Jump to content

Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν περιμενεις να κανεις browsing απο το τηλεφωνο σε ολες τις εφαρμογες μαζεμενες σε ενα μερος και απλα να διαλεγεις και να την εγκαθιστας αμεσως τοτε λυπαμαι, αλλα θα σε απογοητευσω.

Αν ομως εισαι διατεθειμενος να γραφτεις σε κανα δυο σαιτ και να ψαχτεις λιγακι (πχ. sign εφαρμογων-σαν jailbreak δλδ) τοτε σε πολλες κατηγοριες θα βρεις περισσοτερα και πιο ωραια πραγματα απο οτι στο iphone.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κοιτα δεν περιμενω να ειναι τοσο ευκολα οπως ηταν με το iphone..Λιγο που εψαξα βρηκα πολλες και ωρεες εφαρμογες αλλα δεν εχω καταλαβει αυτην την διαδικασια sign και επισης απο οτι εχω καταλαβει ειναι και λιγο εως πολυ χρονοβορα(που πρεπει να περημενεις 12-24 ωρες για το .cer k .key απο το site)Εκτος και αν κανω λαθος..Υπαρχει κανενας πιο γρηγορος τροπος για αυτην την διαδηκασια.

Επισης θα ηθλενα να ρωτησω κατι που ειδα.Γινεται να περασεις το OVi Store η καπιο παρομιο hack που να μπορεις να κατεβαζεις ''σπασμενες εφαρμογες'' like cydia xD ...γιατι ειδα σε βιντεο οπου εχουν περασει Ovi στο omnia HD που εχει symbian v5 για αυτο ρωταω?

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση για το debrand πιο αρχειο επιλεγω το Central_Europe_Generic ι το wester...?θα παρακαλουσα να μου απαντησετε γρηγορα διοτι τωρα κανω το debrand..

Ευχαριστω εκ των προτερων!

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα δεν περιμενω να ειναι τοσο ευκολα οπως ηταν με το iphone..Λιγο που εψαξα βρηκα πολλες και ωρεες εφαρμογες αλλα δεν εχω καταλαβει αυτην την διαδικασια sign και επισης απο οτι εχω καταλαβει ειναι και λιγο εως πολυ χρονοβορα(που πρεπει να περημενεις 12-24 ωρες για το .cer k .key απο το site)Εκτος και αν κανω λαθος..Υπαρχει κανενας πιο γρηγορος τροπος για αυτην την διαδηκασια.

Επισης θα ηθλενα να ρωτησω κατι που ειδα.Γινεται να περασεις το OVi Store η καπιο παρομιο hack που να μπορεις να κατεβαζεις ''σπασμενες εφαρμογες'' like cydia xD ...γιατι ειδα σε βιντεο οπου εχουν περασει Ovi στο omnia HD που εχει symbian v5 για αυτο ρωταω?

 

Ενα 30-40% των εφαρμογων δουλευει μια χαρα χωρις να χρειαζεται sign.

Για τις υπολοιπες χρειαζεσαι certificate και key οπως ειπες, με την διαφορα οτι τα κανεις request μια φορα μονο και αφου τα περασεις στο κινητο μαζι με την αναλογη εφαρμογη απο κει και επειτα κανεις sign τις εφαρμογες απο το κινητο σου, μεσα σε ελαχιστα δευτερολεπτα.

Το ovi maps σιγουρα γινεται γιατι το εχω περασει, για το store δεν γνωριζω.

Αλλα αν γινεται στο omniaHD δε βλεπω το λογο να μη γινεται στο vivaz.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια μικρή βοήθεια εάν γνωρίζει κάποιος. Έχω βάλει εδώ και αρκετό καιρό το spb shell στο κινητό και εδώ και λίγες ημέρες έχω κάνει κάτι και δεν βλέπω το νούμερο αυτού που με παίρνει. Ξέρεις κανείς εάν έχει να κάνει με το λειτουργικό του vivaz ή είναι από το spb shell?
Link to comment
Share on other sites

Το ovi maps σιγουρα γινεται γιατι το εχω περασει, για το store δεν γνωριζω.

Αλλα αν γινεται στο omniaHD δε βλεπω το λογο να μη γινεται στο vivaz.

