Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω κοσμοτε εχω αλλα μετα την εγκατασταση 2.1 εχασε το 3g....κοιτω το apn internet και οι ρυθμισεις ειναι αυτες που πρέπει....!!!

 

μηπως εισαι σε σημειο που δεν εχει καλο σημα? μηπως εχει προ στιγμη προβλημα η περιοχη ?

 

edit κατεβασε το quick settings και απο εκει ενεργοποιησε το 3g, με την 2.1 δεν μπορω να το επιλεξω απο την κυρια οθονη ενω με την 1.6 γινονταν, για δοκιμασε το

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μηπως εισαι σε σημειο που δεν εχει καλο σημα? μηπως εχει προ στιγμη προβλημα η περιοχη ?

 

οχι γιατι δοκιμαζω την κατρτα σε αλλο κινητο και δειχνει κανονικα..!!!

LG G4
Link to comment
Share on other sites

sorru που ξαναρωταω αλλα φοβαμαι μην κανω καμια βλακεια.....maps εννοεις εκει που μου γραφει -χαρτες-?ευχαριστω παντως

 

Ακριβώς! :)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να βγάλει Latitude, Πλοήγηση κλπ που πάνε πακέτο με τους χάρτες της Google (Google maps ή κοινώς maps:p) χωρίς να χάσει τους χάρτες (σαν κι εμένα πχ:lol:): εφόσον είναι rooted, κάνουμε απεγκατάσταση τους χάρτες και στη συνέχεια εγκατάσταση ενός .apk των maps παλαιότερης έκδοσης...
Link to comment
Share on other sites

αμα σβησουμε χαρτες κλπ θα ελευθερωθει καθωλου μνημη mb ή τπτ kb??

 

Γενικά από εφαρμογές/media/ κλπ κερδίζεις χώρο.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτο π κανει αυτο το προγραμμα ειναι να ταξινομει τις εικονες αλλα οχι ςε δικους ς φακελους.

 

δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλά εγώ που το χρησιμοποιώ εδώ και 1 μήνα περίπου, έχω φτιάξει δικούς μου φακέλους και μπορώ να κάνω browse ανά φάκελο, το οποίο νομίζω είναι αυτό που ζητάει ο φίλος...

 

Επίσης είναι πολύ χρήσιμη η δυνατότητα να βάλεις το nomedia.txt σε κάποιο φάκελο και να ενεργοποιήσεις την σχετική επιλογή στο πρόγραμμα, οπότε δεν θα εμφανίζεται ο φάκελος την επόμενη φορά που θα σκανάρει την sd για fotos και folders

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλά εγώ που το χρησιμοποιώ εδώ και 1 μήνα περίπου, έχω φτιάξει δικούς μου φακέλους και μπορώ να κάνω browse ανά φάκελο, το οποίο νομίζω είναι αυτό που ζητάει ο φίλος...

 

Επίσης είναι πολύ χρήσιμη η δυνατότητα να βάλεις το nomedia.txt σε κάποιο φάκελο και να ενεργοποιήσεις την σχετική επιλογή στο πρόγραμμα, οπότε δεν θα εμφανίζεται ο φάκελος την επόμενη φορά που θα σκανάρει την sd για fotos και folders

 

Παρόμοια δουλειά κάνει και το Gallery3D. Εμφανίζει τις φωτό στους φακέλους που είναι καταχωρημένες.

 

Κανονικά το .nomedia αρχείο μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σε κάθε φάκελο που δεν θέλεις να διαβάζει το λειτουργικό. Αλλά σε αυτή την μορφή και όχι ως "nomedia.txt"

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουμε ταχεια κληση στο πληκτρολογιο του κινητου μας>????
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρόλο που έχω βάλει ξυπνητήρι δεν λέει να χτυπήσει με τίποτα .

 

Και είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο .

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παρόλο που έχω βάλει ξυπνητήρι δεν λέει να χτυπήσει με τίποτα .

 

Και είναι ενεργοποιημένο το τηλέφωνο .

 

Παρατα το μανισιο και βαλε το Alarm Klock απο το Market...

