Jump to content

[Επίσημο] Samsung Wave (S8500)


andreas_ku990
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια.ειμαι εξαλλος..εκτος οριωνννννν :@@@ μου κλεψανε το samsung wave μεσα απο την τσαντα μου.ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος να το εντοπισω η κατι τετοιο ?:S ευχαριστω :(
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.ειμαι εξαλλος..εκτος οριωνννννν :@@@ μου κλεψανε το samsung wave μεσα απο την τσαντα μου.ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος να το εντοπισω η κατι τετοιο ?:S ευχαριστω :(

 

έχει μια επιλογή ρυθμίσεις - ασφάλεια - εντοπισμός κινητού. αν την είχες βάλει υπήρχε μια πιθανότητα να το έβρισκες.τώρα δεν νομίζω,δυστυχώς.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Εχω δυο προβληματακια με το wave μου.Ετσι οποια συμβουλη ευπροσδεκτη.Κατ' αρχην δεν βρισκω πουθενα αν εχει καμια ρυθμιση για να μην βγαζει κοκκινα ματια οταν βγαζω φωτογραφιες.Και δευτερον και πιο σημαντικο.Μενω στην Πατρα.Εγω δεν εχω και πολλη σχεση με την τεχνολογια,και θελω αν γνωριζει καποιος να του παω το τηλεφωνο και, α) να του κανει αναβαθμιση απο 1.0 που ειναι τωρα σε οτι μπορει να φορτωσει, και β) να μου περασει καποιο απο τα προγραμματα πλοηγησης, ή και τα δυο, που διαβαζω οτι υπαρχουν.Βεβαια ολα αυτα να τα κανω στην Πατρα.Το εχω παρει απο την vodafone τον Νοεμβριο,και ετσι και τα ρυθμισω και αυτα,δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερο τηλεφωνο για εμενα.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.ειμαι εξαλλος..εκτος οριωνννννν :@@@ μου κλεψανε το samsung wave μεσα απο την τσαντα μου.ξερετε αν υπαρχει καποιος τροπος να το εντοπισω η κατι τετοιο ?:S ευχαριστω :(

 

Υπήρχε τρόπος να το βρεις αλλά έπρεπε να το είχες ενεργοποιήσει από πριν. Ήταν και πολύ απλή διαδικασία. Κρίμα :(

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να το αγορασω και θα ηθελα λιγη βοηθεια:worry:

 

Καλημέρα, μην το σκέφτεσαι ειδικά στην τιμή που διαβάζω ότι έχει σήμερα. Μιλάμε για απίστευτης ποιότητας κινητό.

Από εφαρμογές δεν του λείπει κάτι, βέβαια επειδή η Samsung δεν μας αφήνει ακόμα να αγοράσουμε εφαρμογές θα πρέπει να καταφύγεις σε άλλες 'λύσεις'!

Εγώ εχω βάλει το ndrive για gps, το picsel για επεξεργασία office κλπ. Και αρκετά παιχνίδια όπως το plants vs zombies που τα σπάει!

Ελπίζω να βοήθησα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, κρτα μνημης 16gb σηκωνει παιδια το κινητο ?

 

λεω να του παρω μια, για να περναω ταινιες για τις ωρες βαρεμαρας στρατού/

ναι, εχω μια kingston class 4 και δουλευει μια χαρα!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, μην το σκέφτεσαι ειδικά στην τιμή που διαβάζω ότι έχει σήμερα. Μιλάμε για απίστευτης ποιότητας κινητό.

Από εφαρμογές δεν του λείπει κάτι, βέβαια επειδή η Samsung δεν μας αφήνει ακόμα να αγοράσουμε εφαρμογές θα πρέπει να καταφύγεις σε άλλες 'λύσεις'!

Εγώ εχω βάλει το ndrive για gps, το picsel για επεξεργασία office κλπ. Και αρκετά παιχνίδια όπως το plants vs zombies που τα σπάει!

Ελπίζω να βοήθησα!

