Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1) E οχι ρε φιλαρακι 40ε στα ακουστικα! Ελεος δλδ! Ολοι εχουμε ακουστηκα απο αλλες συσκευες μιας κ περνει το τυπικο 3.5mm Jack και μπορει του κουτιου να ηταν της πλακας οντως, αλλα δε κρινουν αυτα το κινητο. Χωρια που με 10-15ε βρισκεις παρα πολυ καλα ακουστηκα και σιγουρα πολυ καλυτερα απο αυτα που ειχε μεσα το galaxy s και που κοστιζει και 230ε παραπανω.

2) Το σημα ειχε προβλημα μονο στην αρχικη εκδοση του λογισμικου και εμενα προσωπικα δεν εχει πεσει ποτε κατω απο 5/7 ουτε σε υπογεια.

3) Εχω μιλησει και 45 λεπτα σερι χωρις προβλημα, αν και μερικα ατομα αντιμετωπισαν καποιο ζεσταμα της συσκευης, οποτε το αφηνω.

Η μπαταρια ειναι επισης μια χαρα και κραταει γεματες 2 μερες οτι και να κανεις.

4) Για κινητο με led μια χαρα φωτιζει και δε μπορεις να το συγκρινεις με xenon γιατι μετα χανεις το φλας στο βιντεο. Να δω τωρα τι φωτος θα τραβας το βραδυ χωρις καν φλας...

5) Ο ηχος ειναι απλα μετριος, το χουμε ξαναπει. Δεν ειναι χαλια αλλα δεν ειναι και samsung omniaHD.

6) Οι εφαρμογες και τα παιχνιδια απαξ και κανεις sign ειναι απειρα. Υπαρχει εφαρμογη για οτι μπορεις να φανταστεις. Αυτη τη διασικασια χρησιμοποιουμε στα symbian 5 χρονια τωρα. Αντιστοιχα με το jailbreak στο iphone. 10 δευτερολεπτα παιρνει να κανεις sign μια εφαρμογη. Μην τα θεμε ολα ετοιμα και στο χερι...

 

Το symbian μπορει να εχει τα προβληματα του αλλα μην ακουω συγκρισεις με τις μεχρι τωρα εκδοσεις του android γιατι θα βαλω τα γελια. To οποιο με πολυ κοπο ισως να υπερτερει του αθλιου windows mobile.

Τελος το κινητο ειναι σταθεροτατο, πανεμορφο, αρκετα γρηγορο και κυριως αξιζει καθε λεπτο απο τα 320ε που κοστιζει (η ακομα και τα 400 που κοστιζε).

Αυτα ειναι περι τα 230ε λιγοτερα απο το galaxy s, και ειναι το μοναδικο με αυτα τα χαραχτηριστικα που κανει τα παντα χωρις να ειναι γκουμουτσα.

 

 

φιλε μου καλησπερα.βασικα βεπω μια ταση να υπερασπιστειτε το βιβαζ ενω δεν υπαρχει λογος γιατι και εγω πιστευω οτι ειναι καλο κινητακι.

1)εγω αναφερθηκα στην υποστηριξη της σονυ ακομη και στην ποιοτητα των ακουστικων γιατι περιμενα κατι πολυ καλυτερο για μια συσκευη που ηταν πολλα υποσχομενη οταν βγηκε.το θεμα ειναι τι παιρνεις οταν αγοραζεις την συσκευη και οχι οτι εσυ θα δωσεισ μετα!αν ειναι ετσι παρε ακουστικα 3.5 γιατι υπαρχουν παρε ηχειακια γιατι ο ηχος δεν ειναι καλοσ παρε και μια τφτ πλασμα με καλωδιο συνδεσης γιατι η οθονη ειναι 3.2!!!

2)στο σημα ισως φταιει η εταιρια κινητης δεν μπορω να το σχολιασω

3)την θερμοκρασια φιλε μου δεν την παρατηρησα μονο γω αλλα και οσοι πηραν το τηλ μου αλλα και το σερβις την σονυ μου ειπε ναι εχουμε προβληματα!

4)για κινητο με λεδ ναι ειναι μια χαρα αλλα αν σκεφτεις τι μιλαμε για 8αρα φωτογραφικη μηχανη ειναι πολυ μουφα.ας εβαζαν διπλο λεντ φιλε.μηπωσ θες να μου πεις οτι με το λεδ αυτο που καιει σαν κερακι εσυ εκανες ληψη βιντεο??

