Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 (Leo)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι απλό. Μπες με το resco registry στο path που θέλεις να πας και κάνε τις σχετικές αλλαγές.

Ισως για κάποιον που ξέρει να είναι απλό

εμενα απο το resco registry το μόνο που βγάζει είναι

HKEY_CLASSES_ROOT

HKEY_CURRENT_USER

HKEY_LOCAL_MACHINE

HKEY_USERS

 

Ομως πουθενά δεν βρίσκω HKLM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Μετά από ανχωτικούς πειραματισμούς κατάλαβα οτι το HKLM σημαίνει ΗK L ocal M achine

παρακαλώ κάποιος να μου το επιβεβαιώσει

Edited by skstelios

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ισως για κάποιον που ξέρει να είναι απλό

εμενα απο το resco registry το μόνο που βγάζει είναι

HKEY_CLASSES_ROOT

HKEY_CURRENT_USER

HKEY_LOCAL_MACHINE

HKEY_USERS

 

Ομως πουθενά δεν βρίσκω HKLM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

HKLM = HKEY_LOCAL_MACHINE

 

Αγόρασα από Χονγκ-Κόνγκ, μέσω ebay, αλλά μόνο την LCD....Ήρθε γρήγορα (12 ημέρες) και κόστισε 40$...Όμως αυτό το έκανα γιατί ήθελα να γλυτώσω τα πολλά χρήματα του set Digitizer+LCD για να αποφασίσω αν αξίζει να πάρω άλλο. Αν βάλεις την αξία της οθόνης+χρήματα για επισκευή+ανησυχία για πιθανή βλάβη μελλοντικά από το άνοιξε-κλείσε, νομίζω ότι αξίζει να πάρεις καινούργιο σε χαμηλή τιμή. Στο ebay, με δεδομένο ότι θα στο στείλουν με USPS και δεν θα έχεις φόρο.....θα σου έρθει στα 330Ευρώ....

Εγώ πάντως πήρα από Θεσσαλονίκη, με 410Ευρώ ένα ολοκαίνουργιο T-Mobile....και είμαι ευχαριστημένος...Καλή τύχη

 

Πρόσεξε μην πας να περάσεις την επίσημη 1.66 ελληνική/ευρωπαϊκή έκδοση. Μετά πάει για πέταμα η συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα από Χονγκ-Κόνγκ, μέσω ebay, αλλά μόνο την LCD....Ήρθε γρήγορα (12 ημέρες) και κόστισε 40$...Όμως αυτό το έκανα γιατί ήθελα να γλυτώσω τα πολλά χρήματα του set Digitizer+LCD για να αποφασίσω αν αξίζει να πάρω άλλο. Αν βάλεις την αξία της οθόνης+χρήματα για επισκευή+ανησυχία για πιθανή βλάβη μελλοντικά από το άνοιξε-κλείσε, νομίζω ότι αξίζει να πάρεις καινούργιο σε χαμηλή τιμή. Στο ebay, με δεδομένο ότι θα στο στείλουν με USPS και δεν θα έχεις φόρο.....θα σου έρθει στα 330Ευρώ....

Εγώ πάντως πήρα από Θεσσαλονίκη, με 410Ευρώ ένα ολοκαίνουργιο T-Mobile....και είμαι ευχαριστημένος...Καλή τύχη

 

Αγόρασα απο εδώ και νομίζω οτι έκανα καλή επιλογή.

Έχω συνεννοηθεί με σοβαρό επώνυμο κατάστημα service για την τοποθέτηση η οποία θα κοστίσει 25€ και 6€ έξοδα αποστολής.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω συνεννοηθεί με σοβαρό επώνυμο κατάστημα service για την τοποθέτηση η οποία θα κοστίσει 25€ και 6€ έξοδα αποστολής.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. :worry:

 

Ενημέρωσε μας αν θέλεις μετά για την έκβαση των πραγμάτων. Είναι πολλοί που ενδεχομένως να ενδιαφέρονται για κάτι παρόμοιο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα στο πρόγραμμα να το κάνω ούτως ώστε να ξέρει ο κόσμος πως ακριβώς να κινηθεί. Ταλαιπωρήθηκα αρκετά και πιστεύω να βγεί καλό αποτέλεσμα.
Link to comment
Share on other sites

παλιότερα είχα βρεί ενα αρχείο που το έκανες εισαγωγή στο Outlook και περνούσε όλες τις εορτές. Έπειτα σε συγχρονισμό με το ppc, σε ενημέρωνε καθημερινά για το ποιός γιορτάζει . Δυστυχώς έχω κάνει αρκετή αναζήτηση και δεν μπορώ να το βρώ πουθενά. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να ομορφύνει το cht!! :D Φανταστική δουλειά από τον manalas!!;)

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=854047

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

HKLM = HKEY_LOCAL_MACHINE

 

 

 

Πρόσεξε μην πας να περάσεις την επίσημη 1.66 ελληνική/ευρωπαϊκή έκδοση. Μετά πάει για πέταμα η συσκευή.

