Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση.Ποια διαφορά έχουν τα προγράμματα πλοήγησης όπως το NDrive κλπ από το Wisepilot που είναι εγκατεστημένο στο κινητό? Το Wisepilot δεν δουλεύει κανονικά ως GPS?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Wisepilot δεν δουλεύει κανονικά ως GPS?

Δουλευει αλλα θελει και a-gps δηλαδη συνδεση στο ιντερνετ, γιαυτο δεν ειναι εντελως δωρεαν οπως τα αλλα προγραμματα.

 

οσο για εφαρμογες/εγκατασταση/χακινγκ και γενικα υποστηριξη απο τις γνωστες κοινοτητες οσον αφορα το λογισμικο.

Εγω δεν το βλεπω αρνητικο αυτο γιατι ουτε στο 5800 το ειχα χακαρει 'η ειχα κανει αλλες αλχημειες, απλα εφαρμογες εβαζα οπως και στο vivaz.

Ομως οντως ειναι ενα μειον γιαυτους που τα χρησιμοποιουν, μαλλον γιατι η sony ericsson κοιταει πιο πολυ να "μαθει" το android που και κει εχει μεινει πισω.

Να μιλήσουμε λίγο και για κολλήματα; τελευταία φορά χρειάστηκε να βγάλω και την μπαταρία για να έρθει στα ίσια του.

Και γω τις τελευταιες μερες εχω πολλα κολληματα.:cry: Ισως εφταιγε μια εφαρμογη που ειχα και ετρεχε απο μονη της, την απεγκαταστησα και ελπιζω να μην εχω αλλα κολληματα.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει αλλα θελει και a-gps δηλαδη συνδεση στο ιντερνετ, γιαυτο δεν ειναι εντελως δωρεαν οπως τα αλλα προγραμματα.

 

Έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλο?Ψάχνω εδω και μέρες να βρω.Βρήκα το NDrive αλλά δεν εγκαθίσταται στο κινητό.Αν θέλεις στείλε με pm να μου πεις που να βρω κατι καλό και πως το εγκαθιστώ!Ευχαριστώ:)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

μαλλον γιατι η sony ericsson κοιταει πιο πολυ να "μαθει" το android που και κει εχει μεινει πισω.

 

Να προσθέσω, μιας και πολύς λόγος γίνεται για android, και ότι πολλοί θεωρούν το Symbian "ξοφλημένο", "τελειωμένο" κλπ.

 

Παγκόσμια μερίδια αγοράς, στοιχεία Ιουνίου 2010...

 

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/3e/Smartphone_share_2009_full.png

 

 

Λέτε να υπάρχει έστω και μία εταιρεία που να αδιαφορεί για το 41% της πίτας και να στρέφει την προσοχή της μόνο στο 17%...;;; :whistle:

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα, γιατι δε λαμβανεις υποψιν σου τα αντιστοιχα περισυνα νουμερα για να μπορεσεις να κανεις μια εκτιμηση για το μελλον. Αν το εκανες θα εβλεπες οτι τα symbian θα ηταν στο 65% κοντα και τα android ουτε στο 5%.

Του χρονου τετοια εποχη εικαζω οτι το symbian θα ειναι πολυ κοντα με το android, περιπου στο 31%-28% αναλογικα.

Αυτη η ερευνα εδω αφορα smartphones με ανοιχτο λογισμικο, και δεν περιλαμβανει κινητα με κλειστο λογισμικο οπως (μεχρι περυσι) SE, samsung, LG και ολες τις αλλες μαρκες γενικα πλην των Νοκια, Blackberry, Apple.

Ομως τα Νοκια εχουν symbian (series40) ακομα και στα μοντελα των 30ε και ετσι μπαινουν στην ερευνα, γι αυτο και η μεγαλη διαφορα.

Και αυτα τα φτηνα τηλεφωνα με το series 40 ειναι που θα κρατησουν και το ποσοστο του symbian σε διψηφιο αριθμο απο του χρονου.

 

Επιπλεον ακομα και η ιδια η Νοκια παροπλιζει το symbian απο τα high end μοντελα της απο δω και μπρος [με εξαιρεση το Ν8 (ισως και Ν9) που εχει ηδη παρουσιαστει] και θα το προσφερει μονο στα μοντελα της σειρας Ε, αν θυμαμαι καλα.

Οποτε ειναι ευκολα κατανοητο το γιατι η SE ενδιαφερεται πολυ περισσοτερο για το android.