5)και μονος σου το λες ηχος μετριος σαν να μου λες καλο ειναι συμβιβαζομαι!

6)το jailbreak φιλε μου το κανεις μια φορα και μετα περνασ ανετα οτι θες και ας εισαι ασχετος εδω οτι θες καθεσε και το υπογραφεις!τεσπα αν σε βολευει κατσε και υπογραφε τις εφαρμογες εγω θελω ανετα πραγματα.

τελος το συμβιαν δεν αρνουμαι οτι ειναι οτι πιο απλο και βολικο για τον καθε χρηστη εγω μιλησα στο μειγμα της εταιριας που χαλασε την ομορφια του σονυ σε πολλα πραγματα που ειχαμε βολευτει οι σονακιδες!οσο για τα κινητα γκουμουτσες εχουν μια οθονη που ειναι λιγο μεγαλυτερη και σε αλλες φορες ανωτερη σε ποιοτητα!

εμενα με λιγα λογια η αντιδραση μου ειναι προς την προχειροτητα της σονυ για να μην μακρυγορουμε με δυο λεξεις περιμενα περισσοτερα σε μια εποχη που οι λεπτομεριες κρινουν τον νικητη.και παλι δεν εχω κατι με το βιβαζ απλα ειπα την αποψη μου μιας και αλλαζω καθε τοσο συσκευες και βλεπω διαφορες και συγκρισεις ζωντανα :)

 

οσο για το γκαλαξυ ς εχει φιλε μου 500 και εχει gps τσαμπα εχει μια 4αρα οθονη σουπερ αμολεντ καλυτερα ακουστικα και εναν επεξεργαστη λιγο δυνατοτερο και παιζει σχεδον ολα τα αρχεια του κομπιουτερ και εχει χαρακτηριστει κινητο της χρονιας μην πουμε για ηχο αν τωρα τα θεωρεις λιγα μπρος στο βιβαζ σου μην τα δωσεις τα παραπανω χρηματα....

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια μην συγκρινουμε το vivaz με galaxy και ι-phone, ειναι εντελως διαφορετικα κινητα. (ασχετα αν το vivaz εχει HDvideo, 8mp, internet, gps κτλ μηνες πριν:p)

Γιαυτο σκεφτομαι τελικα να μην φυγω απο τα symbian, γιατι τα εχουν ολα και σε λογικες τιμες. Mονο το flash λειπει πλεον στο ιντερνετ(που θα μπει και αυτο μαζι με αλλα στο νεο symbian ^3).

Σε θεμα ευχρηστιας οκ πρεπει να ριξεις διαβασμα, δεν ειναι τοσο απλα οπως στα αλλα λογισμικα αλλα και παλι μπορεις να τα κανεις ολα αν εχεις χρονο.

Παιδια γεια σας.Σκεφτομαι να αγορασω το vivaz κ θα ηθελα αν μποπειτε να μου απαντησετε σχετικα με τα προβληματα που εμφανιζει το τηλεφωνο!Ποια ειναι αυτα???Εχω ενα nokia 5800 για πανω απο ενα χρονο κ πραγματικα δεν μου εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα!!το μενου σε σχεση με αυτο του 5800 εχει διαφορα??

Για τυχον προβληματα διαβασε οσα μπορεις τις προηγουμενες σελιδες και βγαλε αποψη, το μενου ειναι ιδιο με το 5800 καθως εχουν ιδιο λογισμικο (απλα καποιες μικρες αλλαγες εκανε η σονυ ερικσον σε λιγα πραγματα).

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

@liontaris

 

Δεν νοιωθω την αναγκη να υπερασπιστω τιποτα, νοιωθω ομως την αναγκη να λεω τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Οταν το ενα κανει 320ε και το αλλο κανει 545ε και δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο παραπανω, ενω αντιθετα αφαιρει καποια πολυ σημαντικα για εμενα στοιχεια οπως ειναι η καμερα και η χρηστικοτητα με καθε ειδους εφαρμογη, προφανως και δε θα τα δωσω.

Οσον αφορα το ηχειο, ειπαμε δεν ειναι κορυφη αλλα για μενα ειναι μια χαρα. Κανεις δεν ακουει μουσικη απο το ηχειο αλλωστε.

