Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωριτηκα παντα ναι χαχαχαχαχαχ

 

Ως γνωστόν με τρώει ο κ@λ@ς μου οποτε την έκανα δεν άντεξα αλλα δυστυχος δεν πρόκειται για νεα έκδοση είναι η τελευταία που είχα, απλα ήθελε η SE να βαλει την rom της στο τηλέφωνο μου ίσως για να με εκδικηθεί που στάζει μέλι το στόμα μου όταν ακούω τ΄ονομά της :p

Ευτυχώς όμως είμαι και πάλι root με το SuperOneClickv1.5.5 και όλα τα υπόλοιπα καλούδια xrecovery - Jit , άκυρος ο συναγερμός , λυπάμαι σε όσους προκάλεσα αναστάτωση αλλα όλοι αυτο το άτιμο το ΜΤ περιμένουμε WTF .......

 

καλημερα και απο μενα! επειδη με ετρωγε και εμενα ο κ@λ@ς μου εκανα και εγω το τελευταιο update και μου φορτωσε παλι ολες αυτες τις αηδιες της SE (timescape...κτλ) και δεν μπορω να ρουταρω παλι με το z4root, μπορω να εχω μια μικρη βοηθεια στο πως μπορω να το κανω? και που θα βρω το superoneclick? επισης τι ακριβως κανει το xrecovery-jit???? ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια ερωτηση παιδια ,

μου λεει το SEUS οτι υπαρχει διαθεσιμο νεο λογισμικο. Οταν παταω στο κινητο ενημερωση τωρα δεν μου λεει κατι. Εχω εχω περασει το android 2.1 update1 και το εχω rooted. firmware 2.0.A.0.504. Αυτα σημαινουν οτι εχω καποια αναβαθμιση αλλα ποια; Ξερω απο δω οτι κυκλοφορει νεο firmware 0.24. Αυτο τι κανει;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος καλός άνθρωπος να μου δώσει ένα λινκ με τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα της Sony ericcson για να πάω το x10 να αλλάξουν το usb port που μου χάλασε.Ψάχνω στο site της εταιρείας αλλά δεν το έχω βρει μέχρι στιγμής.Επίσης,θέλω να ρωτήσω.Από τη στιγμή που είναι μέσα στην εγγύηση λογικά δεν πληρώνω τίποτα.Έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Sony Ericsson Service Points

Δεν είναι 100% updated αλλά θα βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ.Κάπως θα τα βολέψω.Πολύ λίγα είναι πάντως για αττική αν είναι μόνο αυτά.:(

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα! επειδη με ετρωγε και εμενα ο κ@λ@ς μου εκανα και εγω το τελευταιο update και μου φορτωσε παλι ολες αυτες τις αηδιες της SE (timescape...κτλ) και δεν μπορω να ρουταρω παλι με το z4root, μπορω να εχω μια μικρη βοηθεια στο πως μπορω να το κανω? και που θα βρω το superoneclick? επισης τι ακριβως κανει το xrecovery-jit???? ευχαριστω..

 

 

SuperOneClickv1.5.5

 

Με τα xrecovery και jit μπορείς να κανεις backup να κανεις ευκολότερη την εγκατάσταση flash ,rom και να πετύχεις λιγο μεγαλύτερη ταχύτητα στο Χ10 σου,μη φανταστείς τρομερά πράγματα αλλα κάτι ειναι και αυτό, θα χρειαστεί φυσικα το τηλέφωνο να είναι root .

