Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok σ ευχαριστω.απλα kαπου διαβασα τυχαια οτι υπαρχει καλωδιο micro usb σε hdmi για το galaxy s και ειπα μηπως γινεται κατι τετοιο και στο wave
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα περιεργο προβλημα με το wave μου και θα ηθελα την βοηθεια σας. Μπαινω στο μενου, ανοιγω τη μουσικη και δεν ακουγεται τιποτα. Τ ο τραγουδι παιζει κανονικα αλλα απο ηχο μηδεν.Τωρα το ιδιο τραγουδι αν το επιλεξω ως ηχο κλησης ή ως ηχο για την αφυπνιση ακουγεται στο 100%. Καμια ιδεα για τον ασθενη?:worry:

Ρε παιδια δεν γνωριζει κανεις τιποτα για αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση από την SAMSUNG σχετικά με το ap mode και το cp mode,υπάρχει?

Για να ξέρουμε τι να κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Επίσημη ανακοίνωση από την SAMSUNG σχετικά με το ap mode και το cp mode,υπάρχει?

Για να ξέρουμε τι να κάνουμε.

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι επίσημο κάπου, στις οδηγίες χρήσης πάντως όχι. Λογικά η ρύθμιση με την οποία ήρθε από τη μάνα του, το default τέλοσπάντων, πρέπει να είναι κατάλληλη. Εμένα ήρθε με AP. Κάποτε το θέμα της μαμίσιας ρύθμισης είχε συζητηθεί ξανά εδώ και, αν θυμάμαι καλά, δε βγήκε άκρη. Σε άλλους ήρθε με CP.

Link to comment
Share on other sites

 

Παίδια μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που θα μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω ίντερνετ χωρίς χρέωση του λογαριασμού? Πχ μέσω του skype ή του ΜΣΝ μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήσεις. Το skype δεν κάνει τηλεφωνικές κλήσεις στο κινητό μας-οπως μου είπε κάποιος φίλος από το φόρουμ σε προηγούμενη σελίδα- το e-buddy που δοκίμασα έχει να γράψεις, αλλά δεν έχει να κάνεις κλήσεις...

Καμμιά ιδέα?

 

Κάποιος που να έχει να προτείνει κάποια ιδέα σχετικά με το παραπάνω??? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει να προτείνει κάποια ιδέα σχετικά με το παραπάνω??? Ευχαριστώ προκαταβολικά!

 

φίλε μου πριν λιγες μερικεσ μερες δοθηκε η δυνατοτητα αναπτυξης voip εφαρμογων(τυπου skype Κλπ), αρα πρεπει να περιμενουμε ενα διαστημα και θα βγουν σιγουρα..αμεσα δεν υπαρχει ομως κατι διαθεσιμο

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ ας γράψει κάποιος τις οδηγίες για το καλημπραρισμα της μπαταρίας στην ενότητα tips and tricks .
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ !!!

 

την τελευταια ωρα το κινητο μου επανω αριστερα διπλα στο σημα, εχει ενα μπλε εικονιδιο με Ε κεφαλαιο, και ενα κοκκινο εικονιδιο R που δεν υπηρχε εκει.

 

το κινητο καθε λιγο και λιγακι μου βγαζει το μηνυμα

 

"

Bρισκεστε σε περιαγωγη με απενεργοποιημενη την υπηρεσια περιαγωγης δεδομενων.

Αλλαγη ρυθμισεων ? (να μην ερωτηθω ξανα)"

 

παταω ναι, με βγαζει σε ενα μενου οπου ειναι μη επιλεγμενο το "περιαγωγη δεδομενων" αλλα ακομα και να το επιλεξω δεν γινεται κατι !!

 

εχει κανεις ιδεα πως μπορω να απαλλαχτω απο αυτο το κοκκινο σημα ?

 

εχω whatsup cosmote ,με ενεργοποιημενο το πακετο δεδομενων internet.

