Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ξαναφλάσαρε το. Εμένα δουλεύει άψογα.

Επίσης βρέθηκε τρόπος για root. Οπότε βάλε την γνήσια και κάνε root αν έχεις θέμα με την άλλη.

Όλα κομπλέ. Την ίδια έχουμε πλέον :) Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσοι έχουμε Xperia X10, ας προσέχαμε.

Η αναβάθμιση σε android 2.1 ήταν η τελευταία αναβάθμιση και πέρα από μικρόupdates για multitouch κτλ. ανακοινώθηκε επίσημα ότι δεν...

http://www.xperiax10.net/2011/01/06/official-xperia-x10-family-will-not-receive-upgrade-to-froyo-or-beyond/

 

Αν θέλετε android 2.2+ αναμείνατε στο ακουστικό σας από τα παιδιά του xda.. :mad:

 

Τέλη Ιανουαρίου θα έχουμε μάλλον ένα update για multitouch για να λέμε ότι κάτι γίνεται..

http://developer.sonyericsson.com/wportal/devworld/downloads/download/x10x10minix8eclair21a0390targz?cc=gb&lc=en

 

Οπότε είτε πουλήστε γρήγορα πριν το πάρουν χαμπάρι, είτε αγαπήστε τα x10 με τα προβλήματά τους διότι δεν θα λυθούν (επίσημα τουλάχιστον) ποτέ!

 

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι νέο μέλος εδώ και ο λόγος είναι το Xperia X10.

Η αναβάθμηση 2.1 στο δικό μου κινητό δόξα τω Θεώ δε βγάζει τραγικά κολήματα ή κάτι άλλο. Ο μόνος λόγος που θέλω όπως και δίποτε την αναβάθμηση 2.2 είναι για να αποθηκεύω τις εφαρμογες μου στην κάρτα SD, γιατί το 1GB δυστυχώς δε μου αρκεί και τώρα διαβάζω που λες ότι δε θα υπάρξει ΠΟΤΕ η 2.2 για το Xperia X10 και εύχομαι να μην ισχύει κάτι τέτοιο, γιατί εγώ ελπίζω σε αυτό!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...

Νο 2.2 για μας. Δυστυχώς.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία...

Νο 2.2 για μας. Δυστυχώς.

 

 

Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, είναι απαράδεκτοι!!!:mad::shoot:

Δεν έδωσα εγώ (και πόσος άλλος κόσμος) 580 ευρώ για να αγοράσω αυτό το κινητό τηλέφωνο και να μην μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές μου στην κάρτα SD!!!

Ο Περιορισμός αυτός είναι τραγικός!!!

Τότε (μάλλον) και εγώ θα πάρω το Χ12.:nagger:

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως ισχύει κάτι τέτοιο, είναι απαράδεκτοι!!!:mad::shoot:

Δεν έδωσα εγώ (και πόσος άλλος κόσμος) 580 ευρώ για να αγοράσω αυτό το κινητό τηλέφωνο και να μην μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές μου στην κάρτα SD!!!

Ο Περιορισμός αυτός είναι τραγικός!!!

Τότε (μάλλον) και εγώ θα πάρω το Χ12.:nagger:

 

Βασικα υπάρχει τρόπος για να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στη sd, υπάρχει και ανάλογο θέμα για το μίνι (δεν είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία). Τώρα για την απόφαση της se να μην πάει σε 2.2 προσωπικα με αφήνει αδιάφορο...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είπα.

 

Εγώ πάντως τα χώνω στην SE όπου βρω, Twitter, Engadget, XDA...

Από μένα δεν ξαναπαίρνουν ούτε σεντς.

 

ΥΓ. Εκτός αν ανοίξουν τον bootloader για να κάνουμε ότι δεν κατάφεραν αυτοί οι άχρηστοι.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπάρχει τρόπος για να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στη sd, υπάρχει και ανάλογο θέμα για το μίνι (δεν είναι ακριβώς η ίδια διαδικασία). Τώρα για την απόφαση της se να μην πάει σε 2.2 προσωπικα με αφήνει αδιάφορο...

 

 

Υπάρχει τρόπος; :shock:

Θα το εκτιμούσα αφάνταστα αν μου τον έλεγες κιόλας!:D

Αυτό θέλω μόνο! Να μπορώ να αποθηκεύω τις εφαρμογές μου στην SD.

