Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δοκίμασε να πατήσεις πάνω σε κάποια εφαρμογή που γράφει Δωρεάν ή Αγοράστηκε να δούμε τι θα σου πει? Θα σε βάλει να την ξαναεγκαταστήσεις? :confused:

Πειραματίζομαι κι εγώ δεν ξέρω...!

 

 

 

Υποτίθεται ότι ενεργοποιεί τις επί πληρωμή εφαρμογές στο Android Market για να μπορείς να τις βλέπεις ... αλλά αμφιβάλλω αν λειτουργεί για το XPERIA. Άστο μόνο το root σε ενδιαφέρει. Έγινε?

το εκανα ναι ! ΟΚ ειμαι rooted....σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ειναι απιστευτο το οτι αναγκαζομαι να εγκαθιστω ξανα απο την αρχη τις εφαρμογες μου μονο και μονο για να φαινονται στο market το οποιο δεν λειτουργει καλα με την τελευταια αναβαθμιση που του κανανε.

 

Δεν ξερω αν εχει κι αλλος το προβλημα μου αλλα δεν βρηκα αλλο τροπο να λυθει το θεμα.

 

Αν εχει καποιος καμια ιδεα ας μου πει...

 

EDIT...

Και αφου τις ξαναεκανα εγκατασταση απο την αρχη μετα απο λιγη ωρα ξανα τα ιδια. Απο το market απεγκατασταθηκαν... :mad::protest:

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα like στο PhoneUsage! :lol:

 

Σου δίνει την παραπάνω δυνατότητα να αποκλείσεις αριθμούς/ομάδες με τις οποίες έχεις απεριόριστες κλήσεις και δεν προσθέτει εικονίδιο στην statusbar! ;)

 

Ευχαριστώ

Εβαλα το CallMeterNG αλλά Θα δοκιμάσω αυτό που μου λες.

Πως γίνεται η φωνητική κλήση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω το rootexplorer γιατί στο μάρκετ δεν υπάρχει;
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

 

Αν εχει καποιος καμια ιδεα ας μου πει...

 

EDIT...

Και αφου τις ξαναεκανα εγκατασταση απο την αρχη μετα απο λιγη ωρα ξανα τα ιδια. Απο το market απεγκατασταθηκαν... :mad::protest:

 

Σε μενα δουλεύει μια χαρά.

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Διαχείριση Εφαρμογών - Market - Εκκαθάριση προσωρινής μνήμης , αν έχεις ορίσει προεπιλογές κανε και κει εκκαθάριση .

Αν σου κάνει πάλι το ίδιο κανε απεγκατάσταση και εγκατάσταση ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αυτή η ερώτηση πάει σε όποιους δουλεύουν το xRecovery και αν την έχω βάλει σε λάθος σημείο ζητώ προκαταβολικά συγνώμη...

 

Εκανα restore ένα backup που είχα κάνει με το xRecovery (0.2) και όλα παίζουν μια χαρά εκτός από το google mail το οποίο δείχνει να μη παίζει σωστά (δεν στέλνει, και δεν ξέρω και αν λαμβάνει και όλας).

 

Εχει κανένας καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω ; :O

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Αυτή η ερώτηση πάει σε όποιους δουλεύουν το xRecovery και αν την έχω βάλει σε λάθος σημείο ζητώ προκαταβολικά συγνώμη...

 

Εκανα restore ένα backup που είχα κάνει με το xRecovery (0.2) και όλα παίζουν μια χαρά εκτός από το google mail το οποίο δείχνει να μη παίζει σωστά (δεν στέλνει, και δεν ξέρω και αν λαμβάνει και όλας).

 

Εχει κανένας καμιά ιδέα γιατί συμβαίνει αυτό και τι μπορώ να κάνω ; :O

 

 

Δεν έτυχε να στείλω τωρα τελευταία αλλα λαμβάνω καθημερινά χωρις πρόβλημα , κατι παίχτηκε με το με το restor και σου κανει conflict , κανε απεγκατάσταση το gmail και ξαναπέρασε το

Link to comment
Share on other sites

Ενα like στον Traffic Counter.

