Jump to content

Sony Ericsson Xperia X10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα πρόβλημα με τον συγχρονισμό με την Sony.

Από την πρότελευταια αναβάθμιση και μετά δεν μπορώ να συχρονίσω ενώ πριν από αυτή έκανα κανονικά συγχρονισμό

Username και password είναι σωστά τα έχω τσεκάρει πολλές φορές

Επίσης στα υπομενού που έχει εμφανίσει μετά τις αναβαθμίσεις (επαφες-ημερολογιο-σελιδοδεικτες) έβαλα και εκεί το username και password αλλά τίποτα

Δεν είναι root το κινητό και έχω έκδοση 2.1.Α.0.435

Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Πήγαινε στο site τις SE και κανε log out, kάνε κατάργηση του λογαριασμού στο κινητό σου , πήγαινε διαχείριση εφαρμογών και διέγραψε τα δεδομενα στα : Συγχρονισμός, Συγχρονισμός ροών δεδομένων, Ρυθμίσεις λογαριασμού και συγχρονισμού, κανε επανεκκίνηση ,φτιάξε παλι τον λογαριασμό σου στο τηλέφωνο και δοκιμασε δοκίμασε ξανά να κανεις συγχρονισμό .

 

Να ρωτησω αν καποιος τα εχει κανει root μπορει να συνεχισει να λαμβανει updates απο τη σονυ; Διοτι εχει αργισει παρα πολυ η επομενη ενημερωση ( αυτη μετα την 0.24 ) Ευχαριστω!

 

 

Δε εχει σχεσει το root με την καθυστέρηση του update φυσικά και θα παρης την αναβάθμιση όποτε αυτη σου έρθει ;)

Edited by Sotarts
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ψάχνω εφαρμογή ώστε να μπορώ να βρω το κινητό μου αν το χάσω , λεω για την PhoneLocator Pro εκτος αν μου προτείνετε κάποια που έχετε δοκιμάσει και δουλεύει καλα στο Χ10 :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν βγει το ark και εφόσον πέσει κ άλλο η τιμή του χ10 (η οποία τώρα είναι 400€) κοντά στα 300€ δηλαδή να το πάρω... Αξίζει λέτε η να πάω για το καινούριο εφόσον πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του κάποια στιγμη?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Έκανα και εγω την αναβάθμιση, έχω όμως ένα πρόβλημα.

Δε μπορώ να φορτώσω κανένα ημερολόγιο, ούτε καν το default του κινητου. Βγάζει μήνυμα λάθους "Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής. Αποθηκευτικός χώρος ημερολογίου (διαδικασία com.android.calendar). Προσπαθήστε ξανά"

Τι συμβαίνει, γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν βγει το ark και εφόσον πέσει κ άλλο η τιμή του χ10 (η οποία τώρα είναι 400€) κοντά στα 300€ δηλαδή να το πάρω... Αξίζει λέτε η να πάω για το καινούριο εφόσον πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του κάποια στιγμη?
Εξαρτάται από το budget σου. Αν δίνεις μέχρι πχ. 300 euro, τοτε λογικά θα περιμένεις πολύ καιρό να πάρεις το Arc. Αρα αν θες το X10i ειναι καλά λεφτά. Αν από την άλλη δίνεις περισσότερα, το Arc ειναι καλύτερη επιλογή αφού πλέον έχει καλύτερα χαρακτηριστικά (νέα version του android, λογικά καλύτερη οθονη κλπ κλπ και εντέλει λογικά η SE θα έχει μάθει κάποια μαθήματα από την εμπειρία της από τα x10/mini/mini pro και x8).
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Γιατί οι φωτογραφίες όταν τις βάζω για φόντο εμφανίζονται πολύ κοντινές υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση? :confused:
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω

 

γιατι κοιταζα εδω και απόρησα. . . + οτι σε οποια sites και να κοιταζα δεν ελεγε κατι.

αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι αν βγει το ark και εφόσον πέσει κ άλλο η τιμή του χ10 (η οποία τώρα είναι 400€) κοντά στα 300€ δηλαδή να το πάρω... Αξίζει λέτε η να πάω για το καινούριο εφόσον πέσει σε λογικά πλαίσια η τιμή του κάποια στιγμη?

