Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.... Στο zune έρχεται πάντα το μήνυμα "Sorry, the requested item isn't available in your location", με αποτέλεσμα να σταματάει η διαδικασία εκεί. Αν γνωρίζει κάποιος τι φταίει ας βοηθήσει.

- Το ιδιο συμβαινει και σε μενα (LG optimus 7)και νομιζω πως εχει να κανει με την τοποθεσια της IP ...

- Με ελληνικη ip ,υποθετω πως δεν μπορεις να κατεβασεις γιατι δεν υποστηριζεται η Ελλαδα ... το ιδιο συμβαινει και με το σεταρισμα του live ID στην συσκευη ... αν η διευθυνση που θα βαλεις ειναι ".gr" και οχι ".com" ,καθως και η χωρα που θα επιλεξεις δεν υποστηριζεται, δεν μπορεις να κατεβασεις ουτε απο το marketplace ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

Οταν πας στο μενου και πατας Pictures με βαζει για φοντο φωτογραφιες που εχω βγαλει..

Πως γινετε να επιλεγω μονο μια να δειχνει και οχι συνεχεια να αλλαζει? :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι με το κατέβασμα προγραμμάτων. Στο zune έρχεται πάντα το μήνυμα "Sorry, the requested item isn't available in your location", με αποτέλεσμα να σταματάει η διαδικασία εκεί. Αν γνωρίζει κάποιος τι φταίει ας βοηθήσει.

 

Ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί... πως σχετίζεται το zune με τις εφαρμογές που κατεβάζεις από το marketplace μέσω της συσκευής;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Οταν πας στο μενου και πατας Pictures με βαζει για φοντο φωτογραφιες που εχω βγαλει..

Πως γινετε να επιλεγω μονο μια να δειχνει και οχι συνεχεια να αλλαζει? :mad:

 

Με το που θα μπείς στο μενου pictures θα πας εκει που λεει all date favourites

και πατα παρατεταμενα οπουδηποτε στην οθονη, θα σου βγάλει change background απο εκει μπορείς να επιλέξεις την φωτογραφία που θές.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα Κολλοσέ μπορείς να μου πείς σε ποιό ποστ ακριβώς απο όλο το topic αναλύεις την διαδικασία για το ξεκλείδωμα!Σόρρυ αν σε βάζω σε κόπο!!!:):)
Link to comment
Share on other sites

- Το ιδιο συμβαινει και σε μενα (LG optimus 7)και νομιζω πως εχει να κανει με την τοποθεσια της IP ...

- Με ελληνικη ip ,υποθετω πως δεν μπορεις να κατεβασεις γιατι δεν υποστηριζεται η Ελλαδα ... το ιδιο συμβαινει και με το σεταρισμα του live ID στην συσκευη ... αν η διευθυνση που θα βαλεις ειναι ".gr" και οχι ".com" ,καθως και η χωρα που θα επιλεξεις δεν υποστηριζεται, δεν μπορεις να κατεβασεις ουτε απο το marketplace ...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Μάλλον το θέμα θα διορθωθεί με το μεγάλο update μετά το καλοκαίρι που θα υποστηρίζεται και η ελληνική γλώσσα.

 

Ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί... πως σχετίζεται το zune με τις εφαρμογές που κατεβάζεις από το marketplace μέσω της συσκευής;

 

Συγγνώμη, δεν το διευκρίνισα. Εννοούσα κατέβασμα και εγκατάσταση προγραμμάτων μέσω PC.

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί... πως σχετίζεται το zune με τις εφαρμογές που κατεβάζεις από το marketplace μέσω της συσκευής;

- Εκτος απο το marketplace ,μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες και απο το νετ ,με διαμεσολαβητη για τη εγκατασταση στην συσκευη, το zune!!

- Βρηκα καποια στιγμη, καποιες εφαρμογες στο νετ και θελησα να τις κατεβασω. Πατωντας download ανοιξε το zune και προσπαθησε προφανως να τις κατεβασει ,ετσι οταν θα συνεδεα τη συσκευη στον υπολογιστη ,να τις εκανε εγκατασταση .... στο προσπαθεια του κατεβασματος πετουσε το μηνυμα :"Sorry, the requested item isn't available in your location" ... :)

 

 

καλησπέρα Κολλοσέ μπορείς να μου πείς σε ποιό ποστ ακριβώς απο όλο το topic αναλύεις την διαδικασία για το ξεκλείδωμα!Σόρρυ αν σε βάζω σε κόπο ...

- Οι οδηγιες ξεκλειδωματος εχουν μεταφερθει σε ξεχωριστο τοπικ :

my forum>my guides>Οδηγοι>Windows Phone

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να κάνω δυο ερωτησεις,

 

1) Μπορεί να συνδεθεί ένα κινητο μέσω zune Με δυο Pc;

2) Πως κλείνει το music player; ( όχι να κάνω pause ενα κομμάτι να το κλείσω τελείως);

 

 

Edit : Το πρώτο γίνεται άνετα.

