Jump to content

[Επίσημο] HTC Trophy


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλησπέρα σε όλους έχω την συσκευή εδώ και 2 μήνες αλλά δυστηχώς κουράστηκα να προσπαθώ..... για το λεγόμενο ξεκλείδωμα!!

Ειληκρινά αν μπορουσα θα την πουλουσα ή θα την αντάλλαζα στην στιγμή! και δεν το λέω με κακία αλλά όλοι δεν το χουν με τα ξεκλειδώματα και τους υπολογιστές!

 

Αφού το κράτησες τόσο καιρός... θα συνιστούσα να περιμένεις το mango update. Θα μειώσει σίγουρα την ανάγκη για ξεκλείδωμα έχοντας πλήρη υποστήριξη στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κατεβασε αυτα που λεει ο κολοσος και πανε σεω καποιον με φρεσκοπερασμενα τα 7 και μαζι καντε το,δεν ειναι δυσκολο,απλουστατο ειναι,απλως και σε εμενα οσο και να προσπαθησα δεν μπορεσα να το κανω μεχρι που ηρθα στο πισι με τα φρεσκα 7αρια.σε 5λεπτα εγινε.

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω την συσκευή εδώ και 2 μήνες αλλά δυστηχώς κουράστηκα να προσπαθώ..... για το λεγόμενο ξεκλείδωμα!!

Ειληκρινά αν μπορουσα θα την πουλουσα ή θα την αντάλλαζα στην στιγμή! και δεν το λέω με κακία αλλά όλοι δεν το χουν με τα ξεκλειδώματα και τους υπολογιστές!

 

Στις περισσοτερες περιπτωσεις ειναι προβλημα του pc και του λειτουργικου ...Μια επανεγκατασταση λυνει το προβλημα

Βεβαια σε λιγο βγαινει το mango (σε Beta ισως και την αλλη βδομαδα) οποτε περιμενε

Link to comment
Share on other sites

Προώθηση κλήσης.

Επειδή επρόκειται για κινητό που δεν έχω στη διάθεσή μου τώρα (της κοπέλας μου), μπορεί κάποιος να μου πει τη σειρά του μενού για ενεργοποίηση "call forwarding"?

Link to comment
Share on other sites

μαγκες επειδη αρχισα να διαβαζω για το ξεκλειδωμα αλλα "χαθηκα" με τοσα μηνυματα θελω να ρωτησω

1.τι κερδιζω αν το ξεκλειδωσω εκτως απο το να βαζω δικους μου ηχους κλησεις????/

2.αυτος ο τροπος ισχυει για ολες τις συσκευες?????(με ενδιαφερει για το ομνια7)

3.αν το ξεκλειδωσω θα μπορω να περασω κανονικα το mango η θα πρεπει να ξαναφλασαρω παλι με καινουρια ρομ????

ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by mitsos7777
Link to comment
Share on other sites

1. Μπορείς να βάλεις ελληνικό πληκτρολόγιο, και γενικά οποιοδήποτε xap αρχείο (xap είναι οι εφαρμογές για το wp7, όπως λέμε exe για windows pc) απο τον υπολογιστή σου στο κινητό, χωρίς να το κατεβάσεις απο το Market. Αυτό περιλαμβάνει προγραμματάκια απο τους xda (πχ για ringtones ή για πείραγμα theme, registry) ως και εφαρμογές που έχει στο market αλλά τις βρίσκεις απο αλλού, αν με πιάνεις :).

 

2. Ναι, η διαδικασία με chevron wp7 δουλεύει και σε omnia. Δεν το έχω, αλλά όσοι οδηγοί υπάρχουν στο internet είναι με την ίδια διαδικασία. Σε lg μπορείς να το κάνεις και αλλιώς.

 

3. Δεν είμαι 100%, είμαι 99% σίγουρος, αλλά μπορείς να κάνεις αναβάθμιση κανονικά μετά. Δεν αλλάζει κάτι πολύ ριζικό στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μαγκες επειδη αρχισα να διαβαζω για το ξεκλειδωμα αλλα "χαθηκα" με τοσα μηνυματα θελω να ρωτησω

1.τι κερδιζω αν το ξεκλειδωσω εκτως απο το να βαζω δικους μου ηχους κλησεις????/

2.αυτος ο τροπος ισχυει για ολες τις συσκευες?????(με ενδιαφερει για το ομνια7)

3.αν το ξεκλειδωσω θα μπορω να περασω κανονικα το mango η θα πρεπει να ξαναφλασαρω παλι με καινουρια ρομ????