 

Ευχαριστώ Γιάννη, το έχω υπ' όψη μου....

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα απο εδώ και νομίζω οτι έκανα καλή επιλογή.

Έχω συνεννοηθεί με σοβαρό επώνυμο κατάστημα service για την τοποθέτηση η οποία θα κοστίσει 25€ και 6€ έξοδα αποστολής.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά. :worry:

 

Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Αλήθεια, μπορείς να δώσεις πληροφορίες (νομίζω δεν είναι διαφήμιση) για το κατάστημα service που αναφέρεις? Με τόσο χαμηλή τιμή -ή και λίγο μεγαλύτερη- θα αποτολμήσω να τους στείλω το (προβληματικό) Ευρωπαικό μου, μήπως και το συνεφέρουν και το έχω σαν δεύτερο.

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων.

HD2 T-Mobile

Rom: Elegancia V2-final-CHT 2.0

Radio: 2.15.50.14

Δεν θα είχα καταφέρει τίποτα, χωρίς την βοήθεια του forum...Thanks to all:)

Link to comment
Share on other sites

Eχω τη εξης απορια:

 

υπαρχη δηνατοτητα να χτυπαει το ξυπνητηρι χωρις να ειναι ανοιχτο το κινιτο???

 

κ επισης σαν να μου φαινετε οτι ο ηχος που βγαζει γενικα δεν ειναι πολη δυνατος ουτε στην αναπαραγωγη της μουσικης ουτε στο ακουστικο!!

υπαρχει γιαυτο το θεμα κατι??

 

ευχαριστω πολυ!!!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Eχω τη εξης απορια:

 

υπαρχη δηνατοτητα να χτυπαει το ξυπνητηρι χωρις να ειναι ανοιχτο το κινιτο???

 

κ επισης σαν να μου φαινετε οτι ο ηχος που βγαζει γενικα δεν ειναι πολη δυνατος ουτε στην αναπαραγωγη της μουσικης ουτε στο ακουστικο!!

υπαρχει γιαυτο το θεμα κατι??

 

ευχαριστω πολυ!!!!

με τη συσκευη κλειστη, το standard προγραμμα ξυπνητηριου, οχι δε χτυπαει απ οσο ξερω.. Ισως υπαρχει καποιο. cab ξυπνητηρι που να κανει αυτο που ζητας! Οσο για τον ηχο, ειδικα εαν προερχεσαι απο ΝΟΚΙΑ σειρα Ν/Ε η απο S.E θα σου φανει, πολυ χαμηλος! Δεν αλλαζει ομως η ενταση..

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

με τη συσκευη κλειστη, το standard προγραμμα ξυπνητηριου, οχι δε χτυπαει απ οσο ξερω.. Ισως υπαρχει καποιο. cab ξυπνητηρι που να κανει αυτο που ζητας! Οσο για τον ηχο, ειδικα εαν προερχεσαι απο ΝΟΚΙΑ σειρα Ν/Ε η απο S.E θα σου φανει, πολυ χαμηλος! Δεν αλλαζει ομως η ενταση..

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

 

 

οτι δεν χτυπαει το στανταρ ξυπμητηρι το ξερω ειπα μυπως γνωριζει καποιος κατι σιγκεκριμενο!

κ γενικα σε σχεση με οποιο κινιτο κ αν ειχα την θεορω πολυ χαμηλη την ενταση! ειχα ενα ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ προσφατα κ επισης σε σχεση με το παλιo μου qtek 9100 ανιπαρκτη ενταση!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

οτι δεν χτυπαει το στανταρ ξυπμητηρι το ξερω ειπα μυπως γνωριζει καποιος κατι σιγκεκριμενο!

κ γενικα σε σχεση με οποιο κινιτο κ αν ειχα την θεορω πολυ χαμηλη την ενταση! ειχα ενα ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ προσφατα κ επισης σε σχεση με το παλιo μου qtek 9100 ανιπαρκτη ενταση!!

 

Ριξε μια ματια στο SBP Time. Νομιζω οτι εχει αυτο που ζητας και δυνατους ηχους ξυπνητηριου.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

Ριξε μια ματια στο SBP Time. Νομιζω οτι εχει αυτο που ζητας και δυνατους ηχους ξυπνητηριου.