 

Εγώ ένα like στο PhoneUsage! :lol:

 

Σου δίνει την παραπάνω δυνατότητα να αποκλείσεις αριθμούς/ομάδες με τις οποίες έχεις απεριόριστες κλήσεις και δεν προσθέτει εικονίδιο στην statusbar! ;)

 

Εγώ πάλι ένα like θα κάνω στο PhoneUsage με τα transparent widget του Traffic Counter.

Το 1ο είναι πιο λειτουργικό και πιο παραμετροποιήσιμο αλλά το 2ο προσφέρει καλύτερη εμφάνιση... :O

Προς το παρόν ζω με την συνδυασμένη χρήση τους!

Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέος στο forum και έχω μια απορία....

 

Έχω το καταπληκτικό Xperia X10 και δεν μπορώ να κάνω αναζήτηση των επαφών μου με βάση το επώνυμο... (Δεν μπορώ να βρω κάποια επιλογή... όπως στο C-905 που είχα πριν.)

 

Μπορεί να βοηθήσει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι απιστευτο το οτι αναγκαζομαι να εγκαθιστω ξανα απο την αρχη τις εφαρμογες μου μονο και μονο για να φαινονται στο market το οποιο δεν λειτουργει καλα με την τελευταια αναβαθμιση που του κανανε.

 

Δεν ξερω αν εχει κι αλλος το προβλημα μου αλλα δεν βρηκα αλλο τροπο να λυθει το θεμα.

 

Αν εχει καποιος καμια ιδεα ας μου πει...

 

EDIT...

Και αφου τις ξαναεκανα εγκατασταση απο την αρχη μετα απο λιγη ωρα ξανα τα ιδια. Απο το market απεγκατασταθηκαν... :mad::protest:

 

Κι εγώ που λες τα ίδια είχα για δύο μέρες... δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, έκανα υπομονή, και σήμερα όλα είναι μια χαρά!!! Οπότε αν δε σου διορθώθηκε από μόνο του, κάνε λίγο υπομονή και θα στρώσει...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ που λες τα ίδια είχα για δύο μέρες... δεν ασχολήθηκα ιδιαίτερα, έκανα υπομονή, και σήμερα όλα είναι μια χαρά!!! Οπότε αν δε σου διορθώθηκε από μόνο του, κάνε λίγο υπομονή και θα στρώσει...:lol:

 

Τελικα, απ'οτι φαινεται εχουμε τα ιδια προβληματα στο τηλ... :p

Θα περιμενω γιατι δεν εχει στρωσει ακομη...

Thanks

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

με το google maps τι γίνεται? διαβάζω ότι κάποιοι πήραν την αναβάθμισή. εγώ γιατί όχι ακόμη??? πρέπει να κάνω κάτι?
Link to comment
Share on other sites

OK με τη μπαταρια παιδια ..εβγαλε το εικονιδιο με το ποσοστο στην οθονη κλειδωματος -οπως

εγραψε η kooky- στο 15% και κατεβαινε μεχρι το 1 οποτε και εσβησε το κινητο! ολα καλα

 

apps2sd μπορουμε να εχουμε στο Χ10?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει και ξερει ας βοηθησει: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=10881362&postcount=549
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και καλη χρονια,εστω και καθυστερημενα..

παιδια μια βοηθεια αν γινεται..

αγορασα ενα xpera x10 πριν κανενα μηνα,και ακομα (γιατι ολη μερα δουλευω)

προσπαθω να το μαθω..

εχω 2 αποριες...

 

1η..εχω περασει τραγουδια απο τον υπολογιστη μου μεσω usb βεβαια, αλλα οταν πηγαινω στο mediascape δεν τα βλεπω πουθενα!

παταω,ξαναπαταω..τιποτα..οταν βαζω το τηλ να συνδεθει με τον υπολογιστη, βλεπω καθαρα πως ειναι ολα μεσα!

τι γινεται? εχω κανει κατι λαθος?

 

επισης η δευτερη απορια..δεν υποστηριζει το τηλεφωνο μυνηματα 160 χαρακτηρων?

γραφω μια φραση και αμεσως με ειδοποιει οτι παω για το δευτερο μυνημα..

παλι κατι λαθος κανω ή ετσι ειναι? υπαρχει λυση σε αυτο?

 

αυτα παιδια και ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..

