Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω πολλά αρχεία στην ήδη γεμάτη κάρτα μου και αργεί πολύ στο browsing των αρχειων και κολλάει.

Δεν θα έχω καμμία βελτίωση σε αυτό?

 

Εκτός από την ταχύτητα της κάρτας παίζει ρόλο και η εφαρμογή, πχ ο astro μόλις μπαίνεις σε έναν κατάλογο δημιουργεί τα εικονίδια για κάθε αρχείο κτλπ. Οπότε είναι πολύ πιθανών πως και με την νέα κάρτα δεν θα δεις ουσιαστική διαφορά. Βασικα δοκίμασε να κάνεις browse στους φακέλους σου μέσω terminal, αν εκεί δεν δεις lag είναι καθαρά θέμα εφαρμογής...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκτός από την ταχύτητα της κάρτας παίζει ρόλο και η εφαρμογή, πχ ο astro μόλις μπαίνεις σε έναν κατάλογο δημιουργεί τα εικονίδια για κάθε αρχείο κτλπ. Οπότε είναι πολύ πιθανών πως και με την νέα κάρτα δεν θα δεις ουσιαστική διαφορά. Βασικα δοκίμασε να κάνεις browse στους φακέλους σου μέσω terminal, αν εκεί δεν δεις lag είναι καθαρά θέμα εφαρμογής...

 

+1

 

Γενικά ο astro έχει γίνει υπερβολικά αργός. Μέχρι και ο OI file manager είναι πιο γρήγορος!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την ταχύτητα της κάρτας παίζει ρόλο και η εφαρμογή, πχ ο astro μόλις μπαίνεις σε έναν κατάλογο δημιουργεί τα εικονίδια για κάθε αρχείο κτλπ. Οπότε είναι πολύ πιθανών πως και με την νέα κάρτα δεν θα δεις ουσιαστική διαφορά. Βασικα δοκίμασε να κάνεις browse στους φακέλους σου μέσω terminal, αν εκεί δεν δεις lag είναι καθαρά θέμα εφαρμογής...

 

 

 

+1

 

Γενικά ο astro έχει γίνει υπερβολικά αργός. Μέχρι και ο OI file manager είναι πιο γρήγορος!

 

 

Οκ ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας θα το δω με terminal

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μην ακούγεται ο ήχος όταν τραβάμε φωτογραφία?

 

Αναλόγως την εφαρμογή που χρησιμοποιείς , πάντα δίνεται στις ρυθμίσεις η δυνατότητα να επιλέξεις τον "Ήχο κλείστρου" ή αγγλιστί "Shutter Sound" , ψάξτο λίγο στα υπο-μενού και θα το βρεις...!

Μία από τις επιλογές θα είναι σίγουρα "Silent" ...

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως την εφαρμογή που χρησιμοποιείς , πάντα δίνεται στις ρυθμίσεις η δυνατότητα να επιλέξεις τον "Ήχο κλείστρου" ή αγγλιστί "Shutter Sound" , ψάξτο λίγο στα υπο-μενού και θα το βρεις...!

Μία από τις επιλογές θα είναι σίγουρα "Silent" ...

 

Χρησιμοποιώ τη default version που εχει το τηλεφωνο,έχει 3 ήχους αλλά όχι silent.

Προφανώς αναφέρεσαι στο ότι υπάρχουν και άλλες εφαρμογές που προσφέρουν αυτή τη δυνατότητα.

 

Θα μπορούσες να μου ονομάσεις 1-2?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ τη default version που εχει το τηλεφωνο,έχει 3 ήχους αλλά όχι silent.

Προφανώς αναφέρεσαι στο ότι υπάρχουν και άλλες εφαρμογές που προσφέρουν αυτή τη δυνατότητα.

 

Θα μπορούσες να μου ονομάσεις 1-2?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων:)

 

Κάτω από τους 3 ήχους που λες, έχει και την επιλογή απενεργοποίηση...Μάλλον αυτό ψάχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες,καλησπερα!!!!!Καλη χρονια!!!!!!Μπορει κανεις να ανεβασει το build.prop του χ10??? Βασικα...προσπαθησα να το κανω debrand cosmote, γιατι διαβασα οτι ετσι μπορουμε να εχουμε 160 χαρακτηρες στα μηνυματα!!!βρηκα το κωδικο απο cosmote,αλλα κατι δεν πηγε καλα,με αποτελεσμα,να μη μπορω να κανω update ουτε απο seus..ουτε απο pc companion... Οταν παει να κανει ενημερωση,βγαζει το υπαρχει προβλημα με τη συνδεση internet.............αν μπορει καποιος να βοηθησει!!!!!!!!!!!!!!!Ευχαριστω........
Link to comment
Share on other sites

Σκοτώνω λευκό XPERIA με ότι mod υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμο για αυτή τη συσκευή ήδη φορτωμένο , τιμή ευκαιρίας , μόλις ερωτεύτικα!!!

 

http://techblog.gr/mobile/sony-ericsson-xperia-arc-5533/

 

:love: :love: :love:

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Σκοτώνω λευκό XPERIA με ότι mod υπάρχει αυτή τη στιγμή διαθέσιμο για αυτή τη συσκευή ήδη φορτωμένο , τιμή ευκαιρίας , μόλις ερωτεύτικα!!!