Αμα ηθελα απλα να παιρνω τηλεφωνα και να στελνω μηνυματα θα επερνα και κατι με 80ε.

Το symbian απ την αλλη σου δινει απιστευτες δυνατοτητες και υπαρχουν εφαρμογες για τα παντα.

 

Οσον αφορα το sign το κανεις αρχικα σε ολα τα κινητα μεχρι να hackαριστουν. Το satio εσπασε, απομενει το vivaz ακομα. Απο κει και επειτα εγκαθιστας οτι θες οπως το jailbreak. Οσον αφορα τις εφαρμογες (οπως τα τσαμπα gps και η αναπαραγωγη ολων των ειδων αρχειων) μη συγκρινεις καν. Μονο απο GPS εχω μεσα 7.

Οσον αφορα τον επεξεργαστη, να σου θυμισω οτι το galaxy δεν εχει ξεχωριστο αυτονομο τσιπακι γραφικων.

Επιπλεον για μενα ειναι σημαντικο να μη κουβαλαω στην τσεπη παντοφλα. Αλλιως υπαρχουν απειρες εναλλακτικες στις 3.7 εως 4 ιντσες ακομα και με 12mp καμερα...Στο μεγεθος του vivaz δεν υπαρχει ακομα τιποτα.

 

Τεσπα, οπως ειπα ειναι θεμα επιλογων και αναγκων. Οποιος θελει φωτογραφιες, απειρες εφαρμογες/παιχνιδια, μικρο μεγεθος και ντιζαιν περνει vivaz.

Οποιος θελει τεραστια οθονη και να ακουει μουσικη στο δωματιο απο το κινητο περνει κατι αλλο.

Απλα τα πραγματα...

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβα ακομη τι ζορι τραβαει ο liontaris ???

Το vivaz το πουλησε και δεν το εχει πια. Εχει τωρα ενα αλλο κινητο και ποσταρει στο θεμα του vivaz για να πει ποσο ταλαιπωρηθηκε απο την χρηση του ???

Ενταξει το καταλαβαμε , αν και δεν ειδα να αναφερεται τιποτα καινουργιο η συνταρακτικο......

Οι γνωστες 2-3 αδυναμιες της συσκευης φουσκωμενες ομως στον υπερθετικο βαθμο !!!!

Αν ειχες μπει στον κοπο να διαβασεις τις προηγουμενες 150 σελιδες θα τα εβλεπες ηδη αρκετες φορες γραμμενα απο χρηστες που τα αντιμετωπισαν.

Και αυτο ρε φιλε με τα οικονομικα τι το θελες.... Κανεις δεν τα βρισκει στο δρομο αλλα εσυ το πουλησες 150 Ευρω και πηρες μετα galaxy και iphone και δεν ξερω και εγω τι αλλο.........

Συγχωρηστε με για το off topic αλλα καποια στιγμη πρεπει να σεβομαστε και τους υπολοιπους που διαβαζουν και να μην κουραζουμε. Εχουμε καταντησει καθε 3-5 σελιδες να διαβαζουμε τα ιδια απο την αρχη.....

Συγχωρηστε μου την αγανακτηση, αλλα δεν ειναι chat να κουβεντιαζουμε απλα, ειναι θεμα που αφορα μια συγκεκριμενη συσκευη και ο καθε επισκεπτης του περιμενει να παρει πληροφοριες.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβα ακομη τι ζορι τραβαει ο liontaris ???

Το vivaz το πουλησε και δεν το εχει πια. Εχει τωρα ενα αλλο κινητο και ποσταρει στο θεμα του vivaz για να πει ποσο ταλαιπωρηθηκε απο την χρηση του ???

Ενταξει το καταλαβαμε , αν και δεν ειδα να αναφερεται τιποτα καινουργιο η συνταρακτικο......

Οι γνωστες 2-3 αδυναμιες της συσκευης φουσκωμενες ομως στον υπερθετικο βαθμο !!!!

Αν ειχες μπει στον κοπο να διαβασεις τις προηγουμενες 150 σελιδες θα τα εβλεπες ηδη αρκετες φορες γραμμενα απο χρηστες που τα αντιμετωπισαν.

Και αυτο ρε φιλε με τα οικονομικα τι το θελες.... Κανεις δεν τα βρισκει στο δρομο αλλα εσυ το πουλησες 150 Ευρω και πηρες μετα galaxy και iphone και δεν ξερω και εγω τι αλλο.........