δοκιμασα απο τις ρυθμισεις "επαναφορα ολων των ρυθμισεων " αλλα και παλι παραμενει αυτο το θεμα !!

 

 

κανεις ιδεα ???

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ΣΟΣ !!!

 

την τελευταια ωρα το κινητο μου επανω αριστερα διπλα στο σημα, εχει ενα μπλε εικονιδιο με Ε κεφαλαιο, και ενα κοκκινο εικονιδιο R που δεν υπηρχε εκει.

 

το κινητο καθε λιγο και λιγακι μου βγαζει το μηνυμα

 

"

Bρισκεστε σε περιαγωγη με απενεργοποιημενη την υπηρεσια περιαγωγης δεδομενων.

Αλλαγη ρυθμισεων ? (να μην ερωτηθω ξανα)"

 

παταω ναι, με βγαζει σε ενα μενου οπου ειναι μη επιλεγμενο το "περιαγωγη δεδομενων" αλλα ακομα και να το επιλεξω δεν γινεται κατι !!

 

εχει κανεις ιδεα πως μπορω να απαλλαχτω απο αυτο το κοκκινο σημα ?

 

εχω whatsup cosmote ,με ενεργοποιημενο το πακετο δεδομενων internet.

δοκιμασα απο τις ρυθμισεις "επαναφορα ολων των ρυθμισεων " αλλα και παλι παραμενει αυτο το θεμα !!

 

 

κανεις ιδεα ???

 

γεια σου .

αν καταλαβες το κινητο σου δε βρισκει το δικτυο σου κοσμοτε κ ετσι μπαινει με περιαγωγη σε αλλο δικτυο . λοιπον αυτο αφου εχεις ενεργο πακετο δεδομενων αου λεει οτι αν θες μπορεις να εψεις κ περιαγωγη στο πακετο δεδομενων . δε λεει κατι περιεργο . τωρα αν εσυ δε θες να μπαινει σε αλλο δικτυοε περοαγωγη, το λεγομενο κοκκινο αρ που βγαζει , απλα πηγαινε στο δικτυο κ πες του χειροκινητα κοσμοτε να μπαινει μονο .

αυτα . ελπιζω να βοηθησα .

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις να δει σωστα pdf μεγαλυτερα των 20mb?ολα τα αρχεια που εχω ειναι 100-150mb.τα χωρισα σε μικροτερα με το pdfsam και βγαινουν πολυ θολα.γιατι συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

απο το κινητο μου. ενημερωση απο βαδα 1.02 σε 1.2 γιατι δεν κανει? λεει καμια ενημερωση ή δε λεει καθολου και απλα αναμονη. ξερει κανεις ή το χει παθει?
ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,

 

θΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΩ ΤΟ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ ΤΗΣ ΣΥΣΚΕΥΗΣ ΜΟΥ ΜΕΣΩ KIES ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΧΡΗΣΗΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΕΣ ΥΠΟΧΕΩΣΕΙΣ ΜΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΤΟ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ FOTO ΜΟΥ... ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΚΥΨΟΥΝ...??? ΡΩΤΑΩ ΓΙΑΤΙ ΤΙΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΡΓΟ ΣΤΙΣ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΨΙΛΟΚΟΛΑΕΙ...

 

ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη μπαταρία: Φορτίζω μέσω usb και νομίζω καλιμπράρεται ταυτόχρονα έτσι.

Φόρτισα την προηγούμενη Κυριακή.

Τώρα έχω 20% ακόμη...

Μου βγάζει δηλαδή 8-9 μέρες!

Κλείνω μόνο τη νύχτα και δεν χρησιμοποιώ wi-fi, gps.