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Σε γενικές γραμμές ισχύουν όσα ειπώθηκαν ήδη. Ωστόσο επειδή παρατηρούνται κάποιες διαφοροποιήσεις μεταξύ των συσκευών (διαφορετικών εταιριών) καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής που σε ενδιαφέρει. Πχ. για το Omnia 7 εδώ.

 

Εδώ συνεχίζουμε αποκλειστικά με ότι έχει να κάνει με το Trophy.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μαγκες επειδη αρχισα να διαβαζω για το ξεκλειδωμα αλλα "χαθηκα" με τοσα μηνυματα θελω να ρωτησω

1.τι κερδιζω αν το ξεκλειδωσω εκτως απο το να βαζω δικους μου ηχους κλησεις????/

2.αυτος ο τροπος ισχυει για ολες τις συσκευες?????(με ενδιαφερει για το ομνια7)

3.αν το ξεκλειδωσω θα μπορω να περασω κανονικα το mango η θα πρεπει να ξαναφλασαρω παλι με καινουρια ρομ????

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Να προσθεσω στην απαντηση του flik οτι δεν υπαρχει κανενα προβλημα αναβάθμισης με το ξεκλειδωμα ...Αναβαθμιζεις κανονικα.

 

Και δεν χρειαζεται να διαβασεις ολο το thread ... ΜΟΝΟ ΤΑ 3 ΠΡΩΤΑ ΠΟΣΤ εχουν ολα οσα χρειάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μια ερώτηση λίγο off topic έχω το trophy από το Πάσχα κ δεν μπορώ να του κάνω αναβάθμιση λόγω pc είναι παλιό κ με δανεικά “windows” όταν πήγα να βάλω το zune είχα μπλε οθόνη!!! Αν αγοράσω netbook με Intel Atom N455

1.66 GHz RAM 1gb ddr3 κ win7 θα μαι εντάξει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρα θα εισαι.αν θες διαβασε τα πρωτα ποστ για να το ξεκλειδωσεις πρωτα

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ MARKET PLACE ΑΝ ΕΧΕΙΣ ACOUNT ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ GR..ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕMAIL ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ GR..KAI ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΜΠΩ MARKET PLACE IS NOT AVALIABLE IN YOUR COUNTRY/REGION..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ..AN ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ E-MAIL ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ COM ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΡΕΣΕΤ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ???

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις, αλλά απαγορεύονται και από τους Ο.Π.Χ..

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ..ΔΙΑΒΑΣΑ ΑΠΟ ΤΟ FORUM ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ MARKET PLACE ΑΝ ΕΧΕΙΣ ACOUNT ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ GR..ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΕMAIL ΜΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ GR..KAI ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΝΑ ΜΠΩ MARKET PLACE IS NOT AVALIABLE IN YOUR COUNTRY/REGION..ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΤΑΞΩ..AN ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ E-MAIL ΠΟΥ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ COM ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΡΕΣΕΤ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΚΑΤΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ???

 

Αμεση απαντηση : ΝΑΙ ...

 

Αλλα πριν το πετάξεις πρεπει να κατσεις να διαβάσεις και λίγο ...Διαφορετικά παρε κατι που ξερεις πως δουλευει η μην κανει τιποτα επι πλέον.

Στην υπογραφή μου εχει 2 λινκ ..

Ενα για τον οδηγο που στην πρωτη σελιδα και στα πρωτα 3 ποστ εχει ολα οσα πρεπει να ξέρεις....

και το δευτερο ειναι για εφαρμογές.

Αν ειχες πρωτα ριξει μια ματια θα τα ειχες δει ολα αυτα και θα εχεις γλυτωσει τον εκνευρισμό ...