Συγχωρηστε με για το off topic αλλα καποια στιγμη πρεπει να σεβομαστε και τους υπολοιπους που διαβαζουν και να μην κουραζουμε. Εχουμε καταντησει καθε 3-5 σελιδες να διαβαζουμε τα ιδια απο την αρχη.....

Συγχωρηστε μου την αγανακτηση, αλλα δεν ειναι chat να κουβεντιαζουμε απλα, ειναι θεμα που αφορα μια συγκεκριμενη συσκευη και ο καθε επισκεπτης του περιμενει να παρει πληροφοριες.

 

φιλε μου εγω δεν προσθεσα κατι καινουργιο απλα εξεφρασα την δυσαρεσκεια μου γιατι το κινητο αυτο δεν στηριζεται απο την σονυ μιας και θα μπορουσε να γονατισει πολλα τηλεφωνακια της σειρας.απο κει και περα τα θεματα που εγραψα ηταν ηδη γνωστα αλλα τα ανεφερα για να υποστηριξω την αποψη μου και να μην μιλαω αυθεραιτα.το φορθμ το διαβαζω απο τηναρχη σε πληροφορω και δεν μπηκα για να γραψω να υποστηρθιξω κανενα τηλ παρα μονο τουσ καταναλωτες που αντι να μασ σεβαστουν οι εταιριες μας κοροιδευουν.οσο για το οικονομικο φιλε μου επειδη ακριβως πλεον μετραει και ουσιαστικα ειναι απο τους κυριοτερους παραγοντες το εθιξα για να δειξω πως μας ζητανε πολλα και μας δινουν λιγα.δεν ξαναεκφραζω την γνωμη μου μιας και οτι ειχα να πω το ειπα και πλεο δεν εχω την συσκευη αλλα σαν πρωην χρηστης ειχα δικαιωμα να μιλησω εντελως φιλικα με τοσα ατομα που εχουν ιδια συσκευη..

εντελως φιλικα liontaris.

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

Η σονυ καπου το εχει χασει το παιχνιδι και αυτο το βλεπουμε στην υποστηριξη και οχι μονο για το vivaz αλλα και στο χ10 για παραδειγμα που ακομα το εχει με την εκδοση 1.6 . Τουλαχιστον, με βαση το δικο μου κινητο, σε θεμα μπαταριας και αξιοπιστια δεν με εχει απογοητευσει (το μονο σονυ που με απογοητευσε ηταν το Κ700).
Link to comment
Share on other sites

@liontaris

 

Δεν νοιωθω την αναγκη να υπερασπιστω τιποτα, νοιωθω ομως την αναγκη να λεω τα πραγματα με το ονομα τους.

 

Οταν το ενα κανει 320ε και το αλλο κανει 545ε και δεν προσφερει τιποτα ουσιαστικο παραπανω, ενω αντιθετα αφαιρει καποια πολυ σημαντικα για εμενα στοιχεια οπως ειναι η καμερα και η χρηστικοτητα με καθε ειδους εφαρμογη, προφανως και δε θα τα δωσω.

Οσον αφορα το ηχειο, ειπαμε δεν ειναι κορυφη αλλα για μενα ειναι μια χαρα. Κανεις δεν ακουει μουσικη απο το ηχειο αλλωστε.

Αμα ηθελα απλα να παιρνω τηλεφωνα και να στελνω μηνυματα θα επερνα και κατι με 80ε.

Το symbian απ την αλλη σου δινει απιστευτες δυνατοτητες και υπαρχουν εφαρμογες για τα παντα.

 

Οσον αφορα το sign το κανεις αρχικα σε ολα τα κινητα μεχρι να hackαριστουν. Το satio εσπασε, απομενει το vivaz ακομα. Απο κει και επειτα εγκαθιστας οτι θες οπως το jailbreak. Οσον αφορα τις εφαρμογες (οπως τα τσαμπα gps και η αναπαραγωγη ολων των ειδων αρχειων) μη συγκρινεις καν. Μονο απο GPS εχω μεσα 7.

Οσον αφορα τον επεξεργαστη, να σου θυμισω οτι το galaxy δεν εχει ξεχωριστο αυτονομο τσιπακι γραφικων.

