Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορει να μου πει καποιος τι χρειαζετε να ρυθμισω για να συνδεθω με wifi.καθε φορα που παω να μπω μου λεει αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας.τι πρεπει να κανω??????????
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορει να μου πει καποιος τι χρειαζετε να ρυθμισω για να συνδεθω με wifi.καθε φορα που παω να μπω μου λεει αποτυχια ελεγχου ταυτοτητας.τι πρεπει να κανω??????????

Προφανως βαζεις λαθος κωδικο.

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση φιλε.και απο το laptop πως γινεται να μπαινω κανονικα Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος garrythesnail :( δεν έγινε τίποτα. Μάλλον είναι πολύ smart για να "ξεγελαστεί":D.

Θα το στείλω την δευτέρα στην Samsung.

 

Το πήρα σήμερα από την Samsung και μου έβαλαν την έκδοση

1.0.2 XXJI5

 

Φοβάμαι τώρα να κάνω αναβάθμιση και το FOTA λέει πως δεν υπάρχει νέα έκδοση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Ολοι λενε οτι αυτο το κινητο εχει πολυ καλο hardware και μετριο software!!!

Πειτε μου και εσεις τις bada-εμπειριες σας!!!

Απο εφαρμογες πως παμε?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει περιπτωση φιλε.και απο το laptop πως γινεται να μπαινω κανονικα

 

Τι να σου πω ρε σι ......... ξαναδοκιμασε μηπως μπει.

Επειδη ανεφερες ξανα προβλημα συνδεσης με το wifi μηπως ειναι ελατωματικο? Αν δεν καταφερες να συνδεθεις ουτε μια φορα απο τοτε που το πηρες καλυτερα να το πας στο σερβις.

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω ρε σι ......... ξαναδοκιμασε μηπως μπει.

Επειδη ανεφερες ξανα προβλημα συνδεσης με το wifi μηπως ειναι ελατωματικο? Αν δεν καταφερες να συνδεθεις ουτε μια φορα απο τοτε που το πηρες καλυτερα να το πας στο σερβις.

 

στο internet εχω μπει πολλες φορες απλα δεν μπορω να μπω απο την συνδεση του σπιτιου μου.δεν ξερω τι κολλημα τρωει,ισως να θελει καμια ρυθμιση το modem. καλα τ αλλα την συσκευη την εχω περιπου 3 μερες και ειναι απλα απιστευτη.ειδικα η μπαταρια δεν τελιωνει με τιποτα(πριν καμια ωρα μου τελιωσε η 2η γραμμη).παντως αν η συσκευη φοραγε android ή εστω αν το bada ειχε το 1/5 απο τις εφαρμογες και την υποστηριξη του android το wave σαν συνολο θα ηταν μακραν απο τα καλυτερα κινητα που υπαρχουν

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

στο internet εχω μπει πολλες φορες απλα δεν μπορω να μπω απο την συνδεση του σπιτιου μου.δεν ξερω τι κολλημα τρωει,ισως να θελει καμια ρυθμιση το modem. καλα τ αλλα την συσκευη την εχω περιπου 3 μερες και ειναι απλα απιστευτη.ειδικα η μπαταρια δεν τελιωνει με τιποτα(πριν καμια ωρα μου τελιωσε η 2η γραμμη).παντως αν η συσκευη φοραγε android ή εστω αν το bada ειχε το 1/5 απο τις εφαρμογες και την υποστηριξη του android το wave σαν συνολο θα ηταν μακραν απο τα καλυτερα κινητα που υπαρχουν

 

Ειναι καποια ρυθμιση του modem σου,αν μπαινει σε αλλα ασυρματα δικτυα εκτος του σπιτιου σου,βασικα ειχα δει και αλλο ενα παιδι σε αλλο φορουμ που ειχε παρομοιο πρβ και ηταν μια ρυθμιση στο modem,αλλα δεν την θυμαμαι.Ψαξε λιγο τις ρυθμισεις σου