 

Περασες το Ovi Maps ???

Ετσι απλα ?

Νομιζω μια φορα ειχα δοκιμασω να εγκαταστησω την τελευταια βερσιον που ειχα κατεβασει απο την Νοκια αλλα δεν εγινε η εγκατασταση.

Για γινε πιο σαφης, πια εκδοση εγκατεστησες, εγινε φυσιολογικα η χρειαστηκε "και κατι αλλο", κτλ.

Οχι πως τρελλαινομαι αφου εχω μεσα το Garmin, Ndrive και Sygic, αλλα αν γινεται ας το βαλουμε και αυτο....:)

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Ενα 30-40% των εφαρμογων δουλευει μια χαρα χωρις να χρειαζεται sign.

Για τις υπολοιπες χρειαζεσαι certificate και key οπως ειπες, με την διαφορα οτι τα κανεις request μια φορα μονο και αφου τα περασεις στο κινητο μαζι με την αναλογη εφαρμογη απο κει και επειτα κανεις sign τις εφαρμογες απο το κινητο σου, μεσα σε ελαχιστα δευτερολεπτα.

Το ovi maps σιγουρα γινεται γιατι το εχω περασει, για το store δεν γνωριζω.

Αλλα αν γινεται στο omniaHD δε βλεπω το λογο να μη γινεται στο vivaz.

 

Το ovi store το ειδα σε βιντεο στο youtube μπορεις το βρεις με την αναλογη αναζητηση.. αν λογικα γινεται το εχει δοκιμασει κανεις ?

Επισης χθες που δοκημασα να κανω debrand κολησα στο 4-6 βημα το βρηκα μια χαρα το αρχει 374bytes γιατι ειναι βοντα το κινητο..πηγα μετενομασα και το Andriantic οπως ζηταει και το περασα στον φακελο που ζηταει αλλα οταν πηγα να το κανει update δεν γινοταν..εφτανε μεχρι την διαδικασια που ξεκιναει το update και μου εγραφε δοκιμαστε ξανα...Καμια λυση.?

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

Το ovi store το ειδα σε βιντεο στο youtube μπορεις το βρεις με την αναλογη αναζητηση.. αν λογικα γινεται το εχει δοκιμασει κανεις ?

Επισης χθες που δοκημασα να κανω debrand κολησα στο 4-6 βημα το βρηκα μια χαρα το αρχει 374bytes γιατι ειναι βοντα το κινητο..πηγα μετενομασα και το Andriantic οπως ζηταει και το περασα στον φακελο που ζηταει αλλα οταν πηγα να το κανει update δεν γινοταν..εφτανε μεχρι την διαδικασια που ξεκιναει το update και μου εγραφε δοκιμαστε ξανα...Καμια λυση.?

 

Στην δευτερη αναβαθιση μολις κατεβασει το λογισμικο(πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ(κατω γραμμη),κανεις paste το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Περασες το Ovi Maps ???

Ετσι απλα ?

Νομιζω μια φορα ειχα δοκιμασω να εγκαταστησω την τελευταια βερσιον που ειχα κατεβασει απο την Νοκια αλλα δεν εγινε η εγκατασταση.

Για γινε πιο σαφης, πια εκδοση εγκατεστησες, εγινε φυσιολογικα η χρειαστηκε "και κατι αλλο", κτλ.

Οχι πως τρελλαινομαι αφου εχω μεσα το Garmin, Ndrive και Sygic, αλλα αν γινεται ας το βαλουμε και αυτο....:)

 

Φυσικα και δε μπορεις να το περασεις "ετσι απλα" :cool:

Το λοιπον η διαδικασια εχει ως εξης:

Βρισκεις το αρχειο .sis και το ανοιγεις με το προγραμμα siscontents, αφαιρεις την υπογραφη του, αν εχει, και μετα το κανεις sign με τα δικα σου cert και key και μετα εισαι ΟΚ.

Με τον τροπο αυτο μαλλον δουλεβουν και αλλες εφαρμογες οι οποιες προοριζονταν μονο για Νοκια αλλα ακομα δεν εχω δοκιμασει.

Μολις τεσταρω θα ποσταρω...:p

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστω για την ενημερωση...:)

 

Και κατι ασχετο με τα παραπανω....

