Jump to content

[Maemo 5] Εφαρμογές πλοήγησης


karlesg
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

περα απο τους χαρτες της navteq εχει καταφερει κανεις να βαλει αλλους χαρτες απο τις εκδοσεις για symbian που κυκλοφορουν? και αν ναι κατα ποσο καλυτεροι ειναι ,απο τους χαρτες της navteq (αν ειναι καλυτεροι?).

οσο αφορα τα λινκ για τους χαρτες και το προγραμμα , δεν ξερω κατα ποσο ειναι παρανομα απο την στιγμη που χρειαζεται serial number για την ενεργοποιηση.

Απο την στιγμη που δεν δινεται καποιο serial ή key generator δεν μπορω να καταλαβω κατα ποσο ειναι παρανομο .

βεβαια εσεις ξερεται καλυτερα , εγω απλως μια προταση κανω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 191
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έκανα μια βόλτα με το αυτοκίνητο. Μου φάνηκε λίγο αργό. Στις στροφές η διαφορά ήταν εμφανέστατη..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια βόλτα με το αυτοκίνητο. Μου φάνηκε λίγο αργό. Στις στροφές η διαφορά ήταν εμφανέστατη..

 

Το σχόλιο σου με βάζει σε βαθιά σκέψη....:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το σχόλιο σου με βάζει σε βαθιά σκέψη....:wacko:

 

Ας πει και κάποιος άλλος που το έχει τις εντυπώσεις του.. Θα το ξαναδοκιμάσω κι εγώ με τη φωνητική καθοδήγηση..

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι μου φανηκε πολυ καλο , αυτο με της στροφες το παρατηρησα και εγω αλλα μου το εκανε ελαχιστες φορες μονο και χωρις να δημιουργει κανενα ουσιαστικο προβλημα στην πλοηγηση
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα κι εγω με χαρτη cit 2010.03! ολα τελεια.στις στροφες απλα αργει λιγο οταν δεν ακολουθεις την διαδρομη.χωρις διαδρομη παει σφαιρα
Link to comment
Share on other sites

το δοκιμασα κι εγω με χαρτη cit 2010.03! ολα τελεια.στις στροφες απλα αργει λιγο οταν δεν ακολουθεις την διαδρομη.χωρις διαδρομη παει σφαιρα

 

ο χαρτης που εβαλες ειναι αυτος που ειχε κυκλοφορησει για symbian ?

αν ναι πως το εβαλες γιατι εμενα δεν τον αναγνωριζε , τι mlm αρχειο εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

Το φαινόμενο με την αργοπορία το έχουν παρατηρήσει κι άλλοι όπως είδα σε άλλα φορουμ και στο maemo talk. Αυτό διορθώνεται ως εξής:

συνδέουμε στο pc και πάμε στο φάκελο Drive-->Maemo-->settings.ini (ή σκέτο settings) κάνουμε δεξί κλίκ και πατάμε επεξεργασία.

Βρίσκουμε τη γραμμή που γράφει:

PositionFiltering=true

και την αλλάζουμε σε:

PositionFiltering=false

 

Σε αυτό το αρχείο μπορούμε να αλλάξουμε πολλές ρυθμίσεις. Όλες οι αλλαγές που μπορούμε να κάνουμε φαίνονται εδώ αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

ο χαρτης που εβαλες ειναι αυτος που ειχε κυκλοφορησει για symbian ?

αν ναι πως το εβαλες γιατι εμενα δεν τον αναγνωριζε , τι mlm αρχειο εβαλες?

 

δινει η cit ενα δοκιμαστικο μεχρι τελος μαρτιου για ολες τις παλτφορμες.το mobile maps 9. εχει μεσα καρτη κυπρου κ ελλαδας και ενα κοινο mlm

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που θα είμαι λίγο άκυρος αλλά δεν έχω ασχοληθέι ακομα με το θέμα.Πρωτον που το βρίσκουμε;Δεύτερον απ'ότι διαβάζω δεν έιναι δωρεάν;Πόσο κοστίζει;Δηλαδή της nokia αυτό που δίνει στα symbian εμείς να μην το περιμένουμε και να πληρώσουμε άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ που θα είμαι λίγο άκυρος αλλά δεν έχω ασχοληθέι ακομα με το θέμα.Πρωτον που το βρίσκουμε;Δεύτερον απ'ότι διαβάζω δεν έιναι δωρεάν;Πόσο κοστίζει;Δηλαδή της nokia αυτό που δίνει στα symbian εμείς να μην το περιμένουμε και να πληρώσουμε άλλο;

 

http://sygic.com/

όχι το sygic δεν είναι δωρεάν , πάει κάπου 60 εύρο .

το ovi maps κυκλοφορεί και για Ν900 και είναι δωρεάν , το μόνο που του λείπει προς το παρων είναι φωνητική πλοήγηση .

Link to comment
Share on other sites

δινει η cit ενα δοκιμαστικο μεχρι τελος μαρτιου για ολες τις παλτφορμες.το mobile maps 9. εχει μεσα καρτη κυπρου κ ελλαδας και ενα κοινο mlm

φιλε μου μπορεις να μου στειλεις το MLM που χρησημοποιησες γιατι εχω δοκιμασει και εγω αυτον τον χαρτη και δεν μου τον φορτωνει

Edited by dimkit
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω σήμερα, το πολύ αύριο.