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια ,

μου λεει το SEUS οτι υπαρχει διαθεσιμο νεο λογισμικο. Οταν παταω στο κινητο ενημερωση τωρα δεν μου λεει κατι. Εχω εχω περασει το android 2.1 update1 και το εχω rooted. firmware 2.0.A.0.504. Αυτα σημαινουν οτι εχω καποια αναβαθμιση αλλα ποια; Ξερω απο δω οτι κυκλοφορει νεο firmware 0.24. Αυτο τι κανει;

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Την εχω περάσει και εγώ αλλά δεν εχω καταλάβει να χει αλλάξει κάτι... ας μας απαντήσει κάποιος που κατάλαβε τι γίνεται με αυτην την αναβάθμιση...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι είναι πιο γρήγορο το μίντια και ταιμσκειπ, αλλά ούτε και εγώ είδα διαφορά γιαυτό την σούταρα και αυτη
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξεροντας οτι μπορει να φαω κραξιμο θα ρωτησω......Δεν ξαναειχα android ειχα ομως το αρενα. Οταν κτυπουσε το τηλ επρεπε να πατησω στην οθονη για να δεχτω κληση, που κολλουσε με αποτελεσμα να χανω πολλες κλησεις.

Το τηλεφωνο εχει κουμπι που να απανταω η πρεπει να παταω παλι στην οθονη?

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Ξεροντας οτι μπορει να φαω κραξιμο θα ρωτησω......Δεν ξαναειχα android ειχα ομως το αρενα. Οταν κτυπουσε το τηλ επρεπε να πατησω στην οθονη για να δεχτω κληση, που κολλουσε με αποτελεσμα να χανω πολλες κλησεις.

Το τηλεφωνο εχει κουμπι που να απανταω η πρεπει να παταω παλι στην οθονη?

Σιγά ρε συ... Πρέπει να πατήσεις την οθονη

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια ,

μου λεει το SEUS οτι υπαρχει διαθεσιμο νεο λογισμικο. Οταν παταω στο κινητο ενημερωση τωρα δεν μου λεει κατι. Εχω εχω περασει το android 2.1 update1 και το εχω rooted. firmware 2.0.A.0.504. Αυτα σημαινουν οτι εχω καποια αναβαθμιση αλλα ποια; Ξερω απο δω οτι κυκλοφορει νεο firmware 0.24. Αυτο τι κανει;

 

Την εχω περάσει και εγώ αλλά δεν εχω καταλάβει να χει αλλάξει κάτι... ας μας απαντήσει κάποιος που κατάλαβε τι γίνεται με αυτην την αναβάθμιση...

 

Sent from my X10i using Tapatalk

 

Αγαπητά μου παιδιά!!! Στην έκδοση .504 που έχει ο ένας και είχε η άλλη υπήρχε ένα exploit (κοινώς ένα εκμεταλλεύσιμο σημείο) γνωστό και ως "rageagainstthemachine" ("οργή κατά της μηχανής" - σε μετάφραση). Αυτό ήταν το όνομα ενός αρχείου που αντικαθιστούσαμε προκειμένου να παρακάμψουμε την ασφάλεια της SE για να μας επιτραπεί το root στην συσκευή!

[πίκρα]Η κομπλεξική SE όμως που αντί να κοιτάει να βελτιώσει το λογισμικό της και να βγάλει καμιά αναβάθμιση παραπάνω προκειμένου να δώσει καλύτερης ποιότητας εξυπηρέτηση στους πελάτες που σκάσαν τα λεφτουδάκια τους[/πίκρα] κοιτάει πως να βουλώσει τις τρύπες της και να κλειδώσει καλύτερα την συσκευή προκειμένου να κάνει τις ζωές μας μαύρες...!

Έτσι λοιπόν ήρθε η αναβάθμιση .024 η οποία αν και φημολογείται ότι είναι πιο γρήγορη , κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και έχει μικροβελτιώσεις σε Timescape/Mediascape (όσον αφορά την ταχύτητα) αλλά και λοιπές αερολογίες του κ@λου στην πραγματικότητα βγήκε προκειμένου να βουλώσει το exploit του rageagainstthemachine και να μας αποτρέπει το rooting στην συσκευή μας... Γι' αυτό και η γνωστή εφαρμογή z4root δεν δουλεύει στην .024 όπως θα παρατηρήσατε όσοι προσπαθήσατε.