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Παρατα το μανισιο και βαλε το Alarm Klock απο το Market...

 

Το μανίσιο σε εμένα λειτουργεί μια χαρά (και μου αρκεί).

Link to comment
Share on other sites

Το μανίσιο σε εμένα λειτουργεί μια χαρά (και μου αρκεί).

 

Εμένα δεν μου λειτουργεί καλά κατέβασα αυτό που είπε ο φίλος και από δευτέρα βλέπω αν όλα είναι ΟΚ

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις πως βαζουμε ταχεια κληση στο πληκτρολογιο του κινητου μας>????

 

το προσπαθησα και γω αλλα δε βρηκα τροπο. ξερει κανενας?

Link to comment
Share on other sites

το προσπαθησα και γω αλλα δε βρηκα τροπο. ξερει κανενας?

 

Υποτίθεται με το Dialer one γίνεται (δεν το έχω δοκιμάσει)

 

http://www.appbrain.com/app/dialer-one/kz.mek.DialerOne

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα τι εννοείς, αλλά εγώ που το χρησιμοποιώ εδώ και 1 μήνα περίπου, έχω φτιάξει δικούς μου φακέλους και μπορώ να κάνω browse ανά φάκελο, το οποίο νομίζω είναι αυτό που ζητάει ο φίλος...

 

Επίσης είναι πολύ χρήσιμη η δυνατότητα να βάλεις το nomedia.txt σε κάποιο φάκελο και να ενεργοποιήσεις την σχετική επιλογή στο πρόγραμμα, οπότε δεν θα εμφανίζεται ο φάκελος την επόμενη φορά που θα σκανάρει την sd για fotos και folders

 

νομιζα ο φιλος ηθελε να φτιαξει τους φακελους απο το κινητο και οχι απο το πισι..αποσο ειδα το προγραμμα αυτο διαβαζει τους φακελους που εχεις φτιαξει εσυ αλλα δεν μπορεις να διαχειριστεις φακελους εξ αρχης.(copy-paste,δημιουργια κ.λ.π)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται με το Dialer one γίνεται (δεν το έχω δοκιμάσει)

 

http://www.appbrain.com/app/dialer-one/kz.mek.DialerOne

 

Όλα σε ένα...και speed dial και αναζήτηση επαφών και κλήσεις.Το μόνο αρνητικό οτι δεν καθαρίζει τις αναπάντητες κλήσεις και πρεπει να ανοίξεις το μαμίσιο προγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!χρειαζομαι βοηθεια σε κατι.μολις συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μετα απο λιγα δευτερολεπτα επανακινει και και κολλαει...ξερει κανεις τι μπορει να φταει και τι πρεπει να κανω?το κινητο ειναι σε νορδικ 2.1 και με ροοτ.επισης εχω αλλαξει το θεμα με αυτο που εφτιαξε ο dark dog.το εχω εγκαταστησει εδω και μια εβδομαδα το θεμα και σημερα ειναι η πρωτη μερα που συνδεσα to κινητο με τον υπολογιστη.παιζει να εκανα κατι λαθος?ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!χρειαζομαι βοηθεια σε κατι.μολις συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μετα απο λιγα δευτερολεπτα επανακινει και και κολλαει...ξερει κανεις τι μπορει να φταει και τι πρεπει να κανω?το κινητο ειναι σε νορδικ 2.1 και με ροοτ.επισης εχω αλλαξει το θεμα με αυτο που εφτιαξε ο dark dog.το εχω εγκαταστησει εδω και μια εβδομαδα το θεμα και σημερα ειναι η πρωτη μερα που συνδεσα to κινητο με τον υπολογιστη.παιζει να εκανα κατι λαθος?ευχαριστω...

Το εχω παθει και εγω αυτο οπως και πολλοι από εδω.

Το προβλημα ειναι οταν συνδεεις το κινητο στο pc και κανεις την δουλεια που θες,μετα τραβας το καλωδιο και αποσυνδεεται βιαια ας το πουμε ετσι και κανει ζημια στην καρτα μνημης.