Μ έχει προβληματίσει σοβαρότατα όμως το θέμα της αργοπορίας στις στροφές. Αν όντως υφίσταται, όπως αναφέρεται, τότε το software έχει αποτύχει για μένα. Όταν ψάχνεις έναν προορισμό βασίζεσαι στις φωνητικές οδηγίες. Δε κοιτάς την οθόνη! Εάν και εφόσον διορθώνεται με τη μικρή επέμβαση που αναφέρει παραπάνω ο φίλος dimitrispm καλώς. Παρακαλώ επιβεβαιώστε :worry:

Το άλλο θέμα που μ έχει μπερδέψει είναι οτι ψάχνεστε για χάρτες. Για ποιο λόγο;; Η αγορά του προγράμματος δεν περιέχει χάρτη της Ευρώπης; Δεν μας καλύπτει; Ποιος ο λόγος για περαιτέρω πειράματα;

Link to comment
Share on other sites

Το άλλο θέμα που μ έχει μπερδέψει είναι οτι ψάχνεστε για χάρτες. Για ποιο λόγο;; Η αγορά του προγράμματος δεν περιέχει χάρτη της Ευρώπης; Δεν μας καλύπτει; Ποιος ο λόγος για περαιτέρω πειράματα;

 

ψάχνουμε χάρτες γιατί προφανώς το έχουμε αγοράσει από τα γνωστά μαγαζάκια !!

Link to comment
Share on other sites

ψάχνουμε χάρτες γιατί προφανώς το έχουμε αγοράσει από τα γνωστά μαγαζάκια !!

 

ψαχνομαστε βασικα γιατι υπαρχουν 2 διαφορετικοι χαρτες ενας της navteq και ενας της Cit και θελουμε να δουμε ποιος απο τους 2 ειναι καλυτερος

Link to comment
Share on other sites

το δοκιμαστικο που δινει η cit για εκδοσεις εκτος maemo. χρησιμοποιειστε μονο τον χαρτη για δοκιμη

 

http://rapidshare.com/files/364532180/CIT_Sygic_Mobile_Trial.zip

Link to comment
Share on other sites

οσοι θελουν να το περασουν και δε ξερουν πως , ας δουν εδω

καποιος εκανε ενα μικρο guide ποαλυ απλο και ευκολο.

ξερει κανεις αν και πως μπορεις να περασεις poi ? πχ απ το pois.gr ?

 

δε το χα δει , μπορεις ευκολα να προσθεσεις pois απ το pois.gr . τα zip που κατεβαζουμε απο εκει εχουν readme.txt μεσα

Edited by nervous
Απαγορεύεται η ανάρτηση λινκ προς παράνομο υλικό !
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ!

 

Εξαιρετικό προγραμματάκι πλοήγησης, το είχα δουλέψει παλιότερα και στο Ν95.

Αν περιμέναμε από τη νόκια............

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις που αποθηκευονται τα αρχεια MLM?

 

Μαζί με τους χάρτες. Στον φάκελο Maps. Ένα αρχείο είναι νομίζω mlm

Link to comment
Share on other sites

καποιος να μου πει πως βγαζω να μου δειχνει παντα το βορα και να μου δειχνει το δρομο αναλογα με τη πορεια μου !!! εχουν σπασει τα νευρα μου το αλλαξα χτες και τωρα δε το βρισκω με τιποτα να το διορθωσω....
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός που δείχνει από που μπορούμε να το κατεβάσουμε και πως το εγκαθιστούμε ?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός που δείχνει από που μπορούμε να το κατεβάσουμε και πως το εγκαθιστούμε ?

Οδηγός δεν υπάρχει ακόμα αλλά θα φτιαχτεί έτσι ώστε να είναι διαθέσιμος για όλους τους χρήστες. Για το που θα το βρεις, είναι γνωστό ότι ψάχνουμε στο Google από την στιγμή που στα forum του myphone.gr απαγορεύονται οι αναφορές σε sites τα οποία έχουν παράνομο υλικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το φαινόμενο με την αργοπορία το έχουν παρατηρήσει κι άλλοι όπως είδα σε άλλα φορουμ και στο maemo talk. Αυτό διορθώνεται ως εξής:

συνδέουμε στο pc και πάμε στο φάκελο Drive-->Maemo-->settings.ini (ή σκέτο settings) κάνουμε δεξί κλίκ και πατάμε επεξεργασία.

Βρίσκουμε τη γραμμή που γράφει:

PositionFiltering=true

και την αλλάζουμε σε:

PositionFiltering=false

 

Σε αυτό το αρχείο μπορούμε να αλλάξουμε πολλές ρυθμίσεις. Όλες οι αλλαγές που μπορούμε να κάνουμε φαίνονται εδώ αναλυτικά.

 

Πολυ χρησιμο το pdf με ολες τις ρυθμισεις αναλυτικα.

 

Διαβαζω μεσα στο αρχειο οτι υπαρχει αναλογο documentation και για τα .mlm και για το driver.dll και φανταζομαι και για το menu.ini

 

Που μπορουμε να τα βρουμε τα παραπανω αρχεια με ολες τις ρυθμισεις αναλυτικα? Το ρωταω αυτο γιατι σε λιγο καιρο αναμενεται επισημα και η εκδοση 8 (mobile maps 10) και αν υπαρξει κατι αναλογο για την καινουρια εκδοση καλο θα ηταν να το βρουμε. Η σελιδα partners της Sygic ζηταει password.

Edited by karlesg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μπορειτε να βαλετε το πως κανουμε το install αν γινετε αναλυτικα?

sorry που το ξαναλεω γιατι κ καποιος αλλος το εχει αναφερει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...