Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαφέρει όμως η ποιότητα των εφαρμογών.

 

Σίγουρα ναι. Παρόλα αυτά αν και βεβαίως δεν το επικροτώ, ποιός δεν έχει μπει στη διαδικασία να βάλει πχ ένα σπασμένο λογισμικό πλοήγησης.

Link to comment
Share on other sites

Απ' όταν μπήκα στο Android ,Σεπτέμβρη έχω κατεβάσει πάνω από 500 free or lite εφαρμογές , και "δοκιμάζω" ποια μου κάνει ν' αγοράσω, στα wm ουτε το χα φανταστεί ,στο ios και 0.5€ να κόστιζαν θα είχα δώσει 250€ με το ρίσκο κάποιες να μην μου κάνουν ή να μην τις χρειάζομαι ,πραγματικά .Οι πλοηγοί είναι άλλου παπα βαγγέλιο γιατί και πιο ακριβοί είναι και μπορείς να μάθεις πολλά πριν αγοράσεις .

off topic off

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πως να φλασαρω παλαιοτερη ρομ αφου αυτο στο spl εχουν μεσα τα windows :confused: Καπου μου φαινεται μπερδευτικα... Μπορεις να μου εξηγησεις?

 

Εγκατέστησε την official 1.66. Αυτή περιέχει σωστό SPL από το οποίο μπορείς να βάλεις το HSPL που θέλεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κωστη φιλε μου:)

 

Μια ερωτηση παιδια γιατι εχω χάσει επεισόδια με το θεμα του λεο λογω iPhone ...

Το λεο Ειναι καλυτερο με android nand η windows ?

Γιατι δυο roms NAND που δοκιμασα δεν με εντυπωσίασαν.

 

 

 

 

Καποια έκδοση του προγράμματος που εχεις Πρεπει να φταιει. Αυτη που χρησιμοποιω Εγω δεν Εχει τετοιο προβλημα ;)

Επειδη Ειμαι Δουλεια ,αν την θελετε να σας την δώσω,Πειτε μου.

 

Sent from my iPhone 4G using Tapatalk

 

την θελω την θελω !οποτε μπορεσεις πες μου!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι όμως ότι στα windows mobile πλέον δεν έχουμε εξελίξεις και κατά συνέπεια δεν εμφανίζονται και προβλήματα για να διορθώσουμε. Ίσως αυτό τελικά να μας έχει πειράξει περισσότερο με αυτή την στασιμότητα. :rolleyes:

Ειδικά αν είσαι developer αναρωτιέσαι αν έχει πλέον νόημα η ανάπτυξη εφαρμογών για WM... Εκτός από εξειδικευμένες εφαρμογές ή για προσωπική χρήση, δυστυχώς δεν βλέπω άλλο κίνητρο για την ανάπτυξη νέων και πρωτοποριακών εφαρμογών για WM. Κρίμα πάντως γιατί συσκευές όπως το Leo αξίζει να συνεχίσουν να υποστηρίζονται. Απλά με τις νέες εξελίξεις νομίζω είναι μοιραίο να υπάρξει μαζική μετακίνηση των developers σε Android/iOS, με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τα Leo μας...

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησε την official 1.66. Αυτή περιέχει σωστό SPL από το οποίο μπορείς να βάλεις το HSPL που θέλεις.

 

Σε ευχαριστω για τη βοηθεια. Μπορεις να μου πεις και που θα την βρω;

Και κατι τελευταιο. Την εκδοση που εχω τωρα που ειναι πιο καινουργια - αφου θα κανω downgrade -θα μπορεσω να την ξαναβρω;

Edited by wertyu5555
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Σε ευχαριστω για τη βοηθεια. Μπορεις να μου πεις και που θα την βρω;

Και κατι τελευταιο. Την εκδοση που εχω τωρα που ειναι πιο καινουργια - αφου θα κανω downgrade -θα μπορεσω να την ξαναβρω;

 

Όλα υπάρχουν στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΣΕΙΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΕΧΩ ΤΟ HTC HD ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ PM ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΟΜ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ????????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΣΕΙΣ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΕΧΩ ΤΟ HTC HD ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ PM ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΡΟΜ ΤΗΝ ΓΝΗΣΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΡΑΣΩ ????????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

 

Δεν θα την δεχθεί γιατί βγήκε με Γερμανική πιθανόν και είναι η μόνη που μπορείς να βάλεις επίσημα .

 

Δες εδώ , μιας και οποιαδήποτε Ελληνική του περάσεις θα είσαι εκτός εγγύησης .

 

 

 

Είσαι και off topic μιας και εδώ είναι το θέμα για το HD2

Edited by kosmous
Link to comment
Share on other sites

HD ή HD2? έχει μια μικρή διαφορά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΗTC HD MΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΡΟΜ ΕΧΩ

 

Τότε γράφεις σε λάθος μέρος.

