Jump to content

Συμβόλαιο Q


bored01
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω πιστυω πως δεν ξερουν τι τους γινεται... απλα αυτο ειναι,

πηγα σε καταστημα οσο ειχα ακομα την συνδεση κ μου ειπαν οτι πρεπει να το κανω καρτα,σε αλλο καταστημα μου ειπαν οτι γινεται κατευθειαν μετατροπη αλλα δεν μπορουσαν να την κανουν επειδη δεν ειχαν καρτες σιμ.....ετσι εκανα διακοπη της συνδεσης ,το εκανα για 30 μερες καρτα κ οταν πηγα να το κανω συμβολαιο κιου μου ειπαν οτι δεν γινεται απο καρτα να γινει συμβολαιο κιου ...WTF????????

(η πλακα ειναι οτι μου το ειπαν απο το ιδιο μαγαζι που μου ειπαν να το κανω καρτα πρωτα...)

τελικα πηγα σε αλλο καταστημα κ τωρα περιμενω

 

Μόλις θυμήθηκα ότι είχα κάνει κι εγώ αίτηση για συμβόλαιο Q πιο παλιά και περίμενα 15 μέρες αρχικά. Μετά πήγα από το κατάστημα και μου είπαν θα σε πάρουμε τηλέφωνο. Τελικά δε με έπαιρναν να μάθω και ξαναπήγα από εκεί και τους είπα ας γίνει με άλλον αριθμό. Απλά εγώ το ακύρωσα γιατί δε με εξυπηρετούσε σαν πρόγραμμα. Υπομονή αν θες το συγκεκριμένο συμβόλαιο, τι άλλο να πω με αυτές τις εταιρείες. Εν τω μεταξύ όλες έχουν πολλά προβλήματα και σα να μη φτάνει αυτό, αλλάζουν καθε λιγο και λιγάκι τα προγράμματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 280
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανα την συνδεση μου γουιντ--> καρτα, περιμενα ενα μηνα, εκανα αιτηση για συμβολαιο κιου κ ακομα περιμενω την φορητοτητα(μιαμιση βδομαδα.. μαλλον θελει δεκα μερες)...ελεος, ειναι απιστευτη διαδικασια απο γουιντ να πας σε κιου συμβολαιο.....:mad:

δεν καταλαβαινω όμως....αφου εχω καρτα γουιντ...δεν έπρεπε να μπορω απευθειας να παω σε συβολαιο κιου? με τα αλλα τα συμβολαια πως γινεται ?

 

Η σύνδεση μπορεί να γίνει WIND ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ ή F2G!!!

Αν θες να μετατρέψεις τον αριθμό σε Q καρτοκινητό ή συμβόλαιο είναι άλλο πράμα!

 

Αν είχες Q καρτοκινητό και ήθελες Q σύνδεση θα γινόταν πιο γρήγορα!

 

Αν είχες WIND καρτοκινητό και ήθελες WIND σύνδεση πάλι θα γινόταν γρήγορα!

 

Βλέπουμε από αρχές Γενάρη που η φορητότητα θα παίρνει 3-4 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

@malcolmthe4 : Επειδή το έχω κάνει και απο F2G και από MoMad σε συμβόλαιο Q γίνεται μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο (P2P) το οποίο γίνεται την ίδια μέρα , χωρίς να χρειάζεται φορητότητα.

Το συμβόλαιο Q είναι συμβόλαιο Wind και ο φάκελος που σου έρχεται έχει λογότυπο Wind.

 

Την "Q" αν την θεωρήσουμε σαν διαφορετική εταιρεία έχει ΜΟΝΟ συνδρομητές καρτοκινητής.

 

@DemetreKre : Η φορητότητα θα γίνεται σε 3 μέρες από 1/12/2010! Δηλαδή με λίγα λόγια αν κάνεις φορητότητα σήμερα , θα υλοποιηθεί 8/12/2010 , ενώ αν περιμένεις την 1/12/2010 θα υλοποιηθεί στις 6/12/2010!

Συμφέρει να περιμένει κανείς δηλαδή..

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

@malcolmthe4 : Επειδή το έχω κάνει και απο F2G και από MoMad σε συμβόλαιο Q γίνεται μετατροπή καρτοκινητού σε συμβόλαιο (P2P) το οποίο γίνεται την ίδια μέρα , χωρίς να χρειάζεται φορητότητα.