 

Αυτό που σου είπε ο φίλος πιο πριν είναι η αντικειμενική απάντηση. Ωστόσο εδώ υποχρεούμαι να γίνω για άλλη μια φορά κακεντρεχής. Τι εννοώ...

Βάσει της εμπειρίας μου από το x10i σίγουρα θα υπάρχει κάποιος άσχετος που θα του πουλήσουν σε κάποιο plaisio κ.ο.κ. ένα Arc και φυσικά ως ανίδεος από smartphones , android κλπ. θα βγει εδώ στο myphone στο 1ο μήνα μετά την κυκλοφορία της συσκευής και θα το παρουσιάσει "για τα σκουπίδια" με φράσεις του στυλ -δεν έχει χρονόμετρο/αντίστροφη μέτρηση :lol: , δεν χωρίζει τα sms σε εισερχόμενα/εξερχόμενα αλλά τα έχει όλα μαζί :X - και άλλα τέτοια τραγικά. Και φυσικά θα το βάλει αγγελία για πούλημα.

Ίσως μπορέσεις με διαπραγματεύσεις να πάρεις ένα ολοκαίνουριο Arc σε προνομιακή τιμή.

Think about it! ;)

 

Υ.Γ. Για να στηρίξω τα λεγόμενα μου απλά ρίξε μια ματιά στα offtopic του x10 κάτω κάτω στο Sony Ericsson Android sub-category και θα καταλάβεις!

 

Καλημέρα!

Έκανα και εγω την αναβάθμιση, έχω όμως ένα πρόβλημα.

Δε μπορώ να φορτώσω κανένα ημερολόγιο, ούτε καν το default του κινητου. Βγάζει μήνυμα λάθους "Υπήρξε μη αναμενόμενη διακοπή της εφαρμογής. Αποθηκευτικός χώρος ημερολογίου (διαδικασία com.android.calendar). Προσπαθήστε ξανά"

Τι συμβαίνει, γνωρίζει κανείς;

 

Τρώει forceclose η εφαρμογή του ημερολογίου σου. Πείραξες τίποτα στο σύστημα του κινητού? Αφαίρεσες κάποια εφαρμογή ή οτιδήποτε? Ξαναδοκίμασε ένα reflash με το SEUS ή το PCC. :cool:

 

Ψάχνω εφαρμογή ώστε να μπορώ να βρω το κινητό μου αν το χάσω , λεω για την PhoneLocator Pro εκτος αν μου προτείνετε κάποια που έχετε δοκιμάσει και δουλεύει καλα στο Χ10 :rolleyes:

 

Δοκίμασε και το Wheres my droid. Μην ξοδεύεις ανούσια λεφτά στο PhoneLocator Pro εκτός αν το 1ο δε σε ικανοποιήσει στην τελική!

 

πως μπορω να τσεκαρω αν η firmware μου 2.0.Α.0.504 ειναι Generic η Branded

 

Από το κρυφό μενού. :)

Edited by mr_element
Device: XIAOMI Mi6 (Blue) | Android Version: 8.0 (Oreo)
Link to comment
Share on other sites

 

Δοκίμασε και το Wheres my droid. Μην ξοδεύεις ανούσια λεφτά στο PhoneLocator Pro εκτός αν το 1ο δε σε ικανοποιήσει στην τελική!

 

 

Ευχαριστώ για την συμβουλή :)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα το νέο update.

 

Πάντως έχω να πω ότι το κινητό έχει στρώσει (και ελπίζω να συνεχίσουν να το στρώνουν με updates). Pinch-to-zoom, και δείτε και το Mediascape, έχει αρκετές βελτιώσεις σε χρηστικότητα και εμφάνιση, και οι φωτογραφίες κάνουν scroll ταχύτατα!

 

Αν έβγαινε με αυτά τα χαρακτηριστικά το καλοκαίρι όταν πρωτοκυκλοφόρησε θα ήταν άπαιχτο..

Link to comment
Share on other sites

Τρώει forceclose η εφαρμογή του ημερολογίου σου. Πείραξες τίποτα στο σύστημα του κινητού? Αφαίρεσες κάποια εφαρμογή ή οτιδήποτε? Ξαναδοκίμασε ένα reflash με το SEUS ή το PCC. :cool:

 

Θα δοκιμάσω και θα δω.