Φυσικά δώρον άδωρον αυτό που έκανε η SE γιατί ο αγαπητός και λατρεμένος zdzihu αμέσως ανέβασε μια τροποποιημένη .024 ROM η οποία ήταν pre-rooted και αμέσως μετά από λίγο καιρό βρήκαν νέο exploit για rooting της .024 ακόμα και για αυτούς που κάναν την αναβάθμιση επίσημα και δεν ήθελαν την pre-rooted ROM! Οπότε η SE πήρε για ακόμα μια φορά το 3ο το μακρύτερο :X !

 

Καλησπερα. Ξεροντας οτι μπορει να φαω κραξιμο θα ρωτησω......Δεν ξαναειχα android ειχα ομως το αρενα. Οταν κτυπουσε το τηλ επρεπε να πατησω στην οθονη για να δεχτω κληση, που κολλουσε με αποτελεσμα να χανω πολλες κλησεις.

Το τηλεφωνο εχει κουμπι που να απανταω η πρεπει να παταω παλι στην οθονη?

 

Φίλε μου πρέπει να πατάς την οθόνη , αλλά ενημερωτικά καμία σχέση η οθόνη του x10 με το LG Arena. Μιλάμε κατ' αρχάς για πολύ καλύτερη απόκριση λόγω διαφορετικού hardware και τεχνολογίας (του x10 είναι πολύ καλύτερη η capacitive)

και φυσικά η κλειστή πλατφόρμα του LG δεν συγκρίνεται επουδενή με το Android 2.1 του x10 κάτι που επίσης παίζει ρόλο στο touch responsiveness. Αν σε προβληματίζει το touch αν μη τι άλλο σε αυτό τον τομέα είμαστε ok ... μπορεί να πάσχουμε σε άλλα θέματα αλλά από touch smoothness/responsiveness είμαστε κομπλέ! :O

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

SOS!! Πήγα να κάνω την αναβάθμιση και ενώ όλα κυλούσαν ομαλά μου βγάζει μήνυμα σφάλματος.Πατάω επαναληψη ακολουθώ ότι λέει αλλά πάλι το ίδιο! Αποσυνδέω ξανασυνδέω κλείνω ανοίγω τίποτα!! Εχω βγαλει και τη μπαταρία αλλά όταν τη βάζω και πατάω να ανοίξει κάνει τη δόνηση περιμένω πόση ώρα και τίποτα! Επιχείρησα να κάνω επιδιόρθωση αλλά πάλι μου βγάζει σφάλμα!(όταν λέει κλείστε το τηλ για 5'' εγω βγάζω την μπαταρία αφού δεν ξέρω αν είναι κλειστό η ανοιχτό). Το μόνο που κανει είναι να αναβει πράσινο φωτάκι όταν το συνδέω σαν να φορτιζει.

 

Τα φώτα σας παρακαλώ!!

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητά μου παιδιά!!! Στην έκδοση .504 που έχει ο ένας και είχε η άλλη υπήρχε ένα exploit (κοινώς ένα εκμεταλλεύσιμο σημείο) γνωστό και ως "rageagainstthemachine" ("οργή κατά της μηχανής" - σε μετάφραση). Αυτό ήταν το όνομα ενός αρχείου που αντικαθιστούσαμε προκειμένου να παρακάμψουμε την ασφάλεια της SE για να μας επιτραπεί το root στην συσκευή!

[πίκρα]Η κομπλεξική SE όμως που αντί να κοιτάει να βελτιώσει το λογισμικό της και να βγάλει καμιά αναβάθμιση παραπάνω προκειμένου να δώσει καλύτερης ποιότητας εξυπηρέτηση στους πελάτες που σκάσαν τα λεφτουδάκια τους[/πίκρα] κοιτάει πως να βουλώσει τις τρύπες της και να κλειδώσει καλύτερα την συσκευή προκειμένου να κάνει τις ζωές μας μαύρες...!