Το συμβόλαιο Q είναι συμβόλαιο Wind και ο φάκελος που σου έρχεται έχει λογότυπο Wind.

 

Την "Q" αν την θεωρήσουμε σαν διαφορετική εταιρεία έχει ΜΟΝΟ συνδρομητές καρτοκινητής.

 

@DemetreKre : Η φορητότητα θα γίνεται σε 3 μέρες από 1/12/2010! Δηλαδή με λίγα λόγια αν κάνεις φορητότητα σήμερα , θα υλοποιηθεί 8/12/2010 , ενώ αν περιμένεις την 1/12/2010 θα υλοποιηθεί στις 6/12/2010!

Συμφέρει να περιμένει κανείς δηλαδή..

 

περιμενω ρε παιδια ηδη 2 βδομαδες...

την προηγουμενη δευτερα εκανα την αιτηση κ μου ειπαν οτι θα με παρουν...κ ακομα περιμενω ...

μου ειπαν ******** ?????

Link to comment
Share on other sites

περιμενω ρε παιδια ηδη 2 βδομαδες...

την προηγουμενη δευτερα εκανα την αιτηση κ μου ειπαν οτι θα με παρουν...κ ακομα περιμενω ...

μου ειπαν ******** ?????

 

Είναι και σε ποιο μαγαζί θα πέσεις...

 

Δηλαδή πότε πέρασε την αίτηση το μαγαζί!

Link to comment
Share on other sites

Είναι και σε ποιο μαγαζί θα πέσεις...

 

Δηλαδή πότε πέρασε την αίτηση το μαγαζί!

 

πηρα στο 1260 και μου ειπαν πως δεν υπαρχει καμια αιτηση για αλλαγη....ειναι καρτα το κινητο μου....δεν υπαρχει αιτημα για αλλαγη σε συμβολαιο κιου..

ελεος, θα παω απο το καταστημα να δω τι παιζει

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι ρυθμισεις μμσ κ ιντερνετ για το συμβολαιο κιου ???

δεν μπορω να τα βρω στο σαητ τους:(

Edited by malcolmthe4
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορεί να μου πει κάποιος αν στο συμβόλαιο Q, υπάρχει τέλος συνδρομητών κινητής;;;

 

Γιατι να μην εχει;

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος αν στο συμβόλαιο Q, υπάρχει τέλος συνδρομητών κινητής;;;

το Wind1 δεν ειχε. αλλα με την προυποθεση οτι δεν θα ειχες κινηση στον λογαριασμο σου.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

το Wind1 δεν ειχε. αλλα με την προυποθεση οτι δεν θα ειχες κινηση στον λογαριασμο σου.

 

αν δεν μιλήσεις δεν έχεις και τέλος!

είναι 12,5% αν θυμάμαι καλά του λογαριασμού, αν είναι 0 ο λογαριασμός, 0 θα είναι και το τέλος

αν μιλήσεις 1€, θα είναι και 0,125€ τέλος=1,125€

l33t )3\/&1_[]|* &2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να φανταστώ ότι όσοι έχουν συμβόλαιο Q δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν την προσφορά του wind mobile broadband, έτσι?
The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να φανταστώ ότι όσοι έχουν συμβόλαιο Q δεν μπορούν να εκμεταλλευτούν την προσφορά του wind mobile broadband, έτσι?

 

Δεν γίνεται, θέλει συμβόλαιο WIND.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παλιοτερα επαιζε συμβολαιο Q χωρις ελαχιστη χρεωση τωρα το χαλασανε κι αυτο,παραμενει ομως το πιο οικονομικo.
Link to comment
Share on other sites

Παλιοτερα επαιζε συμβολαιο Q χωρις ελαχιστη χρεωση τωρα το χαλασανε κι αυτο,παραμενει ομως το πιο οικονομικo.

 

Μιλάμε για 45'' σωστά;

Δεν θυμάμαι καν στις αρχές που βγήκε αν είχε ελάχιστη χρέωση...

Μιλάμε για κανα χρόνο πρίν...

Link to comment
Share on other sites

Guest ioanmich

Αυτό που βγήκε το Νοέμβριο του 2009 είχε ελάχιστη χρέωση 45'' από την πρώτη μέρα.