Link to comment
Share on other sites

στο internet εχω μπει πολλες φορες απλα δεν μπορω να μπω απο την συνδεση του σπιτιου μου.δεν ξερω τι κολλημα τρωει,ισως να θελει καμια ρυθμιση το modem. καλα τ αλλα την συσκευη την εχω περιπου 3 μερες και ειναι απλα απιστευτη.ειδικα η μπαταρια δεν τελιωνει με τιποτα(πριν καμια ωρα μου τελιωσε η 2η γραμμη).παντως αν η συσκευη φοραγε android ή εστω αν το bada ειχε το 1/5 απο τις εφαρμογες και την υποστηριξη του android το wave σαν συνολο θα ηταν μακραν απο τα καλυτερα κινητα που υπαρχουν

 

Κάνε RESET το ROUTER σου(Έχει ένα μικρό κουμπί από πίσω ή πάτα το κουμπί να κλείσει και ξαναάνοιξε το) . Έχει μπουκώσει μάλλον, το είχα πάθει και εγώ και έστρωσε με ρεσέτ.

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε ότι αγοράζετε ένα κινητό. Ούτε παιχνιδομηχανή είναι όυτε κάποιο γκάτζετ.....

Οι εφαρμογές είναι λίγες και καλές πιστεύω. Και κάτι άλλο, είναι ακόμα στην έκδοση 1.2 και σε θέματα ασφλείας είναι αιώνες μπροστά από το android 2.2 και τις νεώτερες εκδόσεις.... Όποιος ασχολείται με λίγο προγραμματισμό ας το ψάξει και θα δει τις διαφορές των δύο λειτουργικών σε αυτό το θέμα....

Link to comment
Share on other sites

Και μην ξεχνάτε ότι αγοράζετε ένα κινητό. Ούτε παιχνιδομηχανή είναι όυτε κάποιο γκάτζετ.....

 

Όταν ένα κινητό είναι smartphone και το πληρώνουμε 400 ευρώ καλά κάνουμε κ έχουμε τόσες απαιτήσεις...

Όσο για το android και τα κενά ασφαλείας του εμφανίζονται μόνο οταν η συσκευή σου είναι rooted (και έτσι οι κακόβουλες εφαρμογές αποκτούν πρόσβαση σε αρχεία που δεν θα έπρεπε) όμως το root που κάνουν στο android γίνεται με επέμβαση του χρήστη ωστέ να κάνει πιο εξειδηκευμένα πράγματα με το κινητό του...κάτι που στο bada δεν έχεις την δυνατότητα να κανεις...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

βγηκε το walkandwrite προγραμμα που γραφεις μηνυμα με ανοιχτη τη καμερα για να βλεπεις που πας...γενικα βγαινουν νεα προγραμμα που μειωνουν ελλειψεις δε μπορω να καταλαβω ποιο το οφελος να βγαινουν 30+ τη μερα με σχεδον ιδιο περιεχομενο...
Link to comment
Share on other sites

στο internet εχω μπει πολλες φορες απλα δεν μπορω να μπω απο την συνδεση του σπιτιου μου.δεν ξερω τι κολλημα τρωει,ισως να θελει καμια ρυθμιση το modem. καλα τ αλλα την συσκευη την εχω περιπου 3 μερες και ειναι απλα απιστευτη.ειδικα η μπαταρια δεν τελιωνει με τιποτα(πριν καμια ωρα μου τελιωσε η 2η γραμμη).παντως αν η συσκευη φοραγε android ή εστω αν το bada ειχε το 1/5 απο τις εφαρμογες και την υποστηριξη του android το wave σαν συνολο θα ηταν μακραν απο τα καλυτερα κινητα που υπαρχουν

 