Link to comment
Share on other sites

Όπου πετυχαίνω στο Facebook η οπουδήποτε αλλού την SE σε διαφήμιση κάποιου τηλεφώνου της πχ του ARC την κράζω απίστευτα και καλώ τον κόσμο να μην αγοράσουν το προϊόν γιατί δεν θα έχει υποστήριξη. Καλώ όλους με Χ10 να κάνουν το ίδιο.
Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Όπου πετυχαίνω στο Facebook η οπουδήποτε αλλού την SE σε διαφήμιση κάποιου τηλεφώνου της πχ του ARC την κράζω απίστευτα και καλώ τον κόσμο να μην αγοράσουν το προϊόν γιατί δεν θα έχει υποστήριξη. Καλώ όλους με Χ10 να κάνουν το ίδιο.

 

Το να την κράζεις καλά κάνεις, μαζί σου.

Αλλά το να λες στους άλλους να μην αγοράσουν μια συσκευή που δεν κυκλοφόρησε καν στην αγορά γιατί δεν θα έχει υποστήριξη όπως το Χ10 που ακριβώς το βασίζεις και πως το δικαιολογείς??? Δεν νομίζω να έχεις μαντικές ικανότητες έτσι?!

Μην χάνουμε το δίκαιο μας παιδιά, έλεος!

 

Κι εγώ σε κάθε ερωτηματολόγιο της SONY που μου έστελναν έγραφα για τον 1 χρόνο εγγύηση που είχαν και τους την έλεγα, μέχρι που κάποια στιγμή την έκαναν 2 χρόνια, μετά ασφαλώς τα τόσα που άκουσαν από πολύ κόσμο.

Αλλά είναι εντελώς διαφορετικό από το να βγαίνω και να λέω παντού μην αγοράζεται τα προϊόντα.

Life is good with what you love !!!
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω τι θα κανουν με το Arc οσο αφορα την υποστίρηξη αλλά δεν είμαι και μ@λ@κ@ς δε περιμενω θαύματα απο μενα δε πρόκειτε να δουν ουτε sents ξανά.
Link to comment
Share on other sites

Όπου πετυχαίνω στο Facebook η οπουδήποτε αλλού την SE σε διαφήμιση κάποιου τηλεφώνου της πχ του ARC την κράζω απίστευτα και καλώ τον κόσμο να μην αγοράσουν το προϊόν γιατί δεν θα έχει υποστήριξη. Καλώ όλους με Χ10 να κάνουν το ίδιο.

 

Πως ακριβώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει υποστήριξη; υποστήριξη υπάρχει και παρά πολύ καλή μάλιστα καθώς ήδη έχουμε πάρει το δεύτερο update της 2.1 και σε λίγο θα πάρουμε και το τρίτο. Το ότι δεν θα έχουμε 2.2 είναι εντελώς διαφορετικό, και από ότι έχει πει η se αυτό γίνεται, γιατί οι συσκευές της σειράς χ10 τρέχουν καλύτερα με 2.1 . Τώρα αν εσυ πιστεύεις πως μια συσκευή που ήδη φοράει την 2.4 δεν θα έχει υποστήριξη τι να σου πω......

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει υποστήριξη; υποστήριξη υπάρχει και παρά πολύ καλή μάλιστα καθώς ήδη έχουμε πάρει το δεύτερο update της 2.1 και σε λίγο θα πάρουμε και το τρίτο. Το ότι δεν θα έχουμε 2.2 είναι εντελώς διαφορετικό, και από ότι έχει πει η se αυτό γίνεται, γιατί οι συσκευές της σειράς χ10 τρέχουν καλύτερα με 2.1 . Τώρα αν εσυ πιστεύεις πως μια συσκευή που ήδη φοράει την 2.4 δεν θα έχει υποστήριξη τι να σου πω......

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!

Η σειρά Χ10 κατά πάσα πιθανότητα δε μπορεί να υποστηρίξει τη 2.2.

Το νέο της μοντέλο έχει 512 RAM ενώ το Χ10, Χ10 mini/pro και X8 έχουν μικρότερη RAM (φαντάζομαι το ίδιο θα είναι και με τη ROM). Σαφώς ακόμα και αυτό θα παίζει το ρόλο του.;)

Δε ξέρω τι λέτε εσείς, αλλά προσωπικά εγώ περιμένω πως και πως να βγει το Χ12 για να πάω να το πάρω. Το έχω λατρέψει αυτό το κινητό!!!:D

Άλωστε λεφτά υπάρχουν...:p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει υποστήριξη; υποστήριξη υπάρχει και παρά πολύ καλή μάλιστα καθώς ήδη έχουμε πάρει το δεύτερο update της 2.1 και σε λίγο θα πάρουμε και το τρίτο. Το ότι δεν θα έχουμε 2.2 είναι εντελώς διαφορετικό, και από ότι έχει πει η se αυτό γίνεται, γιατί οι συσκευές της σειράς χ10 τρέχουν καλύτερα με 2.1 . Τώρα αν εσυ πιστεύεις πως μια συσκευή που ήδη φοράει την 2.4 δεν θα έχει υποστήριξη τι να σου πω......
Ετσι ακριβώς έχουν τα πράγματα...