 

σευχαρηστω θα το κοιταξω με την προτη ευκερια!

 

για ηχο ενουσα γενικα του τηλεφονου την ενταση που βγαζει!!! στο ακουστικο οταν μιλας και στην αναπαραγωγη της μουσικης!!

HTC ONE Venom Viper Rom

HTC ONE X Venom Viper Rom

HTC Inspire 4g ICS 4.0.4

HTC Sensation CyanogenMod 9 Nightly & Energy™

HTC HD2 T-Mobile MAGLDR TyphooN CyanogenMod 7 Nightly

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να πάνε όλα καλά.

Αλήθεια, μπορείς να δώσεις πληροφορίες (νομίζω δεν είναι διαφήμιση) για το κατάστημα service που αναφέρεις? Με τόσο χαμηλή τιμή -ή και λίγο μεγαλύτερη- θα αποτολμήσω να τους στείλω το (προβληματικό) Ευρωπαικό μου, μήπως και το συνεφέρουν και το έχω σαν δεύτερο.

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ασφαλώς και θα δώσω πληροφορίες αλλά δεν θέλω να το κάνω τώρα γιατί ακόμη δεν του το έχω στείλει καθ'ότι δεν ήρθε η οθόνη. Θέλω να βεβαιωθώ οτι όλα θα πάνε καλά, το τηλέφωνο θα λειτουργεί απροβλημάτιστα, οι χρεώσεις θα είναι αυτές που μου είπανε και τότε θα το ανακοινώσω.

Όπως αντιλαμβάνεσαι δεν θέλω να εκτεθώ και κυρίως να του κάνω διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ριξε μια ματια στο SBP Time. Νομιζω οτι εχει αυτο που ζητας και δυνατους ηχους ξυπνητηριου.

 

To SPB Τime δεν ανοίγει τη συσκευή όταν είναι κλειστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To SPB Τime δεν ανοίγει τη συσκευή όταν είναι κλειστή.

Νομιζω οτι κανενα προγραμμα δεν το κανει αυτο στα wm, αλλα δεν ειμαι και βεβαιη! Σωστα?

 

 

Sent from my Galaxy tab using Tapatalk

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κανενα προγραμμα δεν το κανει αυτο στα wm, αλλα δεν ειμαι και βεβαιη! Σωστα?

Σωστά. Αν η συσκευή είναι off δεν υπάρχει τρόπος να ανοίξει με κάποιο s/w. Είναι "νεκρή", ο επεξεργαστής δεν δουλεύει και μόνο το ρολόι είναι ενεργό απλά για να μην χάνει την ώρα. Είναι ακριβώς όπως όταν κάνεις shut-down το PC.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

ήρθε η μπαταρία! θαύμα?

 

Είδες ανυπόμονε!!! :lol:

 

Αντε πες μας και εντυπώσεις γιατί εγώ την έβαλα την μπαταρία (andida) με το που πήρα το κινητό και δεν μπορώ να κάνω σύγκριση με την κανονική...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομιζω οτι κανενα προγραμμα δεν το κανει αυτο στα wm, αλλα δεν ειμαι και βεβαιη! Σωστα?

 

Στα HTC... σωστά. Στα windows mobile γενικότερα... λάθος. :rolleyes:

 

Το default ξυπνητήρι του Omnia 2 ανοίγει τη συσκευή όταν είναι κλειστή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εχθες παρεδωσα στο ηρακλειο κρητης την συσκευη στο σερβισε λοιπον παει για αλλαγη οθονης κ αλαγη πλακετας απο οτι μου ειπε ο τεχνικος η οθονες στο λεο μας εχουνε προβλημα και καιγονται οπως την δικια μου οταν σηκονει θερμοκρασια το κινητο.... οποτε προσοχη!!!!!!!!!!!!! η πλακετα ειναι η δευτερη φορα που θα μου την αλαξουνε..... δεν ξερω τι να πω..... σε μενα ετυχε.......... η ειναι ελατωματικη τελικα η συσκευη??:X
Link to comment
Share on other sites

Στα HTC... σωστά. Στα windows mobile γενικότερα... λάθος. :rolleyes:

 

Το default ξυπνητήρι του Omnia 2 ανοίγει τη συσκευή όταν είναι κλειστή.

Δεν το ήξερα αυτό Γιάννη, νόμιζα ότι ίσχυε σε όλες τις WM συσκευές.

 

Άρα με κλειστό το Omnia 2 όταν έρθει η ώρα να χτυπήσει το default ξυπνητήρι ξεκινάει η συσκευή, κάνει boot και μετά αρχίζει να χτυπάει;

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...