Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραια ολα αυτα ρε παιδια, κι εγω μαζι σας αλλα δεν βλεπω να ιδρωνει το αφτι της SE.

Ιδια πολιτικη οσον αφορα στα smartphones.

Θυμηθείτε Symbian UIQ, Symbian S60 5th edition κα τωρα με το Android η υποστηριξη ηταν και παραμενει ελλιπεστατη.

Εχω την εντυπωση οτι ουδεις εκει μεσα ασχολειται με το ποσο ευχαριστημενος μενει ο τελικος πελατης και κοιτανε πως θα προσελκυσουν νεους με μαρκετινιστικα κολπα, βλεπε PlaystationPhone, BraviaPhone, VaioPhone, KlainMainPhone.

 

Anyway αφου το πηραμε θα πορευτουμε με αυτο μεχρι την επομενη επιδοτηση...:D

 

Κι επι τη ευκαιρια θα ηθελα μια βοηθεια εδω απο οποιον γνωριζει.

Αφου εξαντλησα τα ορια του γνωστου moding (root, jit, a2sd + ενα αποτυχημενο περασμα απο την 2.2 FreeX10 ROM) εχω φτιαξει ενα image της τελευταιας 2.1 εκδοσης μεσω xRecovery (rooted και JITed φυσικα) και παλευω με τις προεγκατεστημενες εφαρμογες για να δω ιδιοις ομμασι ποιες απο αυτες φευγοντας κανουν ασταθες το συστημα.

Το θεμα μου ειναι οτι ενω το συστημα ειναι αρκετα σταθερο μετα το τελευταιο πακετο εφαρμογων που εσβησα σταματησε να φορτιζει με κλειστη τη συσκευη.

Εχει κανεις ιδεα ποιο .apk ευθυνεται γι'αυτο?

 

Μήπως έγινε από τότε που έβαλες το xrecovery? Apk για φόρτιση δεν έχει πάρει το μάτι μου...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραια ολα αυτα ρε παιδια, κι εγω μαζι σας αλλα δεν βλεπω να ιδρωνει το αφτι της SE.

Ιδια πολιτικη οσον αφορα στα smartphones.

Θυμηθείτε Symbian UIQ, Symbian S60 5th edition κα τωρα με το Android η υποστηριξη ηταν και παραμενει ελλιπεστατη.

Εχω την εντυπωση οτι ουδεις εκει μεσα ασχολειται με το ποσο ευχαριστημενος μενει ο τελικος πελατης και κοιτανε πως θα προσελκυσουν νεους με μαρκετινιστικα κολπα, βλεπε PlaystationPhone, BraviaPhone, VaioPhone, KlainMainPhone.

 

 

Γιατί ποιά εταιρία (εκτός τη Sony Ericsson) το κάνει αυτό;:confused:

Έτσι λειτουργούν όλες οι εταιρίες κινητών τηλεφώνων!

Αν έφτιαχναν όλες ένα κινητό που θα τα είχε και θα τα έκανε όλα, τότε θα έπεφταν οι πωλήσεις τους!

Αυτή είναι η εμπορική πολιτική όλων των εταιριών!;)

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου άποψη είναι οτι όσοι από εμάς αγοράσαμε το Xperia X10 στην ουσία γίναμε πειραματόζωα για τη Sony Ericsson, αφού ήταν το πρώτο της Android κινητό και είχε τεχνογωσία μηδέν στο συγκεκριμένο λειτουργικό! Π.χ. αυτά τα Timespace/Mediascape που τα έβαλε να κάθονται στον πυρήνα του λειτουργικού, το να ξεκινήσει με 1.6, κτλ όλα αυτά αποδείχθηκαν στην πράξη μεγάλο λάθος που τα λουστήκαμε εμείς. Από αυτή την άποψη νιώθω λίγο βλάκας :-)

 

Πιστεύω όμως οτι τα επόμενά της Android της SE κινητά θα είναι σίγουρα καλύτερα γιατί η εταιρία έχει πάθει και έχει μάθει από εμάς, τα πειραματόζωά της, και έχει και μια σχετική εμπειρία στο Android. Για παράδειγμα, το Arc ξεκινάει με την τελευταία έκδοση του λειτουργικού ενώ τα Timescape/Mediascape υποβαθμίζονται. Άρα, ναι, άτυχοι είμαστε εμείς αλλά δε θα βιαζόμουν να απορρίψω τα μελλοντικά προϊόντα της.