Αν μετα το διαβασμα εχεις και αλλες απορίες γραψε στο φορουμ του οδηγού και θα απαντησουμε

 

Τελος μην γραφεις με κεφαλαία --Ειναι ενοχλητικό !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα αλλα εγω ειδη εχω βαλει το windows live που τελειωνει σε gr..δεν διαβασα πουθενα πως γινετε να ξανακανω set up το e mail..εκει γραφεις πως δεν γινετε να αφαιρεθει..και οταν λες στην υπογραφη σου που ακριβωσ ενοεις?γιατι ση

μερα εγινα μελος

Edited by giwrgos1313
Link to comment
Share on other sites

τα διαβασα αλλα εγω ειδη εχω βαλει το windows live που τελειωνει σε gr..δεν διαβασα πουθενα πως γινετε να ξανακανω set up το e mail..εκει γραφεις πως δεν γινετε να αφαιρεθει..και οταν λες στην υπογραφη σου που ακριβωσ ενοεις?γιατι ση

μερα εγινα μελος

 

Δεν μπορει να το διαβασες γιατι στο πρωτο ποστ λεει τα εξης :

 

ΠΡΟΣΟΧΗ

Πολοι χρηστες ειχαν προβλημα γιαυτο για να εχετε απο τωρα προσβαση στο Market πρεπει να εχετε λογαριασμο .com

αλλοι λογαρισμοι πχ hotmail.gr ή live.gr κλπ δεν θα σας επιτπεπουν προσβαση στο Market...

Προσοχη λοιπον ο πρωτος WindowsLive e-mail λογαριασμος που θα βαλετε να ειναι με καταληξη com και ΟΧΙ gr (πχ. hotmail.com)

Eπισης σημειωστε οτι ειναι ο μονος λογαριασμος που δεν μπορει να αφαιρεθει (σβηστει)

 

Στην υπογραφή μου εννοώ στο τελος αυτου του ποστ οπου και λέει μεταξύ αλλων

Διαβαστε πριν ρωτησετε Οδηγοι WP7 [Ξεκλειδωμα-Πρωτα Βηματα] [Εφαρμογες] [Full Backup WP7]

Πατησε επανω στο Ξεκλειδωμα και θα σε πάει στην πρωτη σελίδα του οδηγού ...

Και στα γρήγορα το μαιλ με gr που εβαλες δεν μπορει να αλλαξει ..οποτε θα κανεις Settings/About/Reset your PHone...

Αλλα διάβασε πρωτα τους οδηγους .!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα ..μια ερωτηση να κανω μονο ..το τηλεφωνο δεν το εχω ξεκλειδωσει και οταν θα γινει το update το μεγαλο θα μπορω να βαζω ηχο κλησης στο κινητο μου οτι θελω εγω η δεν προκειται να γινει ποτε παρα μονο οταν το εχω ξεκλειδωσει?ευχαριατω..
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
καλησπερα και απο εμενα ..μια ερωτηση να κανω μονο ..το τηλεφωνο δεν το εχω ξεκλειδωσει και οταν θα γινει το update το μεγαλο θα μπορω να βαζω ηχο κλησης στο κινητο μου οτι θελω εγω η δεν προκειται να γινει ποτε παρα μονο οταν το εχω ξεκλειδωσει?ευχαριατω..

 

Στο Mango update θα υπάρχει και η δυνατότητα για custom ringtones...

 

http://farm4.static.flickr.com/3268/5775775505_ab1f621723_z.jpg

 

http://www.ditii.com/2011/05/30/mango-windows-phone-7-berlin-event-custom-ringtones-video-uploads-multiple-calendars-shown-off/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα όσα ανφέρονται μέχρι στιγμής στο mango update, ξέρουμε ομως αν θα μπορούμε να στέλνουμε η να λαμβάνουμε φωτό μέσο μπλέ δοντιού?

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ωραία όλα όσα ανφέρονται μέχρι στιγμής στο mango update, ξέρουμε ομως αν θα μπορούμε να στέλνουμε η να λαμβάνουμε φωτό μέσο μπλέ δοντιού?

 

Γιατί... είναι κάτι που είδες να αναφέρεται κάπου;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γιατί... είναι κάτι που είδες να αναφέρεται κάπου;

Οχι, γι'αυτο ρωτάω...απλός είχα ακούσει φήμες..κρίμα πάντως..

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

Στο stuck που βγηκε στον αερα δεν υπαρχει δυνατοτητα για αποστολη αρχειωνμε ΒΤ. Θα περιμενουμε μηπως αλλαξει κατι στο τελικο σταδιο

 

Sent from my 7 Trophy using Board Express

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντάξει να προχωρήσουμε με το Mango beta για όσους το ξεκλείδωσαν; Γνωρίζω ότι είναι μόνο για όσους είναι "developer" αλλά λέω μπας και υπάρχει ειδική λίστα με τους registered developers.

