (το βρήκαν μέσω κωδικών) και με συμβούλεψαν να το πάω στο μαγαζί που το αγόρασα για να μου το επισκευάσουν (αν είναι δυνατό).Φάινεται λοιπόν οτι δεν τα ξερουμε όλα για το τι παίζεται γενικότερα!!!

 

Μίλησες για το λογισμικό, σου απάντησα για το λογισμικό και αυτό που σου λέω ισχύει. Αν δεν είναι το τηλέφωνο customized για κάποιον πάροχο, όπου εύκολα το αντιλαμβάνεται κανείς από κάποιες extra εφαρμογές που συμπεριλαμβάνονται, δεν υπάρχει καμία διαφορά. Το ότι η SE εδώ δεν αναλαμβάνει το service κινητών με προέλευση από Γερμανία, είναι άλλο θέμα, για το οποίο δεν είχες θέσει ερώτημα.

Και τελοσπάντων, δεν καταλαβαίνω γιατί στραβώνεις. Απάντησα σε κάτι που postαρες με καλή διάθεση. Δεν ήμουν καν υποχρεωμένη. Μπορεί να μην τα ξέρουμε όλα, όπως λες, αλλά η ευγένεια είναι στοιχειώδης ιδιότητα, θα ήθελα να σε πληροφορήσω.

iRiD@k!

FB | Twitter | Email

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναρωτήσω κ αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει.

Η συσκευή αυτή δε μπορεί να πάρει θέματα με τις εφαρμογές aHome, Pandahome, xHome κλπ; Στο HTC Magic μου γινόταν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν στράβωσα, δεν έχω κάποιο λόγο για αυτό!Το οτι δεν τα ξέρουμε όλα έιναι γενικό και οχι προσωπικό.Το πρόβλημά μου προσπαθώ να λύσω. Γι αυτό έιμαστε εδώ για να ανταλλάσουνε πληροφορίες.Μάλλον αυτό για την ευγένεια ξανασκέψου το.
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπέρα... είμαι κατοχος του x10 mini pro λιγες μερες τωρα και ειμαι πολύ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης , η μπαταρια κραταει μονο 1 μερα με αρκετη χρηση ...

 

οσον αφορα το gps που αναφερθηκε σε προηγουμενες σελιδες εγκατεστησα κ γω Navigon_2.6.1 .. τη πρωτη φορα που θα συνδεθει το προγραμμα πρεπει να ειναι ανοικτο το wifi .. μετα απενεργοποιειστε το κ ξανατρεξτε το προγραμμα και θα λειτουργει offline

 

... το 2ο προγραμμα gps που χω κατεβασει για δοκιμη ειναι το Copilot 8.0.0.606 το οποιο προς το παρον χρειαστηκε 1 φορα να συνδεθει για να κατεβασει τον ηχο στη γλωσσα π επιθυμει ο καθενας κ μετα ζηταει τους χαρτες .. στη χρηση του ακομα δεν ξερω γιατι οι χαρτες ειναι 3gb (EUROPE, USA, CANADA, MEXICO, AUSTRALIA, NEW ZEALAND, AFRICA) δεν βρισκω ξεχωριστα μονο της ελλαδας αν τον εχει καποιος κ μπορει να με βοηθησει...:O

Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα τα φωτα σας!

εχω το mini pro με καρτοσυμβολαιο cosmote.

ξερει καποιος αν χρεωνομαι για κατεβασμα επειδη εχω ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων?

οτι κανω στο ιντερνετ γινεται μεσω wifi.

 

αν ειναι ετσι οταν στειλω μηνυμα για το υπολοιπο λογαριασμου θα εχει μειωθει ετσι?

το λεω αυτο γιατι εκανα καρτοσυμβολαιο για να εχω σταθερα ενα ποσο καθε μηνα.

 

μην μου ερθει κανα τρελο ποσο και πληρωσω κανα επιπλεον μινι...???:rolleyes:

 

φιλικα

Γιωργος

everything counts...
Link to comment
Share on other sites

για αλλη μια φορα τα φωτα σας!

εχω το mini pro με καρτοσυμβολαιο cosmote.

ξερει καποιος αν χρεωνομαι για κατεβασμα επειδη εχω ενεργοποιημενη την κινηση δεδομενων?

οτι κανω στο ιντερνετ γινεται μεσω wifi.

 

αν ειναι ετσι οταν στειλω μηνυμα για το υπολοιπο λογαριασμου θα εχει μειωθει ετσι?

το λεω αυτο γιατι εκανα καρτοσυμβολαιο για να εχω σταθερα ενα ποσο καθε μηνα.

 

μην μου ερθει κανα τρελο ποσο και πληρωσω κανα επιπλεον μινι...???:rolleyes:

 

φιλικα

Γιωργος

 

Δεν ξέρω αν με το που ενεργοποιείς το WiFi αποκτάει προτεραιότητα επί του 2g/3g ώστε να γίνονται όλες οι μεταφορές με WiFi. Αν γνωρίζει κάποιος με σιγουριά ας μας πει. Πάντως, βάλε το widget/app Data Counter ή το Net Counter ώστε να ελέγχεις πόσα KB μεταφέρονται κάθε φορά και με ποιά μέθοδο.

Nokia 3310 (1,5 year) -> Nokia 3330 (2,4 years) -> Nokia 6230 (3 years) -> Nokia 6233 (1,2 year) -> SonyEricsson K810i (2,1 years) -> SonyEricsson X10i Mini (...)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν με το που ενεργοποιείς το WiFi αποκτάει προτεραιότητα επί του 2g/3g ώστε να γίνονται όλες οι μεταφορές με WiFi. Αν γνωρίζει κάποιος με σιγουριά ας μας πει. Πάντως, βάλε το widget/app Data Counter ή το Net Counter ώστε να ελέγχεις πόσα KB μεταφέρονται κάθε φορά και με ποιά μέθοδο.

 

μερικες σελιδες πιο πριν καποιος που το ειχε τεσταρει ειχε γραψει οτι το wifi εχει προτεραιοτητα αλλα τωρα μη σε παρω στο λαιμο μου δεν το εχω δοκιμασει προσωπικα.

 

Επισης το wifi δεν χρειαζεται ανοικτη την μεταφορα δεδομενων οποτε οταν μπαινεις με wifi Μπορεις να το απενεργοποιεις

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ παιδια!!

το εβαλα και δειχνει οτι δεν εχω χρησιμοποιησει καθολου δικτυο.

μονο μεσω wifi εχει μετρησει!

να στε καλα!! :respect:

 

φιλκα

Γιωργος

everything counts...
Link to comment
Share on other sites

Ε, συγγνώμη, μία απάντηση δε μπορώ να λάβω;

Δεν είναι ότι ζήτησα να μου πείτε αν παίρνει τη ROM του Nexus - αν γίνεται να βάλουμε θέματα με aHome κλπ, επειδή το μινι της φιλης μου δεν αλλαζει τα εικονιδια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...