 

http://techblog.gr/mobile/sony-ericsson-xperia-arc-5533/

 

:love: :love: :love:

 

Αδιόρθωτος.. :P

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αδιόρθωτος.. :P

 

Χτύπα με , βασάνισε με , καθυστέρησε μου updates αλλά αυτή η SE βγάζει όμορφα τηλέφωνα!!!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

εγω σταματησα να μπαινω στο τρυπακι της google με τις αναβαθμισεις.Καταντησε κουραστικο καθε μηνα και αναβαθμισμενη εκδοση.Αndroid συσκευη πια οταν σταματησει αυτο το παιχνιδι.Απ οτι φαινεται το Χ10 θα παρει τη 2.2 http://techblog.gr/mobile/android-froyo-xperia-x10-4095/.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το διορθωσαν

 

4:51PM They keep showing the Xperia X10 on the screen. Now shown: a Froyo upgrade for the Xperia X10. UPDATE: This was a terrible joke, ruined by a typo. It was supposed to say "Not shown." Our apologies -- liveblogging is a rough game.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από τους 3 ήχους που λες, έχει και την επιλογή απενεργοποίηση...Μάλλον αυτό ψάχνεις...

 

Συγγνώμη αλλά εμένα δεν έχει άλλη επιλογή πέρα απο να διαλέξω έναν απο τους 3 ήχους.

Κατέβασα απο το Market οτι εφαρμογή έχει σχέση με φωτογραφική τα οποία στο μενού τους όντως έχουν την επιλογή της σίγασης του κλείστρου αλλά το κινητό ΠΕΙΣΜΑΤΙΚΑ δε συνεργάζεται.

 

Εχω 2.1 έκδοση απο Αγγλία παίζει ρόλο?

Edited by gepall
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα χώνω στην SE όπου βρω, Twitter, Engadget, XDA...

Από μένα δεν ξαναπαίρνουν ούτε σεντς.

 

ΥΓ. Εκτός αν ανοίξουν τον bootloader για να κάνουμε ότι δεν κατάφεραν αυτοί οι άχρηστοι.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τα χώνω στην SE όπου βρω, Twitter, Engadget, XDA...

Από μένα δεν ξαναπαίρνουν ούτε σεντς.

 

ΥΓ. Εκτός αν ανοίξουν τον bootloader για να κάνουμε ότι δεν κατάφεραν αυτοί οι άχρηστοι.

 

Επικό το signature σου :up:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεκλειδώσω ένα X10i από Αγγλία εκτός από το να καταφύγω σε κάποιο site για ξεκλείδωμα όπως unlocking.com;

Life is just a razorblade salvation...
Link to comment
Share on other sites

Οσοι έχουμε Xperia X10, ας προσέχαμε.

Η αναβάθμιση σε android 2.1 ήταν η τελευταία αναβάθμιση και πέρα από μικρόupdates για multitouch κτλ. ανακοινώθηκε επίσημα ότι δεν...

http://www.xperiax10.net/2011/01/06/official-xperia-x10-family-will-not-receive-upgrade-to-froyo-or-beyond/

 

Αν θέλετε android 2.2+ αναμείνατε στο ακουστικό σας από τα παιδιά του xda.. :mad:

 

Τέλη Ιανουαρίου θα έχουμε μάλλον ένα update για multitouch για να λέμε ότι κάτι γίνεται..

http://developer.sonyericsson.com/wportal/devworld/downloads/download/x10x10minix8eclair21a0390targz?cc=gb&lc=en

 

Οπότε είτε πουλήστε γρήγορα πριν το πάρουν χαμπάρι, είτε αγαπήστε τα x10 με τα προβλήματά τους διότι δεν θα λυθούν (επίσημα τουλάχιστον) ποτέ!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου αρέσει η 2.1, βέβαια δεν θα με χαλούσε η 2.2 αλλά τι να κάνουμε.... Εξάλλου δεν υπάρχει κανένα χαρακτηριστικό της 2.2 που μου λείπει...
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Νέο Update (2.1.A.0.39) για το x10 + MULTITOUCH!!!

 

Η Sony Ericsson είναι κυριολεκτικά ON FIRE τον τελευταίο καιρό! Όχι μόνο μας πρόσφερε μια πολύ γρήγορη αναβάθμιση πάνω στην 2.1 αλλά στα καπάκια και 2η αναβάθμιση με επιβεβαιωμένο τον MULTITOUCH DRIVER ήδη από τους xda-developers.

 

Αναμείνατε στις συσκευές σας , γιατί θα την λάβουμε κάπου μέσα στην επόμενη εβδομάδα!!!

 

Σχετικό Post στους xda

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Νέο Update (2.1.A.0.39) για το x10 + MULTITOUCH!!!

 

Η Sony Ericsson είναι κυριολεκτικά ON FIRE τον τελευταίο καιρό! Όχι μόνο μας πρόσφερε μια πολύ γρήγορη αναβάθμιση πάνω στην 2.1 αλλά στα καπάκια και 2η αναβάθμιση με επιβεβαιωμένο τον MULTITOUCH DRIVER ήδη από τους xda-developers.

 

Αναμείνατε στις συσκευές σας , γιατί θα την λάβουμε κάπου μέσα στην επόμενη εβδομάδα!!!

 

Σχετικό Post στους xda

 

Πραγματικά... τον τελευταίο καιρό είναι σαν να κάνουν ότι δεν κάναν όλο το προηγούμενο καιρό. Και μπράβο γιατί το x10i ειναι ένα πολύ καλό κινητό.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Άντε να δούμε γιατί μόλις έβαλα το τελευταίο διαθέσιμο (.024) και απλά κάνει restart συνέχεια (δείχνει το logo της Sony Ericsson και πάλι από την αρχή, χωρίς τέλος.)
Link to comment
Share on other sites

Ξαναφλάσαρε το. Εμένα δουλεύει άψογα.

Επίσης βρέθηκε τρόπος για root. Οπότε βάλε την γνήσια και κάνε root αν έχεις θέμα με την άλλη.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...