Edited by cyberrobots
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

πώς μπορώ να αλλάξω τον τρόπο δόνησης για να γίνεται πιο αισθητή;

 

Επίσης κάποιος με Wind ή προτιμότερο Q, έχει αυτό το πρόβλημα στη οθόνη του;

http://s3.amazonaws.com/wpcms_production/resources/images/000/028/911/original/triangleroam.jpg

 

Ειμαι χρήστης Q και από ότι διάβασα κάτι πρέπει να παίζει με τον provider. Αν και έχω επιλεγμένο το don't roam και κλειστά τα data, το εμφανίζει συνέχεια.

Χρησιμοποιώ κάρτα sim που είναι λίγο παλιά και μια πιο καινούρια που όμως αυτή αναγράφει 64κ πάνω της. Υπάρχει νεότερη;

 

Για δίκτυο και οι δυο γράφουν ΤΙΜ GR

 

Ακόμα κατά την εκκίνηση του κινητού και στο connection setup μου γράφει "The carrier doesnt exist n your database. Please contact your carrier for connection settings and go to setting->cellular(αυτό δεν υπάρχει αλλά υπάρχει το mobile network)->edit->apn for further configuration.

 

Βρήκε κάποιος τρόπο να βρίσκει τα ad hoc δίκτυα το wifi ?

Edited by kordellas
Link to comment
Share on other sites

Για να μην έχετε προβλήματα, προτιμήστε να χρησιμοποιήσετε το ίδιο USA(όχι ελληνικό πάντως) Ηotmail λογαριασμό

και στο Zune και ως πρωτεύοντα λογαριασμό στη συσκευή. Έτσι θα λειτουργεί άψογα το Marketplace. Είναι σημαντική

προυπόθεση για απρόσκοπτες λήψεις και αναβαθμίσεις λογισμικού και εφαρμογών. Αυτο φυσικά δεν είναι για hacked

συσκευές.

Weatherproof
Link to comment
Share on other sites

 

Επίσης κάποιος με Wind ή προτιμότερο Q, έχει αυτό το πρόβλημα στη οθόνη του;

http://s3.amazonaws.com/wpcms_production/resources/images/000/028/911/original/triangleroam.jpg

 

Ειμαι χρήστης Q και από ότι διάβασα κάτι πρέπει να παίζει με τον provider. Αν και έχω επιλεγμένο το don't roam και κλειστά τα data, το εμφανίζει συνέχεια.

Χρησιμοποιώ κάρτα sim που είναι λίγο παλιά και μια πιο καινούρια που όμως αυτή αναγράφει 64κ πάνω της. Υπάρχει νεότερη;

 

Για δίκτυο και οι δυο γράφουν ΤΙΜ GR

 

Ακόμα κατά την εκκίνηση του κινητού και στο connection setup μου γράφει "The carrier doesnt exist n your database. Please contact your carrier for connection settings and go to setting->cellular(αυτό δεν υπάρχει αλλά υπάρχει το mobile network)->edit->apn for further configuration.

 

μη φοβάσαι δε κάνεις πραγματικό roaming, απλώς όταν έχεις Q έτσι φαίνεται ότι κάνει "roaming " στο δίκτυο της wind, λίγο κουφό αλλά έτσι είναι!

επίσης καλό είναι να αλλάξεις κάρτα sim με πιο καινούργια!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

- Εκτος απο το marketplace ,μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες και απο το νετ ,με διαμεσολαβητη για τη εγκατασταση στην συσκευη, το zune!!

- Βρηκα καποια στιγμη, καποιες εφαρμογες στο νετ και θελησα να τις κατεβασω. Πατωντας download ανοιξε το zune και προσπαθησε προφανως να τις κατεβασει ,ετσι οταν θα συνεδεα τη συσκευη στον υπολογιστη ,να τις εκανε εγκατασταση .... στο προσπαθεια του κατεβασματος πετουσε το μηνυμα :"Sorry, the requested item isn't available in your location" ... :)

 

και μενα μου το λεει αυτο! η λυση ειναι να κατεβασεις ενα προγραματακι για το pc το marketplace να κανεις αναζητηση εκει και μετα με το tom xap installer να το περασεις στην συσκευη σου ;)

 

- Εκτος απο το marketplace ,μπορεις να κατεβασεις εφαρμογες και απο το νετ ,με διαμεσολαβητη για τη εγκατασταση στην συσκευη, το zune!!

- Βρηκα καποια στιγμη, καποιες εφαρμογες στο νετ και θελησα να τις κατεβασω. Πατωντας download ανοιξε το zune και προσπαθησε προφανως να τις κατεβασει ,ετσι οταν θα συνεδεα τη συσκευη στον υπολογιστη ,να τις εκανε εγκατασταση .... στο προσπαθεια του κατεβασματος πετουσε το μηνυμα :"Sorry, the requested item isn't available in your location" ... :)

 

και μενα μου το λεει αυτο! η λυση ειναι να κατεβασεις ενα προγραματακι για το pc το marketplace να κανεις αναζητηση εκει και μετα με το tom xap installer να το περασεις στην συσκευη σου ;)

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

μη φοβάσαι δε κάνεις πραγματικό roaming, απλώς όταν έχεις Q έτσι φαίνεται ότι κάνει "roaming " στο δίκτυο της wind, λίγο κουφό αλλά έτσι είναι!