 

καλημερα..

reach out and touch faith
Link to comment
Share on other sites

Το mediascape είναι λίγο βλαμμένο. Δεν ξέρω αν διορθώθηκε σε νεότερη έκδοση μιας και είναι από τα πρώτα που ξήλωσα. Προφανώς δεν έχει κάνει scan για να ανανεωθεί η library. Θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το WinAmp ή το PowerAmp από το market.

 

Για τα μυνήματα βάλε το handcent SMS που υποστηρίζει 160 χαρακτήρες.

http://www.handcent.com/ScreenShot.php

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

ok φιλε,σε ευχαριστω πολυ..εχεις δικιο για το mediascape..τιποτα δεν μου δειχνει..μα, εχω βαλει 5 gb τραγουδια και δεν ακουω κανενα γμτ..

θα τα κατεβασω ολα αυτα που ειπες..

 

γεια και παλι

 

ενταξει με τους 160 χαρακτηρες..μολις το διορθωσα..απομενει να φτιαξω το θεμα με τα τραγουδια..

 

ευχαριστω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
reach out and touch faith
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα τα φωτα σας..Λοιπον δε μπορω εδω και λιγο καιρο να κατεβασω απο το μαρκετ..Δεν εχω κανει ακομα αναβαθμηση κ στο ιντερνετ μπορω κ μπαινο κανονικα..Λετε να εχω πατησει καμια ρυθμηση κατα λαθος??

Σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων..

Link to comment
Share on other sites

πως κανει scan "χειροκινητα"?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

πως κανει scan "χειροκινητα"?

 

Με κάποιο τρόπο είχα ανοίξει ένα τραγούδι, (από τον file manager αν θυμάμαι καλά) και επέλεξα να ανοίξει με το mediascape. Αμέσως είδε και όλα τα υπόλοιπα που είχα στο φάκελο.

Αυτό βέβαια έγινε με την 1.6 κάτι μήνες πριν και όταν είχα ξαναδοκιμάσει δεν μπορούσα να το επαναλάβω. Γι αυτό μου έχει μείνει η εντύπωση πως είναι βλαμμένο. :lol:

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Με κάποιο τρόπο είχα ανοίξει ένα τραγούδι, (από τον file manager αν θυμάμαι καλά) και επέλεξα να ανοίξει με το mediascape. Αμέσως είδε και όλα τα υπόλοιπα που είχα στο φάκελο.

Αυτό βέβαια έγινε με την 1.6 κάτι μήνες πριν και όταν είχα ξαναδοκιμάσει δεν μπορούσα να το επαναλάβω. Γι αυτό μου έχει μείνει η εντύπωση πως είναι βλαμμένο. :lol:

 

επειδή συνέχεια βλέπω να γράφουν όλο στραβά για το τηλ. δεν ξέρω μήπως φταίμε και εμείς λίγο?

στο mediascape οταν πατάω την μουσική βγάζει μιά οθόνη που έχει επάνω δεξιά ένα κουμπάκι που λέει ¨περισσότερα¨ ... αν το πατήσεις σου βγάζει μια άλλη οθόνη που έχει σε κατηγορίες όλα τα τραγούδια που έχεις περασμένα στο τηλέφωνο(και στην κάρτα)

...εκτός άν όλα αυτά συμβαίνουν μόνο στο δικό μου τηλέφωνο

έχει αρκετές ελλείψεις ως τηλέφωνο αλλά μην το βγάζουμε και άχρηστο...

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS.. Εκλεισε ξαφνικα. Συνδεθηκα στο internet και πηγα να κανω ενα sync με το ημερολογιο μου και λεει "δεν ειναι διαθεσιμο, προσπαθηστε σε λιγο, λεω ok. Παω να μπω στο market και υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη. Επισης το ιδιο σε app brain, και titanium που δοκιμασα να ανοιξω και μεσα σε 10 δευτερολεπτα μαυριζει η οθονη και δεν ανοιγει. Το βαζω για φορτιση, ειναι σα νεκρο. Δεν εχω περασει τιποτα τελευταια, ουτε εχω κανει κατι περιεργο. Λειτουργουσε κανονικα μεχρι πριν λιγο.

Εβγαλα και τη μπαταρια, τα ιδια, δε φορτιζει, δεν ανοιγει... Παταω το on off κανει τη μικρη δόνηση στην αρχη και μετα ΤΙΠΟΤΑ.