Επιπλεον για μενα ειναι σημαντικο να μη κουβαλαω στην τσεπη παντοφλα. Αλλιως υπαρχουν απειρες εναλλακτικες στις 3.7 εως 4 ιντσες ακομα και με 12mp καμερα...Στο μεγεθος του vivaz δεν υπαρχει ακομα τιποτα.

 

Τεσπα, οπως ειπα ειναι θεμα επιλογων και αναγκων. Οποιος θελει φωτογραφιες, απειρες εφαρμογες/παιχνιδια, μικρο μεγεθος και ντιζαιν περνει vivaz.

Οποιος θελει τεραστια οθονη και να ακουει μουσικη στο δωματιο απο το κινητο περνει κατι αλλο.

Απλα τα πραγματα...

 

Πως δεν προσφερει?Δινει περισσοτερα και περνει βαρος,ογκο,μικροτερη καμερα,χωρις φλας.Μου δινανε iphone 3,το προηγουμενο μοντελο,150 και απαξιωσα,ΚΙΝΗΤΟ θελω,οχι παντοφλα που θελει φορτιση καθε 12 ωρες και να παιζω παιχνιδια.....Εχω τρελλο desktop για αυτα.....Οποιος δεν περνει iphone περνει οτι του μοιαζει,galaxy κλτ.Αλλα για αυτα παω γυμναστηριο,οποτε δεν τα χρειαζομαι......:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω δεν προσθεσα κατι καινουργιο απλα εξεφρασα την δυσαρεσκεια μου γιατι το κινητο αυτο δεν στηριζεται απο την σονυ μιας και θα μπορουσε να γονατισει πολλα τηλεφωνακια της σειρας.απο κει και περα τα θεματα που εγραψα ηταν ηδη γνωστα αλλα τα ανεφερα για να υποστηριξω την αποψη μου και να μην μιλαω αυθεραιτα.το φορθμ το διαβαζω απο τηναρχη σε πληροφορω και δεν μπηκα για να γραψω να υποστηρθιξω κανενα τηλ παρα μονο τουσ καταναλωτες που αντι να μασ σεβαστουν οι εταιριες μας κοροιδευουν.οσο για το οικονομικο φιλε μου επειδη ακριβως πλεον μετραει και ουσιαστικα ειναι απο τους κυριοτερους παραγοντες το εθιξα για να δειξω πως μας ζητανε πολλα και μας δινουν λιγα.δεν ξαναεκφραζω την γνωμη μου μιας και οτι ειχα να πω το ειπα και πλεο δεν εχω την συσκευη αλλα σαν πρωην χρηστης ειχα δικαιωμα να μιλησω εντελως φιλικα με τοσα ατομα που εχουν ιδια συσκευη..

εντελως φιλικα liontaris.

 

Φιλε μου μην προσπαθεις να θεωρισεις ασχετους 100αδες ιδιοκτητες vivaz.

Mαλλον εσυ πας τυφλα και αγοραζεις και μετα τα χωνεις.Ειμαι σιγουρος οτι σε ενα μηνα θα τα χωνεις για το σαμσουνγκ διοτι περασα μια βολτα απο εκει και ειδα πολυυυυυυυ προβλημα.....

Και επιδει εισαι βαθυγνωστης στειλε ενα e-mail με τις ιδεες σου που παρελειψαν απο το vivaz στhn s.e.Eχω ενα προαισθημα οτι θα εισαι ο νεος designer manager.....:lol:

Πρεπει επιτελους να βρει τον δρομο της η εταιρια......:lol:

Φιλικα παντα......

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο φίλος που ανέβασε τα παιχνίδια αν έχει την καλοσύνη να τα ξανανεβάσει γιατί πέρασε το όριο και πάλι τα κλείδωσε το rapid.

 

Θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι με την σειρά μου. Αν κάνω update το λογισμικό από τις ρυθμίσεις τι ακριβώς θα χάσω? Για παράδειγμα χάνω επαφές, μηνύματα, εγκαταστημένες εφαρμογές?

 

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει το link που μπαίνω για να κάνω το update

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω, για να προλάβω τα χειρότερα, η συζήτηση να παραμείνει σε κόσμια επίπεδα και να μην ξεφύγει.

