Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας, Υπάρχει τρόπος να βγάλω τον Κόκκινο διάβολο από το Vivaz; (vodafone live)

 

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα. Γνωριζει κανενας αν υπαρχει καποια εφαρμογη για να κατεβαζουμε βιντεακια απο το youtube?

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Γνωριζει κανενας αν υπαρχει καποια εφαρμογη για να κατεβαζουμε βιντεακια απο το youtube?

 

Mε το mοzila πεταει!

Καθετε πανω στην μπαρα και εχεις επιλογες να κατεβασεις βιντεο αλλα και εγγραφη μουσικης......

http://www.applian.com/sound-recorder/

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

μολις πηρα το vivaz εχω 2 προβληματα.

1.μολις βγαζω φωτο μου λεει "δεν υπαρχει μνημη κλειστε εφαρμογες'' ενω δεν εχω ανοιχτες και

2.δεν βρισκω πως να κανω αποθηκευση φωτο στην καρτα μνημης.

 

 

Φιλε μου θα πας στα μηνυματα - ρυθμισεις - και θα επιλεξεις την μνημη τηλεφωνου για αποθηκευση και οχι την εξωτερικη μνημη. Μου το εκανε και μενα και μετα απο αυτο ολα πανε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Παντως με το debrand δεν γλυτωσαμε απο τον κοκκινο διαβολο,αφου οταν παω να συνδεθω google maps προσπαθει μεσω vf να συνδεθει και μονο.....:mad:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Παντως με το debrand δεν γλυτωσαμε απο τον κοκκινο διαβολο,αφου οταν παω να συνδεθω google maps προσπαθει μεσω vf να συνδεθει και μονο.....:mad:

 

Φανταζομαι οτι εχεις ορισει σωστα τους προορισμους στη συνδεσιμοτητα και στα ειση συνδεσεως....;)

Εαν γινει σωστα τοτε θα πρεπει καθε φορα να συνδεεσαι με το wifi δικτυο, εκτος αν δεν υπαρχει κανενα διαθεσιμο οποτε ψαχνει μεσω vodafone (εαν το εχεις επιλεξει και εαν εισαι βεβαια συνδρομητης)....

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα πραγματα που διορθωθηκαν πλεον με την καινουργια αναβαθμιση, ειναι οτι το ρολοι και η ημερομηνια δεν χανουν πια τις ρυθμισεις τους οταν εχεις κλειστο το κινητο η και χωρις μπαταρια.
Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση από το SEUS με σκοπό να κάνω debrand και το κινητό δεν ξανάνοιξε. Ανάβει το κόκκινο λαμπάκι δεξιά. Ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εφαρμογη για msn??δοκιμασα "MSN Windows Live Messenger v6.10" αλλα δεν μ επιτρεπει login....

Εγω εχω ενα msn με version: 6.100.1002.en , Powered by MMIM Interactive Co. Ltd. αλλα δεν θυμαμαι απο που το κατεβασα γιατι ειναι απο την εποχη που ειχα το 5800.

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εφαρμογη για msn??δοκιμασα "MSN Windows Live Messenger v6.10" αλλα δεν μ επιτρεπει login....

 

Εγω εχω ενα 6.200.1001.en και δουλευει μια χαρα. Αλλα παλαιοτερη εκδοση (5) που ειχα δε δουλευε. Δοκιμασε την τελευταια.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Ενα απο τα πραγματα που διορθωθηκαν πλεον με την καινουργια αναβαθμιση, ειναι οτι το ρολοι και η ημερομηνια δεν χανουν πια τις ρυθμισεις τους οταν εχεις κλειστο το κινητο η και χωρις μπαταρια.

 

εχει βγει καινουριο λογισμικο ή αναφερεσε στο R2ea021? επιδη εψαξα για νεοτερο και δεν βρηκα κατι..

Link to comment
Share on other sites

1. Πηγαίνε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και διαγράψε τον φάκελο db

2. Εκτελέσε το seus για ενημέρωση του Vivaz.

3. Κατεβάσε το rar αρχειο κατω κατω

4. Ανοίξτε το αρχείο u5.

5. Πηγαίνετε στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ db \ 13740270 \ blob_fs και ταξινόμησε σε αύξουσα σειρά. Αναζήτηση για ένα αρχείο το οποίο είναι περίπου 370bytes σε μέγεθος (/ - 30 bytes).

