Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Άλλο δεν είναι και τόσο καλή η κάμερα σε σχέση με κάποια άλλη συσκευή και άλλο είναι ελεεινή. Σε γενικές γραμμές η απόδοσή της κυμαίνεται σε πολύ καλά επίπεδα. Από εκεί και πέρα εξαρτάται με τι το συγκρίνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

λοιπον παιδακια, το τηλεφωνο δεν το πηραμε για την καμερα και ναι επιεικως ειναι ελεηνη
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδακια, το τηλεφωνο δεν το πηραμε για την καμερα και ναι επιεικως ειναι ελεηνη

 

Σαν κάπου να κάνεις λάθος αν και εσυ τη λες ελεηνη και μάλιστα επιεικώς!!!

τότε μάλλον δεν έχεις δει πραγματικά ελεινες κάμερες πως είναι!!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Για να ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ θα χρεωθω κατα λάθος απο συνδεση σε mobile internet αρκει η απενεργοποίηση του data connection ή να απενεργοποιήσω και το 3G? Θελω να μπαίνω ΜΟΝΟ μέσω WIFI...

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα να να χρησιμοποιώ το GPS της συσκευής χωρίς υποβοήθηση? (για να μη χρεώνομαι)

Εστω και με κακή ακρίβεια?

Η συσκευή ειναι ξεκλειδωμενη...

Ευχαριστω... :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η απενεργοποίηση απλώς του data connection αρκεί. Ωστόσο αφού δεν θα κάνεις χρήση του internet του δικτύου σου δεν υπάρχει λόγος να έχεις το 3G ανοιχτό, έτσι θα έχει καλύτερο σήμα και καλύτερη κατανάλωση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικτυο το χρησιμοποιω περιστασιακα, για να λαβω τα μηνυματα μου, και λιγο περιηγηση στο νετ, η να κατεβασω τιποτα απο το μαρκετπλεϊς... Με συμφερει λετε να κλεισω το 3g τελειως και να το ανοιγω μονο οταν μπαινω νετ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συνδέω το κινητό μ το zune και δεν μπορώ ούτε να περάσω τραγούδια αλλά και να το κάνω update!Μου έβγαλε error!τι ακριβώς πρέπει να κάνω για να το συγχτονίσω σωτά και να περάσω τραγούδια??
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά εαν μπορείτε να μου πείτε πως ακροβώς μεταφέρω τραγούδια απο το pc στο κινητό με το zune!ή και γενικά!!!:(:(:(

 

Μουσικη και φωτο μεταφερεις με την εφαρμογη Zune

Αν δεν την εχεις εγκατεστημενη τοτε πηγαινε ΕΔΩ και κατεβασε το.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εδω και μερικες μερες που χρησιμοποιω το trophy εχω παρατηρησει το εξης προβλημα, οταν καλω συγκεκριμενες επαφες(cosmote) ο τονος της κλησης(μπιπ μπιπ) μεχρι να σηκωσει ο αλλος το τηλεφωνο ειναι προβληματικος και ακανονιστος! δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος αλλα πραγματικα ειναι πολυ ενοχλητικο! στην αρχη πιστευα οτι φταιει το ηχειο αλλα το ιδιο διαπιστωσα και με τη χρηση bluetooth! Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? εγω εχω vodafone
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια εδω και μερικες μερες που χρησιμοποιω το trophy εχω παρατηρησει το εξης προβλημα, οταν καλω συγκεκριμενες επαφες(cosmote) ο τονος της κλησης(μπιπ μπιπ) μεχρι να σηκωσει ο αλλος το τηλεφωνο ειναι προβληματικος και ακανονιστος! δεν ξερω αν το εχει παρατηρησει και καποιος αλλος αλλα πραγματικα ειναι πολυ ενοχλητικο! στην αρχη πιστευα οτι φταιει το ηχειο αλλα το ιδιο διαπιστωσα και με τη χρηση bluetooth! Ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? εγω εχω vodafone

 

Δεν είναι πρόβλημα της συγκεκριμένης συσκευής αυτό μιας και συμβαίνει σε πολλές (όχι όμως σε όλες). Να είμαι ειλικρινής το θεωρώ προνόμιο μιας και ο τόνος διαφοροποιείται σε κλήσεις διαφορετικές τους δικού μας παρόχου. Έτσι ξέρουμε αν ο πάροχος αυτού που καλούμε είναι ο ίδιος με τον δικό μας (με ότι μπορεί να συνεπάγεται αυτό σε θέματα χρέωσης).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο work around για να μην σβήνει το wifi όταν το κινητό βρίσκεται σε sleep mode?

 

Δεν εχει αναφερθει κατι ακομη γιαυτο

Αν και ποτε μου δεν καταλαβα γιατι να εχεις WiFi ανοιχτο συνεχεια και να ξετιναζει την μπαταρια ???

 

Το λειτουργικο θέλει data connection για να δουλευουν ολα σωστα (mail-updates-live tiles κλπ) ...

Τα 100 ΜΒ που δινει η καρτα της Vodafone για μενα ειναι υπεραρκετα για βγαλω ενα μηνα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπάρχει κάποιο work around για να μην σβήνει το wifi όταν το κινητό βρίσκεται σε sleep mode?