Και πολυ καλα κανει κατα την αποψη μου διοτι απο την εκδοση 3 και μετα πιστευω οτι θα ειναι το καλυτερο λογισμικο στην αγορα για τηλεφωνα, αν βεβαια το σουλουπωσουνε λιγακι και δεν το κανουν σα τα χαλια των windows mobile.

Ειδικα δε αν το symbian^3 αποδειχθει μουφα (γνωστους περιορισμους-χαλια υποστηριξη).

Edited by RAZIEL1799
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Λέτε να υπάρχει έστω και μία εταιρεία που να αδιαφορεί για το 41% της πίτας και να στρέφει την προσοχή της μόνο στο 17%...;;; :whistle:

Yπαρχουν, η htc, η motorola, η apple!:p

Εγω εχω πει την αποψη μου και σε αλλα post. Την στιγμη που αγορασα το κινητο το μονο λειτουργικο που κινητο το φορουσε και ειχε 8mp, HD video, gps , wifi, internet κτλ,

ηταν το vivaz που εχει symbian.

Tα symbian εχουν τα παντα και σε καλες τιμες! Γιαυτο το αγορασα.

Ομως πλεον και τα android σιγα-σιγα πανε να τα εχουν ολα. Ετσι λοιπον οπως παει σε λιγο καιρο θα αλλαξουν τα πραγματα, ομως αυτη την στιγμη ειναι οκ τα symbian αλλα δεν πρεπει να μεινει εκει.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα πιστευω πως το symbian ειναι πολυ καλο, απλο και λειτουργεικοτατο για τον μεσο χρηστη, επισης πιστευω πως στο vivaz τουλαχιστον ειναι κατι ενδιαμεσο απο κλασσικο μενου SE και Nokia, οτι χρειαζεται ενα κινιτο της κατηγοριας του και για ολες τις ηλικιες.
Link to comment
Share on other sites

αν αγοραστει απο αγγλια το τηλεφωνο θα εχει ελληνικα μεσα? στο σατιο που εχω ειδα καμμια 10 γλωσσες μεχρι ρουμανικα. υπαρχει product code σαν τα νοκια ανα περιοχη?
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δε θα εχει ελληνικα. Δεν ξερω αν γινεται και με τον τροπο των Νοκια, αλλα υποθετω θα γινεται η αλλαγη του region με τον τροπο που γινεται και το debranding.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Να μιλήσουμε λίγο και για κολλήματα; τελευταία φορά χρειάστηκε να βγάλω και την μπαταρία για να έρθει στα ίσια του. Επίσης το Vivaz Το έχ� περίπου 10 μέρες και έχει φάει γύρω στα 10 κολλήματα, το ένα μόνο ήταν βαρβάτο. Παρολα αυτά πάντως το τηλέφωνο δεν με εχει απογοητεύσει, είναι το μόνο κινητό που με έχει τραβίξει. Εχουν περάσει απο τα χερια μου πολλες και καλες συσκευες αλλα αυτό είναι το κατι αλλο. Ειδικα η αφή στην οθόνη εχει τέλεια ανταπόκριση.

 

Κολημα?τι ειναι αυτο?μαλλον μιλας για την δικη σου συσκευη,5 μηνες εμενα δεν εχει κολησει ουτε μια φορα και debrand εκανα και 200 εφαρμογες περασανε.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

βρέθηκε καμία λύση για τους πολύ σιγανούς ήχους κλήσης;;; Μιλάμε το κινητό δέν ακούγετε ούτε στο ένα μέτρο...;-Ρ

 

Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα.

Παντος διαλεξε μερικους ηχους που θελεις επεξαργασου καθε ηχο ξεχωριστα με audacity αυξησε την ενταση των ηχων 25-35% και εισαι οκ.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια εάν γνωρίζει κάποιος. Έχω βάλει εδώ και αρκετό καιρό το spb shell στο κινητό και εδώ και λίγες ημέρες έχω κάνει κάτι και δεν βλέπω το νούμερο αυτού που με παίρνει. Ξέρεις κανείς εάν έχει να κάνει με το λειτουργικό του vivaz ή είναι από το spb shell?

 

Παιδιά κανείς....................;

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα.

Παντος διαλεξε μερικους ηχους που θελεις επεξαργασου καθε ηχο ξεχωριστα με audacity αυξησε την ενταση των ηχων 25-35% και εισαι οκ.....

 

Ετσι ομως χαλαει ο ηχος και γινεται χαλια. Το ειχα δοκιμασει παλιοτερα και με audacity και με acoustica.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ομως χαλαει ο ηχος και γινεται χαλια. Το ειχα δοκιμασει παλιοτερα και με audacity και με acoustica.