 

Αν πάντως βγάλει τα νέα updates για pinch zoom, 3d Mediascape, κτλ που λέει για τους επόμενους μήνες, αυτό εξ ορισμού θα σημαίνει οτι το προϊόν θα έχει ακόμα υποστήριξη 1 χρόνο μετά την κυκλοφορία του. Απλά, όχι 2.2 ...

 

Και για να μη λέμε μόνο για τη SE, το 2.2 update στο Galaxy S ακόμα δεν έχει έρθει στους περισσότερους χρήστες στην Ελλάδα, ενώ είχε ανακοινωθεί από τον Οκτώβριο :-) Και ούτε θα προχωρήσει στην έκδοση 2.3. Δηλαδή, στην ουσία, και αυτοί μια αναβάθμιση λογισμικού θα έχουν. Και η Samsung είχε και εμπειρία σε Android ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ποιά εταιρία (εκτός τη Sony Ericsson) το κάνει αυτό;:confused:

Έτσι λειτουργούν όλες οι εταιρίες κινητών τηλεφώνων!

Αν έφτιαχναν όλες ένα κινητό που θα τα είχε και θα τα έκανε όλα, τότε θα έπεφταν οι πωλήσεις τους!

Αυτή είναι η εμπορική πολιτική όλων των εταιριών!;)

 

Κοιταξε να δεις, δε λεω οτι ολες οι εταιριες σου βγαζουν updates καθε βδομαδα, αλλα σε καποιες απο αυτες υπαρχει σοβαροτητα (δεν αναφερομαι στη Samsung γιατι κι αυτη τραγικη ειναι στο συγκεκριμενο κομματι).

Η HTC αλλωστε γι'αυτο ειναι ο κυριαρχος του παιχνιδιου στα smartphones τα τελευταια χρονια.

Επισης η Νokia ακομα βγαζει minor updates για το 5800, το οποιο καλλιστα θα μπορουσε να το εχει ξεγραψει μετα απο τοσο καιρο.

SE τρεμε, ερχεται η Huawei...

 

@mobile_hacker: Τωρα που το λες παιζει κι αυτο γιατι εδω και μια εβδομαδα που το εχω λιωσει με το xRecovery το φορτιζα πριν σβησει κι ετσι δεν ετυχε να το τσεκαρω.

BTW εχει περασει κανεις αυτη τη ROM και να του παιζει κανονικα;

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε να δεις, δε λεω οτι ολες οι εταιριες σου βγαζουν updates καθε βδομαδα, αλλα σε καποιες απο αυτες υπαρχει σοβαροτητα (δεν αναφερομαι στη Samsung γιατι κι αυτη τραγικη ειναι στο συγκεκριμενο κομματι).

Η HTC αλλωστε γι'αυτο ειναι ο κυριαρχος του παιχνιδιου στα smartphones τα τελευταια χρονια.

Επισης η Νokia ακομα βγαζει minor updates για το 5800, το οποιο καλλιστα θα μπορουσε να το εχει ξεγραψει μετα απο τοσο καιρο.

SE τρεμε, ερχεται η Huawei...

 

@mobile_hacker: Τωρα που το λες παιζει κι αυτο γιατι εδω και μια εβδομαδα που το εχω λιωσει με το xRecovery το φορτιζα πριν σβησει κι ετσι δεν ετυχε να το τσεκαρω.

BTW εχει περασει κανεις αυτη τη ROM και να του παιζει κανονικα;

 

Βασικα αυτος ειναι ο τροπος που τρχει το xrecovery γιαυτο σου το λεω, δηλαδη:

οταν ξεκιναει η συσκευη προσπαθει να εκτελεσει την λειτουργια chargemon, αλλα λογο του τροπου λειτουργιας του android, εκτελειτε το αρχειο chargemon που εχουμε βαλει στο /system/bin και ελεγχει αν πατησα με το "back" ετσι ωστε να εκτελεσει το xrecovery. Οποτε οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει τροπος να εκτελεστει η λειτουργια φορτισης με κλειστο το κινητο. Ελπιζω να σε καλυψα. :)