Link to comment
Share on other sites

Σε ενημέρωσαν από πριν ; Σου είπαν " έχει το τάδε πρόβλημα το κινητό και θα χρεωθείς 10 ευρώ γιατί θα το στείλουμε εκει " ;

Δε με ενημέρωσε για τίποτα. Μου ζήτησε μόνο την απόδειξη αγοράς για να μην "χρεωθώ". Το θέμα είναι ότι του τα έδωσα τα 10€ γιατί δε μπορούσα να πάω να παραλάβω τη συσκευή (το service είναι σε γειτονική πόλη) και έστειλα ένα φίλο μου. Μάλιστα του έδωσαν και απόδειξη και του είπαν ότι με αυτή δε θα χρειαστεί να ξαναπληρώσω courier (μάλλον θα είναι διαρκείας). Καλό θα είναι πάντως οι υπόλοιποι να προσέχετε αυτές τις αρπαχτές και να ρωτάτε από πριν εάν υπάρχουν έξοδα courier. Η αλήθεια είναι βέβαια πως εάν πήγαινα ο ίδιος να την παραλάβω δε νομίζω να τα έδινα τα 10€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα περιεργο προβλημα με το wave μου και θα ηθελα την βοηθεια σας. Μπαινω στο μενου, ανοιγω τη μουσικη και δεν ακουγεται τιποτα. Τ ο τραγουδι παιζει κανονικα αλλα απο ηχο μηδεν.Τωρα το ιδιο τραγουδι αν το επιλεξω ως ηχο κλησης ή ως ηχο για την αφυπνιση ακουγεται στο 100%. Καμια ιδεα για τον ασθενη?

 

Ρε παιδια δεν γνωριζει κανεις τιποτα για αυτο το προβλημα?

 

Ρε παιδια SOS δεν γνωριζει κανεις τιποτα για αυτο το προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Εχω φτιάξει στο κινητό έναν pop λογαριασμό με την Ontelecoms που έχω.

Όλα μια χαρα και στέλνω και λαμβάνω mail.

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι:

Στις ρυθμίσεις εμαιλ και συγκεκριμενα στις επιλογές λήψεις, εκεί που αναφέρει "Διαγραφή επιλογών" έχω δηλώσει τηλέφωνο και διακομηστής, έτσι ώστε οταν διαγράφω ενα μαιλ απο το τηλέφωνο να διαγράφεται και απο τον server.

Όταν κάνω όμως refresh για λήψη email, πάλι μου εμφανίζει το μαιλ το οποίο διεγραψα νωρίτερα.

Σας παίζει εσάς αυτή η επιλογή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα περιεργο προβλημα με το wave μου και θα ηθελα την βοηθεια σας. Μπαινω στο μενου, ανοιγω τη μουσικη και δεν ακουγεται τιποτα. Τ ο τραγουδι παιζει κανονικα αλλα απο ηχο μηδεν.Τωρα το ιδιο τραγουδι αν το επιλεξω ως ηχο κλησης ή ως ηχο για την αφυπνιση ακουγεται στο 100%. Καμια ιδεα για τον ασθενη?

 

 

 

Ρε παιδια SOS δεν γνωριζει κανεις τιποτα για αυτο το προβλημα?

 

Μήπως έχεις την ένταση στο μηδέν? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα περιεργο προβλημα με το wave μου και θα ηθελα την βοηθεια σας. Μπαινω στο μενου, ανοιγω τη μουσικη και δεν ακουγεται τιποτα. Τ ο τραγουδι παιζει κανονικα αλλα απο ηχο μηδεν.Τωρα το ιδιο τραγουδι αν το επιλεξω ως ηχο κλησης ή ως ηχο για την αφυπνιση ακουγεται στο 100%. Καμια ιδεα για τον ασθενη?

Μήπως έχεις την ένταση στο μηδέν? :ninja:

 

Φιλε μου εννοειτε πως η ενταση ειναι στο 14 (100%) Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται να μην ακουγεται τιποτα απο την μουσικη και οταν το ιδιο κομματι το κανω ηχο κλησης να ακουγεται μια χαρα.Αν ηταν προβλημα με την καρτα μνημης δεν θα επρεπε να ΜΗΝ μου διαβαζει και τις φωτογραφιες?. Ομως ολα τα διαβαζει κανονικα εκτος απο τα μουσικα κομματια.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε συ .......