Ευχαριστώ :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παιδιά !!! Δεν κάνουμε διαγωνισμό κινητών και κάθε άποψη είναι σεβαστή.Τα προβλήματα είναι καλό να αναφέρονται,μην το παίρνετε προσωπικά.Ρίξτε και λίγο :D κάνει καλό...:lol:
Φιλικά Βασίλης...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ο φίλος που ανέβασε τα παιχνίδια αν έχει την καλοσύνη να τα ξανανεβάσει γιατί πέρασε το όριο και πάλι τα κλείδωσε το rapid.

 

Θα ήθελα και εγώ να ρωτήσω κάτι με την σειρά μου. Αν κάνω update το λογισμικό από τις ρυθμίσεις τι ακριβώς θα χάσω? Για παράδειγμα χάνω επαφές, μηνύματα, εγκαταστημένες εφαρμογές?

 

Αν μπορεί κάποιος ας δώσει το link που μπαίνω για να κάνω το update

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

 

Πλεον δεν χανεις τιποτα.

Παντα κανουμε ενα καλο backup πριν την αναβαθμιση για καθε ενδεχομενο....;)

update κανεις μεσω του SEUS

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν χανεις τιποτα.

Παντα κανουμε ενα καλο backup πριν την αναβαθμιση για καθε ενδεχομενο....;)

update κανεις μεσω του SEUS

 

Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες για το SEUS?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μην προσπαθεις να θεωρισεις ασχετους 100αδες ιδιοκτητες vivaz.

Mαλλον εσυ πας τυφλα και αγοραζεις και μετα τα χωνεις.Ειμαι σιγουρος οτι σε ενα μηνα θα τα χωνεις για το σαμσουνγκ διοτι περασα μια βολτα απο εκει και ειδα πολυυυυυυυ προβλημα.....

Και επιδει εισαι βαθυγνωστης στειλε ενα e-mail με τις ιδεες σου που παρελειψαν απο το vivaz στhn s.e.Eχω ενα προαισθημα οτι θα εισαι ο νεος designer manager.....:lol:

Πρεπει επιτελους να βρει τον δρομο της η εταιρια......:lol:

Φιλικα παντα......

 

επειδη οπως ειπε ο μοντ οι τονοι πρεπει να ειναι χαμηλοι μιας και δεν εχουμε κανενα χωραφι να χωρισουμε θα σου πω το εξης παντα φιλικα οπως ειπες και εσυ.κανενα χρηστη δεν θεωρησα ασχετο γιατι μεσα σε αυτους ειμαι και γω.εχω μαθει να σεβομαι τις επιλογες του καθενος και να ακουω την αποψη του ακομη και αν δεν την στηριζω σε αντιθεση με σενα που το μονο που εκανες ηταν να βγαλεις τα συμπερασματα σου που ηταν λαθος και να μου κανεις εξυπνες προτασεις.....το αν παω και αγοραζω στα τυφλα το ξερω οχι μονο εγω αλλα και πολλοι αλλοι που και αγορασαν το τηλ και εχουν μαγαζια και βλεπουν πως κινειται η αγορα και σε εμπορικοτητα μοντελου και σε ανεση καταναλωτη στην χρηση του.και επειδη σε σεβομαι και ας μην γνωριζομαστε καλο θα ηταν να το ληξουμε εδω...δεν συγκρινα παιδια κανενα τηλεφωνο με το βιβαζ ουτε ειπα οτι καποιο αλλο ειναι καλυτερο γιατι δεν εχω κανενα λογω να κανω crash test κινητων οκ?απλα ειπα οτι πληρωνεις παιρνεις κα μερικες φορες πληρωνεις πολλα και παιρνεις λιγοτερα απο οσα αξιζειςκαι μιλησα με βαση τα οσα εχω δει.ας το ληξουμε το θεμα λοιπον και θα παρακαλουσα και τον μοντ αν θελει να σβησει ολες αυτες τις αντιπαραθεσεις γιατι και χορο πιανουμε απο παιδια που ψαχνουν πληροφοριες αλλα και δεν εχει νοημα.ευχαριστω το καθε παιδι που τοσο καιρο με βοηθουσε με το βιβαζ και καλη συνεχεια σε ολους keep walking!!!:)

galaxy note 2,iphone5,ipad3....kai keep walking!
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω παραγγειλει και θα το εχω αυριο στα χερια μου...