Το άλλο χωρίς ελάχιστη χρέωση ήταν της Q-telecom από το 2002, πριν εξαγοραστεί από τη WIND.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Εχω χασει την ακοη μου (θα μου πειτε 'καλα βρε κουφαλογο τι το θες το τηλεφωνο εσυ;' :lol:) μα το κινητο για αποστολη ληψη sms μου ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητο!!!

Αυτη τη στιγμη εχω το 'Ευελικτο 20' της vodafone που με 25/μηνα μου δινει δωρεαν 204 sms. Προφανως δεν ειναι οτι πιο συμφερον για μενα, μα πριν χασω την ακοη ειχα για χρονια εκει συμβολαο κ μετα βρηκα ππως αυτο ηταν πιο ιδανικο για τη περιπτωση μου εκει.

Βλεπω ομως πως αν εχω καταλαβει καλα το συμβολαιο Q μου... ερχεται κουτι.

Απο οσο εχω καταλαβει για 200 sms/μηνα θα μου ερχεται λογαριασμος:

200 * 0.04 = 8ΕUR =12.5% (Τελη) Συνολο 9 EUR

 

Εχω καταλαβει σωστα γιατι πολυ καλο για να ειναι αληθινο μου μοιαζει! :confused:

 

Σας ευχαριστω πολυ

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Εχω χασει την ακοη μου (θα μου πειτε 'καλα βρε κουφαλογο τι το θες το τηλεφωνο εσυ;' :lol:) μα το κινητο για αποστολη ληψη sms μου ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητο!!!

Αυτη τη στιγμη εχω το 'Ευελικτο 20' της vodafone που με 25/μηνα μου δινει δωρεαν 204 sms. Προφανως δεν ειναι οτι πιο συμφερον για μενα, μα πριν χασω την ακοη ειχα για χρονια εκει συμβολαο κ μετα βρηκα ππως αυτο ηταν πιο ιδανικο για τη περιπτωση μου εκει.

Βλεπω ομως πως αν εχω καταλαβει καλα το συμβολαιο Q μου... ερχεται κουτι.

Απο οσο εχω καταλαβει για 200 sms/μηνα θα μου ερχεται λογαριασμος:

200 * 0.04 = 8ΕUR =12.5% (Τελη) Συνολο 9 EUR

 

Εχω καταλαβει σωστα γιατι πολυ καλο για να ειναι αληθινο μου μοιαζει! :confused:

 

Σας ευχαριστω πολυ

Γιωργος

 

Ακριβώς αυτό θα πληρώσεις. Είναι μεγάλη η διαφορά. Και αν δεις και τα υπόλοιπα που σου δίνει αυτό το συμβόλαιο, το κάνει από τα φθηνότερα της αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας

 

Εχω χασει την ακοη μου (θα μου πειτε 'καλα βρε κουφαλογο τι το θες το τηλεφωνο εσυ;' :lol:) μα το κινητο για αποστολη ληψη sms μου ειναι κατι παραπανω απο απαραιτητο!!!

Αυτη τη στιγμη εχω το 'Ευελικτο 20' της vodafone που με 25/μηνα μου δινει δωρεαν 204 sms. Προφανως δεν ειναι οτι πιο συμφερον για μενα, μα πριν χασω την ακοη ειχα για χρονια εκει συμβολαο κ μετα βρηκα ππως αυτο ηταν πιο ιδανικο για τη περιπτωση μου εκει.

Βλεπω ομως πως αν εχω καταλαβει καλα το συμβολαιο Q μου... ερχεται κουτι.

Απο οσο εχω καταλαβει για 200 sms/μηνα θα μου ερχεται λογαριασμος:

200 * 0.04 = 8ΕUR =12.5% (Τελη) Συνολο 9 EUR

 

Εχω καταλαβει σωστα γιατι πολυ καλο για να ειναι αληθινο μου μοιαζει! :confused:

 

Σας ευχαριστω πολυ

Γιωργος

 

Η πιο φθηνή λύση μόνο για αποστολή μηνύματος εντός Ελλάδας δεν είναι το συμβόλαιο Q, αλλά το καρτοκινητό Vodafone International. Κοστίζει 0.04 ευρώ το κάθε μήνυμα, ωστόσο δεν επιβαρύνεσαι με φόρο κινητής τηλεφωνίας. Αφαιρείται βέβαια το 12% της κάθε κάρτας ανανέωσης, ωστόσο και πάλι είναι σταθερό αυτό το ποσοστό, ενώ στο συμβολαιο ο φόρος κινητής τηλεφωνίας θα αυξηθεί άνω του 12% αν υπερβείς τα 50 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις υποδειξεις σας!