 

Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι αυτό κρύβεται κάπου στα άδυτα της registry αλλά ακόμα δεν έχει βρεθεί κάτι τέτοιο (όπως προείπε ο colossus_r).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνεται να χρησιμοποιηθεί το Trophy σαν modem;

 

Αφού το ξεκλειδώσεις, ακολούθησε τις οδηγίες εδώ: http://wmpoweruser.com/hackstethering-come-to-htc-wp7-handsets-htc-hub-comes-to-all-other-wp7-devices/

 

Όταν το τρέξεις, έχει επιλογή "router mode" και "zune mode".

 

Να κάνεις και το hack που χρειάζεται για να μην ξανακλειδώνει το κινητό, γιατί αλλιώς θα πρέπει να εγκαθιστάς το πρόγραμμα κάθε φορά από την αρχή. Επίσης κάθε φορά που αλλάζεις mode, για να πάρει την αλλαγή κάνει αμέσως επανεκκίνηση :-(

 

Οκ διάβασα και τις 54 σελίδες (...), αλλά δεν βρήκα απάντηση στο παρακάτω πρόβλημα:

 

Το κινητό μου είναι στην έκδοση 7003, και το zune μου λέει οτι είναι up-to-date !

 

Το έχω ξεκλειδώσει, έχω περάσει και το hack για να μην ξανακλειδώνει. Δεν είναι vodafone κινητό, το firmware version καταλήγει σε .401, που σύμφωνα με αυτό: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=999382 είναι: "401: HTC_Europe operator". Στο marketplace μπαίνω και κατεβάζω free εφαρμογές κανονικά.

 

Δοκίμασα το "κόλπο" για την εγκατάσταση του nodo, αλλά δεν δούλεψε (αναφέρεται στις οδηγίες οτι πρέπει να είμαστε στην 7008 για να δουλέψει - τέλος πάντων το δοκίμασα).

 

Καμμιά ιδέα κανείς;

 

Τα στοιχεία του κινητού:

 

OS Version: 7.0.7003.0

Firmware revision number: 2250.08.10403.401

Hardware revision number: 0003

Radio software version: 5.50.09.15_22.23.50.09U

Radio hardware version: A.102.0.D4

Bootloader version: 1.4.2250.3(108667)

Chip SOC version: 2.2.5.0

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καμμιά ιδέα κανείς;

 

Τα στοιχεία του κινητού:

 

OS Version: 7.0.7003.0

Firmware revision number: 2250.08.10403.401

Hardware revision number: 0003

Radio software version: 5.50.09.15_22.23.50.09U

Radio hardware version: A.102.0.D4

Bootloader version: 1.4.2250.3(108667)

Chip SOC version: 2.2.5.0

 

 

 

[/size]

 

To trophy me 7003 που το βρηκες ???

Ολα τα trophy ηταν με 7004 και ειναι πρωτη φορα που ακουω για 7003 se trophy ,,,

Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω που το βρηκες !!!!!!!!!!!!!!!

 

Για τα υπολοιπα θα σου πω οταν απαντησεις

Link to comment
Share on other sites

To trophy me 7003 που το βρηκες ???

Ολα τα trophy ηταν με 7004 και ειναι πρωτη φορα που ακουω για 7003 se trophy ,,,

Ειμαι πολυ περιεργος να μαθω που το βρηκες !!!!!!!!!!!!!!!

 

Για τα υπολοιπα θα σου πω οταν απαντησεις

 

Από ACE, από Δεκ/2010.

Link to comment
Share on other sites

Από ACE, από Δεκ/2010.

 

Ace Hellas ??? Wowww ...

Aν δοκιμασες την "με τη βια μεθοδο toy chris walsh" και δεν δουλευει τοτε μαλον πρεπει να να βαλεις μια ΡΟΜ 7004 η 7008 και να ξεκινησεις απο κει (ξεκλειδωμα update κλπ).

 

Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω με αλλο τροπο ...Πρωτη φορα διαβαζω για trophy με 7003 ...

Αυτη ειναι μια pre-release εκδοση που ηταν για τα πρωτα τεστ και demos.

Απορω πως πουλουσαν συσκευες με αυτην thn ROM !!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το κινητό μου είναι στην έκδοση 7003, και το zune μου λέει οτι είναι up-to-date !

 

Αν και μου φαίνεται πολύ παράξενο αυτό... θα σε συμβούλευα να το πας στην ACE Hellas για αναβάθμιση αν και εκεί δεν θα το γλυτώσεις από το να σου βάλουν την τελευταία. Εντούτοις, καλύτερα με την τελευταία παρά με αυτή που φοράει τώρα η συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ace Hellas ??? Wowww ...

Aν δοκιμασες την "με τη βια μεθοδο toy chris walsh" και δεν δουλευει τοτε μαλον πρεπει να να βαλεις μια ΡΟΜ 7004 η 7008 και να ξεκινησεις απο κει (ξεκλειδωμα update κλπ).

 

Δυστυχως δεν μπορω να βοηθησω με αλλο τροπο ...Πρωτη φορα διαβαζω για trophy με 7003 ...

Αυτη ειναι μια pre-release εκδοση που ηταν για τα πρωτα τεστ και demos.

Απορω πως πουλουσαν συσκευες με αυτην thn ROM !!!!!!!!!!!

 

Ποιός είπε οτι πουλούσαν. Ότι έγραψες με bold.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...