 

Ευχαριστω πολυ :)

Διαβασα καπου οτι εκτος απο αυτα με την super amoled ηρθαν και με απλες οθονες για μειωση του κοστους! Αληθευει η ειναι φημες για να γελαν και τα πεζοδρομια?

Δεν θα'θελα παντως σε καμια περιπτωση να πληρωσω για s-amoled ενω στην πραγματικοτητα δεν εχει :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε τρόπος να το βρεις αλλά έπρεπε να το είχες ενεργοποιήσει από πριν. Ήταν και πολύ απλή διαδικασία. Κρίμα :(

 

πως ακριβώς γίνεται αυτή η διαδικασία;

Πάω Ασφάλεια και μου ζητάει νέο κωδικό.

Δίνω κωδικό και μου λέει ότι δεν εχω λογαριασμό samsung...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ :)

Διαβασα καπου οτι εκτος απο αυτα με την super amoled ηρθαν και με απλες οθονες για μειωση του κοστους! Αληθευει η ειναι φημες για να γελαν και τα πεζοδρομια?

Δεν θα'θελα παντως σε καμια περιπτωση να πληρωσω για s-amoled ενω στην πραγματικοτητα δεν εχει :ninja:

Το wave s-8500 εχει super amoled.

Το wave II s-8530 εχει super clear lcd αλλα 3.7 ιντσες. Με αυτο αντικαταστησαν το wave 1 λογω της ελλειψης s amoled.

Τα μεγαλα μαγαζια που το ειχαν στις εκπτωσεις σε προσφορα (multirama , πλαισιο) στερεψαν.

Καλυτερα κοιτα σε καποιο μικρο μαγαζι να το βρεις που θα εχει αποθεμα και σε καλη τιμη. ψαξε στο skroutz δλδ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την μπαταρία.

Με την πρώτη φόρτιση και με πολύ σκάλισμα μου είχε κρατήσει 4 μέρες.

Μετά,κάποια στιγμή,έβαλα τον κωδικό *#8740# και το κινητό γύρισε σε ap mode.Αυτο το έκανα μόνο για 2 λεπτά γιατί μετά ξαναέβαλα τον κωδικό και το κινητό γύρισε σε cp mode(που ήταν και η αρχική ρύθμιση οταν το πήρα).

Από τότε,χωρίς καθόλου χρήση,μου κρατάει μιαμιση μέρα.

Τι λέτε να φταίει?Τι να κάνω?

Ενας από τους λόγους που πήρα το κινητό είναι και η τρομερή μπαταρία που τώρα δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

kαλησπερα παιδια,

 

να ρωτησω κατι οσους εχετε βαλει την εκδοση λογισμικου bada 1.2 ?

 

ειχα δει σε παλαιοτερο post οτι στις αλλαγες/ βελτιωσεις αναφεροταν και η δυνατοτητα χρησης πολυμεσων ακομα και με χαμηλη σταθμη μπαταριας.

 

σημερα που ειχα σχεδον αδεια μπαταρια, δοκιμασα να μπω στην καμερα ή να ακουσω καποιο mp3 και κλασσικα εβγαλε το μηνυμα "χαμηλη μπαταρια.αδυνατη η προσβαση σε πολυμεσα",κατι τετοιο.

 

ρυθμιζεται μηπως απο καπου αυτο? ή ενεχεται σε μελλοντικη αναβαθμιση να ειναι δυνατή η προσβαση ??

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώ απεγνωσμένα την βοήθεια σας, θέλω ένα μονό handsfree (όχι bluetooth) με ωραία ποιότητα και design :D:D:D ανεξαρτήτως τιμή παρακαλώ δώστε ένα ωραίο site
~In search of my talent~
Link to comment
Share on other sites

@Τhou_Bou

Η διαφορά που υπάρχει ανάμεσα στο bada 1.0 και στο 1.2 στην διαχείρηση της μπαταρίας είναι το εξής...