Αυτο με το ιντερνετ θα το εχω υπ' οψην καθοτι 7ευρω ανα ΜΒ δεν ειναι χρεωση... χαρατσι ειναι!!!

Οσο για τη εναλλακτικη λυση που αναφερει ο kotsianis7 νομιζω μια η αλλη θα μου ερχεται καθοτι το τελευταιο χρονο ποτε δεν ξεπερασα τα 200 sms/μηνα παροτι δεν του ειχα αλλαξει τη ρυθμιση κωδικοποιησης χαρακτηρων κ καθε sms μου ειχε μεγιστο αριθμο χαρακτηρων ισο με 70:O

 

Σας ευχαριστω κ παλι

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα. σκεφτηκα να κανω συμβολαιο q για ωρα αναγκης.

αλλα τι γινεται αν:

1) δε το χρησιμοποιησω ποτε? ληγει μετα απο καποιο διαστημα? χανεται ο αριθμος?

2) τυχει και το χρησιμοποιησω 1 μηνα για μια κληση, λογικα θα μου ερθει μονο εκεινο το μηνα λογαριασμος. σωστα?

3) εχω q card και λεω να την κανω συμβολαιο. παρολαυτα θα αλλαξω σιμ?

 

δεσμευσεις δεν υπαρχουν τελικα. κανω λαθος?

μπορω να το διακοψω ανα πασα στιγμη? ακομη και την επομενη μερα?

πληρωνω κατι για να γινει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά βοήθεια.... Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιεί το ίντερνετ όταν δεν έχεις πρόγραμμα, για να μην χρεωνόσαστε τσάμπα; Ξέχασα για 1 μέρα να το ανανεώσω και πληρώνω 6 ευρώ παραπάνω!!!!!

 

Υπάρχει μήπως τρόπος να παίρνουμε ειδοποίηση ότι λήγει το πακέτο για να ανανεώνουμε; Αν όχι, αν ανανεώνω πριν την λήξη του πακέτου, θα χάνω τον χρόνο που είχα πριν;

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. σκεφτηκα να κανω συμβολαιο q για ωρα αναγκης.

αλλα τι γινεται αν:

1) δε το χρησιμοποιησω ποτε? ληγει μετα απο καποιο διαστημα? χανεται ο αριθμος?

2) τυχει και το χρησιμοποιησω 1 μηνα για μια κληση, λογικα θα μου ερθει μονο εκεινο το μηνα λογαριασμος. σωστα?

3) εχω q card και λεω να την κανω συμβολαιο. παρολαυτα θα αλλαξω σιμ?

 

δεσμευσεις δεν υπαρχουν τελικα. κανω λαθος?

μπορω να το διακοψω ανα πασα στιγμη? ακομη και την επομενη μερα?

πληρωνω κατι για να γινει αυτο?

 

Καλησπέρα.

1) Στα 3 χρόνια και κάτι που το είχα προσωπικά, δοκιμασμένα δε χάνεται ο αριθμός. Λογικά δε χάνεται ποτέ.

2) Ακριβώς έτσι ήταν πριν καθιερωθούν τα τέλη συνδρομητών. Τώρα δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά λογικά με μηδενικό λογαριασμό, έτσι θα είναι.

3) Σιμ θα αλλάξεις. Υπάρχει κάποιος λόγος για να το κάνεις συμβόλαιο ? Τουλάχιστον στην κάρτα έχεις χαμηλότερες χρεώσεις και χωρίς ελάχιστη χρέωση. Στο συμβόλαιο σε συμφαίρουν μόνο τα πακέτα με χρόνο ομιλίας προς όλους, αλλά αν δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις, δε βλέπω λόγο να το αλλάξεις.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

....αν δεν έχεις σκοπό να το χρησιμοποιήσεις, δε βλέπω λόγο να το αλλάξεις.

Ο μόνος λόγος είναι αν το χρειαστείς κάποια στιγμή περισσότερο να μην μείνεις από "κάρτα"!

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...