 

Δεν είμαι ευχαριστημένος που το X!0i παραμένει με 2.1. αν και από την άλλη ας μη ξεχνάμε ότι υπάρχει το XDA και κάνουν πολύ καλή δουλειά εκει.

 

Αλλά το να καταδικάζουμε προκαταβολικά το Arc για παράδειγμα λόγω της πολιτικής της SE πάνω στο X10i είναι μάλλον υπερβολικό.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.

 

Είναι άδικο να προδιαγράφεις την πορεία μιας αρκετά υποσχόμενης συσκευής.

Από την άλλη όμως αν καείς από τον χυλό φυσάς και το γιαούρτι.

 

Επίσης θα διαφωνήσω στα περί εκδόσεων που μπορούν να σηκώσουν οι συσκευές μας. Μια χαρά θα ήταν μια vanilla εκδοχή 2.2.

 

Με ποια μέτρα και σταθμά η SE βγάζει καλύτερη την 2.1 της σε σχέση με την 2.2?

:mad:

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς έβγαλες το συμπέρασμα ότι δεν υπάρχει υποστήριξη; υποστήριξη υπάρχει και παρά πολύ καλή μάλιστα καθώς ήδη έχουμε πάρει το δεύτερο update της 2.1 και σε λίγο θα πάρουμε και το τρίτο. Το ότι δεν θα έχουμε 2.2 είναι εντελώς διαφορετικό, και από ότι έχει πει η se αυτό γίνεται, γιατί οι συσκευές της σειράς χ10 τρέχουν καλύτερα με 2.1 . Τώρα αν εσυ πιστεύεις πως μια συσκευή που ήδη φοράει την 2.4 δεν θα έχει υποστήριξη τι να σου πω......

 

Συγνώμη σε όλους διάβασα τι γράφετε και δεν μπορώ να απαντήσω στον καθένα ξεχωριστά. Ο φίλος εδώ αναφέρει ότι θα πάρουμε το τρίτο! Αυτό εννοώ κι εγώ!!!!!! Λοιπον για να σοβαρευτούμε. Ας δούμε τις υπόλοιπες συσκευές που κυκλοφορούν κι ας συγκρίνουμε την κατάσταση με την δική μας. Πάντα όμως λαμβάνοντας υπόψη τι έχουμε πληρώσει για να την αποκτήσουμε την συγκεκριμένη συσκευή. Από κει νομίζω ξεκινάει το θέμα με μένα. Δεν μπορεί να βγαίνει επισήμως η SE και να λέει ότι η 2.1 είναι επαρκέστατη σε σχέση με την 2.2 και άρα δεν σκοπεύω να κάνω αναβάθμιση των κινητών σας. Είναι δηλαδή σαν να έχεις αγοράσει ένα ακριβό laptop και να σου έρχεται με windows xp και να σου λέει η εταιρία "πάρε την αναβάθμιση σε vista αλλά μην περιμένεις τίποτε άλλο γιατί τα vista είναι καλύτερα από τα 7". Ακόμα δε χειρότερα να σου απαγορεύει να μπορείς να κάνεις αναβάθμιση με άλλους τρόπους.

Για το Arc. Φυσικά και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την συσκευή. Όλα ωραία. Δεν θα έπρεπε όμως να προστατέψω και τον υποψήφιο αγοραστή του που θα σκάσει 500-600 ευρώ και θα έχει τις απαιτήσεις του όπως τις ίδιες απαιτήσεις έχει και ο κάτοχος του Nexus, του Samsung κλπ? Εκτός αν θεωρούμε ότι οι υπόλοιπες εταιρίες κακώς δίνουν αναβαθμίσεις στους πελάτες τους.