Προσφατα ακουσα ενα ringtone σαν επικοινωνια ραδιοταξι και ειχε πολυ πλακα. Μηπως ξερει κανεις που το βρισκω η αν μπορει να μου το στειλει.

Ευχαριστω.

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Προσφατα δουλεψα το i-phone ενος φιλου και επαθα πλακα με το λεξικο του.. ακομα και αν παταγα κατα λαθος διπλανο γραμμα απο αυτο που ηθελα μου εβγαζε το σωστο. Οταν του ειπα οτι εγω δεν εχω τετοιο (ή δεν το εχω ανακαλυψει ακομα) στο βιβαζ, εμεινε να με κοιταζει σαν εξωγηινο.. Υπαρχει τελικα κατι αντιστοιχο για το βιβαζ? Κατι που να μου κανει πιο ευκολη την ζωη οταν γραφω μηνυμα?

 

Δεν ξερω αν αυτο που εχει βγει για τα Νοκια σε βολευει, βεβαια ακομα δεν εχει ελληνικα:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα ενημέρωση λογισμικού στο vivaz μου τώρα έχω R2EA023.Παρατήρησα ότι μου πρόσθεσε ένα καινούριο πρόγραμμα το "NeoReader".

 

Τι κάνει αυτό ακριβώς? Πρέπει να κάνω εγώ κάτι για το ενεργοποιήσω κλπ?

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειζεται να κανεις κατι εσυ, απλα ανοιγεις το προγραμμα και μεσα απο την καμερα ανιχνευει κατι σαν barcode.

Eδω ειναι η επισημη σελιδα: http://www.neoreader.com/

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειζεται να κανεις κατι εσυ, απλα ανοιγεις το προγραμμα και μεσα απο την καμερα ανιχνευει κατι σαν barcode.

Eδω ειναι η επισημη σελιδα: http://www.neoreader.com/

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση σου.

Το είχα βρει αυτό και μόνο μου αλλά το θέμα είναι τι κάνει εκτός απο το να διαβάζει το barcode? Το δοκίμασα... διαβάζει το barcode( από διάφορα κουτιά κλπ) συνδέετε με το ίντερνετ και μετά δεν κάνει τίποτα...

 

Γιαυτό ρώτησα πως δουλεύει ακριβώς...?

 

edit: Από την κατάλαβα θέλει ειδικό "εικονίδιο" που το περνάς από πάνω και σου βγάζει διάφορες πληροφορίες κλπ

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Στην δευτερη αναβαθιση μολις κατεβασει το λογισμικο(πανω γραμμη) ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΝΑ ΤΟ ΕΓΚΑΘΙΣΤΑ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ(κατω γραμμη),κανεις paste το αρχειο που εχεις μετονομασει στο blob_fs

 

10000000 ευχαριστω καταφερα και εκανα debrand επιτελουςςςς...!!!!

Αγγελίες μόνο στο Buy & Sell !
Link to comment
Share on other sites

10000000 ευχαριστω καταφερα και εκανα debrand επιτελουςςςς...!!!!

 

Την ιδια χαρα ειχα λιγες μερες πριν.....:lol:

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.

τα νευρα της γυναικας μου κοντευουνε να γινουνε τσαταλια...

ο λογος???

παει να επιλεξει μια φωτο να την βαλει σαν backround και τετραπλασιαζεται ως διαμαγειας το μεγεθος της με αποτελεσμα να φαινεται η μιση σαν φοντο...

ημαρτον...:mad::mad:

καμμια ιδεα?

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να ειναι 360x640 η εικονα για να τη βλεπει ολοκληρη κ να πιανει ολη την οθονη.

 

παω για μετατροπη δηλαδη ολων των φωτο που τις εχω περασει??

το θεμα ειναι οτι και φωτο να τραβηξει παλι κουκουρουκου η υποθεση.

σωστα???

σ'ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου..

 

 

edit: ακομα και μετα την μετατροπη εξακολουθει και τις δειχνει τεραστιες....

Edited by jpcupra

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

παω για μετατροπη δηλαδη ολων των φωτο που τις εχω περασει??