 

Επίσης μην γράφεις με κεφαλαία, είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύονται βάσει των κανονισμών του forum.

 

Τέλος ελληνική επίσημη δεν πρόκειται να βρεις γιατί δεν υπάρχει. Υπάρχει το αρχείο που κάνει ελληνικό το μενού αλλά στη συσκευή σου δεν μπαίνει. Άρα σε πρώτη φάση θα αρκεστείς με το αγγλικό μενού.

 

Για περισσότερες πληροφορίες στο thread της συσκευής που σε ενδιαφέρει...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=217711

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.μια ερωτηση γιατι εχω μπερδεψει τα παντα.θελω να συγχρονησω τις επαφες να τις εχω στο outlook του υπολογιστη αλλα δεν μπορω.μπορει καποιος να μου πει τον τροπο.καπου το ειχα δει αλλα δεν μπορω να το βρω.ευχαριστω.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Έχεις εγκαταστήσει το activesync στον υπολογιστή σου;

 

Σε περίπτωση που έχεις Vista/7 θα χρειαστείς το Windows Mobile Device Center.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα καλο και ευχρηστο προγραμμα που να με ενημερωνει ποσα λεπτα-sms χρησιμοποιησα προς συγκεκριμενους αριθμους?ακομα και προθεματα 693...694... κλπ?για data εχω το spb wireless monitor που ειναι πολυ καλο.για κλησεις και sms?

κανενας?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βγαλω στα quick links σινοτμευσεις για προγραμματα που δεν εχουν γινει ΙΝΣΤΑλ κανονικα αλλα τα τρέχς απευθιας απο την καρτα μου? και αν ναι πως?

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βγαλω στα quick links σινοτμευσεις για προγραμματα που δεν εχουν γινει ΙΝΣΤΑλ κανονικα αλλα τα τρέχς απευθιας απο την καρτα μου? και αν ναι πως?

μπορεις να το κανεις ως εξης

με τον file explorer βρισκεις την εφαρμογη που εχεις στην καρτα,και πατας παρατεταμενα πανω στο ονομα της .εμφανιζεται ενα μενου και πατας copy.

πηγαινεις windows>start menu>programs,ανοιγεις τον φακελλο και πατας παρατεταμενα σε ενα κενο(οχι πανω σε ονομα εφαρμογης)

εμφανιζεται ενα μενου και επιλεγεις paste shortcut.

τωρα μπορεις να βαλεις την εφαρμογη στα quick links,με τον ιδιο τροπο που βαζεις τα εγκατεστημενα προγραμματα:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξερετε καποιον player η codec για αρχεια βιντεο .mov? To coreplayer δεν μου τα παιζει...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδιά ξερετε καποιον player η codec για αρχεια βιντεο .mov? To coreplayer δεν μου τα παιζει...

 

Αν δεν τα παίζει το core player, δεν τα παίζει κανένα. Υποτίθεται πάντως ότι τα παίζει και αυτά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν τα παίζει το core player, δεν τα παίζει κανένα. Υποτίθεται πάντως ότι τα παίζει και αυτά.

 

μπορει να δοκιμασει τον TCPMP Γιαννη.

αναπαραγει βιντεος που δεν τα ανοιγει καν ο Core :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

ok το ξέρω ότι είμαι offtopic :p

αλλά στο android παίζει και 720p αρχεία που στα wm δεν παίζουν...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αναπαραγει βιντεος που δεν τα ανοιγει καν ο Core :)

 

Αν δεν απατώμαι τα ίδια αρχεία ακριβώς υποστηρίζουν και τα δύο, αλλά για να το λες... θα το έχεις δει κιόλας! ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορει να δοκιμασει τον TCPMP Γιαννη.

αναπαραγει βιντεος που δεν τα ανοιγει καν ο Core :)

Εγω δεν καταφερα να αναπαραγω .mov αρχεια μεσω του player αυτου συν του οτι ενα μεγαλο βιντεο μουσικο που εχω ανεβασει στο youtube, το περασα στο leo και επιχειρησα να το αναπαραγω, μια το παιζει, μια οχι.. :(

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας, παιδια!

Ούτε ο TCPMP τα παιζει...( Άλλωστε, αν δεν κάνω λάθος, είναι η προγενεστερη free εκδοση του coreplayer απο τους ιδιους προγραμματιστες.)

 

Γιάννη, έχεις δικιο ότι τυπικα υποστηρίζει .mov o coreplayer, αλλά ουσιαστικά αναπαράγει μονο ορισμενα .mov (πχ αυτά που παραγονται από βιντεοκαμερες).

 

Άρα, απ' ό,τι μου λέτε, με βλέπω να τα μετατρέπω...

Δημήτρης

HTC HD2 (rom 1.66 ELL official)

Link to comment
Share on other sites

Super converter και κάνε τι δουλειά σου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...