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντάξει επειδή την κράζουμε ας μην απαξιώσουμε το τηλέφωνο. Είναι πραγματικά καλό και λειτουργικό και προσωπικά δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Αυτό και μόνο για μένα μετράει και παίρνει τους πόντους της η SE. Όμως άλλο αυτό και άλλο η υποστήριξη προς τον πελάτη της!
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα αυτος ειναι ο τροπος που τρχει το xrecovery γιαυτο σου το λεω, δηλαδη:

οταν ξεκιναει η συσκευη προσπαθει να εκτελεσει την λειτουργια chargemon, αλλα λογο του τροπου λειτουργιας του android, εκτελειτε το αρχειο chargemon που εχουμε βαλει στο /system/bin και ελεγχει αν πατησα με το "back" ετσι ωστε να εκτελεσει το xrecovery. Οποτε οπως καταλαβαινεις δεν υπαρχει τροπος να εκτελεστει η λειτουργια φορτισης με κλειστο το κινητο. Ελπιζω να σε καλυψα. :)

Κατατοπιστικοτατος! :) Να'σαι καλα.

 

Παιδιά εντάξει επειδή την κράζουμε ας μην απαξιώσουμε το τηλέφωνο. Είναι πραγματικά καλό και λειτουργικό και προσωπικά δεν μου έχει κολλήσει ποτέ. Αυτό και μόνο για μένα μετράει και παίρνει τους πόντους της η SE. Όμως άλλο αυτό και άλλο η υποστήριξη προς τον πελάτη της!

Σε γενικες γραμμες δεν μετανοιωσα που το αγορασα και ειδικα τωρα που το εχω φερει στα μετρα μου δυσκολα το αλλαζω, αλλα αυτη η πολιτικη της SE με εχει κουρασει πλεον. Και στη τελικη αφου βαριουνται να ασχοληθουν περεταιρω γιατι δε μας λενε πως ξεκλειδωνει ο ρημαδης ο bootloader να κανουν και τα παιδια απο τους XDA αυτο που ξερουν καλυτερα?:D

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

SOSSSSSS παιδιά...Εκεί που μίλαγα στο κινητό ξαφνικά κλείνει η γραμμή και απο κει και μετά δεν αναγνωρίζει καμία SIM...Τι συνέβη ξαφνικά??Τι να κάνω...βοηθήστε με....
Link to comment
Share on other sites

Και στη τελικη αφου βαριουνται να ασχοληθουν περεταιρω γιατι δε μας λενε πως ξεκλειδωνει ο ρημαδης ο bootloader να κανουν και τα παιδια απο τους XDA αυτο που ξερουν καλυτερα?:D

 

Πλησιάζει η ώρα και η στιγμή! ;):X

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πλησιάζει η ώρα και η στιγμή! ;):X

 

 

Άντε να δούμε άσπρη μέρα :lol:

 

 

Ρε παιδιά έχω firmware 2.1-rooted-zdz και αριθμό έκδοσης 2.0.2.Α.0.24 , το πρωι πήρα μια ειδοποίηση αναβάθμισης ΟΤΑ που με παραπέμπει να κανω ενημέρωση λογισμικού συνδέοντας το στον υπολογιστή και πράγματι ειδα οτι υπάρχει .

Το ερωτημα μου ειναι το εξής μήπως ειναι η 0.24 αλλα όχι η rooted φυσικά η όντως υπάρχει η πολλή αναμενόμενη με το ΜΤ , ελπίζω να δουλεύει ο νεος τροπος root στην ΜΤ έκδοση , έχουμε κάποια πληροφορία σχετικά ???

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε άσπρη μέρα :lol:

 

 

Ρε παιδιά έχω firmware 2.1-rooted-zdz και αριθμό έκδοσης 2.0.2.Α.0.24 , το πρωι πήρα μια ειδοποίηση αναβάθμισης ΟΤΑ που με παραπέμπει να κανω ενημέρωση λογισμικού συνδέοντας το στον υπολογιστή και πράγματι ειδα οτι υπάρχει .

Το ερωτημα μου ειναι το εξής μήπως ειναι η 0.24 αλλα όχι η rooted φυσικά η όντως υπάρχει η πολλή αναμενόμενη με το ΜΤ , ελπίζω να δουλεύει ο νεος τροπος root στην ΜΤ έκδοση , έχουμε κάποια πληροφορία σχετικά ???