Έτσι λοιπόν ήρθε η αναβάθμιση .024 η οποία αν και φημολογείται ότι είναι πιο γρήγορη , κάνει καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και έχει μικροβελτιώσεις σε Timescape/Mediascape (όσον αφορά την ταχύτητα) αλλά και λοιπές αερολογίες του κ@λου στην πραγματικότητα βγήκε προκειμένου να βουλώσει το exploit του rageagainstthemachine και να μας αποτρέπει το rooting στην συσκευή μας... Γι' αυτό και η γνωστή εφαρμογή z4root δεν δουλεύει στην .024 όπως θα παρατηρήσατε όσοι προσπαθήσατε.

Φυσικά δώρον άδωρον αυτό που έκανε η SE γιατί ο αγαπητός και λατρεμένος zdzihu αμέσως ανέβασε μια τροποποιημένη .024 ROM η οποία ήταν pre-rooted και αμέσως μετά από λίγο καιρό βρήκαν νέο exploit για rooting της .024 ακόμα και για αυτούς που κάναν την αναβάθμιση επίσημα και δεν ήθελαν την pre-rooted ROM! Οπότε η SE πήρε για ακόμα μια φορά το 3ο το μακρύτερο :X

 

 

 

που μπορουμε να βρουμε αυτη τη τροποποιημενη .024ROM :mad::mad: ακομα οταν συνδεω το τηλ με το pc ,μου κανει reset το τηλ. να αρχισω να ανυσηχω για χειρουργειο στο mini usb????

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλλα εχω αλλη μια απορια. Πηγα στο SEUS να κανω την αναβαθμιση και μου κατεβαζε ενα αρχειο 161 ΜΒ. Εγω εχω ηδη βαλει την 2.1 update1 ( αυτην που περιμεναν τον δεκεμβρη ολοι ). Εφοσον αφορα την ROM γιατι ( φανταζομαι ) πηγε να ξανακατεβασει το λειτουργικο; Πατησα ακυρο τελικα. Δεν ειχα προετοιμαστε για φορματ. Με αλλα λογια η αναβαθμιση που βλεπω κει στο SEUS τι ειναι; Στην λειτουργια ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΡΑ του κινητου δεν λεει κατι. Edited by astrovasilis
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη αλλλα εχω αλλη μια απορια. Πηγα στο SEUS να κανω την αναβαθμιση και μου κατεβαζε ενα αρχειο 161 ΜΒ. Εγω εχω ηδη βαλει την 2.1 update1 ( αυτην που περιμεναν τον δεκεμβρη ολοι ). Εφοσον αφορα την ROM γιατι ( φανταζομαι ) πηγε να ξανακατεβασει το λειτουργικο; Πατησα ακυρο τελικα. Δεν ειχα προετοιμαστε για φορματ. Με αλλα λογια η αναβαθμιση που βλεπω κει στο SEUS τι ειναι; Στην λειτουργια ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΡΑ του κινητου δεν λεει κατι.

 

Είναι η καινούρια έκδοση 2.0.2.A.0.24 , πρακτικά καμία διαφορά με αυτήν που έχεις (αν και λένε διάφορα για καλύτερη ταχύτητα κλπ. - αερολογίες για μένα) εκτός από το ότι έχει διαφορετική μέθοδο για rooting πλέον (πριν μερικές μέρες δεν είχε rooting μέθοδο και γι' αυτό βρίζαμε όλοι την SE). :X

 

που μπορουμε να βρουμε αυτη τη τροποποιημενη .024ROM :mad::mad: ακομα οταν συνδεω το τηλ με το pc ,μου κανει reset το τηλ. να αρχισω να ανυσηχω για χειρουργειο στο mini usb????

 

Αν ψάξεις στους xda θα την βρεις στο thread του x10. Αλλά δεν βλέπω πως θα σου χρησιμεύσει... Χρειάζεσαι xRecovery για να την περάσεις και επιπλέον από αυτά που περιγράφεις μου φαίνεται ότι ή κάτι δεν έκανες σωστά ή πως το καλώδιο σου έχει πρόβλημα (ας ευχηθούμε όχι η θύρα σύνδεσης του κινητού πάντως).