Αν παιξεις καποιο τραγουδι απο τα αρχεια ακουγεται κανονικα?

Επισης δοκιμασες να κανεις επανεκινηση?

Edited by garrythesnail
Link to comment
Share on other sites

Πως παει απο 3G σε 2G ρε παιδιά ???

Επισης πως μπαινεις ιντερνετ (με ποια ρυθμιση) μεσω COSMOTE και οχι μεσω WiFi ???

ρυθμισεις---δυνατοτητα συνδεσης---δικτυο---επιλεγεις gsm 800/1800

οταν εχεις απενεργοποιημενο το wifi και παστησεις να μπει ιντερνετ μπαινεις με περιαγωγη δεδομενων στο δικτυο που εισαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα περιεργο προβλημα με το wave μου και θα ηθελα την βοηθεια σας. Μπαινω στο μενου, ανοιγω τη μουσικη και δεν ακουγεται τιποτα. Τ ο τραγουδι παιζει κανονικα αλλα απο ηχο μηδεν.Τωρα το ιδιο τραγουδι αν το επιλεξω ως ηχο κλησης ή ως ηχο για την αφυπνιση ακουγεται στο 100%. Καμια ιδεα για τον ασθενη?

 

Αρχικό μήνυμα από garrythesnail Εμφάνιση Μηνύματος

Μήπως έχεις την ένταση στο μηδέν?

 

Φιλε μου εννοειτε πως η ενταση ειναι στο 14 (100%) Αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται να μην ακουγεται τιποτα απο την μουσικη και οταν το ιδιο κομματι το κανω ηχο κλησης να ακουγεται μια χαρα.Αν ηταν προβλημα με την καρτα μνημης δεν θα επρεπε να ΜΗΝ μου διαβαζει και τις φωτογραφιες?. Ομως ολα τα διαβαζει κανονικα εκτος απο τα μουσικα κομματια.

 

Τι να σου πω ρε συ .......

Αν παιξεις καποιο τραγουδι απο τα αρχεια ακουγεται κανονικα?

Επισης δοκιμασες να κανεις επανεκινηση?

 

Εχω δοκιμασει επισης να βαλω αλλη καρτα μνημης.ΤΙΠΟΤΑ.Οταν λες "Αν παιξεις καποιο τραγουδι απο τα αρχεια ακουγεται κανονικα" μου εξηγεις την διαδικασια γιατι μπερδευτικα.Πως γινεται?. Επισης οταν λες επανεκινηση τι εννοεις?.Εννοειται πως το 'κλεισα εβγαλα μπαταριες,καρτες, κτλ αλλα τιποτα, Μηπως να δοκιμασω να το πεταξω:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επικοινωνία με την voda και σε ερώτηση μου πότε θα αναβαθμήσουν απο 1.0 σε 1.2 με ενημέρωσαν οτι εχει προγραμματιστεί να γίνει στις 21-3. Γι αυτους που δεν έχουν κάνει ακόμα αναβάθμηση και για του έχοντες voda.
Link to comment
Share on other sites

παιδια χοντρο προβλημα.ενω τις πρωτες μερες η μπαταρια του wave κραταγε γυρω στην μια εβδομαδα μετα απο λιγες μερες η αποδοση της αρχισε να πεφτει και χθες αποφασισα να δοκιμασω το κολπο με το καλιμπραρισμα.οποτε το φορτισα κανονικα μετα το εβγαλα,εβαλα τον κωδικο και το αφησα μεχρι να φτασει και η 3η μπαρα στο 100%.ολη η διαδικασια τελειωσε περιπου 1 την νυχτα.με το που ξυπναω το πρωι και ανοιγω το κινητο(το αφησα ανοιχτο ολη την νυχτα) η μπαταρια ηταν στο 18%.τι να κανω ρε παιδια,πως να το φορτιζω ωστε να κραταει τουλαχιστον 2-3 μερες????????
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...