 

Trial and error.

 

Αν δεν μπορέσεις να το rootάρεις και με τις τελευταίες τεχνικές, επιστρέφεις στην 2.0.2.Α.0.24!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε άσπρη μέρα :lol:

 

 

Ρε παιδιά έχω firmware 2.1-rooted-zdz και αριθμό έκδοσης 2.0.2.Α.0.24 , το πρωι πήρα μια ειδοποίηση αναβάθμισης ΟΤΑ που με παραπέμπει να κανω ενημέρωση λογισμικού συνδέοντας το στον υπολογιστή και πράγματι ειδα οτι υπάρχει .

Το ερωτημα μου ειναι το εξής μήπως ειναι η 0.24 αλλα όχι η rooted φυσικά η όντως υπάρχει η πολλή αναμενόμενη με το ΜΤ , ελπίζω να δουλεύει ο νεος τροπος root στην ΜΤ έκδοση , έχουμε κάποια πληροφορία σχετικά ???

 

Και μετά παραπονιέστε για την υποστήριξη, βροχή τα updates !!!!! :lol::)

 

Πάντως κι εγώ είμαι ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές με το κινητό, αυτή τη στιγμή που μιλάμε τουλάχιστον δε "λιμπίζομαι" κανένα άλλο απο την αγορά.

 

Και εδώ ένα άρθρο που επιβεβαιώνει αυτό που πιστεύω κι εγώ: οτι η πρώτη φουρνιά των Android κινητών της SE στη ουσία ήταν "πειραματική", αφού η εταιρία δεν είχε ακόμα επαρκή τεχνογνωσία. Τα λόγια έρχονται από το head του Marketing.

http://www.xperiax10.net/2011/01/12/sony-ericsson-admits-xperia-x10-mistakes-says-2011-will-be-better/

 

Επίσης, δείτε και αυτό, έχει πλάκα:

http://www.xperiax10.net/2011/01/12/fun-promo-videos-from-sony-ericsson-show-usefulness-of-android/

Edited by arismastrokostas
Link to comment
Share on other sites

Trial and error.

 

Αν δεν μπορέσεις να το rootάρεις και με τις τελευταίες τεχνικές, επιστρέφεις στην 2.0.2.Α.0.24!

 

 

Δεν έχω σκοπό να ξαναflashαρω γι αυτό και άλλωστε ρωτάω αν όντως υπάρχει νέα έκδοση και άν σε αυτή γίνεται root :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω σκοπό να ξαναflashαρω γι αυτό και άλλωστε ρωτάω αν όντως υπάρχει νέα έκδοση και άν σε αυτή γίνεται root :)

 

Θεωρητικά είναι η τελευταία με το multitouch.

 

Ακόμα όμως και στο xda δεν είδα κάτι για κυκλοφορία (πέρα από τα sources που έδωσε η SE) οπότε άγνωστο αν είναι αυτή η έκδοση.

:blink:

 

*EDIT* Dualtouch, μπερδεύτηκα (σιγά μην δίναν και multitouch, τρομάρα τους!)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά είναι η τελευταία με το multitouch.

 

Ακόμα όμως και στο xda δεν είδα κάτι για κυκλοφορία (πέρα από τα sources που έδωσε η SE) οπότε άγνωστο αν είναι αυτή η έκδοση.

:blink:

 

*EDIT* Dualtouch, μπερδεύτηκα (σιγά μην δίναν και multitouch, τρομάρα τους!)

 

Θεωριτηκα παντα ναι χαχαχαχαχαχ

 

Ως γνωστόν με τρώει ο κ@λ@ς μου οποτε την έκανα δεν άντεξα αλλα δυστυχος δεν πρόκειται για νεα έκδοση είναι η τελευταία που είχα, απλα ήθελε η SE να βαλει την rom της στο τηλέφωνο μου ίσως για να με εκδικηθεί που στάζει μέλι το στόμα μου όταν ακούω τ΄ονομά της :p

Ευτυχώς όμως είμαι και πάλι root με το SuperOneClickv1.5.5 και όλα τα υπόλοιπα καλούδια xrecovery - Jit , άκυρος ο συναγερμός , λυπάμαι σε όσους προκάλεσα αναστάτωση αλλα όλοι αυτο το άτιμο το ΜΤ περιμένουμε WTF .......