επίσης καλό είναι να αλλάξεις κάρτα sim με πιο καινούργια!

 

Το ότι δεν γίνεται roaming είναι σίγουρο, αλλά είναι κάπως σπαστικό και σου χαλάει την οθόνη (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα).

Έχεις καινούρια κάρτα Q;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Εδώ και μερικές ημέρες έχω το δίλημμα lg optimus 7 vs htc trophy 7.

Σάν κλασικός htcακιας λοιπόν κατέληξα στο τρόπαιο.

Αύριο το παραγγέλνω και τα λέμε σε μερικές ημέρες :)

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν γίνεται roaming είναι σίγουρο, αλλά είναι κάπως σπαστικό και σου χαλάει την οθόνη (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα).

Έχεις καινούρια κάρτα Q;

 

Ναι φετινή είναι!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ναι φετινή είναι!

 

Και σου βγάζει το τριγωνάκι; Είναι αυτή που γράφει 64κ; Θα πάω από εκεί αύριο να δω τι θα κάνω θέλουνε και 5 ευρώ μου είπε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πάλι παιδιά, μπορεί κανείς να μου πει αν μπορούμε να αγοράσουμε εφαρμογές απο το Marketplace μέσω του τηλεφώνου με πιστωτική, και πως μπορώ να το φτιάξω, ή μόνο τις δωρεάν μπορούμε να κατεβάσουμε>
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν γίνεται roaming είναι σίγουρο, αλλά είναι κάπως σπαστικό και σου χαλάει την οθόνη (τουλάχιστον έτσι μου φαίνεται εμένα).

Έχεις καινούρια κάρτα Q;

 

Και σου βγάζει το τριγωνάκι; Είναι αυτή που γράφει 64κ; Θα πάω από εκεί αύριο να δω τι θα κάνω θέλουνε και 5 ευρώ μου είπε.

 

 

To δικτυο της Q ειναι ακομα ξεχωριστο στα χαρτια, αλλα εξυπηρετείται μεσω "roaming" απο την Wind. Μην σε απασχολει. Οσον αφορα το TIM GR ειναι επειδη ακομα δεν υπαρχουν ολοι οι providers στο παρον software. Λογικα με το επόμενο που θα δινει και Ελληνικα θα φτιαξει :)

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα!

Να ρωτήσω ένα δύο πράγματα:

1. Με το gps τι παίζει; Ανοίγω τους χάρτες με ενεργό wifi και πατάω να βρει τη θέση μου και μου βγάζει searching για πόση ώρα και τπτ άλλο μετά...

2. Το άλλο θέμα έχει να κάνει με το bluetooth. Νόμιζα πως απλά δεν αποστέλλονται ακόμα αρχεία..Νόμιζα πως τα bt handsfree θα δούλευαν κανονικά. Τα δικά μου (Sony Ericsson MW600) δεν τα βλέπει..

3. Παιδιά με το gorilla glass τι παίζει; Σίγουρα δεν γρατσουνιέται η οθόνη ή να βάλω κανά protector;

4. Αγόρασε κανένας από εσάς καμμία θήκη για το κινητό για να μην γρατσουνιστεί η συσκευή; Εννόω θήκη σιλικόνης και όχι αυτές που είναι σαν πουγκί-κάλτσα. Θέλω να μην χρειάζεται να βγάζω το κινητό από την θήκη για να μιλήσω στο τηλέφωνο. Όποιος πήρε από Ελλάδα παρακαλώ ας μου πει τι και πως.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα όμορφο review εδώ για τους αναποφάσιστους !

 

καλο ειναι αλλα επιτρεπεται μετα απο τοσο καιρο κυκλοφοριας να μην ξερουν τι μνημη ram εχει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο μια εβδομαδα συμβιωσης με το Trophy, μπορω να πω οτι ειμαι υπερευχαριστημενος! Ειδικα αν αναλογιστω τα μολις 199€ που κοστιζε.

 

Το εχω "ξεκλειδωσει" και ετσι του εχω βαλει και native ελληνικο πληκτρολογιο και σημερα του περασα και το Navigon Select με χαρτες Ελλαδας και ειναι πια και ενας ικανοτατος πλοηγος!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
3. Παιδιά με το gorilla glass τι παίζει; Σίγουρα δεν γρατσουνιέται η οθόνη ή να βάλω κανά protector;

 

Συνιστώ να βάλεις.

 

4. Αγόρασε κανένας από εσάς καμμία θήκη για το κινητό για να μην γρατσουνιστεί η συσκευή; Εννόω θήκη σιλικόνης και όχι αυτές που είναι σαν πουγκί-κάλτσα. Θέλω να μην χρειάζεται να βγάζω το κινητό από την θήκη για να μιλήσω στο τηλέφωνο. Όποιος πήρε από Ελλάδα παρακαλώ ας μου πει τι και πως.

 

Το ebay είναι μονόδρομος για τέτοιες λύσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...