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Αύριο βγαίνει το multi-touch (pinch to zoom για την ακρίβεια) update στην Ιαπωνία:

http://www.xperiax10.net/2011/01/18/official-dual-touch-xperia-x10-update-hits-japan-on-19-jan/

Link to comment
Share on other sites

Καταντω ενοχλητικος αλλα μολις ηρθε στο ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΡΑ μια αναβαθμιση 8 και κατι ΜΒ και την εκανα. ( στο SEUS ελεγε 161 ΜΒ τελως παντων και τωρα κει δεν λεει κατι ) και φαινεται οτι εχω δικαιωματα διαχειριστη. Περιεργο;
SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει συμβεί παλιότερα, σε ένα minor update της 1.6 να το έχω περάσει και μετά από μερικές μέρες όταν το συνέδεσα στο SEUS να μου λέει οτι έχω update και να μου ξαναπερνάει το ίδιο! Δεν ξέρω, καμιά φορά μπερδεύεται..

 

Συγγνωμη αλλλα εχω αλλη μια απορια. Πηγα στο SEUS να κανω την αναβαθμιση και μου κατεβαζε ενα αρχειο 161 ΜΒ. Εγω εχω ηδη βαλει την 2.1 update1 ( αυτην που περιμεναν τον δεκεμβρη ολοι ). Εφοσον αφορα την ROM γιατι ( φανταζομαι ) πηγε να ξανακατεβασει το λειτουργικο; Πατησα ακυρο τελικα. Δεν ειχα προετοιμαστε για φορματ. Με αλλα λογια η αναβαθμιση που βλεπω κει στο SEUS τι ειναι; Στην λειτουργια ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΡΑ του κινητου δεν λεει κατι.

 

Για όσους έχουν περάσει το xRecovery, έχετε παρατηρήσει καμία δυσλειτουργία στο κινητό; Εκτός του οτι δε φορτίζει κλειστό που αναφέραμε και πιο πάνω, όταν είναι σε κατάσταση αδράνειας κάποιες εφαρμογές που τρέχουν στο background δεν ενεργοποιούνται αν δεν πατήσω να ανοίξει η οθόνη. Για παράδειγμα ειδοποίηση από το Astrid tasks έρχεται μόλις ανοίξω την οθόνη ενώ ήταν για νωρίτερα, ή o Agent του PowerAmp που αρχίζει να παίζει αυτόματα όταν βάλω ακουστικά το ίδιο.

 

Δε νομίζω όλα αυτά να συνέβαιναν πριν το xRecovery, δεν είμαι και σίγουρος όμως. Μπορεί αυτές τις διαδικασίες να τις σκοτώνει το λειτουργικό έτσι κι αλλιώς όταν περάσει πολύ ώρα.

 

Άρα η επόμενη ερώτηση είναι: εφόσον έχω περάσει το JIT προσωπικά δεν έχω καμία άλλη χρήση από το xRecovery και μπορώ να το βγάλω. Έκανα rename το αρχείο chargemon σε κάτι άλλο, και ναι μεν δε μπορούσε να ξεκινήσει το xRecovery αλλά πάλι δε φόρτωνε σβηστό. Γιατί άραγε;