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,την ώρα που φόρτιζα το κινητό μου έπεσε κάτω.Και έφαγε κόλλημα η στάθμη της μπαταρίας.Του κάνω επανεκκίνηση και μου έδειχνε την μπαταρία 1% και σιγά σιγά ανεβαίνει.Τώρα έφτασε στο 15%.Το πρόβλημα είναι ότι όταν βάζω τον φορτιστή δεν φορτώνει και ούτε όταν το βάζω στο pc συνδέεται.Καμιά ιδέα;Είναι δυνατόν να χάλασε η θύρα σύνδεσης τόσο εύκολα;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,την ώρα που φόρτιζα το κινητό μου έπεσε κάτω.Και έφαγε κόλλημα η στάθμη της μπαταρίας.Του κάνω επανεκκίνηση και μου έδειχνε την μπαταρία 1% και σιγά σιγά ανεβαίνει.Τώρα έφτασε στο 15%.Το πρόβλημα είναι ότι όταν βάζω τον φορτιστή δεν φορτώνει και ούτε όταν το βάζω στο pc συνδέεται.Καμιά ιδέα;Είναι δυνατόν να χάλασε η θύρα σύνδεσης τόσο εύκολα;

 

Βγάλε την μπαταρία για 30 δευτερα και ξαναβάλε άν όλα πάνε καλα είσαι τυχερος ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την γνώμη σας θέλω για το κινητό.

Είμαι καινούργιος σε Android αλλά παρακολουθώ τις εξελίξεις.

Από ότι διάβασα με όλα τα πράγματα που βάζει η Sony είναι λίγο βαρύ αλλά ελπίζω να υπάρχουν custom roms.

Θα ήθελα επίσης την γνώμη σας σε σχέση με το Desire.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερά!

Απ'ότι βλέπω τα περισσότερα ποστ αφορούν mods και βελτιωσεις,οπότε για να μην ψαξω 278 σελίδες απο πόστ (που στην τελική θα είναι και outdated άποψη), θέλω να ρωτησω:

 

Θέλω να πάρω ενα νεο κινητό,έχω το ιδιο SE V640i ΤΡΙΑ χρόνια τωρα.

Εφαγα φρικη γιατι παλια τα άλλαζα σαν τα πουκάμισα τα κινητα για να έχω οτι πιο νέο τεχνολογικά. Αλλά αφου χαλασαν/μου εκλεψαν 2-3 ,εγινα ασκητης και ειπα "θα το εχω μέχρι να τα φτύσει" και η στιγμή εφτασε :lol: .

 

Μία φίλη εχει ενα xperia 10mini pro του κουτιου (παει στο πλαισιο 220Ε) και μου το δίνει 150. Οπότε ειναι μια εύκολη λύση να "εξελιχθω" και εγώ.

~~~ Να το πάρω ή λογω μπαταριας/ελλειψης android update κτλ κτλ δεν αξίζει?~~~

 

EDIT: το ποσταρα κατα λαθος στην συζητηση για το απλο xperia x10, αλλα όλες οι απόψεις ειναι καλοδεχούμενες

Edited by Deadalus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την γνώμη σας θέλω για το κινητό.

Είμαι καινούργιος σε Android αλλά παρακολουθώ τις εξελίξεις.

Από ότι διάβασα με όλα τα πράγματα που βάζει η Sony είναι λίγο βαρύ αλλά ελπίζω να υπάρχουν custom roms.

Θα ήθελα επίσης την γνώμη σας σε σχέση με το Desire.

 

Μακρυά απο το Χ10 , πάρε το desire με κλειστά ματια

 

καλησπερά!

 

 

Μία φίλη εχει ενα xperia 10mini pro του κουτιου (παει στο πλαισιο 220Ε) και μου το δίνει 150. Οπότε ειναι μια εύκολη λύση να "εξελιχθω" και εγώ.

~~~ Να το πάρω ή λογω μπαταριας/ελλειψης android update κτλ κτλ δεν αξίζει?~~~

 

 

Δε ξερω τι κάνει το mini pro παλικαρι αλλα με τη SE θα χασεις έτσι κι αλλιώς των ύπνο σου

Link to comment
Share on other sites

καλησπερά!

