Jump to content

[Maemo 5] Εφαρμογές πλοήγησης


karlesg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχουν προσθεσει στην οθονη πλοηγησης την ενδειξη σηματος, gps, μπαταριας, ωρας κτλ..ακομα εχουν βαλει στην αναζητηση σηματος μια οθονη με δαφορες πληροφοριες οπως υψομετρο ακριβεια ταχυτητα ωρα... εχουν βελτιωσει και απλοποιηση τον χειρισμο του.. οι χαρτες ειναι ποιο αναλυτικοι ..

 

Βαλε καμια εικονα απο το 10 να δουμε αν σου εναι ευκολο.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχουν προσθεσει στην οθονη πλοηγησης την ενδειξη σηματος, gps, μπαταριας, ωρας κτλ..ακομα εχουν βαλει στην αναζητηση σηματος μια οθονη με δαφορες πληροφοριες οπως υψομετρο ακριβεια ταχυτητα ωρα... εχουν βελτιωσει και απλοποιηση τον χειρισμο του.. οι χαρτες ειναι ποιο αναλυτικοι ..

 

Και στο 9 δειχνει τις πληροφοριες αυτες που λες οταν κανει αναζητηση σηματος αρκει να πατησεις στην μπαρα που δειχνει με το σημα απο τους δορυφορους! Οχι οταν εχει lockαρει ομως...μονο στην αναζητηση!

Οσο για την ωρα και μπαταρια εννοεις οταν το εχεις full screen(?), γιατι αλλιως το δειχνει απο το τηλεφωνο αυτα!

Link to comment
Share on other sites

σε foul screen στα δειχνει..

 

Και στο 9 δειχνει τις πληροφοριες αυτες που λες οταν κανει αναζητηση σηματος αρκει να πατησεις στην μπαρα που δειχνει με το σημα απο τους δορυφορους! Οχι οταν εχει lockαρει ομως...μονο στην αναζητηση!

Οσο για την ωρα και μπαταρια εννοεις οταν το εχεις full screen(?), γιατι αλλιως το δειχνει απο το τηλεφωνο αυτα!

 

 

σε full screen σου δειχνει .. ενδειξη μπαταριας - ισχυη σηματος gps - ισχυης σηματος 2g 3g

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να βρούμε πουθενά τζάμπα το πρόγραμμα;

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_GGV8Ahe_9s&feature]YouTube- ‪Sygic Mobile Maps 10 on the Nokia N900‬‎[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

1) έχει βγει αναβάθμιση στην 8.1.2 (8.16), γίνεται επίσημα μέσω του repository της sygic.

2) έχει βγει patch για τους χάρτες

3) διέγραψα όλους τους χάρτες μου για να περάσω ότι τελευταίο υπάρχει από το section του symbian, δοκίμασα NaviGreece 2010.02, NAVTEC 2009.10, teleatlas 2010.03, σε αυτούς βρήκα μόνο ένα sygic europe.mlm το οποίο όσο και να προσπάθησα δεν κατάφερα να παίξω κανέναν χάρτη. Το βρήκα προφανώς κάτω από τους χάρτες.

4) Δοκίμασα και έναν τελευταίο Navigreece 2010.06 με δικό του mlm, χωρίς επιτυχία πάλι

 

5) είναι εύκολο να μου στείλει κάποιος το mlm που χρησιμοποιεί καθώς και πιο συνδυασμό με τη 10 έκδοση, ή τουλάχιστον να μου πει τι mlm έχει?

 

ευχαριστώ...

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση :

 

Στο γνωστό μαγαζάκι βγήκε "κανονική" :whistle: έκδοση του Sygic 10 (8.12) για Maemo μαζί με τους χάρτες :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασε κανεις παιδια δουλευει κανονικα...η υπαρχουν προβλήματα.....?
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω.

Όλα τζάμι. Και οι νέοι χάρτες έχουν απίστευτη λεπτομέρεια. Μέχρι και χωματόδρομους κοντά στο σπίτι μου.

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε το βαζω και εγω τωρα θα πω εντυπωσεις μετα....:):)

καλα που ειναι το sygic και δεν παει αχρηστο το απιστευτο gps που εχουμε....:):)

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, αρκετή βελτίωση στο sygic 10.
My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

παιδες εκανα unnistall το sygic 9 έσβησα το res και το maps αλλα δεν με εγκαθιστά το 10 με τιποτα......

αδυνατη λεει η εγκατασταση......:rolleyes:

 

EDIT δεν ειχα σβησει τους drive folders......

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

όλα κομπλέ, με τους χάρτες τους ευρωπαικούς άψογα (δεν ξέρω από ποια εταιρεία προμηθεύονται χάρτες και τι έκδοσης είναι), τώρα προσπαθώ να δουλέψω και τον navigreece 06-2010 που βρήκα για symbian, αλλά κάτι κάνω λάθος με το mlm και δεν τον βλέπει...
cypherth
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει... Το αγόρασα και το κατέβασα κανονικά. Το πέρασα στο τηλέφωνο. Φαίνεται σαν εφαρμογή αλλά δεν μου ανοίγει!!! Εμφανίζεται για λίγο το εικονίδιο του gps και αμέσως σβήνει. Ευχαριστώ

αν μπορει καποιος με pm να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων...