το θεμα ειναι οτι και φωτο να τραβηξει παλι κουκουρουκου η υποθεση.

σωστα???

σ'ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση σου..

 

 

edit: ακομα και μετα την μετατροπη εξακολουθει και τις δειχνει τεραστιες....

 

Aν θες να τις εχεις στην αρχικη οθονη, ναι, ολες μετατροπη.

 

Μηπως τις εκανες 640x360; αν ναι, καντες 360x640, αλλιως δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα, εκτος αν κανω καποιο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Aν θες να τις εχεις στην αρχικη οθονη, ναι, ολες μετατροπη.

 

Μηπως τις εκανες 640x360; αν ναι, καντες 360x640, αλλιως δεν ξερω ποιο ειναι το προβλημα, εκτος αν κανω καποιο λαθος.

 

σου ειναι ευκολο να μου πεις με ποιο προγραμμα κανεις το resize?

με ενα που δοκιμασα εξακολουθει να τις εμφανιζει παραμορφωμενες...:(

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις απλα resize σε μια φωτο που βγαλες πχ με την καμερα που ειναι 3264x2448 pixels, οπως και να το κανεις θα ειναι παραμορφωμενη οποιο προγραμμα κι αν χρησιμοποιησεις. πρεπει να την μικρυνεις κ μετα να την κοψεις (crop) εκει που θες για να γινει 360x640 και να μην παραμορφωθει.

 

Για παραδειγμα στην φωτογραφια της καμερας 3264x2448, κανεις το 2448>640 και με keep aspect ratio (για να μη στην παραμορφωσει) σου δινει width 854. Αρα απο το 854 πρεπει να κοψεις (να κανεις crop) μεχρι το 360. Δηλ καποια στοιχεια απο τη φωτο θα χαθουν.

 

Απ'οτι καταλαβα θες να περασεις τετοιου ειδους φωτο, οπου η οριζοντια αναλυση ειναι μεγαλυτερη απο την καθετη, ενω στο κινητο θα πρεπει η καθετη να ειναι μεγαλυτερη.

Ειναι ψιλομπερδεμα. Δεν ειναι οπως το pc που κανεις ενα fit to screen συνηθως και εισαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

μολις πηρα το vivaz εχω 2 προβληματα.

1.μολις βγαζω φωτο μου λεει "δεν υπαρχει μνημη κλειστε εφαρμογες'' ενω δεν εχω ανοιχτες και

2.δεν βρισκω πως να κανω αποθηκευση φωτο στην καρτα μνημης.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανεις απλα resize σε μια φωτο που βγαλες πχ με την καμερα που ειναι 3264x2448 pixels, οπως και να το κανεις θα ειναι παραμορφωμενη οποιο προγραμμα κι αν χρησιμοποιησεις. πρεπει να την μικρυνεις κ μετα να την κοψεις (crop) εκει που θες για να γινει 360x640 και να μην παραμορφωθει.

 

Για παραδειγμα στην φωτογραφια της καμερας 3264x2448, κανεις το 2448>640 και με keep aspect ratio (για να μη στην παραμορφωσει) σου δινει width 854. Αρα απο το 854 πρεπει να κοψεις (να κανεις crop) μεχρι το 360. Δηλ καποια στοιχεια απο τη φωτο θα χαθουν.

 

Απ'οτι καταλαβα θες να περασεις τετοιου ειδους φωτο, οπου η οριζοντια αναλυση ειναι μεγαλυτερη απο την καθετη, ενω στο κινητο θα πρεπει η καθετη να ειναι μεγαλυτερη.

Ειναι ψιλομπερδεμα. Δεν ειναι οπως το pc που κανεις ενα fit to screen συνηθως και εισαι οκ.

 

πακετο κανονικο δηλαδη...

το θεμα ειναι οτι και απο το κιν να τραβηξω δεν θα επρεπε να μπορω να τις δω σωστα στο φοντο???

δηλαδη αν το παρει καμμια γιαγια το κιν θα πρεπει απο το μαγαζι που το πηρε να τις εξηγουν για crop και αναλυσεις???:wacko::wacko::wacko:

σε ευχαριστω για τις απαντησεις σου...

dsg ftw! :cool:

 

@Jordan@

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Vivaz/Vivaz Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...