Εν κατακλείδι. Έρχομαι από το Κ750. Από το W950i. Από το Χ1. Έχω το Χ10. Έλεος δηλαδή. Η ίδια κατάσταση σε όλες τις συσκευές. Υποστήριξη πάρα πολύ περιορισμένη!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη σε όλους διάβασα τι γράφετε και δεν μπορώ να απαντήσω στον καθένα ξεχωριστά. Ο φίλος εδώ αναφέρει ότι θα πάρουμε το τρίτο! Αυτό εννοώ κι εγώ!!!!!! Λοιπον για να σοβαρευτούμε. Ας δούμε τις υπόλοιπες συσκευές που κυκλοφορούν κι ας συγκρίνουμε την κατάσταση με την δική μας. Πάντα όμως λαμβάνοντας υπόψη τι έχουμε πληρώσει για να την αποκτήσουμε την συγκεκριμένη συσκευή. Από κει νομίζω ξεκινάει το θέμα με μένα. Δεν μπορεί να βγαίνει επισήμως η SE και να λέει ότι η 2.1 είναι επαρκέστατη σε σχέση με την 2.2 και άρα δεν σκοπεύω να κάνω αναβάθμιση των κινητών σας. Είναι δηλαδή σαν να έχεις αγοράσει ένα ακριβό laptop και να σου έρχεται με windows xp και να σου λέει η εταιρία "πάρε την αναβάθμιση σε vista αλλά μην περιμένεις τίποτε άλλο γιατί τα vista είναι καλύτερα από τα 7". Ακόμα δε χειρότερα να σου απαγορεύει να μπορείς να κάνεις αναβάθμιση με άλλους τρόπους.

Για το Arc. Φυσικά και δεν έχω κανένα πρόβλημα με την συσκευή. Όλα ωραία. Δεν θα έπρεπε όμως να προστατέψω και τον υποψήφιο αγοραστή του που θα σκάσει 500-600 ευρώ και θα έχει τις απαιτήσεις του όπως τις ίδιες απαιτήσεις έχει και ο κάτοχος του Nexus, του Samsung κλπ? Εκτός αν θεωρούμε ότι οι υπόλοιπες εταιρίες κακώς δίνουν αναβαθμίσεις στους πελάτες τους.

Εν κατακλείδι. Έρχομαι από το Κ750. Από το W950i. Από το Χ1. Έχω το Χ10. Έλεος δηλαδή. Η ίδια κατάσταση σε όλες τις συσκευές. Υποστήριξη πάρα πολύ περιορισμένη!

 

Μην ξεχνας πως καπου εκει μεσα στις προδιαγραφες, τις εκδοσεις του android και εμας υπαρχει και κατι που λεγεται πολιτικη εταιριας. Ας πουμε τι θα ελεγες αν περναμε την 2.2 και περιμεναμε να φτιαξουν κανενα lag fix οι xda, ή αν το κινητο γινοταν πιο αργο και απο την καθυστερηση ή αν δεν ειχε καποια feautures που υπαρχουν τωρα? φυσικα και θα κραζαμε την se. και μην ξεχναμε πως αν χρειαζοταν πολυς χρονος για το port της 2.2 στο x10, τοτε πιθανων θα καθυστερουσε η κυκλοφορια των νεων συσκευων. Αυτη ειναι η αποψη μου τουλαχιστον.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλήσπερα διαβασα στα μηνυματα οτι πηρατε δευτερο update και πατε για τριτο εγω γιατι δεν εχω ουτε το δευτερο δοκιμασα και τους τρεις τροπους και μου βγαζει οτι εχω το νεοτερο 2.0.Α.0 504 2.1 update 1
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνας πως καπου εκει μεσα στις προδιαγραφες, τις εκδοσεις του android και εμας υπαρχει και κατι που λεγεται πολιτικη εταιριας. Ας πουμε τι θα ελεγες αν περναμε την 2.2 και περιμεναμε να φτιαξουν κανενα lag fix οι xda, ή αν το κινητο γινοταν πιο αργο και απο την καθυστερηση ή αν δεν ειχε καποια feautures που υπαρχουν τωρα? φυσικα και θα κραζαμε την se. και μην ξεχναμε πως αν χρειαζοταν πολυς χρονος για το port της 2.2 στο x10, τοτε πιθανων θα καθυστερουσε η κυκλοφορια των νεων συσκευων. Αυτη ειναι η αποψη μου τουλαχιστον.