Απ'ότι βλέπω τα περισσότερα ποστ αφορούν mods και βελτιωσεις,οπότε για να μην ψαξω 278 σελίδες απο πόστ (που στην τελική θα είναι και outdated άποψη), θέλω να ρωτησω:

 

Θέλω να πάρω ενα νεο κινητό,έχω το ιδιο SE V640i ΤΡΙΑ χρόνια τωρα.

Εφαγα φρικη γιατι παλια τα άλλαζα σαν τα πουκάμισα τα κινητα για να έχω οτι πιο νέο τεχνολογικά. Αλλά αφου χαλασαν/μου εκλεψαν 2-3 ,εγινα ασκητης και ειπα "θα το εχω μέχρι να τα φτύσει" και η στιγμή εφτασε :lol: .

 

Μία φίλη εχει ενα xperia 10mini pro του κουτιου (παει στο πλαισιο 220Ε) και μου το δίνει 150. Οπότε ειναι μια εύκολη λύση να "εξελιχθω" και εγώ.

~~~ Να το πάρω ή λογω μπαταριας/ελλειψης android update κτλ κτλ δεν αξίζει?~~~

 

EDIT: το ποσταρα κατα λαθος στην συζητηση για το απλο xperia x10, αλλα όλες οι απόψεις ειναι καλοδεχούμενες

 

 

 

Δεν νομιζω να μην αξίζει για τα λευτά του,ποσο μαλλον για 150E. Εγω ομως οταν το επιασα στα χερια μου μου φανηκε πολυ ''μινιατουρα'' και ηταν ο βασικοτερος λογος (για να μην πω ο μονος) που δεν το πηρα. Βεβαια αυτα ειναι γουστα,σε αλλους βολευει σε αλλους οχι.

 

π.ς. Με αυτο που με ειπες ''μου εκλεψαν 2-3'' μου προκαλεσε μεγαλο πανικο μπορω να πω επιδη δευτερα περιμενω το xperia x10 και ακομα σκευτομαι πως το εκανα αυτο (που εδωσα 500ευρω για κινητο,ασχετα που τα 250 ηταν κερδισμενα απο δωροεπιταγη) :worry::worry::worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερά!

Απ'ότι βλέπω τα περισσότερα ποστ αφορούν mods και βελτιωσεις,οπότε για να μην ψαξω 278 σελίδες απο πόστ (που στην τελική θα είναι και outdated άποψη), θέλω να ρωτησω:

 

Θέλω να πάρω ενα νεο κινητό,έχω το ιδιο SE V640i ΤΡΙΑ χρόνια τωρα.

Εφαγα φρικη γιατι παλια τα άλλαζα σαν τα πουκάμισα τα κινητα για να έχω οτι πιο νέο τεχνολογικά. Αλλά αφου χαλασαν/μου εκλεψαν 2-3 ,εγινα ασκητης και ειπα "θα το εχω μέχρι να τα φτύσει" και η στιγμή εφτασε :lol: .

 

Μία φίλη εχει ενα xperia 10mini pro του κουτιου (παει στο πλαισιο 220Ε) και μου το δίνει 150. Οπότε ειναι μια εύκολη λύση να "εξελιχθω" και εγώ.

~~~ Να το πάρω ή λογω μπαταριας/ελλειψης android update κτλ κτλ δεν αξίζει?~~~

 

EDIT: το ποσταρα κατα λαθος στην συζητηση για το απλο xperia x10, αλλα όλες οι απόψεις ειναι καλοδεχούμενες

 

 

Εγώ θα σου πρότεινα να μην το πάρεις, γιατί η εσωτερική του μνήμη είναι 128ΜΒ. Πολύ ελάχιστη. Η τιμή του βέβαια είναι αρκετά καλή, αλλά και πάλι θα σου έλεγα να μην το πάρεις!

Αν θες κάτι φθηνό και σχετικά καλό, υπάρχει το Huawei IDEOS, που για τα λεφτά του είναι εξαιρετικό!;)

Εκτός και αν διαθέτης παραπάνω χρήματα για κινητό, οπότε σου προτείνω δαγκωτό XPERIA X12 Arc...:D

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι τέτοιου είδους συζητήσεις να γίνονται στους Διαξιφισμούς οπότε ας μην επεκταθούμε άλλο. :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...