Στο bada 1.0 κάτω από 10% δεν σε άφηνε να χρησιμοποιήσεις πολυμέσα ενώ στο 1.2 κάτω από 5% δεν σε αφήνει να χρησιμοποιησεις πολυμέσα...

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα πρόβλημα με την μπαταρία.

Με την πρώτη φόρτιση και με πολύ σκάλισμα μου είχε κρατήσει 4 μέρες.

Μετά,κάποια στιγμή,έβαλα τον κωδικό *#8740# και το κινητό γύρισε σε ap mode.Αυτο το έκανα μόνο για 2 λεπτά γιατί μετά ξαναέβαλα τον κωδικό και το κινητό γύρισε σε cp mode(που ήταν και η αρχική ρύθμιση οταν το πήρα).

Από τότε,χωρίς καθόλου χρήση,μου κρατάει μιαμιση μέρα.

Τι λέτε να φταίει?Τι να κάνω?

Ενας από τους λόγους που πήρα το κινητό είναι και η τρομερή μπαταρία που τώρα δεν έχω.[/

πηγαινε settings κλεισε ολα τα δεδομενα περιηγησης και επισης κλεισε ολα αυτα που εχουν να κανουν με gps. βγαλε το 3g να ειναι gsm μονο.φορτισε το κλειστο

βγαλε τα windget που κατεβαζουν συνεχεια δεδομενα και απαιτουν συνδεση με το ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας,

 

Σκοπέυω να αγοράσω το wave τις επόμενες δύο μέρες, οπότε οποιος από εσάς (που γνωρίζετε κάποια παραπάνω πράγματα) μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων...

1. Το μενού είναι στα Ελληνικά?

2. Θα μπορούσα σε κάθε επαφή να είχα παραπάνω από ένα τηλέφωνα (πχ κινητό, σπίτι, δουλειά)

3.To κινητό δουλεύει και σαν gps (χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ) ή θα πρέπει να έχω σύνδεση? Η Αποδόση του gps είναι ικανοποιητική (με ή χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ)

5. Εχει χρησιμοποιήσει κανείς σας την εφαρμογή skype?

6. Αξίζει να το πάρω ή να κοιτάξω κάποιο ενναλακτικό (το έχω βρει στην τιμή των 250 ευρώ-καινούριο) ?

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

Link to comment
Share on other sites

@Τhou_Bou

Η διαφορά που υπάρχει ανάμεσα στο bada 1.0 και στο 1.2 στην διαχείρηση της μπαταρίας είναι το εξής...

Στο bada 1.0 κάτω από 10% δεν σε άφηνε να χρησιμοποιήσεις πολυμέσα ενώ στο 1.2 κάτω από 5% δεν σε αφήνει να χρησιμοποιησεις πολυμέσα...

 

αα, οκ δεν το ειχα παρατηρησει τοσο συγκεκριμενα. και παλι δλδ προκειται για βελτιωση. το τηλεφωνο ειναι απλα φοβερό !! ταινιες divx με .srt υποτιτλους τις αναπαραγει αμεσως , ανετα και εντυπωσιακά !!!

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

πηγαινε settings κλεισε ολα τα δεδομενα περιηγησης και επισης κλεισε ολα αυτα που εχουν να κανουν με gps. βγαλε το 3g να ειναι gsm μονο.φορτισε το κλειστο

βγαλε τα windget που κατεβαζουν συνεχεια δεδομενα και απαιτουν συνδεση με το ιντερνετ

 

Φιλε μου,τα δεδομένα περιήγησης που λες,που ακριβώς είναι?

Πάντως ολά τα άλλα που αναφέρεις τα έχω κλειστά και δεν έχω βάλει τίποτα στο κινητό.

Ειναι όπως το πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας,

 

Σκοπέυω να αγοράσω το wave τις επόμενες δύο μέρες, οπότε οποιος από εσάς (που γνωρίζετε κάποια παραπάνω πράγματα) μπορεί να με βοηθήσει θα του ήμουν ευγνώμων...