 

Δεν είναι λογική επειδή θα καθυστερούσε το port στην 2.2 να μην έβγαζε νέες συσκευές και άρα γι αυτό να μην μας δίνει το update ή σε τελική να μην μου επιτρέπει να κάνω ότι θέλω με το κινητό μου. Επίσης το αν θα γινόταν το κινητό αργό κλπ είναι υποθετικό. Επίσης δεν ξέρω ποια features έχει τώρα το κινητό και δεν θα τα έχει με την 2.2? Λέω τώρα γιατί ειλικρινά δεν μπορώ να ξέρω τεχνικές λεπτομέρειες! Εντάξει συζητάμε, δεν είναι και ζήτημα απλά σε όποιο blog και να μπεις και να συζητήσεις για Android το Χ10 είναι παράδειγμα προς αποφυγή και επίσης να μην αναφέρω ότι σχεδόν δεν πουλιέται έστω και αν είναι σε κατάσταση βιτρίνας. Αυτά είναι όντως πολιτική της SE και δεν αξίζει σε αυτό το τηλέφωνο τέτοια αντιμετώπιση. Ειλικρινά είναι πολύ καλή συσκευή!

Τιμή σ' εκείνους όπου στην ζωή των, ώρισαν και φυλάγουν Θερμοπύλες.
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όλοι έχουμε παράπονα από το support της SE.

 

Δεν νομίζω πως κάποιος, έχει να κερδίσει οτιδήποτε με την προσωπική αποτροπή μελλοντικών αγοραστών Arc. Στο κάτω κάτω ο αγοραστής δεν είναι χαζός, πάει στο παγωτατζίδικο, παίρνει παγωτό φυστίκι και αν δεν του αρέσει ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΑΙΡΝΕΙ.

 

Από την άλλη συμμερίζομαι την ανησυχία και την άποψη σου geovision, απλά βαρέθηκα να τα λέω και εγώ.

 

Λύσεις υπάρχουν και θα φανούν σύντομα, προς το παρόν παίζουμε με αυτά που έχουμε.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλήσπερα διαβασα στα μηνυματα οτι πηρατε δευτερο update και πατε για τριτο εγω γιατι δεν εχω ουτε το δευτερο δοκιμασα και τους τρεις τροπους και μου βγαζει οτι εχω το νεοτερο 2.0.Α.0 504 2.1 update 1

 

Αυτό πήγα να πω κι εγώ, αλλά μόλις τώρα που συνέδεσα το κινητό στο PC μου έβγαλε το PC Companion οτι έχω update και το κατεβάζει.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα κινητό,

που έκανε 500+ και τώρα κάνει 380 με το ζόρι,

που σέρνονταν με όλες αυτές τις αηδίες που το είχαν φορτώσει,

που περίμενα το update για σχεδόν δύο μήνες αργότερα απ' ότι είχε ανακοινωθεί (ακόμα περιμένω τα 16εκ χρώματα που μου έταξαν),

που έχει δυνατότητα "multitouch" (στο περίπου) αλλά ακόμα το περιμένω (τώρα το ανακάλυψαν),

που κλείνει ο κύκλος ζωής του πριν ακόμα κλείσει χρόνο (ούτε καν πριν λήξει η εγγύηση),

που έχει σχεδον αντίστοιχο hardware με την επόμενη συσκευή που μου πλασάρουν,

που καλύτερα δουλεύει με την official 2.1 κατά την SE απ' ότι με την 2.2 (εντελώς άτοπο και το ξέρουμε όσοι ασχολούμαστε),

που 2 άτομα από τους XDA κατάφεραν να το κάνουν πύραυλο, ενώ η SE παλεύει ακόμα να κάνει καλύτερο το mediascape και το timescape που οι περισσότεροι τα ξηλώσαμε την πρώτη μέρα που βγήκε το root,

που έχουν γίνει δημοσκοπήσεις με χιλιάδες ψήφους και η SE, αντί να μας ακούσει, κλειδώνει τις τρύπες για το root ακόμα και τώρα,

που έχει κάμερα 8 mp αλλά αξιοποιήθηκε "κάπως καλύτερα" μετά από 8 μήνες (τυχαίο... δε νομίζω :-) ) και 5 μήνες πριν το επίσημο EOL (end of life) της συσκευής.

που δεν παίρνει android 2.2 ενώ το touch pro που είχα πριν 3 χρόνια (α ρε συσκευάρα) το τρέχει κανονικότατα.

 

κι άλλα που δεν μου έρχονται τώρα.

 

Τέλος ας σκεφτούμε αν θα το είχαμε ακόμα στα χέρια μας ή θα το πετάγαμε από το παράθυρο αν δεν ήταν ο jerpelea, ο Bin4ry και ο zdzihu.