6. Αντιγράψτε αυτό το όνομα του αρχείου και να μετονομάσετε το αρχείο που επιλέγετε στο βήμα 4 (απο το .rar)

7. Και πάλι πας στο: C: \ Program Files \ Sony Ericsson \ Update Service \ και να διαγράψεις το φάκελο db

8. Αυτό είναι το πιο σημαντικό βήμα. Εκτελέστε seus και ενημέρωσe to Vivaz. μολις κατεβασει το λογισμικο (πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ (κατω γραμμη), κανεις επικολλήστε το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

9. Τελευταίο βήμα. Χρειάζεται να ενημερώσετε το τηλέφωνό σας 3η φορά. To Seus θα εντοπίσει νέο firmware.....

10. Έγινε,είναι πλέον debrand

Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Εδώ και 3 μέρες είμαι κι εγω πλέον χρήστης του Vivaz καθώς και καινούριος στο forum!Eίμαι λοιπόν στη διαδικασία ψαξίματός του κινητού και όπως ήταν αναμενόμενο έχω μείνει με απορίες!Στην οθόνη πάνω στις συντομέυσεις έχει το πρώτο εικονιδιάκι τις αγαπημένες επαφές.Πατάω εκεί και δεν βρίσκω τρόπο να βάλω τις επαφές που θέλω μέσα.Πάτησα το (+) που έχει και μου βγαλε την tab με την "προσθήκη επαφών" αλλά πατώντας την δεν γίνεται τίποτα.Το ίδιο πάνω κάτω πρόβλημα έχω και με τις ομάδες επαφών.Δημιούργησα τις ομάδες,αλλά δεν ξέρω πως να βάλω μέσα τις επαφές!:wacko:Μήπως μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)
Link to comment
Share on other sites

Στις αγαπημενες επαφες πατας το + και σε παει στις επαφες που εχεις αποθηκευμενες. Δεξια τους υπαρχουν καποια +. Πατα πανω στο + σε οποια επαφη θες και θα προστεθει στις αγαπημενες.
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,ερωτηση....

 

Μπορουμε στο vivaz να κατεβασουμε εφαρμογες που ειναι ηδη signed kai να τις εγκαταστισουμε χωρις προβλημα???

ρωταω γιατι βρηκα και κατεβασα μια sign εφαρμογη του spb mobile shell 3.5.

Τουλαχιστον ετσι λεει το αρχειο.

Για να κανω μια εφαρμογη sign πρεπει να περιμενω 24 ωρες???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν μιλάω κάνα πεντάλεπτο με το Vivaz Παίρνει φωτιά! ζεματάει όλο. ισχύει το ίδιο και σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν μιλάω κάνα πεντάλεπτο με το Vivaz Παίρνει φωτιά! ζεματάει όλο. ισχύει το ίδιο και σε εσάς;

 

 

Σημερα ετυχε να μιλησω πολυ παραπανω απο 5 και δεν ειδα καμμια απολυτως διαφορα.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ετυχε να μιλησω πολυ παραπανω απο 5 και δεν ειδα καμμια απολυτως διαφορα.....

Εμένα Ζεσταίνεται πολύ... πολύ παράξενο....:mad:

Link to comment
Share on other sites

εχει ενα θεματακι με τη θερμοκρασια του το κιν.και στην φορτιση αναβει φωτιες και που και που οταν μιλας πολυ...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Ζεσταίνεται πολύ... πολύ παράξενο....:mad:

 

+1

Και εγω το εχω παρατηρησει και σημερα θα το ρωτουσα αλλα με προλαβες ...:D!

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

Στις αγαπημενες επαφες πατας το + και σε παει στις επαφες που εχεις αποθηκευμενες. Δεξια τους υπαρχουν καποια +. Πατα πανω στο + σε οποια επαφη θες και θα προστεθει στις αγαπημενες.

 

Να σαι καλά,ευχαριστώ..Έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Ναι.. οντως και μενα ζεστενεται πολυ και γριγορα , ειδικα στο ιντερνετ....

 

γινετε καπιος να μ πει ποια ειναι η τελευταια εκδοση λογισμικου?εχω την R2ea021

επιδη βρηκα στο google και κατι για R2ea023..

Edited by Envoy
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...