Το συνδεσα και στο laptop με usb αλλα καμια αντιδραση ουτε για φορτιση ουτε τιποτα.

ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

Εν τω μεταξυ, η μπαταρια ηταν γυρω στο 20%. Συνδεθηκα στο Update Service για να κανω επανεγκατασταση λογισμικου και μου λεει "Δεν ηταν δυνατη η αναγνωριση του προϊόντος. Αποσυνδεστε το και δοκιμαστε ξανα". Αναβει μονο το λαμπακι πρασινο.

Μαλλον παω για κηδεια.... Αυτο θα πει Ξαφνικος Θάνατος.

Ουτε το hard reset πιανει. Δε λειτουργει καθολου το τηλ?

Τι να κανω????

 

Κανενας γνωριζει που μπορω να το παω για service στη Θεσσαλονικη? (Αν και ήδη σκεφτομαι πως να μαζεψω λεφτα για καινουριο τηλ..)

Edited by kooky

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Το xperia φανταστήτε το σαν ένα μικρό υπολογιστή που τρέχει linux.

Το αντίστοιχο htc είναι ένα άλλο μικρό pcακι που τρέχει Linux. Όλες οι androind συσκευές είναι pcακια που τρέχουν linux.

Τι θέλω να πώ, όταν πέρνετε ένα pc δε το πέρνετε για το λειτουργικό αλλά για το hardware.

Συνεπώς και το xperia το πείραμε για το hardware. Ε τώρα που ειναι και dual touch δεν εχει τίποτα ναζηλέψει από τα άλλα.

Αλλά που θέλω να καταλήξω βγάλτε την rom της SE και βάλτε μία απο τους xda.

Ήδη υπάρχουν 2 rom για 2.3 και τρεις 3 για 2.2.

Αφήστε τη γκρίνια και τη μιζέρια και όπως λένε και οι τύποι στο xda FREEX10

και τα μυαλά στα κάγκελα

Edited by zxr
Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Οι τύποι στο xda εχουν τρελαθεί να βγάζουν roms.

Ήδη ο TripNRaVeR έχει φτιάξει ένα preview της 3.0. Δε τους σταματάει τίποτα.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=931934

Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Παιδια SOS.. Εκλεισε ξαφνικα. Συνδεθηκα στο internet και πηγα να κανω ενα sync με το ημερολογιο μου και λεει "δεν ειναι διαθεσιμο, προσπαθηστε σε λιγο, λεω ok. Παω να μπω στο market και υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη. Επισης το ιδιο σε app brain, και titanium που δοκιμασα να ανοιξω και μεσα σε 10 δευτερολεπτα μαυριζει η οθονη και δεν ανοιγει. Το βαζω για φορτιση, ειναι σα νεκρο. Δεν εχω περασει τιποτα τελευταια, ουτε εχω κανει κατι περιεργο. Λειτουργουσε κανονικα μεχρι πριν λιγο.

Εβγαλα και τη μπαταρια, τα ιδια, δε φορτιζει, δεν ανοιγει... Παταω το on off κανει τη μικρη δόνηση στην αρχη και μετα ΤΙΠΟΤΑ.

Το συνδεσα και στο laptop με usb αλλα καμια αντιδραση ουτε για φορτιση ουτε τιποτα.

ΒΟΗΘΕΙΑ...

 

Εν τω μεταξυ, η μπαταρια ηταν γυρω στο 20%. Συνδεθηκα στο Update Service για να κανω επανεγκατασταση λογισμικου και μου λεει "Δεν ηταν δυνατη η αναγνωριση του προϊόντος. Αποσυνδεστε το και δοκιμαστε ξανα". Αναβει μονο το λαμπακι πρασινο.

Μαλλον παω για κηδεια.... Αυτο θα πει Ξαφνικος Θάνατος.

Ουτε το hard reset πιανει. Δε λειτουργει καθολου το τηλ?

Τι να κανω????

 

Κανενας γνωριζει που μπορω να το παω για service στη Θεσσαλονικη? (Αν και ήδη σκεφτομαι πως να μαζεψω λεφτα για καινουριο τηλ..)

 

 

Αν έχεις εγκατεστημένο το xrecovery δοκίμασε restore. Το έχω κάνει και με 10% σε mini

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...