 

Εγω ανεξαρτητα τι κανει το τηλεφωνο σε ενταση,οτι ηχο βαζω περναει απο το cool edit pro.

H ενταση στο κινητο ειναι 2 μπαρες κατω απο το φουλ,και το τηλ.ακουγεται 2 δωματια μακρια πεντακαθαρα.

Σαν ηχο μηνυματος τον παρακατω(κλοπη απο σαμσουνγκ και επεξεργασια μου)

Ο οποιος επισης ακουγεται ακομα πιο καλα.....

 

Παιδιά κανείς....................;

 

Απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση,2 λεπτα υποθεση!

Εμενα παντως το συγκεκριμενο με κουρασε......:wacko:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση,2 λεπτα υποθεση!

Εμενα παντως το συγκεκριμενο με κουρασε......:wacko:

 

To έκανα φίλε μου αλλά......τίποτα, μία από τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

To έκανα φίλε μου αλλά......τίποτα, μία από τα ίδια

 

Έβγαλα και το spb shell και πάλι δεν εμφανίζει το νούμερο ή το όνομα του καλούμενου. Άρα είναι θέμα ρύθμισης του κινητού. Μήπως κάποιος γνωρίζει πως ρυθμίζεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ...θα ηθελα να σας ρωτησω,,,μολισ κατεβασα το ndrive κ πηγα ν τ εγκαταστησω ...ομως μου βγαζει αναφορα πως δεν ειναι συμβατο με τ vivaz μου...τ εκανα μια αναβαθμιση του κινητου κ μ βγαζει παλι τ ιδια ,,,μηπως μπορει καποιος να μ βοηθησει??plss:cry::cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν εχει καποιος καμια διευθυνση για παιχνιδια για το vivaz ας μ στειλει pm. επισης τον ηχο κλησης δεν τον ακουω καθολου αν μπορει να μ καποιος καμια λυση.
Link to comment
Share on other sites

Και σε έμενα παρακαλώ με p.m την διεύθυνση με τα παιχνίδια. Ευχαριστώ
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

:!::!: παιδια μηπως ξερει κανεις αν μπορουμε να κανουμε μετονομασια στα κομματια στα πολυμεσα?και αν ναι πως?ευχαριστω εκ των προτερων!:!:
Link to comment
Share on other sites

:!::!: παιδια μηπως ξερει κανεις αν μπορουμε να κανουμε μετονομασια στα κομματια στα πολυμεσα?και αν ναι πως?ευχαριστω εκ των προτερων!:!:

 

Μενου-Διαχειρηση αρχειων-καρτα μνημης.Επιλεγεις πχ αρχειο ηχου,επιλεγεις τον ηχο που θελεις να μετονομασεις,πατας επιλογες-μετονομασια......

 

επισης τον ηχο κλησης δεν τον ακουω καθολου αν μπορει να μ καποιος καμια λυση.

 

Kατεβασε το εκουαλαιζερ,ειναι της S.E. και πειραματισου......

Κανε και αυτο μενου-ρυθμισεις-προφιλ-προσωπικα-κανονικο-διαμορφωση-ενταση ηχου κλησης.....Τσεκαρε την ενταση ποσο ειναι.....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα!το πρόβλημα έχει ως εξής: οταν ειμαι σε κάποιο site κ επιλέγω ν'ανοίξω ένα lιnk(νέο παράθυρο) το ανοίγει κανονικά,(κάτω �εξιά γράφει κλείσιμο)!θέλοντας να επιστρέψω στην αρχική,παταω κλείσιμο κ αντί να κλεισει την 2η σελ. με βγάζει εκτός(οθόνη αναμονής)!υπάρχει καποια ρύθμιση;ευχαριστω πολύ! Edited by rapsodos1979_
Link to comment
Share on other sites

Μενου-Διαχειρηση αρχειων-καρτα μνημης.Επιλεγεις πχ αρχειο ηχου,επιλεγεις τον ηχο που θελεις να μετονομασεις,πατας επιλογες-μετονομασια......

 

το ειχα βρει κ εγω αυτο!το μετανομαζω αλλα στα πολυμεσα στην μουσικη μου το εμφανιζει με το αρχικο ονομα!:!::!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κανείς....................;

 

έχεις αντιγράψει τις επαφές σου στην μνήμη του τηλεφώνου ???... αν όχι καν το και θα σου τα βγάζει όλα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...