μολις γραφτηκα εδω κι εχω φρικαρει ομολογω που διαβασα στο θεμα οτι πολλοι στους 4 μηνες εκαναν R.I.P. στο vivaz...το ειδα σε βιντεο το εψαξα πολυ,το λατρεψα.

ενα πραγμα που θα ηθελα να μαθω ειναι απο που μπορω να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδια χωρις να φοβαμαι για ιους...σας παρακαλω πειτε μου

 

α!επισης θα ηθελα ενα προγραμμα για να βλεπω ταινιες που να μπορει να διαβασει τους υποτιτλους παρολο που δεν ειναι προσαρτημενοι στην ταινια...ευχαριστω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω παραγγειλει και θα το εχω αυριο στα χερια μου...

μολις γραφτηκα εδω κι εχω φρικαρει ομολογω που διαβασα στο θεμα οτι πολλοι στους 4 μηνες εκαναν R.I.P. στο vivaz...το ειδα σε βιντεο το εψαξα πολυ,το λατρεψα.

ενα πραγμα που θα ηθελα να μαθω ειναι απο που μπορω να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδια χωρις να φοβαμαι για ιους...σας παρακαλω πειτε μου

 

 

Μην φρικάρεις. Και γω το χω δύο μήνες και δεν έχει πάθει τίποτα αν και το έχω στίψει. Είναι καλό κινητό και στα λεφτά του απλά δεν έχει ανταγωνισμό.

To πρώτο Motorola της Cosmote - Motorola Cd930 - Nokia 3650 - Nokia 5140i - Nokia 3110c - Sony Ericsson Vivaz Pro - Sony Xperia Sola
Link to comment
Share on other sites

Μην φρικάρεις. Και γω το χω δύο μήνες και δεν έχει πάθει τίποτα αν και το έχω στίψει. Είναι καλό κινητό και στα λεφτά του απλά δεν έχει ανταγωνισμό.

 

ουφ ευχαριστω για την απαντηση σου ελπιζω να επιβιωσει το vivaz και να μην μετανειωσω που δεν εφυγα απο την sony ericsson για να παρω το NokiaX6..

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω παραγγειλει και θα το εχω αυριο στα χερια μου...

μολις γραφτηκα εδω κι εχω φρικαρει ομολογω που διαβασα στο θεμα οτι πολλοι στους 4 μηνες εκαναν R.I.P. στο vivaz...το ειδα σε βιντεο το εψαξα πολυ,το λατρεψα.

ενα πραγμα που θα ηθελα να μαθω ειναι απο που μπορω να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδια χωρις να φοβαμαι για ιους...σας παρακαλω πειτε μου

 

+1 Παρακαλώ όποιος μπορεί ενα pm για γνωστό μαγαζάκι αν γίνεται

Link to comment
Share on other sites

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

 

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

 

8. Πρέπει να διαγράψω το παλιό αρχείο ή απλά να βάλω και το άλλο μέσα ? Μετά την ενημέρωση βγάζω μπαταρία και ενεργοποιώ την συσκευή ή κάνω στο καπάκι την 3η ενημέρωση ?

(Κάποια λεπτομέρεια μου διαγεύγει και δεν μπορώ να κανω το debrand)

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω παραγγειλει και θα το εχω αυριο στα χερια μου...

μολις γραφτηκα εδω κι εχω φρικαρει ομολογω που διαβασα στο θεμα οτι πολλοι στους 4 μηνες εκαναν R.I.P. στο vivaz...το ειδα σε βιντεο το εψαξα πολυ,το λατρεψα.

ενα πραγμα που θα ηθελα να μαθω ειναι απο που μπορω να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδια χωρις να φοβαμαι για ιους...σας παρακαλω πειτε μου

 

Το κινητο το εχω απο οταν βγηκε, κοντα 5 μηνες, εχω περασει πανω απο 2000 εφαρμογες και παιχνιδια και το εχω στυψει. Δε παθαινει τιποτα, αρκει να το προσεχεις και να μη το ριχνεις κατω κτλ.

Με μια θηκη απο gel και ενα screen protector θα εισαι οκ.

 

Τωρα οσον αφορα την εφαρμογη για τις ταινιες χρειαζεσαι το smartmovie, εκδοση 4.15. Εχει καποια θεματακια αλλα ειναι το καλυτερο και εχει και δικο του converter.