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου έχει καεί η usb θύρα(συνηθισμένο πρόβλημα από ότι έψαξα στο google) και το πήγα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα της Sony ericsson,αλλά μου λένε ότι επειδή είναι από Γαλλία να το πάω στο κατάστημα που το αγόρασα για να το φτιάξουν.Τώρα αυτό ισχύει;Νόμιζα αν είναι από ευρωπαικές χώρες σε εξυπηρετούν κανονικά.Επίσης,ο χρόνος της εγγύησης πόσος είναι, που μπορώ να το δω;Μη μου πουν από το κατάστημα ότι είναι εκτός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Επιχείρησα να κάνω flashing (πρώτη φορα) μέσω χ10flasher.bat (για να διορθώσω το πρόβλημα που λέω πιο πάνω) το οποιο ολοκληρώθηκε επιτυχώς! Μετά όμως τι πρέπει να κάνω; Λογικά δεν πρέπει να εγκαταστήσω το firmware; Υπάρχει κάποιο αλλο πρόγραμμα; Απο το seus και το pcc παλι σφάλμα βγήκε.. Το θέμα είναι δεν εχω κινητό 2 μέρες! Δεν το είχα κάνει ποτέ root αν έχει σημασία και έχω δοκιμάσει με τις κάρτες μνήμης και sim τόσο όταν είναι μέσα στη συσκευή όσο και εκτός!

 

Τελικά βρήκα λύση! Αμα το πάθει κάποιος άλλος εγω έκανα τα εξής: Πέρασα με το x10flasher.bat τα αρχεία που χρειάζονται από το τελευταίο firmware, εσβησα απο το C:Program Files/Sony Ericsson/Update service/db/13740270/blob_fs όλα τα αρχεία και μετά έτρεξα το seus και όλα οκ!

Edited by tiraklakis
Link to comment
Share on other sites

Παιδια S.O.S!!!!!!Επαιζε το ανιψακι μου με το κινητο,κ πως τα καταφερε κ πατησε διαμορφωση στη καρτα μνημης.......κ σβηστηκαν ολα!!!!!!!!!Φωτο....βιντεακια....κ μουσικη.......Το θεμα κ η @@@@κια μου ειναι οτι δεν ειχα κανει buck up!!!!!!!!Μπορω να τα ανακτησω κ παλι?????:wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν διάφορα προγράμματα για την ανάκτηση χαμένων αρχείων, αμφιβόλου αποτελέσματος.

Βρες κανένα τέτοιο (google is your friend), βάλε την κάρτα σε card reader και κάνε την προσευχή σου.

 

ΥΓ. Μην δοκιμάσεις με trial έκδοση, γιατί και να σου βρει τα χαμένα αρχεία δεν τα επαναφέρει αν δεν το αγοράσεις.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό μου έχει καεί η usb θύρα(συνηθισμένο πρόβλημα από ότι έψαξα στο google) και το πήγα σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα της Sony ericsson,αλλά μου λένε ότι επειδή είναι από Γαλλία να το πάω στο κατάστημα που το αγόρασα για να το φτιάξουν.Τώρα αυτό ισχύει;Νόμιζα αν είναι από ευρωπαικές χώρες σε εξυπηρετούν κανονικά.Επίσης,ο χρόνος της εγγύησης πόσος είναι, που μπορώ να το δω;Μη μου πουν από το κατάστημα ότι είναι εκτός εγγύησης.

 

Γιατί με έχουν όλοι γραμμένο σε αυτό το φόρουμ;Έχω ήδη αρχίσει να κρατάω ονόματα ξέρετε.Άλλωστε ο παράδεισος είναι τόσο βαρετός.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί με έχουν όλοι γραμμένο σε αυτό το φόρουμ;Έχω ήδη αρχίσει να κρατάω ονόματα ξέρετε.

 

Μα που πας με τέτοιο όνομα? Έχεις και τον Ερμή ανάδρομο :p:p:p

 

Στο θέμα μας.

Η εγγύηση με νόμο της ευρωπαικής ένωσης είναι δύο χρόνια. Το δικό μας κινητό αποκλείεται να είναι εκτός εγγύησης γιατί πριν ένα χρόνο απλά δεν υπήρχε ακόμα.

Τώρα για το τι γίνεται... στο Ελλάντα...

Όλα να τα περιμένεις.

 

ΥΓ. Εγώ σου απάντησα. Εεεεε... φανταστικέ Εωσφορούλη... :lol::lol::lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...