Edited by Cadfael
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει... Το αγόρασα και το κατέβασα κανονικά. Το πέρασα στο τηλέφωνο. Φαίνεται σαν εφαρμογή αλλά δεν μου ανοίγει!!! Εμφανίζεται για λίγο το εικονίδιο του gps και αμέσως σβήνει. Ευχαριστώ

αν μπορει καποιος με pm να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων...

 

φιλε δεν ξερω...εγω το εβαλα "ραγισμενο" και λειτουργει κανονικοτατα...

μηπως ειχες την προηγουμενη εκδοση πριν και δεν την εκανες unistall σωστα...??

 

παντως το προγραμμα τα σπαει κανονικοτατα....μεγαλη βελτιωση.....:)

και κατι αλλο ρε παιδια...πιανω πλεον με το sygic δορυφορο μεσα στο σπιτι....:blink:

(με a-gps βεβαια αλλα και παλι ειναι απίστευτο....!!!!).....

το λεω και το θα το ξαναλεω το gps του n900 ειναι απιστευτο...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει... Το αγόρασα και το κατέβασα κανονικά. Το πέρασα στο τηλέφωνο. Φαίνεται σαν εφαρμογή αλλά δεν μου ανοίγει!!! Εμφανίζεται για λίγο το εικονίδιο του gps και αμέσως σβήνει. Ευχαριστώ

αν μπορει καποιος με pm να βοηθησει θα ημουν ευγνωμων...

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ αλλά εμένα είναι "σπασμένο"...

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξαναρωταω μηπως ειχατε στο κινητο σας την 9 εκδοση....?

αν ναι ειστε σιγουροι οτι την κανατε unistall σωστα.....???

αν δεν παιζει αυτο...ΣΒΗΣΤΕ ΤΑ ΟΛΑ και ξαναδοκιμαστε απο την αρχη.......

εγω ας πουμε πριν δεν ειχα σβησει τους drive φακελους απο την 9 εκδοση και η 10 δεν εμπαινε με τιποτα.....

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οι χάρτες είναι όλης της ευρώπης; το πρώτο αρχείο κατεβαίνει εδώ και μια ώρα και ακόμα είναι στο 52%..
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οι χάρτες είναι όλης της ευρώπης; το πρώτο αρχείο κατεβαίνει εδώ και μια ώρα και ακόμα είναι στο 52%..

 

αν τους πηρες απο το γνωστο "magazi" ναι αργουν πολύ....:)

ειναι ολοκληρης της ευρωπης.........:)

Link to comment
Share on other sites

αν τους πηρες απο το γνωστο "magazi" ναι αργουν πολύ....:)

ειναι ολοκληρης της ευρωπης.........:)

 

Αν πηγαίνει έτσι βλέπω να κάνω 4-5 μέρες να τα κατεβάσω... τι μέγεθος έχουν οι χάρτες;

 

αν πάντως κάποιος δει κανα πακετάκι μόνο με χάρτη ελλάδας ας ενημερώσει..

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα άλλη έκδοση του sygic. έχω το maep και τους χάρτες του ovi. δεν ξέρω τί δεν έχω κάνει καλά και αρχίζω και κλαίω τα 60€ που έδωσα.
Link to comment
Share on other sites

Αν πηγαίνει έτσι βλέπω να κάνω 4-5 μέρες να τα κατεβάσω... τι μέγεθος έχουν οι χάρτες;

 

αν πάντως κάποιος δει κανα πακετάκι μόνο με χάρτη ελλάδας ας ενημερώσει..

 

τι συνδεση εχεις βρε....?:lol::lol:

δες πως θα παει το πραγμα και αν ειναι σου ανεβαζω σε rapidshare μονο τους ελληνικούς.....:)

 

δεν είχα άλλη έκδοση του sygic. έχω το maep και τους χάρτες του ovi. δεν ξέρω τί δεν έχω κάνει καλά και αρχίζω και κλαίω τα 60€ που έδωσα.

 

τι να σου πω ρε φιλε....

κανε ενα μπακ απ τα παντα και δοκιμασε να τα βαλεις σε "καθαρο" κινητο να δουμε τι θα γινει......:)

Link to comment
Share on other sites

δεν είχα άλλη έκδοση του sygic. έχω το maep και τους χάρτες του ovi. δεν ξέρω τί δεν έχω κάνει καλά και αρχίζω και κλαίω τα 60€ που έδωσα.

 

Δεν χρειάζεται να κλαις για τίποτα:). Αρχικά δοκίμασε ένα πλήρες uninstall(σβήσιμο των φακέλων drive, res, maps απ το Ν900 και απ τον application manager απεγκατάσταση) και πέρασμα απ την αρχή. Βεβαιώσου απ το official site ότι κάνεις τη διαδικασία σωστά. Κάνε το 2-3 φορές και επανέρχεσαι εδώ αν δεν λυθεί το πρόβλημα.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...