1. Το μενού είναι στα Ελληνικά?

2. Θα μπορούσα σε κάθε επαφή να είχα παραπάνω από ένα τηλέφωνα (πχ κινητό, σπίτι, δουλειά)

3.To κινητό δουλεύει και σαν gps (χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ) ή θα πρέπει να έχω σύνδεση? Η Αποδόση του gps είναι ικανοποιητική (με ή χωρίς σύνδεση στο ίντερνετ)

5. Εχει χρησιμοποιήσει κανείς σας την εφαρμογή skype?

6. Αξίζει να το πάρω ή να κοιτάξω κάποιο ενναλακτικό (το έχω βρει στην τιμή των 250 ευρώ-καινούριο) ?

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!!!

 

σε ολες τις ερωτησεις ναι

εχω το skype σε java, δουλευει μια χαρα μονο chat οχι κλησεις

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,τα δεδομένα περιήγησης που λες,που ακριβώς είναι?

Πάντως ολά τα άλλα που αναφέρεις τα έχω κλειστά και δεν έχω βάλει τίποτα στο κινητό.

Ειναι όπως το πήρα.

 

πηγαινε ρυθμισεις και ξετικαρε τα ολα.πηγαινε θεση και ξετικαρετα ολα κι εκει.

μην εχεις το wifi συνεχεια ανοικτο καταναλωνει πολυ μπαταρια οταν στελνει δεδομενα συνεχεια.κρατα το μεσαιο κουμπι πατημενο και δες τι τρεχει,πατα να τα κλεισεις ολα

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τις ρυθμίσεις για την q. Έχει κανείς q; Βάλατε καθόλου αυτό που δίνει 500mb με 5€;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

σε ολες τις ερωτησεις ναι

εχω το skype σε java, δουλευει μια χαρα μονο chat οχι κλησεις

 

Σε κλήσεις γιατί όχι? Θέλω να πω κολλάει ή δεν υπάρχει εφαρμογή για κλήσεις?

Εχει και εφαρμογή για ΜΣΝ?

 

Σε ευχαριστώ που με βοήθησες!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος τις ρυθμίσεις για την q. Έχει κανείς q; Βάλατε καθόλου αυτό που δίνει 500mb με 5€;

 

Αν δεν έχουν αλλάξει βάζεις στο Access Name: myq

 

απλά.

 

Τίποτα άλλο.

 

Χρησιμοποιούσα το πακέτο με τα 1 ευρώ που είχε και internet μέσα χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Σε κλήσεις γιατί όχι? Θέλω να πω κολλάει ή δεν υπάρχει εφαρμογή για κλήσεις?

Εχει και εφαρμογή για ΜΣΝ?

 

Σε ευχαριστώ που με βοήθησες!

 

Δεν υπάρχει ακόμη. Μόνο αν είσαι στο δίκτυο της "3" στην Αγγλία. Κάποια συμφωνία παίζει μεταξύ τους.

 

Για MSN επιλέγεις είτε Palringo, είτε ebuddy είτε.. οποιοδήποτε σε Java.

 

Social Hub premium δεν έχουμε δει ακόμη... (και ούτε θα δούμε φέτος μάλλον)

http://farm3.static.flickr.com/2691/4355497255_7c56e0d919_m.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα να βάζεις κάποιο τραγούδι (πχmp3) σαν ήχο κλήσης, υπάρχει έτσι? Διαβάζω τα στοιχεία του κινητού από το σάιτ του Γερμανού και κάνω συγκρίσεις με αντίστοιχα τηλέφωνα της se και δείχνει ότι δεν μπορεί να παίζει ένα τραγούδι σαν ήχο κλήσης...Pls help!

 

YΓ : Για να πω την αλήθεια με ξενίζει το γεγονός να μη μπορείς να κάνεις κλήσεις μέσω skype! Μέχρι στιγμής νομίω ότι καλύπτει όλα όσα θέλω να έχει το επόμενό μου κινητό....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...