Όταν πλέον δεν θα υπάρχει υποστήριξη από τους XDA γιατί είναι δεδομένη η αγανάκτηση με την SE, να δούμε τι θα κάνουν οι χρήστες με την συσκευή των 500+ ευρώ που θα έχει ίδιες δυνατότητες με το Nokia των 150 ευρώ. Να μην αναφέρω ότι το JOY μου ίσως να αποδειχθεί αντίστοιχο σε δυνατότητες (εκτός της οθόνης φυσικά) με το "κόσμημα" της SE.

 

Δικαίωμα μου λοιπόν (για να μην πω υποχρέωση) είναι να τους κράζω και να αποτρέπω τους φίλους μου (που αύριο μεθαύριο θα μου ζητάνε να τους βάλω διάφορα καλούδια και δεν θα γίνεται) απ' το να χώσουν τόσα λεφτά για το κομψό (υποκειμενικά) ARC και κάθε ARC αυτής της εταιρίας.

 

Μακριά. Ούτε σέντς.

 

ΥΓ. Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης. Δεν έχω τίποτα με κανένα από εδώ μέσα. Την άποψη μου λέω.

Edited by freco
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλήσπερα διαβασα στα μηνυματα οτι πηρατε δευτερο update και πατε για τριτο εγω γιατι δεν εχω ουτε το δευτερο δοκιμασα και τους τρεις τροπους και μου βγαζει οτι εχω το νεοτερο 2.0.Α.0 504 2.1 update 1

 

Eνταξει παιδια αυτο το site ειναι φοβερο δεν προλαβα να γραψω και να το update

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης. Δεν έχω τίποτα με κανένα από εδώ μέσα. Την άποψη μου λέω.

 

+10000000 ,ετσι όλα σ ένα νοικοκυρεμένα , νομιζω οτι δε χρειάζαεται να πω τιποτε παραπάνω ,αλλα ρε παιδια δε φανταζομουν ποτε οτι θα πρέπει να τρεχω να διαβαζω στα φορα πως να κανω root το κινητο ωστε να δουλεψει καλυτερα γιατι χωρις root δε λεει και οσο αφορα τις αναβαθμίσεις του android οχι δεν είμαι κανένας κολλημένος που τρεχει απο πισω τους αλλα θα ηθελα να ειχα την δυνατότητα να αποθηκεύω τις εφαρμογές μου στην sd χωρις να πρέπει να γινω επιστήμων - hacker- γκουρού και να χανω τον χρονο μου στα φορα διαβάζοντας .

 

Για μια ακομη φορα λεω ουτε cents στη SE ξανα εκτος και μας δωσει την 2.3

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα ρε παιδια, κι εγω μαζι σας αλλα δεν βλεπω να ιδρωνει το αφτι της SE.

Ιδια πολιτικη οσον αφορα στα smartphones.

Θυμηθείτε Symbian UIQ, Symbian S60 5th edition κα τωρα με το Android η υποστηριξη ηταν και παραμενει ελλιπεστατη.

Εχω την εντυπωση οτι ουδεις εκει μεσα ασχολειται με το ποσο ευχαριστημενος μενει ο τελικος πελατης και κοιτανε πως θα προσελκυσουν νεους με μαρκετινιστικα κολπα, βλεπε PlaystationPhone, BraviaPhone, VaioPhone, KlainMainPhone.

 

Anyway αφου το πηραμε θα πορευτουμε με αυτο μεχρι την επομενη επιδοτηση...:D

 

Κι επι τη ευκαιρια θα ηθελα μια βοηθεια εδω απο οποιον γνωριζει.

Αφου εξαντλησα τα ορια του γνωστου moding (root, jit, a2sd + ενα αποτυχημενο περασμα απο την 2.2 FreeX10 ROM) εχω φτιαξει ενα image της τελευταιας 2.1 εκδοσης μεσω xRecovery (rooted και JITed φυσικα) και παλευω με τις προεγκατεστημενες εφαρμογες για να δω ιδιοις ομμασι ποιες απο αυτες φευγοντας κανουν ασταθες το συστημα.

Το θεμα μου ειναι οτι ενω το συστημα ειναι αρκετα σταθερο μετα το τελευταιο πακετο εφαρμογων που εσβησα σταματησε να φορτιζει με κλειστη τη συσκευη.

Εχει κανεις ιδεα ποιο .apk ευθυνεται γι'αυτο?

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...