Ειναι καποια ρυθμιση του modem σου,αν μπαινει σε αλλα ασυρματα δικτυα εκτος του σπιτιου σου,βασικα ειχα δει και αλλο ενα παιδι σε αλλο φορουμ που ειχε παρομοιο πρβ και ηταν μια ρυθμιση στο modem,αλλα δεν την θυμαμαι.Ψαξε λιγο τις ρυθμισεις σου

 

Αν έχεις έλεγχο σε layer2 (MAC Address), τότε θα πρέπει να πας να βάλεις με το χέρι την MAC του κινητού στο αντίστοιχο μενού του adsl. Πολύ πιθανών να το αναφέρει και σαν secure network ή κάπως έτσι (το option). Βασικά είναι ένα επιπλέον επίπεδο προστασίας, αφού το adsl επιτρέπει την σύνδεση μόνον των εγκεκριμένων MAC address άσχετα αν κάποιος γνωρίζει το user name και το password για να συνδεθεί. Ψάξε λίγο στο manual του router σου. Πάντως δεν είναι θέμα του τηλεφώνου.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με την ένδειξη της μπαταρίας την οποία δείχνει με γραμμές πάνω δεξιά υπάρχει τρόπος να τη δείχνει με αριθμητική ένδειξη %;

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με την ένδειξη της μπαταρίας την οποία δείχνει με γραμμές πάνω δεξιά υπάρχει τρόπος να τη δείχνει με αριθμητική ένδειξη %;

 

ο μόνος τρόπος για να δείς με % όπως λές είναι να το δείς μέσα απο το

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες σχχετικά με το τηλέφωνο -> Πληρ. Συσκευής -> Μπαταρία..

 

και σαν εφαρμογή ακόμα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο απο όσο ξέρω...αν πάντως έχεις ακόμα την έκδοση 1 κ όχι την 1.2 κατέβασε το widget του ipred απο το forum εδώ πέρα το οποίο είναι όμορφο και μεγάλο με χρώμα για την μπαταρία σου και να βλέπεις το υπόλοιπο...

Link to comment
Share on other sites

ο μόνος τρόπος για να δείς με % όπως λές είναι να το δείς μέσα απο το

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες σχχετικά με το τηλέφωνο -> Πληρ. Συσκευής -> Μπαταρία..

 

και σαν εφαρμογή ακόμα δεν υπάρχει κάτι τέτοιο απο όσο ξέρω...αν πάντως έχεις ακόμα την έκδοση 1 κ όχι την 1.2 κατέβασε το widget του ipred απο το forum εδώ πέρα το οποίο είναι όμορφο και μεγάλο με χρώμα για την μπαταρία σου και να βλέπεις το υπόλοιπο...

Οκ ευχαριστώ.

HTC 8X :WP8.1:8.10.12359.845

HTC HD2: Rom: 3.14.482.2, Radio:2.16.50.14

iGo Primo:2.0 v9.6.2.209584-Garmin MobileXT: 5.00.20Wp,

NOKIA N95 Garmin Mobile XT v5.00.60

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ είναι cosmote.

Μπορώ να το κάνω unbrand σύμφωνα με τις οδηγίες στο faq ή δεν γίνεται πιά?

Νομίζω οτι διάβασα κάτι τέτοιο.Έχω kies 2.0.0.11014_49.

Είναι εύκολο ή υπάρχουν κίνδυνοι.

Το λέω γιατί στο faq το τονίζει με κεφαλαία γράμματα οτι η ευθύνη είναι MONO δική μας.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι λενε οτι αυτο το κινητο εχει πολυ καλο hardware και μετριο software!!!

Πειτε μου και εσεις τις bada-εμπειριες σας!!!

Απο εφαρμογες πως παμε?

 

Σκεφτομαι να το αγορασω και θα ηθελα λιγη βοηθεια:worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το τηλ είναι cosmote.

Μπορώ να το κάνω unbrand σύμφωνα με τις οδηγίες στο faq ή δεν γίνεται πιά?

Νομίζω οτι διάβασα κάτι τέτοιο.Έχω kies 2.0.0.11014_49.