Σε ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ ΣΟΣ!!!!!......εχω βάλει το κινητό να μου φορτίσει και το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι...δεν κάνει τπτ άλλο ούτε ανοίγει όυτε τπτ!!!!!!!!!! τι να κάνω αν ξέρει κανείς??????
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑ ΣΟΣ!!!!!......εχω βάλει το κινητό να μου φορτίσει και το μόνο που κάνει είναι να αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι...δεν κάνει τπτ άλλο ούτε ανοίγει όυτε τπτ!!!!!!!!!! τι να κάνω αν ξέρει κανείς??????

 

Κι εμενα επαθε ενα μπλακ αουτ πριν απο 3 περίπου εβδομαδες και προσπαθησα τα παντα. Πατουσα τα κουμπια για hard reset το συνδεσα με το SEUS και μου ελεγε οτι δεν μπορει να αναγνωρισει τη συσκευη. Συνδεσε το και με το SEUS και δες τι θα σου πει. Αν το αναγνωρισει πέρασε το update. Αν δε το αναγνωρισει και δεν ανοιγει με τιποτα πρεπει να παει για service.

By the way το δικό μου ειναι ακομα σε αναμονη στην Αθηνα μου είπαν ή για ανταλλακτικο ή για αντικατασταση συκευης. Και μπήκαμε ήδη στην τρίτη εβδομαδα που το πηγα.

Δε θελω να σε αγχωσω αλλα δυστυχως το δικό μου δεν ανοιγε με τιποτα. Δεν ανταποκρινόταν... Sorry...:(

.

Asteroshouse.gr ...................

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα ξερετε αν υπαρχει καποιο προγραμμα απο το market που να μπουρουμε να μοιρασουμε το ιντερνετ του Χ10 σε ενα netbook π.χ :confused:?
Link to comment
Share on other sites

Barnacle WiFi teether (free). Παλιά που το είχα δοκιμάσει δούλευε άψογα.
Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα επαθε ενα μπλακ αουτ πριν απο 3 περίπου εβδομαδες και προσπαθησα τα παντα. Πατουσα τα κουμπια για hard reset το συνδεσα με το SEUS και μου ελεγε οτι δεν μπορει να αναγνωρισει τη συσκευη. Συνδεσε το και με το SEUS και δες τι θα σου πει. Αν το αναγνωρισει πέρασε το update. Αν δε το αναγνωρισει και δεν ανοιγει με τιποτα πρεπει να παει για service.

By the way το δικό μου ειναι ακομα σε αναμονη στην Αθηνα μου είπαν ή για ανταλλακτικο ή για αντικατασταση συκευης. Και μπήκαμε ήδη στην τρίτη εβδομαδα που το πηγα.

Δε θελω να σε αγχωσω αλλα δυστυχως το δικό μου δεν ανοιγε με τιποτα. Δεν ανταποκρινόταν... Sorry...:(

 

Τελικά άνοιξε και φόρτισε κανονικά.....με τον φορτιστή μέσω υπολογιστή δεν έπαιρνε ρέυμα, όταν του έβαλα ένα φορτιστή από samsung (ο οποίος μπαίνει στη πρίζα ρεύματος) που ταίριαζε αμέσως άρχισε να φορτίζει!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Barnacle WiFi teether (free). Παλιά που το είχα δοκιμάσει δούλευε άψογα.
κατεβασα αυτο Barnacle WiFi tether αλλα οτνα παταω start στο προγραμμα μου βγαζει αυτο το μυνημα : Root access , barnacle requires 'su' to access the hardware. please make sure you have root access . ' τι κανω λαθος? Edited by toympas
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ: http://www.appbrain.com/app/barnacle-wifi-tether/net.szym.barnacle#

 

Δοκίμασε με τον QRCode.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Για δες εδώ: http://www.appbrain.com/app/barnacle-wifi-tether/net.szym.barnacle#

 

Δοκίμασε με τον QRCode.

το εκανα αλλα παλι το ιδιο μαλλον θα φτεει επηδη δεν εχω root το Χ10 :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό φταίει. Απαιτεί να είσαι root.
ενταξη εκανα root ..τωρα πως μπορω να συνδεσω μια συσκευη μεσω του προγραμματος που μου ειπες να κατεβασω?:confused:

 

EDIT:

ενταξη ολα οκ τα καταφερα σε ευχαριστω :D

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia X10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...