Πρεπει πριν τραβηξεις το καλωδιο να κανεις ''ασφαλη καταργηση'' (στο βγαζει κατω δεξια διπλα στην ωρα του υπολογιστη σου).

Η λυση τωρα ειναι να κρατησεις ενα backup της καρτας μνημης και μετα να της κανεις ενα format για να στρωσει.

Π Ο Τ Ε δε τραβαμε το καλωδιο απο το κινητο ''ξερά''!!!:!:

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!χρειαζομαι βοηθεια σε κατι.μολις συνδεω το κινητο με τον υπολογιστη μετα απο λιγα δευτερολεπτα επανακινει και και κολλαει...ξερει κανεις τι μπορει να φταει και τι πρεπει να κανω?το κινητο ειναι σε νορδικ 2.1 και με ροοτ.επισης εχω αλλαξει το θεμα με αυτο που εφτιαξε ο dark dog.το εχω εγκαταστησει εδω και μια εβδομαδα το θεμα και σημερα ειναι η πρωτη μερα που συνδεσα to κινητο με τον υπολογιστη.παιζει να εκανα κατι λαθος?ευχαριστω...

 

Επίσης κάτι άλλο που μπορείς να δοκιμάσεις πριν κάνεις format στην κάρτα είναι να αλλάξεις το notification sound στο tinkerbell.... σε πολλούς όπως και σε εμένα έκανε restart γιατί είχαμε αλλάξει τον ήχο....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!Μόλις έκανα το κινητό rooted και έσβησα κάποιες εφαρμογές τις Vodafone και πλέον δεν μπορώ να μπω στις επαφές.. Μου βγάζει μνμ μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Επαφές(διαδικασία com.sonyericsson.contacts)Ψιλιάζομαι ότι την ζημιά την έκανε το Vodafone 360.Έχει να προτείνει κανείς τίποτα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!Μόλις έκανα το κινητό rooted και έσβησα κάποιες εφαρμογές τις Vodafone και πλέον δεν μπορώ να μπω στις επαφές.. Μου βγάζει μνμ μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής Επαφές(διαδικασία com.sonyericsson.contacts)Ψιλιάζομαι ότι την ζημιά την έκανε το Vodafone 360.Έχει να προτείνει κανείς τίποτα;

 

Προς το παρον κατεβασε απο το μαρκετ το Dialer one για να κανεις την δουλεια σου, μαλλον εισαι παλι για εγκατασταση την 2.1

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό νομίζω..κρίμα ρε ****το γιατί το κινητό είχε πολλά προβλήματα από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε 2.1 και τελικά σήμερα αφού το πάλευα όλη μέρα τα έλυσα όλα.Και τώρα μου προκύπτει αυτό..Και το θέμα είναι ότι τα 2 μεγαλύτερα που είχα, μπαταρία και το ότι κολλούσε απίστευτα (έκανε sync συνέχεια παρόλο που είχα απενεργοποιήσει οτιδήποτε είχε να κάνει με συγχρονισμό) πιστεύω ότι οφειλόταν στο vodafone 360.Τεσπα σήμερα δεν θα ασχοληθώ άλλο, θα περιμένω μήπως και προτείνει κανείς τίποτα καλύτερο αλλιώς αύριο ξαναπερνάω την 2.1 από την αρχή..Ευχαριστώ πολύ πάντως για την άμεση απάντηση.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν ήδη κάνει τις διεργασίες που χρειάζεται η εγκατάσταση του app2sd, βρήκα μία πολύ καλή εφαρμογή, την apps2sd που απελευθερώνει μέρος της κύριας μνήμης μεταφέροντας όσες εφαρμογές μπορεί στην κάρτα SD. Περισσότερα εδώ: http://forum.smartphonejunkie.com/f557/apps2sd-version-2-5-a-197988/

 

Στο δικό μου τηλέφωνο από 34mb ελεύθερης μνήμης, μετά την χρήση του προγράμματος έχω τώρα 85mb!!

 

 

Μιχάλης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...