Επειδη δε μπορω να αναφερω το μαγαζακι, κανε ενα search στο google με "symbian apps" και ανοιξε ας πουμε το δευτερο λινκ? :p

 

Θα πρεπει βεβαια να ακολουθησεις και τους οδηγους που υπαρχουν και εδω για debrand και sign εφαρμογων αν θελεις να αξιοποιησεις το κινητο στο επακρο.

Λιγη υπομονη χρειαζεται αρχικα...Με γεια!

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

8. Πρέπει να διαγράψω το παλιό αρχείο ή απλά να βάλω και το άλλο μέσα ? Μετά την ενημέρωση βγάζω μπαταρία και ενεργοποιώ την συσκευή ή κάνω στο καπάκι την 3η ενημέρωση ?

(Κάποια λεπτομέρεια μου διαγεύγει και δεν μπορώ να κανω το debrand)

 

Επιτέλους το έκανα το debrand !!!!!!! :up: :dance: Το λάθος ήταν ότι έκανα αντιγραφή του Adriatic στην επιφάνεια εργασίας μου και μετά του έκανα μετονομασία ενώ έπρεπε να το μετονομάσω ενω ήταν ακόμα στο Rar.

Προστέθηκαν μετά το debrand : Wisepilot, Neoreader, 3 Adobe flash αρχεία. Αυτά εχω εντοπίσει με μια πρόχειρη ματιά.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το εχω παραγγειλει και θα το εχω αυριο στα χερια μου...

μολις γραφτηκα εδω κι εχω φρικαρει ομολογω που διαβασα στο θεμα οτι πολλοι στους 4 μηνες εκαναν R.I.P. στο vivaz...το ειδα σε βιντεο το εψαξα πολυ,το λατρεψα.

ενα πραγμα που θα ηθελα να μαθω ειναι απο που μπορω να κατεβασω εφαρμογες και παιχνιδια χωρις να φοβαμαι για ιους...σας παρακαλω πειτε μου

 

α!επισης θα ηθελα ενα προγραμμα για να βλεπω ταινιες που να μπορει να διαβασει τους υποτιτλους παρολο που δεν ειναι προσαρτημενοι στην ταινια...ευχαριστω

 

Σου εχω στειλει.....:D για εφαρμογες και games

Mηπως θελεις και dolby prologic στο vivaz?

Bρες το total video converter.Με αυτο περνας τους υποτιτλους στην ταινια(στο pc φυσικα) σε αναλυση 360χ640.Πειραματισου για την ποιοτητα εικονας και ηχου.Το αποτελεσμα ειναι τελειο.....

 

Επιτέλους το έκανα το debrand !!!!!!! :up: :dance: Το λάθος ήταν ότι έκανα αντιγραφή του Adriatic στην επιφάνεια εργασίας μου και μετά του έκανα μετονομασία ενώ έπρεπε να το μετονομάσω ενω ήταν ακόμα στο Rar.

Προστέθηκαν μετά το debrand : Wisepilot, Neoreader, 3 Adobe flash αρχεία. Αυτά εχω εντοπίσει με μια πρόχειρη ματιά.

 

Ευχαριστησε με,ευχαριστησε με,εκατσα και το μεταφρασα!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις περισσότερες λεπτομέρειες για το SEUS?

 

Το κατεβαζεις απο την σελιδα της Sony Ericcson.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ρωτήσει και πιο παλιά για κάποιο πρόβλημα που είχα, δεν μου εμφανιζόταν ο αριθμός-όνομα αυτού που με καλούσε, η οθόνη ήταν εντελώς μαύρη. Ούτε το service της sony μου έδωσε λύση. Φέρτε το από εδώ να το δούμε.....κ.λ.π. Τελικά γύρισα σε default τις ρυθμίσεις κι όλα διορθώθηκαν.

 

Το θέμα που προέκυψε όμως ξαφνικά είναι η διάρκεια της μπαταρίας. Eκεί που με πήγαινε μέχρι και 3 ημέρες τώρα στην ημέρα επάνω θέλει φόρτιση. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Μέχρι πόσα gb κάρτα υποστηρίζει το vivaz?

 

Ρώτησα σήμερα στο πλαίσιο και μου είπαν μέχρι 8gb.Στο ίντερνετ διαβάζω μέχρι 16gb.

 

Τι ισχύει τελικά?

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...