Είναι εύκολο ή υπάρχουν κίνδυνοι.

Το λέω γιατί στο faq το τονίζει με κεφαλαία γράμματα οτι η ευθύνη είναι MONO δική μας.

Κίνδυνος δεν υπάρχει αλλά το Kies 1.5.1 με το οποίο γινόταν η αλλαγή του regedit είναι πλέον αχρηστο γιατί δεν μπορεις να κάνεις αναβάθμιση απο αυτό

Σκεφτομαι να το αγορασω και θα ηθελα λιγη βοηθεια:worry:

Οι βασικές υπάρχουν :)

Δεν νομίζω πως θα χρειαστείς περισσότερες.

Link to comment
Share on other sites

φιλε αν θες κινητο για να κατεβαζεις παιχνιδια και διαφορες εφαρμογες οπως στα andoid το wave δεν ειναι οτι καλυτερο,τουλαχιστον για μενα αλλοι βρισκουν τις εφαρμογες του μια χαρα.απ την αλλη αν θες κινητο με καλο hardware οπως ειπες,με οθοναρα,με πολυ καλη μπαταρια,που να μην κολλαει με τιποτα και να το χρισιμοπιεις σαν φορητο media player ας πουμε το wave ειναι απο τις καλυτερες επιλογες που υπαρχουν,ειδικα στιν τιμη που μπορεις να το βρεις(γυρω στα 280).σκεψου οτι στα ιδια λευτα κυκλοφορει και το htc wildfire που τα χαρακτηριστικα του δεν πιανουν μια μπροστα στο wave.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σχετικά με την ένδειξη της μπαταρίας την οποία δείχνει με γραμμές πάνω δεξιά υπάρχει τρόπος να τη δείχνει με αριθμητική ένδειξη %;

 

αυτο εδω http://www.samsungapps.com/topApps/topAppsDetail.as?productId=G00000495955&countryCode=&country=PHL νομιζω θα σου εκανε μια χαρα την δουλεια σου, αλλα εγω δε μπορω με τιποτα να το κατεβασω/ (κολλαει και δεν ανοιγει το kies στον υπολογιστη μου μετα απο κατι χακεριες που ειχα κανει για να το αναβαθμισω σε 1.2 το κινητακι πριν κανα μηνα)

 

καλησπερα, κρτα μνημης 16gb σηκωνει παιδια το κινητο ?

 

λεω να του παρω μια, για να περναω ταινιες για τις ωρες βαρεμαρας στρατού/

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή χρησιμοποιούμε την πολλαπλή παράθεση αν θέλουμε να απαντήσουμε σε περισσότερα μηνύματα χρηστών

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Κίνδυνος δεν υπάρχει αλλά το Kies 1.5.1 με το οποίο γινόταν η αλλαγή του regedit είναι πλέον αχρηστο γιατί δεν μπορεις να κάνεις αναβάθμιση απο αυτό

 

Δηλαδή δεν γίνεται να βγάλω το cosmote τώρα που έχω το kies 2.0,ε?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν γίνεται να βγάλω το cosmote τώρα που έχω το kies 2.0,ε?

Απ οσο ξερω οχι :(

Μπορει να υπαρχει και κανα αλλο κολπο ........ ψαξε λιγο σε ξενα φορουμς.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, μου γρατσουνίστηκε λίγο το μαύρο γυαλιστερό περιτύλιγμα της κεραίας εκεί που είναι και το μικρόφωνο, μήπως γνωρίζεται αν μπορεί να αντικατασταθεί (να παραγγείλω ένα καινούργιο) και πόσο να κοστίζει??

Ευχαριστώ πολύ

~In search of my talent~
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το πουλάνε σαν ανταλακτικό πάντως από ότι έχω δει σε ένα teardown πρέπει να λύσεις όλο το υπόλοιπο κινητό για να το αντικαταστήσεις..

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...