 

Επίσης, θα κυκλοφορήσει κάποιος "μαζεμένος" όδηγος εδώ στο φόρουμ;

 

Update: Έχω δεί τώρα τη συζήτηση σε άλλο topic.

Edited by kordellas
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

με τη μπαταρία του Trophy έχει ασχοληθεί κανείς; Εμένα μου φαίνεται ανεπαρκής, καθώς με το ζόρι μου βγάζει μια μέρα. Έχετε αγοράσει καμια aftermarket μεγαλύτερη; Έχω βρεί στο ebay διάφορες μεγάλες, αλλά το θέμα είναι ότι μεγαλώνουν και σε φυσικό μέγεθος και αλλάζει το καπάκι από πίσω και γίνεται το κινητο με καμπούρα και πιο χοντρό.

 

Μόνο μια Mugen είναι το ίδιο μέγεθος με την κανονική και είναι 1800mAh από 1300mAh.

 

http://www.mugen-power-batteries.com/mugen-power-1800mah-extended-battery-for-htc-7-trophy-t8686-htc-spark.html

 

Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω;

Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκα με το Mango BETA, λέω να το εγκαταστήσω...

Όσον αφορά τις συνδέσεις internet μέσω των εταιρειών κινητής μάλλον έχει δίκιο ο colossus που λέει ότι δε φτάνουν τα 40mb οπότε λέω να ρωτήσω στη wind για κανένα άλλο πακετάκι (άσε που φοβήθηκε το μάτι μου με τις χρεώσεις που έφαγα μέχρι να καταλάβω τί παίζει με το κινητό και τα updates-facebook contacts κλπ κλπ και ήρθε σιγά σιγά η ώρα να επανενεργοποιήσω το data connection μου....!)

 

Μία ερώτηση έχω όμως: Θέλησα να αγοράσω εφαρμογή από το Marketplace (μέσω του κινητού) και όταν μου ζήτησε να εισάγω τα στοιχεία της πιστωτικής μου παρατήρησα ότι δεχόταν στοιχεία κατόχου που διαμένει στην Αγγλία (UK). Δε μου έδεινε άλλη επιλογή και φυσικά δεν μπόρεσα να χρησιμοποιήσω την κάρτα και να αγοράσω κανα δυο εφαρμογές που μου χρειάζονται.

Ξέρει κανείς την απάντηση γι' αυτό; (ο λογαριασμός μου τελειώνει σε .com, κατεβάζω τις δωρεάν εφαρμογές χωρίς πρόβλημα αλλά στην αγορά τους...απέτυχα)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει δυο και τρεις μερες αν και δεν το δουλευω πολυ μιας και το εχω σαν δευτερο...mugen μακραν η καλυτερες μπαταριες...

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ψήθηκα με το Mango BETA, λέω να το εγκαταστήσω...

Όσον αφορά τις συνδέσεις internet μέσω των εταιρειών κινητής μάλλον έχει δίκιο ο colossus που λέει ότι δε φτάνουν τα 40mb οπότε λέω να ρωτήσω στη wind για κανένα άλλο πακετάκι (άσε που φοβήθηκε το μάτι μου με τις χρεώσεις που έφαγα μέχρι να καταλάβω τί παίζει με το κινητό και τα updates-facebook contacts κλπ κλπ και ήρθε σιγά σιγά η ώρα να επανενεργοποιήσω το data connection μου....!)

 

Μία ερώτηση έχω όμως: Θέλησα να αγοράσω εφαρμογή από το Marketplace (μέσω του κινητού) και όταν μου ζήτησε να εισάγω τα στοιχεία της πιστωτικής μου παρατήρησα ότι δεχόταν στοιχεία κατόχου που διαμένει στην Αγγλία (UK). Δε μου έδεινε άλλη επιλογή και φυσικά δεν μπόρεσα να χρησιμοποιήσω την κάρτα και να αγοράσω κανα δυο εφαρμογές που μου χρειάζονται.

Ξέρει κανείς την απάντηση γι' αυτό; (ο λογαριασμός μου τελειώνει σε .com, κατεβάζω τις δωρεάν εφαρμογές χωρίς πρόβλημα αλλά στην αγορά τους...απέτυχα)

 

Θα δηλώσεις κανονικά την ελληνική διεύθυνση στην οποία έχεις δηλώσει την κάρτα και την πόλη σου. Όμως ταχυδρομικό κώδικα θα δηλώσεις έναν Αγγλίας (θα βρείς κάποιον googlάροντας) και χώρα UK.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...